WTA-toernooi van Birmingham 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
WTA-toernooi van Birmingham 2004
Winnares in het enkelspel, Maria Sjarapova
Winnares in het enkelspel, Maria Sjarapova
Officiële naam DFS Classic
Editie 2004 (23e editie)
Stad, land Birmingham, Engeland
Datum 7–13 juni
Auspiciën WTA logo 2010.svg WTA
Categorie Tier III
Prijzengeld US$ 170.000
Deelnemers 56 enkel, 32 kwal. / 16 dubbel
Ondergrond gras, buiten
Winnaar enkel Vlag van Rusland Maria Sjarapova
Winnaars dubbel Vlag van Rusland Maria Kirilenko
Vlag van Rusland Maria Sjarapova
Vorige: 2003     Volgende: 2005
Portaal  Portaalicoon   Tennis
Prijzengeld en WTA-punten
Resultaat Prijzengeld WTA-punten
winnares $ 27.000 120
finale $ 14.000 85
halve finale $ 7.200 55
kwartfinale $ 3.700 30
derde ronde $ 1.900 16
tweede ronde $ 1.000 9
eerste ronde $ 520 1

Het WTA-tennistoernooi van Birmingham (officieel DFS Classic) van 2004 vond plaats van 7 tot en met 13 juni 2004 in de Engelse stad Birmingham. Het was de 23e editie van het toernooi. Er werd gespeeld op grasbanen.

De Russin Maria Sjarapova won de titel zowel in het enkel- als in het dubbelspel.

Enkelspel[bewerken]

Titelverdedigster Magdalena Maleeva was het vierde reekshoofd. Zij bereikte de derde ronde – daarin werd zij uitgeschakeld door Tamarine Tanasugarn.

De als eerste geplaatste Russin Nadja Petrova kreeg een bye voor de eerste ronde, maar verloor meteen haar openingspartij in de tweede ronde.

Het derde reekshoofd, Maria Sjarapova uit Rusland, won het toernooi. In de finale versloeg zij de ongeplaatste Française Tatiana Golovin in drie sets. Sjarapova wist voor het eerst in haar carrière het toernooi van Birmingham op haar naam te schrijven. Het was haar derde WTA-titel, de eerste van 2004.

De Belgische Els Callens strandde in de eerste ronde.

Geplaatste speelsters[bewerken]

Nr. Speelster Rang Resultaat Uitgeschakeld door
1. Vlag van Rusland Nadja Petrova 8 tweede ronde Vlag van Japan Shinobu Asagoe
2. Vlag van Zwitserland Patty Schnyder 17 halve finale Vlag van Rusland Maria Sjarapova
3. Vlag van Rusland Maria Sjarapova 20 winnares
4. Vlag van Bulgarije Magdalena Maleeva 22 derde ronde Vlag van Thailand Tamarine Tanasugarn
5. Vlag van Servië en Montenegro Jelena Dokić 23 tweede ronde Vlag van Verenigde Staten Shenay Perry
6. Vlag van Frankrijk Nathalie Dechy 26 tweede ronde Vlag van Italië Roberta Vinci
7. Vlag van Griekenland Eléni Daniilídou 27 tweede ronde Vlag van Japan Akiko Morigami
8. Vlag van Australië Alicia Molik 32 kwartfinale Vlag van Rusland Maria Sjarapova
9. Vlag van Frankrijk Émilie Loit 33 halve finale Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin
10. Vlag van Venezuela 1930–1954 María Vento-Kabchi 34 eerste ronde Vlag van Spanje Virginia Ruano Pascual
11. Vlag van Slovenië Tina Pisnik 37 eerste ronde Vlag van Verenigde Staten Kelly McCain
12. Vlag van Spanje Magüi Serna 40 eerste ronde Vlag van Luxemburg Anne Kremer
13. Vlag van Luxemburg Claudine Schaul 41 eerste ronde Vlag van Verenigde Staten Jill Craybas
14. Vlag van Rusland Lina Krasnoroetskaja 42 eerste ronde Vlag van Venezuela 1930–1954 Milagros Sequera
15. Vlag van Rusland Jelena Lichovtseva 43 eerste ronde Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin
16. Vlag van Spanje María Sánchez Lorenzo 47 derde ronde Vlag van Zwitserland Patty Schnyder

Toernooischema[bewerken]

Eindfase[bewerken]

  halve finale finale
                         
     Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin 6 5 7  
9  Vlag van Frankrijk Émilie Loit 3 7 5  
     Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin 6 2 1
  3  Vlag van Rusland Maria Sjarapova 4 6 6
3  Vlag van Rusland Maria Sjarapova 6 63 6
  2  Vlag van Zwitserland Patty Schnyder 1 7 3  

Deel 1[bewerken]

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    1  Vlag van Rusland Nadja Petrova 4 6 4  
   Vlag van Japan Shinobu Asagoe 6 6          Vlag van Japan Shinobu Asagoe 6 2 6  
   Vlag van Oekraïne Joelija Vakoelenko 2 4            Vlag van Japan Shinobu Asagoe 4 0    
   Vlag van Slowakije Daniela Hantuchová 6 6            Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin 6 6    
   Vlag van Zuid-Korea Cho Yoon-jeong 3 1          Vlag van Slowakije Daniela Hantuchová 0 1 r
   Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin 6 2          Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin 6 3    
15  Vlag van Rusland Jelena Lichovtseva 3 0 r          Vlag van Frankrijk Tatiana Golovin 6 7  
12  Vlag van Spanje Magüi Serna 2 2            Vlag van Luxemburg Anne Kremer 4 5  
   Vlag van Luxemburg Anne Kremer 6 6          Vlag van Luxemburg Anne Kremer 6 5    
   Vlag van China Zheng Jie 4 6 4        Vlag van Zwitserland Marie-Gaïané Mikaelian 4 0 r  
   Vlag van Zwitserland Marie-Gaïané Mikaelian 6 1 6          Vlag van Luxemburg Anne Kremer 6 1 7
Q  Vlag van Italië Roberta Vinci 6 6         Q  Vlag van Italië Roberta Vinci 2 6 63  
Q  Vlag van Rusland Maria Kirilenko 4 3       Q  Vlag van Italië Roberta Vinci 6 4 7
    6  Vlag van Frankrijk Nathalie Dechy 0 6 65  
 

Deel 2[bewerken]

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    4  Vlag van Bulgarije Magdalena Maleeva 3 6 6  
   Vlag van Servië en Montenegro Ana Ivanović 4 4          Vlag van Duitsland Anca Barna 6 4 3  
   Vlag van Duitsland Anca Barna 6 6         4  Vlag van Bulgarije Magdalena Maleeva 6 4 2  
Q  Vlag van Rusland Alina Zjidkova 6 62 2          Vlag van Thailand Tamarine Tanasugarn 0 6 6  
   Vlag van Thailand Tamarine Tanasugarn 1 7 6        Vlag van Thailand Tamarine Tanasugarn 6 7  
   Vlag van Verenigde Staten Jill Craybas 7 5 6        Vlag van Verenigde Staten Jill Craybas 1 5    
13  Vlag van Luxemburg Claudine Schaul 62 7 1          Vlag van Thailand Tamarine Tanasugarn 2 4  
9  Vlag van Frankrijk Émilie Loit 6 7         9  Vlag van Frankrijk Émilie Loit 6 6  
WC  Vlag van Verenigd Koninkrijk Jane O'Donoghue 4 5       9  Vlag van Frankrijk Émilie Loit 6 62 6  
   Vlag van Zimbabwe Cara Black 66 6 7        Vlag van Zimbabwe Cara Black 1 7 3  
   Vlag van Italië Rita Grande 7 2 64       9  Vlag van Frankrijk Émilie Loit 6 7  
LL  Vlag van Frankrijk Stéphanie Cohen-Aloro 1 3            Vlag van Japan Akiko Morigami 4 64    
   Vlag van Japan Akiko Morigami 6 6          Vlag van Japan Akiko Morigami 2 6 2
    7  Vlag van Griekenland Eléni Daniilídou 6 2 0/r  
 

Deel 3[bewerken]

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    8  Vlag van Australië Alicia Molik 7 6    
   Vlag van Italië Flavia Pennetta 1            Vlag van Italië Flavia Pennetta 63 4    
   Vlag van Frankrijk Marion Bartoli 1 r         8  Vlag van Australië Alicia Molik 6 6    
   Vlag van Servië en Montenegro Jelena Janković 7 2 6          Vlag van Servië en Montenegro Jelena Janković 3 2    
Q  Vlag van Oekraïne Tetjana Perebyjnis 5 6 4        Vlag van Servië en Montenegro Jelena Janković 6 6  
   Vlag van Spanje Virginia Ruano Pascual 6 6          Vlag van Spanje Virginia Ruano Pascual 1 0    
10  Vlag van Venezuela 1930–1954 María Vento-Kabchi 2 3         8  Vlag van Australië Alicia Molik 3 1  
14  Vlag van Rusland Lina Krasnoroetskaja 6 3 0       3  Vlag van Rusland Maria Sjarapova 6 6  
Q  Vlag van Venezuela 1930–1954 Milagros Sequera 3 6 6     Q  Vlag van Venezuela 1930–1954 Milagros Sequera 6 4 65  
WC  Vlag van Verenigd Koninkrijk Elena Baltacha 3 2       Q  Vlag van Australië Samantha Stosur 0 6 7  
Q  Vlag van Australië Samantha Stosur 6 6         Q  Vlag van Australië Samantha Stosur 4 3  
   Vlag van Italië Mara Santangelo 4 2         3  Vlag van Rusland Maria Sjarapova 6 6    
   Vlag van Verenigde Staten Jamea Jackson 6 6          Vlag van Verenigde Staten Jamea Jackson 2 2  
    3  Vlag van Rusland Maria Sjarapova 6 6    
 

Deel 4[bewerken]

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    5  Vlag van Servië en Montenegro Jelena Dokić 4 64    
   Vlag van Tsjechië Barbora Strýcová 3 3       Q  Vlag van Verenigde Staten Shenay Perry 6 7    
Q  Vlag van Verenigde Staten Shenay Perry 6 6         Q  Vlag van Verenigde Staten Shenay Perry 63 1    
   Vlag van Japan Saori Obata 6 2 6          Vlag van Japan Saori Obata 7 6    
   Vlag van Italië Maria Elena Camerin 1 6 3        Vlag van Japan Saori Obata 7 7  
Q  Vlag van Verenigde Staten Kelly McCain 4 6 6     Q  Vlag van Verenigde Staten Kelly McCain 5 5    
11  Vlag van Slovenië Tina Pisnik 6 4 4          Vlag van Japan Saori Obata 3 4  
16  Vlag van Spanje María Sánchez Lorenzo 3 6 6       2  Vlag van Zwitserland Patty Schnyder 6 6  
   Vlag van België Els Callens 6 4 3     16  Vlag van Spanje María Sánchez Lorenzo 6 4 6  
WC  Vlag van Verenigd Koninkrijk Anne Keothavong 6 5 7     WC  Vlag van Verenigd Koninkrijk Anne Keothavong 3 6 4  
   Vlag van Spanje Marta Marrero 1 7 64       16  Vlag van Spanje María Sánchez Lorenzo 4 3  
   Vlag van Spanje Arantxa Parra Santonja 6 6         2  Vlag van Zwitserland Patty Schnyder 6 6    
   Vlag van Slovenië Katarina Srebotnik 3 3          Vlag van Spanje Arantxa Parra Santonja 2 6 1
    2  Vlag van Zwitserland Patty Schnyder 6 4 6  
 
Prijzengeld en WTA-punten
Resultaat Prijzengeld
(per team)
WTA-
punten
winnaressen $ 8.000 120
finale $ 4.100 85
halve finale $ 2.105 55
tweede ronde $ 1.100 30
eerste ronde $ 580 1

Dubbelspel[bewerken]

Titelverdedigsters Els Callens en Meilen Tu hadden zich niet als team voor deze editie van het toernooi ingeschreven. De Belgische Callens speelde samen met Shinobu Asagoe uit Japan – zij verloren meteen hun openingspartij. Tu en Tina Križan bereikten de tweede ronde.

Het eerste reekshoofd, María Vento-Kabchi en Angelique Widjaja, strandde in de eerste ronde.

Het ongeplaatste Russische duo Maria Kirilenko en Maria Sjarapova, via een wildcard tot het toernooi toegelaten, won de titel. In de finale versloegen zij het eveneens ongeplaatste koppel Lisa McShea en Milagros Sequera in twee sets. Het was hun eerste (en enige) gezamenlijke titel. Sjarapova had daar­naast twee eerdere dubbel­spel­titels met een andere partner; Kirilenko geen.

Geplaatste teams[bewerken]

Nr. Team Rang Resultaat Uitgeschakeld door
1. Vlag van Venezuela 1930–1954 María Vento-Kabchi
Vlag van Indonesië Angelique Widjaja
35 eerste ronde Vlag van Rusland Tatjana Panova
Vlag van Oekraïne Olena Tatarkova
2. Vlag van China Li Ting
Vlag van China Sun Tiantian
47 eerste ronde Vlag van Rusland Maria Kirilenko
Vlag van Rusland Maria Sjarapova
3. Vlag van Australië Alicia Molik
Vlag van Spanje Magüi Serna
66 tweede ronde forfait
4. Vlag van Zuid-Afrika Liezel Huber
Vlag van Oekraïne Tetjana Perebyjnis
78 eerste ronde Vlag van Zwitserland Emmanuelle Gagliardi
Vlag van Italië Roberta Vinci

Toernooischema[bewerken]

eerste ronde   tweede ronde   halve finale   finale
1  Vlag van Venezuela 1930–1954 María Vento-Kabchi
 Vlag van Indonesië Angelique Widjaja
2 6 5  
   Vlag van Rusland Tatjana Panova
 Vlag van Oekraïne Olena Tatarkova
6 0 7        Vlag van Rusland Tatjana Panova
 Vlag van Oekraïne Olena Tatarkova
4 6 4  
   Vlag van China Yan Zi
 Vlag van China Zheng Jie
7 6        Vlag van China Yan Zi
 Vlag van China Zheng Jie
6 3 6  
   Vlag van Frankrijk Nathalie Dechy
 Vlag van Slowakije Daniela Hantuchová
65 4            Vlag van China Yan Zi
 Vlag van China Zheng Jie
64 0    
3  Vlag van Australië Alicia Molik
 Vlag van Spanje Magüi Serna
62 7 6          Vlag van Australië Lisa McShea
 Vlag van Venezuela 1930–1954 Milagros Sequera
7 6    
WC  Vlag van Verenigd Koninkrijk Elena Baltacha
 Vlag van Verenigd Koninkrijk Amanda Janes
7 63 1     3  Vlag van Australië Alicia Molik
 Vlag van Spanje Magüi Serna
     
Q  Vlag van Bosnië en Herzegovina Mervana Jugić-Salkić
 Vlag van Verenigde Staten Abigail Spears
1 3        Vlag van Australië Lisa McShea
 Vlag van Venezuela 1930–1954 Milagros Sequera
w / o  
   Vlag van Australië Lisa McShea
 Vlag van Venezuela 1930–1954 Milagros Sequera
6 6            Vlag van Australië Lisa McShea
 Vlag van Venezuela 1930–1954 Milagros Sequera
2 1  
   Vlag van Griekenland Eléni Daniilídou
 Vlag van Slovenië Katarina Srebotnik
7 4 6       WC  Vlag van Rusland Maria Kirilenko
 Vlag van Rusland Maria Sjarapova
6 6  
   Vlag van Japan Shinobu Asagoe
 Vlag van België Els Callens
5 6 4        Vlag van Griekenland Eléni Daniilídou
 Vlag van Slovenië Katarina Srebotnik
       
   Vlag van Zwitserland Emmanuelle Gagliardi
 Vlag van Italië Roberta Vinci
6 3 6      Vlag van Zwitserland Emmanuelle Gagliardi
 Vlag van Italië Roberta Vinci
w / o  
4  Vlag van Zuid-Afrika Liezel Huber
 Vlag van Oekraïne Tetjana Perebyjnis
4 6 1          Vlag van Zwitserland Emmanuelle Gagliardi
 Vlag van Italië Roberta Vinci
4 6 2
   Vlag van Slovenië Tina Križan
 Vlag van Verenigde Staten Meilen Tu
6 6         WC  Vlag van Rusland Maria Kirilenko
 Vlag van Rusland Maria Sjarapova
6 4 6  
   Vlag van Italië Rita Grande
 Vlag van Zwitserland Patty Schnyder
2 0          Vlag van Slovenië Tina Križan
 Vlag van Verenigde Staten Meilen Tu
2 65  
WC  Vlag van Rusland Maria Kirilenko
 Vlag van Rusland Maria Sjarapova
6 6     WC  Vlag van Rusland Maria Kirilenko
 Vlag van Rusland Maria Sjarapova
6 7    
2  Vlag van China Li Ting
 Vlag van China Sun Tiantian
4 0    

Bronnen[bewerken]