Naar inhoud springen

Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2014 - 5000 meter vrouwen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
pictogram schaatsenSchaatsen op de
Olympische Winterspelen 2014
5000 meter vrouwen
Gehouden in Vlag van Rusland Sotsji
Jaar 2014
Data 19 februari
Sport Schaatsen
Accommo­datie(s) Adler Arena
Deelnemers 16 atleten uit 10 landen
Medailles
Goud Martina Sáblíková  Vlag van Tsjechië Tsjechië
Zilver Ireen Wüst  Vlag van Nederland Nederland
Brons Carien Kleibeuker  Vlag van Nederland Nederland
Vorige: 2010  Volgende: 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Schaatsen op de
Olympische Winterspelen 2014
Kwalificatie
500 mmannenvrouwen
1000 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
3000 mvrouwen
5000 mmannenvrouwen
10.000 mmannen
Achtervolgingmannenvrouwen

De 5000 meter vrouwen op de Olympische Winterspelen 2014 werd op woensdag 19 februari 2014 in de Adler Arena in Sotsji, Rusland verreden. Carien Kleibeuker reed een persoonlijk record en veroverde het brons. Olga Graf kwam 0,12 seconden tekort voor een medaille. Martina Sábliková prolongeerde haar olympische titel in een onderling duel met Ireen Wüst die ook een persoonlijk record reed en het zilver kreeg. Claudia Pechstein, houdster van het olympisch record, deelde haar race goed in maar eindigde uiteindelijk op de vijfde plek.

DatumLokale tijdMET
19 februari17:3014:30
Records voor aanvang van de Spelen in 2014.
TitelhouderMartina SáblíkováVlag van Tsjechië CZE6.50,92Vlag van Canada Vancouver
WereldrecordMartina SáblíkováVlag van Tsjechië CZE6.42,66Vlag van Verenigde Staten Salt Lake City
Olympisch recordClaudia PechsteinVlag van Duitsland GER6.46,91Vlag van Verenigde Staten Salt Lake City
BaanrecordMartina SáblíkováVlag van Tsjechië CZE6.54,31WK afstanden 2013
#NaamLandTijdVerschil
GoudMartina SáblíkováVlag van Tsjechië CZE6.51,54 BR—
ZilverIreen WüstVlag van Nederland NED6.54,28+2,74
BronsCarien KleibeukerVlag van Nederland NED6.55,66+4,12
4Olga GrafVlag van Rusland RUS6.55,77+4,23
5Claudia PechsteinVlag van Duitsland GER6.58,39+6,85
6Yvonne NautaVlag van Nederland NED7.01,76+10,22
7Mari HemmerVlag van Noorwegen NOR7.04,45+12,91
8Stephanie BeckertVlag van Duitsland GER7.07,79+16,25
9Anna TsjernovaVlag van Rusland RUS7.08,71+17,17
10Shoko FujimuraVlag van Japan JPN7.09,65+18,11
11Bente KrausVlag van Duitsland GER7.10,65+19,11
12Shiho IshizawaVlag van Japan JPN7.11,54+20,00
13Masako HozumiVlag van Japan JPN7.12,42+20,88
14Ivanie BlondinVlag van Canada CAN7.20,10+28,56
15Katarzyna WoźniakVlag van Polen POL7.28,53+36,99
16Maria LambVlag van Verenigde Staten USA7.29,64+38,10
  • (en) Officiële schema's en uitslagen op de website van de Spelen