Team Europcar/2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Deze pagina geeft een overzicht van de Team Europcar wielerploeg in 2012.

Algemeen[bewerken]

Sponsor: Europcar
Manager: Jean-René Bernaudeau
Ploegleiders: Dominique Arnould, Ismaël Mottier, Jean-François Rodriguez, Didier Rous
Fietsen: Time
Banden: Michelin

Renners[bewerken]

Naam Geboortedatum Nationaliteit Ploeg 2011
Yukiya Arashiro 22-09-1984 Vlag van Japan Japan
Giovanni Bernaudeau 25-08-1983 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Franck Bouyer 17-03-1974 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Anthony Charteau 04-06-1979 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Sébastien Chavanel 21-03-1981 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Rafaâ Chtioui 26-01-1986 Vlag van Tunesië Tunesië Acqua & Sapone
Mathieu Claude 17-03-1983 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Jérôme Cousin 05-06-1989 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Damien Gaudin 20-08-1986 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Cyril Gautier 26-09-1987 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Yohann Gène 25-06-1981 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Saïd Haddou 23-11-1982 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Tony Hurel 01-11-1987 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Vincent Jérôme 26-11-1984 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Christophe Kern 18-01-1981 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Davide Malacarne 11-07-1987 Vlag van Italië Italië Quick Step
Alexandre Pichot 06-02-1983 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Perrig Quéméneur 26-04-1984 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Matteo Pelucchi 21-01-1989 Vlag van Italië Italië Geox-TMC
Kévin Reza 18-05-1988 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Pierre Rolland 10-10-1986 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Björn Thurau 23-07-1988 Vlag van Duitsland Duitsland Team NSP
Angélo Tulik 02-12-1990 Vlag van Frankrijk Frankrijk neoprof
Sébastien Turgot 11-04-1984 Vlag van Frankrijk Frankrijk
David Veilleux 26-11-1987 Vlag van Canada Canada
Thomas Voeckler 22-06-1979 Vlag van Frankrijk Frankrijk

Belangrijke overwinningen[bewerken]

Ster van Bessèges
3e etappe: Pierre Rolland
Ronde van Normandië
2e etappe: Jérôme Cousin
Eindklassement: Jérôme Cousin
Internationaal Wegcriterium
Jongerenklassement: Cyril Gautier
Brabantse Pijl
Winnaar: Thomas Voeckler
Ronde van Gabon
1e etappe: Yohann Gène
3e etappe: Thomas Voeckler
5e etappe: Yohann Gène
Eindklassement: Anthony Charteau
Vierdaagse van Duinkerke
5e etappe: Matteo Pelucchi
Ronde van Rhône-Alpes Isère
3e etappe: Jérôme Cousin
4e etappe: Angélo Tulik
GP Tallinn-Tartu
Winnaar: Saïd Haddou
Ronde de l'Oise
3e etappe: Matteo Pelucchi
Ronde van Picardië
Ploegenklassement
Ronde van Frankrijk
10e etappe: Thomas Voeckler
11e etappe: Pierre Rolland
16e etappe: Thomas Voeckler
Bergklassement: Thomas Voeckler
Ronde van de Elzas
Proloog (ploegentijdrit): Saïd Haddou, Kévin Reza, Damien Gaudin, David Veilleux, Anthony Charteau, Franck Bouyer
Polynormande
Winnaar: Tony Hurel
Mi-Août en Bretagne
1e etappe: David Veilleux
Eindklassement: David Veilleux
Ronde van de Limousin
Eindklassement: Yukiya Arashiro
Tre Valle Varesine
Winnaar: David Veilleux