Singapore op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Singapore op de Olympische Spelen
Singapore op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Singapore
IOC-landcode SIN
NOC Singapore National Olympic Council
externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Derek Wong Zi Liang (opening)
Griselda Khng (sluiting)
Aantal deelnemers 25
Aantal disciplines 7
Medailles
Rang: 54
goud
1
zilver
0
brons
0
totaal
1
Singapore op de Zomerspelen
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Singapore nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie van het land bestond uit 25 sporters, actief in zeven verschillende disciplines. De Singaporese vlag werd tijdens de openingsceremonie gedragen door badmintonspeler Derek Wong Zi Liang. Zwemmer Joseph Schooling won het eerste goud ooit voor Singapore bij de 100 meter vlinderslag, daarbij recordolympiër Michael Phelps achter zich latend. Het was de enige medaille van de Singaporese ploeg gedurende de Spelen.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
zwemmen Joseph Schooling 100 meter vlinderslag (m)
Goud

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Timothee Yap 100 m (m) tweede ronde series: 10.84 (2e)
tweede ronde: 10.79 (9e)
Neo Jie Shi marathon (v) 131e 3:15:18 (131e)

Badminton pictogram.svg Badminton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Derek Wong Zi Liang VO enkelspel (m) groepsfase groepsfase
won van Vlag van Suriname Soren Opti (21–5, 21–6)
verloor van Vlag van Maleisië Lee Chong Wei (18–21, 8–21)
Liang Xiaoyu enkelspel (v) groepsfase groepsfase
won van Vlag van Frankrijk Delphine Lansac (21–7, 21–15)
verloor van Vlag van Zuid-Korea Sung Ji-hyun (17–21, 11–21)

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Saiyidah Aisyah skiff (v) 23e series: 8:44.71 (3e)
kwartfinale: 7:56.00 (6e)
halve finale C/D: 8:22.45 (6e)
finale D: 7:55.73 (5e)

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jasmine Ser 10 m luchtgeweer (v) 25e kwalificaties: 413,5 punten (25e)
50 m drie houdingen (v) 34e kwalificaties: 568 punten (34e)
Teo Shun Xie 10 m luchtpistool (v) 37e kwalificaties: 375 punten (37e)
25 m pistool 29e kwalificaties: 571 punten (29e)

Table tennis pictogram.svg Tafeltennis[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chen Feng enkelspel (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van Vlag van Finland Benedek Oláh
(4–11, 8–11, 11–7, 9–11, 6–11)
Gao Ning tweede ronde tweede ronde
verloor van Vlag van Verenigd Koninkrijk Paul Drinkhall
(7–11, 6–11, 11–3, 3–11, 11–9, 11–9, 8–11)
Feng Tianwei enkelspel (v) kwartfinale derde ronde
won van Vlag van Luxemburg Xia Lian Ni
(8–11, 5–11, 11–8, 11–5, 11–4, 11–5)
vierde ronde
won van Vlag van Oostenrijk Liu Jia
(11–6, 11–6, 11–7, 6–11, 11–4)
kwartfinale
verloor van Vlag van Japan Ai Fukuhara
(12–14, 8–11, 7–11, 5–11)
Yu Mengyu kwartfinale derde ronde
won van Vlag van Australië Jian Fang Lay
(11–9, 11–9, 11–6, 12–10)
vierde ronde
won van Vlag van Zuid-Korea Jeon Ji-hee
(12–10, 8–11, 12–10, 11–7, 11–2)
kwartfinale
verloor van Vlag van Noord-Korea Kim Song-i
(8–11, 11–6, 5–11, 6–11, 11–9, 6–11)
Feng Tianwei
Yu Mengyu
Zhou Yihan
team (v) bronzen finale eerste ronde
wonnen van Vlag van Egypte Egypte (3–0)
kwartfinale
wonnen van Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea (3–2)
halve finale
verloren van Vlag van China China (0–3)
bronzen finale
verloren van Vlag van Japan Japan (1–3)

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Leonard Ong RS:X (m) 35e totaal: 362 punten (35e)
Colin Cheng Xin Ru Laser 20e totaal: 160 punten (20e)
Audrey Yong RS:X (v) 25e totaal: 266 punten (25e)
Elizabeth Yue Ling Yin Laser Radial 26e totaal: 193 punten (26e)
Jovina Choo
Amanda Ng
470 (v) 20e totaal: 166 punten (20e)
Griselda Khng
Sara Tan
49erFX (v) 15e totaal: 135 punten (15e)
Justin Liu
Denise Lim
Nacra 17 (g) 19e totaal: 157 punten (19e)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Quah Zheng Wen 100 m rugslag (m) 22e series: 54.38 (22e)
100 m vlinderslag (m) 15e series: 52.08 (16e)
halve finale: 52.26 (15e)
200 m vlinderslag (m) 10e series: 1:56.01 (10e)
halve finale: 1:56.11 (10e)
Joseph Schooling 100 m vrije slag (m) 16e series: 48.27 (6e)
halve finale: 48.70 (16e)
100 m vlinderslag (m) Goud series: 51.41 (1e)
halve finale: 50.83 (1e)
finale: 50.39 (OR, 1e)
Quah Ting Wen 100 m vlinderslag (v) 34e series: 1:00.88 (34e)

Externe link[bewerken]