Oostenrijks voetbalkampioenschap 1987/88

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
1. Division 1987/88
Vlag van Oostenrijk
Kampioen: SK Rapid Wien
Vicekampioen: FK Austria Wien

Het seizoen 1987/88 was het 77ste in de Oostenrijkse voetbalcompetitie. De hoogste klasse was de 1. Division, daaronder was de 2. Division. Na het eerste deel van het seizoen speelden de acht besten van de eerste klasse een play-off om de kampioen aan te duiden. De vier laatsten speelden met de vier eersten uit de tweede klasse een play-off waarbij de vier eersten het volgende seizoen in de hoogste klasse speelden. De laatste acht van de tweede klasse speelden een play-off waarbij de laatste drie degradeerden naar de derde klasse (Regionalliga).

De derde klasse bestond uit de Regionalliga Ost (Wenen, Niederösterreich en Burgenland), Regionalliga West (Salzburg, Tirol en Vorarlberg) en de Landesliga's uit Kärnten, Oberösterreich en Steiermark.

1. Division[bewerken]

Eindstand[bewerken]

Club WG W G V DV DT +/– Punten
1 SK Rapid Wien 22 15 6 1 52 22 +30 36
2 FK Austria Wien 22 11 6 5 47 27 +20 28
3 Grazer AK 22 10 7 5 32 29 +3 27
4 FC Admira/Wacker 22 11 3 8 52 31 +21 25
5 FC Swarovski Tirol 22 8 9 5 34 30 +4 25
6 SK Sturm Graz 22 9 6 7 33 32 +1 24
7 First Vienna FC 22 11 1 10 45 40 +5 23
8 Wiener Sport-Club 22 6 10 6 39 46 –7 22
9 SK VOEST Linz 22 7 5 10 37 40 –3 19
10 Linzer ASK 22 4 5 13 21 44 –23 13
11 SK Austria Klagenfurt 22 4 4 14 17 43 –26 12
12 VfB Union Mödling 22 2 6 14 29 54 –25 10

2. Division[bewerken]

Eindstand[bewerken]

Club WG W G V DV DT +/– Punten
1 Kremser SC 22 14 5 3 46 19 +27 33
2 SV Austria Salzburg 22 11 6 5 41 22 +19 28
3 Vorwärts Steyr 22 7 11 4 19 18 +1 25
4 VSE Sankt Pölten 22 9 6 7 40 33 +7 24
5 SV Spittal an der Drau 22 6 12 4 28 24 +4 24
6 SK Kufstein 22 7 8 7 30 25 +5 22
7 USV Salzburg 22 6 10 6 29 31 –2 22
8 Donawitzer SV Alpine 22 6 8 8 31 35 –4 20
9 Flavia Solva Wagna 22 6 6 10 29 35 –6 18
10 Kapfenberger SV 22 2 13 7 19 30 –11 17
11 SC Eisenstadt 22 6 5 11 18 40 –22 17
12 Salzburger AK 22 4 6 12 22 40 –18 14
Kampioenen Play-off
Club Wed W G V Slado Ptn
1. SK Rapid Wien (K) 36 22 10 4 81:40 54
2. FK Austria Wien 36 19 8 9 83:47 46
3. SK Sturm Graz 36 15 12 9 55:48 42
4. First Vienna FC 1894 36 18 3 15 68:65 39
5. FC Admira/Wacker 36 16 6 14 73:51 38
6. FC Swarovski Tirol 36 11 15 10 47:49 37
7. Grazer AK 36 11 13 12 50:66 35
8. Wiener Sport-Club 36 9 13 14 63:77 31
Midden Play-off
1. Linzer ASK 14 4 10 0 16: 7 18
2. SK Austria Klagenfurt 14 6 6 2 18:12 18
3. VSE Sankt Pölten 14 6 5 3 30:17 17
4. SK Vorwärts Steyr 14 5 7 2 14: 8 17
5. SK VOEST Linz 14 5 5 4 17:18 15
6. Kremser SC (B) 14 4 4 6 14:16 12
7. SV Austria Salzburg 14 4 1 9 10:20 9
8. VfB Mödling 14 2 2 10 14:35 6
Degradatie Play-off
1. SV Spittal an der Drau 36 12 17 7 50:39 41
2. SV Flavia Solva Wagna 36 15 10 11 62:50 40
3. Donawitzer SV Alpine 36 11 14 11 55:56 36
4. USV Salzburg 36 11 13 12 50:62 35
5. SK Kufstein 36 11 12 13 43:41 34
6. SC Eisenstadt 36 11 8 17 35:61 30
7. Kapfenberger SV 36 5 17 14 45:58 27
8. Salzburger AK 1914 36 6 11 19 38:65 23

(K) = verdedigend kampioen, (B) = bekerwinnaar

Topscorers[bewerken]

  • In onderstaand overzicht zijn alleen de spelers opgenomen met tien of meer treffers achter hun naam.
Naam Club Goals Pen. Duels Gem.
1 Vlag van Oostenrijk Walter Knaller FC Admira/Wacker 20 5
2 Vlag van Joegoslavië Zoran Stojadinović Rapid Wien 17 1
3 Vlag van Oostenrijk Paul Perstling SK VOEST Linz 15 0
4 Vlag van Oostenrijk Christian Keglevits Wiener Sport-Club 12 0
5 Vlag van Duitsland Harald Krämer Sturm Graz 12 0
6 Vlag van Oostenrijk Gerhard Rodax FC Admira/Wacker 12 0
7 Vlag van Oostenrijk Gerhard Steinkogler First Vienna FC 12 0
8 Vlag van Oostenrijk Hans Krankl Wiener Sport-Club 11 1
9 Vlag van Oostenrijk Andreas Ogris Austria Wien 11 0
10 Vlag van Oostenrijk Alfred Drabits Austria Wien 10 0

Kampioenenploeg Rapid: Michael Konsel, Herbert Feurer - Heribert Weber (C), Kurt Garger, Franz Weber, Robert Pecl - Reinhard Kienast, Andreas Heraf, Andreas Herzog, Karl Brauneder, Rudolf Weinhofer, Peter Schöttel, Peter Hrstic, Leo Lainer, Gerald Willfurth - Zlatko Kranjčar, Sulejman Halilovic, Sergej Schawlo, Franz Blizenec, Peter Wurz, Franz Weber, Zoran Stojadinovic - Trainer: Otto Baric

Promotie naar 2. Division[bewerken]

Club WG W G V DV DT +/– Punten
1 1uparrow green.svg Wolfsberger AC 4 3 0 1 11 5 +6 6
2 TSV Hartberg 4 2 0 2 10 12 –2 4
3 SV Ried im Innkreis 4 1 0 3 6 10 –4 2

Externe links[bewerken]