Nederlands kampioenschap meerkamp

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De Nederlandse kampioenschappen atletiek meerkamp bestaan nu uit een zevenkamp voor de vrouwen en een tienkamp voor de mannen. De tienkamp van de mannen bestaat uit de volgende onderdelen: 100m-ver-kogel-hoog-400m-110m horden-discus-polsstokhoog-speerwerpen-1500m.

In de tabel staan voor de vrouwen de resultaten van de vijfkamp van 1961 tot en met 1968 bestond deze uit: 80m horden-kogel-hoog-ver-200m, van 1969 tot en met 1976: 100m horden-kogel-hoog-ver-200m en van 1977 tot en met 1980: 100m horden-kogel-hoog-ver-800m. In 1981 werd de zevenkamp ingevoerd met als onderdeelvolgorde: 100m horden-kogel-hoog-200m-ver-speerwerpen-800m.

Uitslagen[bewerken]

Jaar Datum Plaats Mannen Punten Vrouwen Punten
1960 Eef Kamerbeek 7195 Toos Mutter 4182
1961 Eef Kamerbeek 7295 Toos Mutter 4371
1962 Eef Kamerbeek 7196 Nel Zwier 4301
1963 Eef Kamerbeek 7345 Lia Hinten 4413
1964 Eef Kamerbeek 7410 Ellen Joacim 4469
1965 Edward de Noorlander 7087 Liberta Lansink 4113
1966 Jan de Vries 6780 Corrie Bakker 4609
1967 Freek Stam 6810 Hilly Gankema 4519
1968 Edward de Noorlander 7478 Ciska Jansen 4634
1969 Hans Smeman 6892 Marjan Ackermans 4698
1970 Hans Smeman 7043 Miep van Beek 4925
1971 Edward de Noorlander 7497 Miep van Beek 5038
1972 Jack van Merode 6703 Ella Hoogendoorn 3943
1973 Hans Smeman 7118 Mieke van Wissen 4198
1974 Fred Schrijnders 7081 Sylvia Barlag 4114
1975 Eltjo Schutter 7681 Mieke van Wissen 4401
1976 Eltjo Schutter 7700 Sylvia Barlag 4332
1977 Wim Roosen 7154 Sylvia Barlag 4155
1978 Wim Roosen 7243 Tineke Hidding 4096
1979 Wim Roosen 7277 Sylvia Barlag 4507
1980 Frans van der Ham 7502 - -
1981 Robert de Wit 7479 Sylvia Barlag 5620
1982 Robert de Wit 7414 Tineke Hidding 5932
1983 Guido van der Sluis 7492 Els Stolk 5701
1984 Robert de Wit 7443 Tineke Hidding 6038
1985 Enno Tjepkema 7909 Els Stolk 5420
1986 Nick Mosselman 7072 Tineke Hidding 5896
1987 Cor Troost 7200 Tineke Hidding 5909
1988 Robert de Wit 8447 Marjon Wijnsma 6213
1989 Yvo van den Heuvel 7197 Tineke Hidding 5899
1990 Zwolle Enno Tjepkema 7680 Tineke Hidding 5888
1991 Dordrecht Marcel Dost 7641 Anoeschka Daans 5548
1992 Bergen op Zoom Marcel Dost 7651 Marjolijn van Elk 5585
1993 Emmen Ruben van Balen 7800 Anoeschka Daans 5715
1994 Eindhoven Marcel Dost 7896 Sharon Jaklofsky 5895
1995 Remco van Veldhuizen 7788 Marjolijn van Elk 5766
1996 Enschede Jack Rosendaal 8080 Anoek van Diessen 5721
1997 Bart Bennema 7501 Ester Goossens 5552
1998 Chiel Warners 7834 Ottelien Olsthoorn 5310
1999 Jack Rosendaal 7777 Saskia Meijer 5398
2000 Chiel Warners 7805 Saskia Meijer 5764
2001 25/26 augustus Vught Rick Wassenaar 7537 Frenke Bolt 5397
2002 24/25 augustus Bergen op Zoom Rick Wassenaar 7444 Yvonne Wisse 5220
2003 24/25 mei Apeldoorn Eugène Martineau 7238 Yvonne Wisse 5785
2004 20/21 mei Woerden Joost van Bennekom 7401 Frenke Bolt 5775
2005 14/15 mei Emmeloord Ludo van der Plaat 7490 Yvonne Wisse 5870
2006 25/26 mei Sittard Ludo van der Plaat 7730 Bregje Crolla 5711
2007 17/18 mei Sittard Pelle Rietveld 7486 Jolanda Keizer 6092
2008 11/12 mei Sittard Ludo van der Plaat 7706 Remona Fransen 5138
2009 6/7 juni Lisse Ludo van der Plaat 7537 Remona Fransen 5798
2010 23/24 mei Emmeloord Alwin Roobeek 7204 Babs Egbers 5394
2011 21/22 mei Emmeloord Adriaan Saman 7410 Myrte Goor 5634
2012 17/18 mei Emmeloord Harald Bust 7418 Myrte Goor 5405
2013 19/20 mei Apeldoorn Bas Markies 7234 Amanda Spiljard 5383
2014 8/9 juni Apeldoorn Bas Markies 7514 Myrte Goor 5776

Zie ook[bewerken]

Externe links[bewerken]