Wereldbeker mountainbike 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Wereldbeker mountainbike 2010
20e editie
Periode aprilaugustus
Andere jaren
Vorige editie Wereldbeker mountainbike 2009
Volgende editie Wereldbeker mountainbike 2011
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

De Wereldbeker mountainbike 2010 wordt gehouden van april tot en met augustus 2010. Wielrenners strijden in de disciplines crosscountry, Four-cross en downhill.

Het was dit seizoen een jubilee editie, het was namelijk voor de 20ste maal dat de wereldbeker door de Internationale Wielerunie (UCI) werd georganiseerd. De manches waren verspreid over Europa en Noord-Amerika.

Crosscountry[bewerken]

Mannen Nr. Datum Plaats Goud Zilver Brons Leider
1 22/4 Vlag van Verenigd Koninkrijk Dalby Forest Vlag van Zwitserland Nino Schurter Vlag van Frankrijk Julien Absalon Vlag van Zuid-Afrika Burry Stander Vlag van Zwitserland Nino Schurter
2 02/5 Vlag van België Houffalize Vlag van Spanje José Antonio Hermida Vlag van Duitsland Manuel Fumic Vlag van Duitsland Wolfram Kurschat Vlag van Spanje José Antonio Hermida
3 23/5 Vlag van Duitsland Offenburg Vlag van Frankrijk Julien Absalon Vlag van Zwitserland Nino Schurter Vlag van Tsjechië Jaroslav Kulhavý Vlag van Frankrijk Julien Absalon
4 25/7 Vlag van Zwitserland Champéry Vlag van Zwitserland Florian Vogel Vlag van Tsjechië Jaroslav Kulhavý Vlag van Zwitserland Nino Schurter Vlag van Frankrijk Julien Absalon
5 1/8 Vlag van Italië Val di Sole Vlag van Zwitserland Nino Schurter Vlag van Frankrijk Julien Absalon Vlag van Zwitserland Florian Vogel Vlag van Zwitserland Nino Schurter
6 29/8 Vlag van Verenigde Staten Windham Vlag van Tsjechië Jaroslav Kulhavý Vlag van Zwitserland Nino Schurter Vlag van Zwitserland Florian Vogel Vlag van Zwitserland Nino Schurter
Vrouwen Nr. Datum Plaats Goud Zilver Brons Leider
1 22/4 Vlag van Verenigd Koninkrijk Dalby Forest Vlag van Rusland Irina Kalentieva Vlag van Verenigde Staten Willow Koerber Vlag van Tsjechië Kateřina Nash Vlag van Rusland Irina Kalentieva
2 02/5 Vlag van België Houffalize Vlag van Italië Eva Lechner Vlag van Verenigde Staten Willow Koerber Vlag van Oostenrijk Elisabeth Osl Vlag van Verenigde Staten Willow Koerber
3 23/5 Vlag van Duitsland Offenburg Vlag van Canada Catharine Pendrel Vlag van Verenigde Staten Georgia Gould Vlag van Zwitserland Esther Süss Vlag van Canada Catharine Pendrel
4 25/7 Vlag van Zwitserland Champéry Vlag van Zwitserland Nathalie Schneitter Vlag van Italië Eva Lechner Vlag van Verenigde Staten Willow Koerber Vlag van Italië Eva Lechner
5 1/8 Vlag van Italië Val di Sole Vlag van Polen Maja Włoszczowska Vlag van Canada Catharine Pendrel Vlag van Rusland Irina Kalentieva Vlag van Canada Catharine Pendrel
6 29/8 Vlag van Verenigde Staten Windham Vlag van Canada Catharine Pendrel Vlag van Canada Marie-Hélène Prémont Vlag van Verenigde Staten Georgia Gould Vlag van Canada Catharine Pendrel

Down Hill[bewerken]

Datum Locatie Land Winnaar Winnares
16/05 Maribor Vlag van Slovenië Slovenië Vlag van Zuid-Afrika Greg Minnaar Vlag van Verenigd Koninkrijk Rachel Atherton
06/06 Fort William Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Britanie Vlag van Verenigd Koninkrijk Gee Atherton Vlag van Frankrijk Sabrina Jonnier
20/06 Leogang Vlag van Oostenrijk Oostenrijk Vlag van Zuid-Afrika Greg Minnaar Vlag van Frankrijk Sabrina Jonnier
24/07 Champéry Vlag van Zwitserland Zwitserland Vlag van Verenigd Koninkrijk Gee Atherton Vlag van Frankrijk Emmeline Ragot
01/08 Val di Sole Vlag van Italië Italië Vlag van Verenigd Koninkrijk Marc Beaumont Vlag van Frankrijk Emmeline Ragot
29/08 Windham Vlag van Verenigde Staten VS Vlag van Verenigd Koninkrijk Gee Atherton Vlag van Verenigd Koninkrijk Rachel Atherton

Podium[bewerken]

Mannen

Vrouwen

4 Cross[bewerken]

Datum Locatie Land Winnaar Winnares
01/05 Houffalize Vlag van België Belgie Vlag van Australië Jared Graves Vlag van Tsjechië Jana Horáková
15/05 Maribor Vlag van Slovenië Slovenië Vlag van Tsjechië Michal Maroši Vlag van Verenigd Koninkrijk Fionn Griffiths
05/06 Fort William Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Britanie Vlag van Australië Jared Graves Vlag van Tsjechië Jana Horáková
19/06 Leogang Vlag van Oostenrijk Oostenrijk Vlag van Australië Jared Graves Vlag van Nederland Anneke Beerten
01/08 Val di Sole Vlag van Italië Italië Vlag van Zwitserland Roger Rinderknecht Vlag van Nederland Anneke Beerten
29/08 Windham Vlag van Verenigde Staten VS Vlag van Australië Jared Graves Vlag van Oostenrijk Anita Molcik

Podium[bewerken]

Mannen

Vrouwen

Zie ook[bewerken]