Slowaaks olympisch voetbalelftal

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Slowakije
Vlag van Slowakije
Associatie Slovenský futbalový zväz
Olympische Spelen
Optredens 1 (eerste keer: 2000)
Beste resultaat Eerste ronde (2000)
Thuis
Uit

Het Slowaaks olympisch voetbalelftal is de voetbalploeg die Slowakije vertegenwoordigt op het mannentoernooi van de Olympische Spelen.

Historie Olympische Spelen[bewerken]

1996 · Niet gekwalificeerd
2000 · Eerste ronde

2004 · Niet gekwalificeerd
2008 · Niet gekwalificeerd

2012 · Niet gekwalificeerd

1920-1992: Tsjecho-Slowaaks olympisch elftal[bewerken]

Tot 1 januari 1993 was Slowakije een onderdeel van Tsjecho-Slowakije en konden Slowaakse voetballers worden geselecteerd voor het Tsjecho-Slowaaks olympisch elftal. Zo maakten de Slowaken Stanislav Seman en František Kunzo deel uit van de Tsjecho-Slowaakse ploeg die olympisch goud won in 1980.

Sinds 1996: Jong Slowakije[bewerken]

Sinds de kwalificatie voor de Olympische Spelen 1992 geldt voor mannen dat ze maximaal 23 jaar mogen zijn (met 1 januari van het olympisch jaar als peildatum). De UEFA wees daarop het Europees kampioenschap onder 21 voorafgaande aan de Spelen aan als kwalificatietoernooi voor Europa, zodat tegenwoordig Jong Slowakije deelname aan de Olympische Spelen moet zien af te dwingen.

Olympische Spelen 2000[bewerken]

Slowakije wist zich in het najaar van 1999 onder leiding van bondscoach Dušan Radolský te plaatsen voor het olympisch voetbaltoernooi. Bij de Olympische Zomerspelen 2000 in Australië strandde de U23-ploeg in de eerste ronde na nederlagen tegen Brazilië (3-1) en Japan (2-1), en een overwinning op Zuid-Afrika (2-1). Bekende namen in de selectie waren onder meer doelman Kamil Čontofalský, middenvelder Marek Mintál en verdediger Martin Petráš.

1rightarrow blue.svg Zie Slowakije op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

14 september 2000
19:00 (UTC+10)
Brazilië Vlag van Brazilië 3 – 1 Vlag van Slowakije Slowakije Brisbane Cricket Ground, Brisbane
Toeschouwers: 24.616
Scheidsrechter: Simon Micallef (AUS)
Edu Goal 30'
Marián Cisovšký Goal 68' (e.d.)
Alex Goal 90+1'
Verslag Goal 26' Andrej Porázik

17 september 2000
20:00 (UTC+10)
Slowakije Vlag van Slowakije 1 – 2 Vlag van Japan Japan Bruce Stadium, Canberra
Toeschouwers: 15.289
Scheidsrechter: Falla N'Doye (SEN)
Andrej Porázik Goal 83' Verslag Goal 67' Hidetoshi Nakata
Goal 74' Junichi Inamoto

20 september 2000
20:00 (UTC+10)
Slowakije Vlag van Slowakije 2 – 1 Vlag van Zuid-Afrika Zuid-Afrika Bruce Stadium, Canberra
Toeschouwers: 14.562
Scheidsrechter: Mario Sánchez (CHI)
Juraj Czinege Goal 64'
Ján Šlahor Goal 72'
Verslag Goal 75' Benedict McCarthy

Zie ook[bewerken]

SFZ · A-internationals · Bondscoaches · Statistieken · Slowaaks vrouwenelftal · Olympisch elftal · Slowakije U21 · Slowakije U20 · Slowakije U19 · Slowakije U18 · Slowakije U17 · Slowakije U16

1939 – 1944 · 1990 – 1999 · 2000 – 2009 · 2010 – 2019

OS 2000 · WK 2010 · EK 2016

1939 · 1940 · 1941 · 1942 · 1943 · 1944 · 1945–1991 · 1992 · 1993 · 1994 · 1995 · 1996 · 1997 · 1998 · 1999 · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018

Algerije · Andorra · Argentinië · Armenië · Australië · Azerbeidzjan · België · Bolivia · Bosnië en Herzegovina · Brazilië · Bulgarije · Chili · Colombia · Costa Rica · Cyprus · Denemarken · Duitsland · Egypte · Engeland · Estland · Faeröer · Finland · Frankrijk · Georgië · Gibraltar · Griekenland · Guatemala · Hongarije · Ierland · IJsland · Iran · Israël · Italië · Japan · Joegoslavië · Jordanië · Kameroen · Koeweit · Kroatië · Letland · Libanon · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Macedonië · Malta · Marokko · Moldavië · Montenegro · Nederland · Nieuw-Zeeland · Noord-Ierland · Noorwegen · Oeganda · Oekraïne · Oezbekistan · Oostenrijk · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Roemenië · Rusland · San Marino · Saoedi-Arabië · Schotland · Servië en Montenegro · Slovenië · Spanje · Thailand · Tsjechië · Turkije · Verenigde Arabische Emiraten · Verenigde Staten · Wales · Wit-Rusland · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland

Wedstrijden in detail

Nieuw-Zeeland (2010) · Rusland (2016) · Wales (2016)