WTA-toernooi van Moskou 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
WTA-toernooi van Moskou 2018
Winnares in het enkelspel, Darja Kasatkina
Winnares in het enkelspel, Darja Kasatkina
Officiële naam Kremlin Cup
Editie 2018 (23e editie)
Stad, land Moskou, Rusland
Locatie Olympisch stadion
Datum 15–20 oktober
Auspiciën WTA logo 2010.svg WTA
Categorie Premier
Prijzengeld US$ 867.766
Deelnemers 28 enkel, 32 kwal. / 16 dubbel
Ondergrond hardcourt, binnen
Tegelijk met ATP-toernooi van Moskou
Winnaar enkel Vlag van Rusland Darja Kasatkina
Winnaars dubbel Vlag van Rusland Aleksandra Panova
Vlag van Duitsland Laura Siegemund
Vorige: 2017     Volgende: 2019
Portaal  Portaalicoon   Tennis
Prijzengeld en WTA-punten
Resultaat Prijzengeld WTA-punten
winnares $ 162.010 470
finale $ 86.515 305
halve finale $ 46.210 185
kwartfinale $ 24.840 100
tweede ronde $ 13.320 55
eerste ronde $ 8.455 1

Het WTA-tennistoernooi van Moskou (officieel Kremlin Cup) van 2018 vond plaats van maandag 15 tot en met zaterdag 20 oktober 2018 in de Russische hoofdstad Moskou. Het was de 23e editie van het Kremlin Cup-vrouwentoernooi, onderdeel van het tennistoernooi van Moskou 2018. Er werd gespeeld op hardcourt-binnenbanen.

1rightarrow blue.svg Zie Tennistoernooi van Moskou 2018 voor het overkoepelend artikel over dit toernooi.

Enkelspel[bewerken]

Titelhoudster Julia Görges was haar titel niet komen verdedigen. Zij verkoos deel te nemen aan het toernooi van Luxemburg.

De als eerste geplaatste Roemeense Simona Halep had zich kort voor aanvang van het toernooi afgemeld, wegens een rugblessure.

Het zesde reekshoofd, Darja Kasatkina uit Rusland, won het toernooi. In de finale versloeg zij de Tunesische kwalificante Ons Jabeur in drie sets, met een tiebreak in de tweede set. Kasatkina wist voor het eerst in haar loopbaan het toernooi van Moskou op haar naam te schrijven, nadat zij een jaar eerder al de finale bereikte. Het was haar tweede WTA-titel, de eerste van 2018.

De Belgische Elise Mertens was als zevende geplaatst, maar strandde al in de eerste ronde.

De Nederlandse Kiki Bertens was het vierde reekshoofd, en kreeg daardoor een bye voor de eerste ronde. Zij verloor haar openingspartij in de tweede ronde.

Geplaatste speelsters[bewerken]

Nr. Speelster Rang Resultaat Uitgeschakeld door
1. Vlag van Roemenië Simona Halep 1 afgemeld rugblessure
2. Vlag van Tsjechië Karolína Plíšková 6 tweede ronde Vlag van Rusland Vera Zvonarjova
3. Vlag van Verenigde Staten Sloane Stephens 8 tweede ronde Vlag van Tunesië Ons Jabeur
4. Vlag van Nederland Kiki Bertens 10 tweede ronde Vlag van Wit-Rusland Aljaksandra Sasnovitsj
5. Vlag van Letland Anastasija Sevastova 12 halve finale Vlag van Tunesië Ons Jabeur
6. Vlag van Rusland Darja Kasatkina 14 winnares
7. Vlag van België Elise Mertens 15 eerste ronde Vlag van Verenigd Koninkrijk Johanna Konta
8. Vlag van Estland Anett Kontaveit 21 kwartfinale Vlag van Tunesië Ons Jabeur

Toernooischema[bewerken]

Finale[bewerken]

finale
         
6  Vlag van Rusland Darja Kasatkina 2 7 6
Q  Vlag van Tunesië Ons Jabeur 6 63 4

Bovenste helft[bewerken]

eerste ronde   tweede ronde   kwartfinale   halve finale
 
    LL  Vlag van Griekenland Valentini Grammatikopoulou 5 0    
   Vlag van Rusland Anastasija Pavljoetsjenkova 7 6          Vlag van Rusland Anastasija Pavljoetsjenkova 7 6    
   Vlag van Australië Ajla Tomljanović 5 4            Vlag van Rusland Anastasija Pavljoetsjenkova 4 3    
   Vlag van Frankrijk Alizé Cornet 5 6 7       6  Vlag van Rusland Darja Kasatkina 6 6    
Q  Vlag van Rusland Natalja Vichljantseva 7 2 5        Vlag van Frankrijk Alizé Cornet 6 5 4
   Vlag van Oekraïne Lesja Tsoerenko 4 61       6  Vlag van Rusland Darja Kasatkina 3 7 6  
6  Vlag van Rusland Darja Kasatkina 6 7         6  Vlag van Rusland Darja Kasatkina 6 6  
         Vlag van Verenigd Koninkrijk Johanna Konta 4 3  
    4  Vlag van Nederland Kiki Bertens 3 6 3  
   Vlag van Wit-Rusland Aljaksandra Sasnovitsj 6 6          Vlag van Wit-Rusland Aljaksandra Sasnovitsj 6 4 6  
   Vlag van Roemenië Mihaela Buzărnescu 3 4            Vlag van Wit-Rusland Aljaksandra Sasnovitsj 2 6 62
   Vlag van Australië Darja Gavrilova 7 7            Vlag van Verenigd Koninkrijk Johanna Konta 6 2 7  
LL  Vlag van Rusland Vitalia Djatsjenko 65 5          Vlag van Australië Darja Gavrilova 4 6 3
   Vlag van Verenigd Koninkrijk Johanna Konta 6 7          Vlag van Verenigd Koninkrijk Johanna Konta 6 3 6  
7  Vlag van België Elise Mertens 3 5    

Onderste helft[bewerken]

eerste ronde   tweede ronde   kwartfinale   halve finale
8  Vlag van Estland Anett Kontaveit 2 6 7  
WC  Vlag van Rusland Anastasia Potapova 6 3 5     8  Vlag van Estland Anett Kontaveit 6 7    
   Vlag van Frankrijk Kristina Mladenovic 6 6          Vlag van Frankrijk Kristina Mladenovic 2 63    
WC  Vlag van Rusland Anna Kalinskaja 1 3         8  Vlag van Estland Anett Kontaveit 5 1    
   Vlag van Rusland Jekaterina Makarova 1 2         Q  Vlag van Tunesië Ons Jabeur 7 6    
Q  Vlag van Tunesië Ons Jabeur 6 6       Q  Vlag van Tunesië Ons Jabeur 6 6  
    3/WC  Vlag van Verenigde Staten Sloane Stephens 3 2    
      Q  Vlag van Tunesië Ons Jabeur 6 3 6
5  Vlag van Letland Anastasija Sevastova 4 7 6       5  Vlag van Letland Anastasija Sevastova 3 6 3
   Vlag van Slowakije Magdaléna Rybáriková 6 5 3     5  Vlag van Letland Anastasija Sevastova 7 4 6  
   Vlag van Kazachstan Joelija Poetintseva 6 6          Vlag van Kazachstan Joelija Poetintseva 5 6 4  
   Vlag van Roemenië Irina-Camelia Begu 2 0         5  Vlag van Letland Anastasija Sevastova 4 7 6
Q  Vlag van Rusland Irina Chromatsjova 3 3         Q  Vlag van Rusland Vera Zvonarjova 6 5 3  
Q  Vlag van Rusland Vera Zvonarjova 6 6       Q  Vlag van Rusland Vera Zvonarjova 6 6  
    2  Vlag van Tsjechië Karolína Plíšková 1 2    
 
Prijzengeld en WTA-punten
Resultaat Prijzengeld
(per team)
WTA-
punten
winnaressen $ 50.680 470
finale $ 27.075 305
halve finale $ 14.795 185
tweede ronde $ 7.529 100
eerste ronde $ 4.090 1

Dubbelspel[bewerken]

Titelhoudsters Tímea Babos en Andrea Hlaváčková hadden zich niet voor deze editie van het toernooi ingeschreven.

Alle vier reekshoofden sneuvelden al in de eerste ronde.

Het ongeplaatste duo Aleksandra Panova en Laura Siegemund won het toernooi. In de op vrijdag 19 oktober gespeelde finale versloegen zij het eveneens ongeplaatste koppel Darija Jurak en Raluca Olaru in twee sets, met een tiebreak in de tweede set. Het was hun eerste gezamenlijke titel. De Russin Panova had daarnaast zes eerdere dubbelspeltitels met andere partners; de Duitse Siegemund drie.

De Nederlandse Demi Schuurs speelde samen met Oksana Kalasjnikova uit Georgië. Zij waren als vierde geplaatst, maar konden al na hun eerste optreden huiswaarts keren.

Geplaatste teams[bewerken]

Nr. Team Rang Resultaat Uitgeschakeld door
1. Vlag van Roemenië Irina-Camelia Begu
Vlag van Roemenië Mihaela Buzărnescu
50 eerste ronde Vlag van Rusland Olga Dorosjina
Vlag van Rusland Polina Monova
2. Vlag van Verenigde Staten Raquel Atawo
Vlag van Duitsland Anna-Lena Grönefeld
59 eerste ronde Vlag van Oekraïne Nadija Kitsjenok
Vlag van Australië Anastasia Rodionova
3. Vlag van Polen Alicja Rosolska
Vlag van Verenigde Staten Abigail Spears
60 eerste ronde Vlag van Oezbekistan Nigina Abduraimova
Vlag van Rusland Anna Kalinskaja
4. Vlag van Georgië Oksana Kalasjnikova
Vlag van Nederland Demi Schuurs
79 eerste ronde Vlag van Verenigd Koninkrijk Harriet Dart
Vlag van Rusland Anastasia Potapova

Toernooischema[bewerken]

eerste ronde   tweede ronde   halve finale   finale
1  Vlag van Roemenië Irina-Camelia Begu
 Vlag van Roemenië Mihaela Buzărnescu
2 1    
Alt  Vlag van Rusland Olga Dorosjina
 Vlag van Rusland Polina Monova
6 6       Alt  Vlag van Rusland Olga Dorosjina
 Vlag van Rusland Polina Monova
4 6 [7]  
   Vlag van Rusland Aleksandra Panova
 Vlag van Duitsland Laura Siegemund
4 7 [10]      Vlag van Rusland Aleksandra Panova
 Vlag van Duitsland Laura Siegemund
6 3 [10]  
   Vlag van Rusland Anastasija Pavljoetsjenkova
 Vlag van Rusland Vera Zvonarjova
6 66 [8]          Vlag van Rusland Aleksandra Panova
 Vlag van Duitsland Laura Siegemund
2 6 [10]  
4  Vlag van Georgië Oksana Kalasjnikova
 Vlag van Nederland Demi Schuurs
4 4            Vlag van Frankrijk Kristina Mladenovic
 Vlag van Kazachstan Galina Voskobojeva
6 3 [5]  
   Vlag van Verenigd Koninkrijk Harriet Dart
 Vlag van Rusland Anastasia Potapova
6 6          Vlag van Verenigd Koninkrijk Harriet Dart
 Vlag van Rusland Anastasia Potapova
3 1  
   Vlag van Rusland Irina Chromatsjova
 Vlag van Servië Nina Stojanović
3 0        Vlag van Frankrijk Kristina Mladenovic
 Vlag van Kazachstan Galina Voskobojeva
6 6    
   Vlag van Frankrijk Kristina Mladenovic
 Vlag van Kazachstan Galina Voskobojeva
6 6            Vlag van Rusland Aleksandra Panova
 Vlag van Duitsland Laura Siegemund
6 7  
   Vlag van Australië Monique Adamczak
 Vlag van Wit-Rusland Lidzija Marozava
2 5            Vlag van Kroatië Darija Jurak
 Vlag van Roemenië Raluca Olaru
2 62  
   Vlag van Rusland Jevgenia Rodina
 Vlag van Australië Ajla Tomljanović
6 7          Vlag van Rusland Jevgenia Rodina
 Vlag van Australië Ajla Tomljanović
6 1 [6]  
WC  Vlag van Oezbekistan Nigina Abduraimova
 Vlag van Rusland Anna Kalinskaja
7 6     WC  Vlag van Oezbekistan Nigina Abduraimova
 Vlag van Rusland Anna Kalinskaja
4 6 [10]  
3  Vlag van Polen Alicja Rosolska
 Vlag van Verenigde Staten Abigail Spears
63 3         WC  Vlag van Oezbekistan Nigina Abduraimova
 Vlag van Rusland Anna Kalinskaja
3 4  
   Vlag van Kroatië Darija Jurak
 Vlag van Roemenië Raluca Olaru
6 6            Vlag van Kroatië Darija Jurak
 Vlag van Roemenië Raluca Olaru
6 6    
   Vlag van Verenigde Staten Kaitlyn Christian
 Vlag van Verenigde Staten Sabrina Santamaria
3 1          Vlag van Kroatië Darija Jurak
 Vlag van Roemenië Raluca Olaru
6 4 [10]
   Vlag van Oekraïne Nadija Kitsjenok
 Vlag van Australië Anastasia Rodionova
7 3 [10]      Vlag van Oekraïne Nadija Kitsjenok
 Vlag van Australië Anastasia Rodionova
4 6 [8]  
2  Vlag van Verenigde Staten Raquel Atawo
 Vlag van Duitsland Anna-Lena Grönefeld
63 6 [8]  

Externe links[bewerken]