Marathon Rotterdam 2001

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Marathon Rotterdam 2001 werd gelopen op zondag 22 april 2001. Het was de 21e editie van deze marathon.

Bij de mannen was de Keniaan Josephat Kiprono het sterkst; hij finishte in 2:06.50. Zijn landgenote Susan Chepkemei won bij de vrouwen in 2:25.45.

Het evenement deed tevens dienst als Nederlands kampioenschap marathon. De nationale titels werden gewonnen door Peter van Egdom (24e in 2:19.24) en Nadezhda Wijenberg (4e in 2:30.25).

In totaal finishten 7086 lopers de marathon, waarvan 6231 mannen en 855 vrouwen.

Uitslagen[bewerken]

Mannen[bewerken]

rang naam land tijd opmerkingen
Goud Josephat Kiprono Vlag van Kenia KEN 2:06.50
Zilver Kenneth Cheruiyot Vlag van Kenia KEN 2:07.18
Brons Sammy Korir Vlag van Kenia KEN 2:08.14
4 Abdellah Behar Vlag van Frankrijk FRA 2:09.05
5 Isaac Kiprono Vlag van Kenia KEN 2:09.59
6 Lee Troop Vlag van Australië AUS 2:10.04
7 Fabián Roncero Vlag van Spanje ESP 2:10.08
8 Oscar Fernandez Vlag van Spanje ESP 2:10.33
9 Kamal Ziani Vlag van Spanje ESP 2:10.36
10 Robert Kipkoech Cheruiyot Vlag van Kenia KEN 2:10.41
11 James Moiben Vlag van Kenia KEN 2:10.44
12 Koen Allaert Vlag van België BEL 2:10.45
13 Viktor Röthlin Vlag van Zwitserland SUI 2:12.22
14 Antonio Sousa Vlag van Portugal POR 2:13.10
15 Vassilis Zambelis Vlag van Griekenland GRE 2:13.55
16 Mohamed Erraoui Vlag van Marokko MAR 2:14.03
17 Vincenzo Modica Vlag van Italië ITA 2:14.39
18 David Menjo Kimutai Vlag van Kenia KEN 2:15.13
19 Theodoros Zachos Vlag van Griekenland GRE 2:15.50
20 Moses Saina Vlag van Kenia KEN 2:15.57
21 Janne Holmén Vlag van Finland FIN 2:16.24
22 Eduard Tukhbatullin Vlag van Rusland RUS 2:17.02
23 Pjotr Gladki Vlag van Polen POL 2:19.11
24 Peter van Egdom Vlag van Nederland NED 2:19.24 1e NK
25 Antoni Bernadó Vlag van Andorra AND 2:19.26
26 Abdellatif Talbani Vlag van Frankrijk FRA 2:19.56
27 Hugo van den Broek Vlag van Nederland NED 2:21.18 2e NK
28 T. Dens Vlag van België BEL 2:21.53
29 T Haile-Melkot Vlag van Israël ISR 2:22.14
30 Michel de Maat Vlag van Nederland NED 2:22.17 3e NK

Vrouwen[bewerken]

rang naam land tijd tijd
Goud Susan Chepkemei Vlag van Kenia KEN 2:25.45
Zilver Masako Koide Vlag van Japan JPN 2:28.28
Brons Maria Abel Vlag van Spanje ESP 2:29.46
4 Nadezhda Wijenberg Vlag van Nederland NED 2:30.25 1e NK
5 Eva Sanz Vlag van Spanje ESP 2:30.58
6 Griselda Gonzalez Vlag van Spanje ESP 2:31.05
7 Marta Fernandez Vlag van Spanje ESP 2:32.53
8 Sandra Van Der Haesevelde Vlag van België BEL 2:34.30
9 Vivian Ruijters Vlag van Nederland NED 2:37.34 2e NK
10 Spyridoula Souma Vlag van Griekenland GRE 2:38.40
11 Annelieke van der Sluijs Vlag van Nederland NED 2:39.01 3e NK
12 Ines Cronjäger Vlag van Duitsland GER 2:39.40
13 Annette Wolfrom Vlag van Duitsland GER 2:40.31
14 Mieke Pullen Vlag van Nederland NED 2:41.42 4e NK
15 Berhane Adere Vlag van Ethiopië ETH 2:41.50
16 Kerstin Brüning Vlag van Duitsland GER 2:44.32
17 Amy Chalk Vlag van Engeland ENG 2:45.02
18 Amaia Arana Vlag van Spanje ESP 2:45.16
19 Louise Copp Vlag van Wales WAL 2:47.07
20 Barbara Kamp Vlag van Nederland NED 2:47.23 5e NK
21 Agnes Hijman Vlag van Nederland NED 2:47.40 6e NK
22 Miranda Boonstra Vlag van Nederland NED 2:49.28 7e NK