Tweede klasse amateurs 2018-19 (voetbal België)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Tweede klasse amateurs 2018-2019
Vlag van België
Algemeen
Continent Vlag van Europa Europa
Confederatie UEFA
Land Vlag van België België
Bond VV of ACFF
Promotie naar Eerste klasse amateurs
Degradatie naar Derde klasse amateurs
Bekercompetitie Beker van België
Competitieniveau Niveau 4
Geschiedenis
Opgericht 2016
Titelhouder Rupel Boom, Thes Sport en Racing White Daring Molenbeek
Seizoen 2018-2019
Editie 3e
Aantal clubs 48 (3x16)
Kampioen Sint-Eloois-Winkel Sport (VV A)
Patro Eisden Maasmechelen (VV B)
UR La Louvière Centre (ACFF)
Eindrondewinnaar URSL Visé
Promotie Sint-Eloois-Winkel Sport, Patro Eisden Maasmechelen, UR La Louvière Centre en URSL Visé
Degradatie RU Wallonne Ciney, Royal Olympic Club de Charleroi, Wallonia Walhain CG, Royal Entente Acren Lessines, KFC Heur-Tongeren, KFC Turnhout,Tempo Overijse, Olsa Brakel, SC City Pirates Antwerpen en KFC Eppegem
Eindrondedeelnemers RAAL La Louvière, FC Tilleur, Francs Borains, URSL Visé, Bocholt VV, Koninklijke Sporting Hasselt, KSK Ronse, Olympia SC Wijgmaal, KRC Gent en KFC Mandel United
Seizoensstatistieken
Wedstrijden gespeeld 720 op 720
Topscorer Vlag van Spanje Antonio Muñoz Herrera (28 doelpunten)
Meeste goals UR La Louvière Centre (83)
Minste goals RU Wallonne Ciney (22)
Minste tegengoals UR La Louvière Centre (19)
Meeste tegengoals RU Wallonne Ciney (96)
Actueel
Actuele editie Tweede klasse amateurs seizoen 2019/20
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

Het seizoen 2018/19 van de Belgische Tweede klasse amateurs ging van start in september 2018 en eindigt in mei 2019. Daarna worden nog eindrondes voor promotie naar de Eerste klasse amateurs en degradatie naar de Derde klasse amateurs afgewerkt. De competitie telt drie reeksen van zestien ploegen. Twee reeksen met clubs zijn aangesloten bij VV en één bij de ACFF.

Gepromoveerde teams[bewerken | brontekst bewerken]

Deze teams promoveerden voor aanvang van het seizoen uit Derde klasse amateurs

Rechtstreeks[bewerken | brontekst bewerken]

Via eindronde VV[bewerken | brontekst bewerken]

Via eindronde ACFF[bewerken | brontekst bewerken]

Gedegradeerde teams (naar lagere divisie)[bewerken | brontekst bewerken]

Deze teams degradeerden voor aanvang van het seizoen naar Derde klasse amateurs

Rechtstreeks[bewerken | brontekst bewerken]

Via eindronde[bewerken | brontekst bewerken]

Via eindronde VV[bewerken | brontekst bewerken]

Via eindronde ACFF[bewerken | brontekst bewerken]

Gedegradeerde teams (uit hogere divisie)[bewerken | brontekst bewerken]

Deze teams degradeerde voor aanvang van het seizoen uit Eerste klasse amateurs

Rechtstreeks[bewerken | brontekst bewerken]

Via eindronde[bewerken | brontekst bewerken]

Promoverende teams[bewerken | brontekst bewerken]

Deze teams promoveerden na afloop van het seizoen naar Eerste klasse amateurs:

Rechtstreeks als kampioen[bewerken | brontekst bewerken]

Via eindronde[bewerken | brontekst bewerken]

Degraderende teams[bewerken | brontekst bewerken]

Deze teams degradeerden na afloop van het seizoen naar de Derde klasse amateurs

Rechtstreeks[bewerken | brontekst bewerken]

Via eindronde[bewerken | brontekst bewerken]

Klassementen[bewerken | brontekst bewerken]

Tweede klasse amateurs VV A[bewerken | brontekst bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie of degradatie
1 Sint-Eloois-Winkel Sport 30 22 3 5 69 60 24 +36 promotie naar Eerste klasse amateurs
2 KFC Mandel United 30 19 3 8 60 28 22 +6 kwalificatie voor eindronde promotie
3 Sparta Petegem 30 13 10 7 49 55 44 +11
4 KRC Gent 30 14 6 10 48 56 39 +17 kwalificatie voor eindronde promotie
5 Olympia SC Wijgmaal 30 13 8 9 47 52 46 +6
6 KSK Ronse 30 12 7 11 43 41 35 +6
7 SC Toekomst Menen 30 12 6 12 42 51 56 −5
8 Londerzeel SK 30 11 7 12 40 37 35 +2
9 Diegem Sport 30 11 6 13 39 37 51 −14
10 VK Westhoek 30 12 1 17 37 48 56 −8
11 SC Dikkelvenne 30 10 6 14 36 28 42 −14
12 Racing Club Harelbeke 30 9 8 13 35 37 38 −1
13 FC Gullegem 30 9 8 13 35 40 52 −12
14 KFC Eppegem 30 10 4 16 34 36 66 −30 kwalificatie voor eindronde degradatie VV
15 Tempo Overijse 30 8 5 17 29 36 50 −14 degradatie naar Derde klasse amateurs
16 Olsa Brakel 30 6 10 14 28 39 47 −8
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op einde seizoen. Bron: https://globalsportsarchive.com/competition/soccer/division-2-amateur-2018-2019/regular-season/23504/


Tweede klasse amateurs VV B[bewerken | brontekst bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie of degradatie
1 Patro Eisden Maasmechelen 30 19 9 2 66 59 26 +33 promotie naar Eerste klasse amateurs
2 Koninklijke Sporting Hasselt 30 18 6 6 60 53 29 +24 kwalificatie voor eindronde promotie
3 KSV Temse 30 15 6 9 51 30 22 +8
4 Bocholt VV 30 15 4 11 49 54 38 +16 kwalificatie voor eindronde promotie
5 Berchem Sport 30 12 7 11 43 54 49 +5
6 Racing Club Hades Kiewit Hasselt 30 10 13 7 43 50 40 +10
7 Cappellen FC 30 11 8 11 41 41 41 0
8 KFC Duffel 30 10 11 9 41 47 40 +7
9 Sportkring Nieuwkerken Sint-Niklaas 30 10 10 10 40 48 47 +1
10 KVV Vosselaar 30 10 8 12 38 45 59 −14
11 Hoogstraten VV 30 9 10 11 37 30 33 −3
12 Vigor Wuitens Hamme 30 10 6 14 36 44 48 −4
13 Spouwen-Mopertingen 30 9 8 13 35 48 56 −8
14 SC City Pirates Antwerpen 30 9 7 14 34 35 42 −7 kwalificatie voor eindronde degradatie VV
15 KFC Turnhout 30 7 8 15 29 38 58 −20 degradatie naar Derde klasse amateurs
16 KFC Heur-Tongeren 30 3 5 22 14 30 82 −52
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op einde seizoen. Bron: https://globalsportsarchive.com/competition/soccer/division-2-amateur-2018-2019/regular-season/23504/


Tweede klasse amateurs ACFF[bewerken | brontekst bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Kwalificatie of degradatie
1 UR La Louvière Centre 30 24 5 1 77 83 19 +64 promotie naar eerste klasse amateurs
2 URSL Visé 30 19 4 7 61 68 36 +32 kwalificatie voor eindronde promotie
3 RRC Hamoir 30 17 8 5 59 56 34 +22
4 Francs Borains 30 15 7 8 52 59 42 +17 kwalificatie voor eindronde promotie
5 RUS Rebecquoise 30 15 6 9 51 60 44 +16
6 FC Tilleur 30 14 5 11 47 54 45 +9 kwalificatie voor eindronde promotie
7 RAAL La Louvière 30 12 10 8 46 42 30 +12
8 Entente Durbuy 30 12 3 15 39 37 50 −13
9 RFC Meux 30 9 12 9 39 51 51 0
10 RES Couvin-Mariembourg 30 10 8 12 38 50 51 −1
11 Stade Waremmien 30 10 5 15 35 46 53 −7
12 Solières Sport 30 8 7 15 31 38 56 −18
13 Royal Entente Acren Lessines 30 6 11 13 29 42 53 −11
14 Wallonia Walhain CG 30 7 7 16 28 33 52 −19 degradatie naar derde klasse amateurs
15 Royal Olympic Club de Charleroi 30 5 9 16 24 32 61 −29
16 RU Wallonne Ciney 30 2 3 25 9 22 96 −74
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op einde seizoen. Bron: https://globalsportsarchive.com/competition/soccer/division-2-amateur-2018-2019/regular-season/23504/


Topscorers[bewerken | brontekst bewerken]

Nr. Speler Club G W GPW
1. Vlag van Spanje Antonio Muñoz Herrera Sint-Eloois-Winkel Sport 28 31 0,90
2. Vlag van Nederland Jelle van Kruijssen Berchem Sport 22 28 0,79
3. Vlag van België/Vlag van Italië Alessio Allegria Patro Maasmechelen 21 30 0,70
4. Vlag van België Christophe Bertjens Bocholt VV 19 29 0,66
5. Vlag van België Anthony Lorenzon RUS Rebecquoise 18 28 0,64
5. Vlag van België Niels Elewaut KRC Gent 18 28 0,64
5. Vlag van Frankrijk/Vlag van Tunesië Adel Bettaieb UR La Louvière Centre 18 28 0,64

GPW: gemiddeld aantal doelpunten per wedstrijd, afgerond op 2 cijfers na de komma

Geen tegendoelpunten[bewerken | brontekst bewerken]

Nr. Speler Club GTD W PER
1. Vlag van Frankrijk Ulrich Cremers UR La Louvière Centre 16 29 55%
2. Vlag van België Sven Dhoest Sint-Eloois-Winkel Sport 16 31 52%
3. Vlag van België Brecht Laleman KFC Mandel United 14 31 45%
4. Vlag van België Ruben Smet Hoogstraten VV 11 27 41%
5. Vlag van België Joseph Biersard RRC Hamoir 11 30 37%

Appendix[bewerken | brontekst bewerken]