US Open 1969 (tennis, vrouwendubbel)
Op de 83e vrouweneditie van het US Open in 1969 speelden de vrouwen in het dubbelspel van donderdag 28 augustus tot en met zondag 7 september 1969.
| Nr. | Team | Resultaat | Uitgeschakeld door |
|---|---|---|---|
| 1. | halve finale | ||
| 2. | winnaressen | ||
| 3. | finale | ||
| 4. | tweede ronde | ||
Toernooisamenvatting
[bewerken | brontekst bewerken]Van de titelhoudsters Maria Bueno en Margaret Court had de eerste zich niet voor deze editie van het toernooi ingeschreven. Court speelde samen met de Britse Virginia Wade met wie zij de finale bereikte.
Het eerste reekshoofd, Rosie Casals en Billie Jean King, bereikte de halve finale. Daarin werden zij uitgeschakeld door Margaret Court en Virginia Wade.
Het als tweede geplaatste duo Françoise Dürr en Darlene Hard won het toernooi. In de finale versloegen zij het als derde geplaatste koppel Margaret Court en Virginia Wade in drie sets. Het was hun eerste (en enige) gezamenlijke titel. Française Dürr had daarnaast twaalf eerdere dubbelspeltitels met andere partners (waarvan drie op de grandslamtoernooien); de Amerikaanse Hard 29 (waarvan twaalf op de grandslamtoernooien).
Er waren geen deelneemsters uit de Lage Landen.
Toernooischema
[bewerken | brontekst bewerken]| Legenda | |
|---|---|
| Q | Qualifier |
| WC | Deelname via wildcard |
| LL | Lucky Loser |
| r | Opgave / trok zich terug |
| w/o | Walk-over |
| Alt | Invaller, Alternate |
| SE | Special Exempt |
| PR | Protected Ranking |
| d | Diskwalificatie |
Finale
[bewerken | brontekst bewerken]| finale | ||||
| 3 | |
6 | 3 | 4 |
| 2 | |
0 | 6 | 6 |
Bovenste helft
[bewerken | brontekst bewerken]Onderste helft
[bewerken | brontekst bewerken]Externe links
[bewerken | brontekst bewerken]- (en) Toernooischema WTA (pag. 2)
- (en) Toernooischema ITF
- (en) United States Open (Doubles and Mixed Doubles), tennisforum (september 1969)