Wereldbeker skeleton 2010/2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Skeleton pictogram.svg Wereldbeker 2010/2011 FIBT.svg
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van Duitsland Shelley Rudman
Wedstrijden
Locaties 9 9
<<< 2009/10 2011/12 >>>

De wereldbeker skeleton in het seizoen 2010/2011 ving aan op 25 november 2010 en eindigde op 4 februari 2011. De competitie werd georganiseerd door de FIBT gelijktijdig met de WB bobsleeën.

De competitie omvatte acht wedstrijden in de twee onderdelen in het skeleton, mannen en vrouwen individueel. Daarnaast werden er wedstrijden georganiseerd voor landenteams welke bestonden uit bobsleeërs en skeletonners. Uit Nederland nam Joska Le Conté bij de vrouwen deel.

Bij de mannen stonden dezelfde drie personen op het erepodium als in 2010. De Let Martins Dukurs veroverde voor het tweede opeenvolgende seizoen de eindzege in de wereldbeker, het was ook zijn tweede podium plaats in het eindklassement. Hij behaalde zeven podiumplaatsen (5x eerste, 1x tweede en 1x derde). De Duitser Sandro Stielicke nam ook voor de tweede keer plaats op het erepodium. In 2010 eindigde hij als derde, nu werd hij tweede in het eindklassement. Zijn landgenoot Frank Rommel legde beslag op de derde positie. Het was zijn derde keer op het eindpodium, in 2010 werd hij tweede en in 2009 ook derde.

Bij de vrouwen veroverde Anja Huber dankzij acht podium plaatsen (3-1-1-3-1-2-3-1) voor het eerst de eindzege in de wereldbeker, het was ook haar eerste podium plaats in het eindklassement. Ze was de derde Duitse na Steffi Hanzlik (1997, 1999) en Marion Trott (2009) die wereldbeker binnenhaalde. De Britse Shelley Rudman nam voor de derde opeenvolgende keer op het erepodium plaats en deed dit ook voor de derde keer op plaats twee. De derde positie werd ingenomen door de Canadese Mellisa Hollingsworth die voor de vierde keer op het erepodium plaats nam, ze veroverde de wereldbeker in 2006 en 2010 en in 2008 werd ze ook derde. Joska Le Conté eindigde op de 16e plaats.

Wereldbeker punten

De eerste 30 in het dagklassement krijgen punten voor het wereldbekerklassement toegekend.

Klassering = punten
1e = 225
2e = 210
3e = 200
4e = 192
5e = 184
6e = 176
7e = 168
8e = 160
9e = 152
10e = 144
11e = 136
12e = 128
13e = 120
14e = 112
15e = 104
16e = 96
17e = 88
18e = 80
19e = 74
20e = 68
21e = 62
22e = 56
23e = 50
24e = 45
25e = 40
26e = 36
27e = 32
28e = 28
29e = 24
30e = 20

Mannen[bewerken]

Uitslagen[bewerken]

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
26-11 Vlag van Canada Whistler Vlag van Canada Jon Montgomery Vlag van Verenigd Koninkrijk Kristan Bromley Vlag van Rusland Aleksandr Tretjakov
02-12 Vlag van Canada Calgary Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van Rusland Aleksandr Tretjakov Vlag van Verenigd Koninkrijk Kristan Bromley
09-12 Vlag van Verenigde Staten Park City Vlag van Rusland Aleksandr Tretjakov Vlag van Duitsland Sandro Stielicke Vlag van Letland Martins Dukurs
17-12 Vlag van Verenigde Staten Lake Placid Vlag van Rusland Sergej Tsjoedinov Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van Verenigd Koninkrijk Kristan Bromley
15-01 Vlag van Oostenrijk Igls Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van Rusland Sergej Tsjoedinov Vlag van Rusland Aleksandr Tretjakov
23-01 Vlag van Duitsland Winterberg Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van Rusland Sergej Tsjoedinov Vlag van Rusland Aleksandr Tretjakov
28-01 Vlag van Zwitserland Sankt Moritz Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van Duitsland Frank Rommel Vlag van Nieuw-Zeeland Ben Sandford
04-02 Vlag van Italië Cesana Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van Letland Tomass Dukurs Vlag van Duitsland Sandro Stielicke

Eindstand[bewerken]

# Piloot Land Punten
1 Martins Dukurs Vlag van Letland LAT 1719
2 Sandro Stielicke Vlag van Duitsland GER 1466
3 Frank Rommel Vlag van Duitsland GER 1410
4 Sergej Tsjoedinov Vlag van Rusland RUS 1351
5 Aleksandr Tretjakov Vlag van Rusland RUS 1349
6 Mirsad Halilovic Vlag van Duitsland GER 1288
7 Matthew Antoine Vlag van Verenigde Staten USA 1248
8 Tomass Dukurs Vlag van Letland LAT 1242
9 Jon Montgomery Vlag van Canada CAN 1209
10 John Daly Vlag van Verenigde Staten USA 1058
11 Chris Type Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1048
12 Kristan Bromley Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1018
# Piloot Land Punten
13 John Fairbairn Vlag van Canada CAN 944
14 Michael Douglas Vlag van Canada CAN 914
15 Matthias Guggenberger Vlag van Oostenrijk AUT 722
16 Anže Šetina Vlag van Slovenië SLO 717
17 Ben Sandford Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 616
18 Hiroatsu Takahashi Vlag van Japan JPN 602
19 Ander Mirambell Vlag van Spanje ESP 550
20 Shinsuke Tayama Vlag van Japan JPN 518
21 Daniel Mächler Vlag van Zwitserland SUI 492
22 Eric Bernotas Vlag van Verenigde Staten USA 440
23 Kyle Tress Vlag van Verenigde Staten USA 440
# Piloot Land Punten
24 Andy Wood Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 397
25 Pascal Oswald Vlag van Zwitserland SUI 392
26 Lukas Kummer Vlag van Zwitserland SUI 278
27 Raphael Maier (J) Vlag van Oostenrijk AUT 236
28 John Farrow Vlag van Australië AUS 210
29 Michael Coutts Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 192
30 Anthony Deane Vlag van Australië AUS 175
31 Adam Pengilly Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 142
32 Maurizio Oioli Vlag van Italië ITA 88
33 Michael Höfer Vlag van Zwitserland SUI 86
34 Marco Zoccolan Vlag van Italië ITA 40
(J) = junior

Vrouwen[bewerken]

Uitslagen[bewerken]

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
25-11 Vlag van Canada Whistler Vlag van Duitsland Marion Thees-Trott Vlag van Canada Mellisa Hollingsworth Vlag van Duitsland Anja Huber
02-12 Vlag van Canada Calgary Vlag van Duitsland Anja Huber Vlag van Verenigd Koninkrijk Shelley Rudman Vlag van Canada Amy Gough
09-12 Vlag van Verenigde Staten Park City Vlag van Duitsland Anja Huber Vlag van Verenigd Koninkrijk Shelley Rudman Vlag van Canada Amy Gough
16-12 Vlag van Verenigde Staten Lake Placid Vlag van Duitsland Marion Thees-Trott Vlag van Verenigd Koninkrijk Shelley Rudman Vlag van Duitsland Anja Huber
14-01 Vlag van Oostenrijk Igls Vlag van Duitsland Anja Huber Vlag van Verenigd Koninkrijk Shelley Rudman Vlag van Canada Melissa Hollingsworth
22-01 Vlag van Duitsland Winterberg Vlag van Verenigd Koninkrijk Shelley Rudman Vlag van Duitsland Anja Huber Vlag van Canada Amy Gough
28-01 Vlag van Zwitserland Sankt Moritz Vlag van Verenigd Koninkrijk Shelley Rudman Vlag van Canada Melissa Hollingsworth Vlag van Duitsland Anja Huber
03-02 Vlag van Italië Cesana Vlag van Duitsland Anja Huber Vlag van Duitsland Marion Thees-Trott Vlag van Canada Darla Deschamps
Nederlandse deelname
Naam WB #1 WB #2 WB #3 WB #4 WB #5 WB #6 WB #7 WB #8
Joska Le Conté 14e 14e 18e 20e 15e 18e 13e 20e

Eindstand[bewerken]

# Pilote Land Punten
1 Anja Huber Vlag van Duitsland GER 1710
2 Shelley Rudman Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1642
3 Mellisa Hollingsworth Vlag van Canada CAN 1516
4 Marion Thees-Trott Vlag van Duitsland GER 1492
5 Amy Gough Vlag van Canada CAN 1400
6 Donna Creighton Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1300
7 Katharina Heinz Vlag van Duitsland GER 1168
8 Emma Lincoln-Smith Vlag van Australië AUS 1152
9 Olga Potylitsina (J) Vlag van Rusland RUS 980
# Pilote Land Punten
10 Nozomi Komuro Vlag van Japan JPN 968
11 Anne O’Shea Vlag van Verenigde Staten USA 960
12 Janine Flock (J) Vlag van Oostenrijk AUT 872
13 Katharine Eustace Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 792
14 Lucy Chaffer Vlag van Australië AUS 780
15 Darla Deschamps Vlag van Canada CAN 768
16 Joska Le Conté Vlag van Nederland NED 744
17 Amy Williams Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 616
18 Sarah Reid Vlag van Canada CAN 608
# Pilote Land Punten
19 Svetlana Troenova Vlag van Rusland RUS 592
20 Kimber Gabryszak Vlag van Verenigde Staten USA 578
21 Michaela Gläßer Vlag van Tsjechië CZE 550
22 Michelle Steele Vlag van Australië AUS 406
23 Maria Orlova (J) Vlag van Rusland RUS 370
24 Katie Uhlaender Vlag van Verenigde Staten USA 328
25 Barbara Hosch Vlag van Zwitserland SUI 316
26 Jessica Kilian Vlag van Zwitserland SUI 310
27 Elena Mandrino Vlag van Italië ITA 106
(J) = junior

Landenwedstrijd[bewerken]

In het teamonderdeel worden per team twee (2-mans)bobslee- en twee skeletonruns gedaald.

Calgary, 2 december
# Land skeleton (m) tweemansbob (v) skeleton (v) tweemansbob (m)
1 Vlag van Duitsland Duitsland Frank Rommel Stefanie Szczurrek / Kristin Steinert Anja Huber Manuel Machata / Florian Becke
2 Vlag van Canada Canada Jon Montgomery Melissa These / Emily Baadsvik Amy Gough Lyndon Rush / Justin Wilkinson
3 Vlag van Rusland Rusland Sergej Tsjoedinov Anastasia Skoelkina / Jana Vinochoedova Olga Potylitsina Alexei Gorlachev / Ilja Ivanov
4 Vlag van Rusland Rusland Aleksandr Tretjakov Victoria Tokovaja / Margarita Ismailova Svetlana Troenova Aleksandr Kasjanov / Alexej Andrjoenin
5 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten Matthew Antoine Bree Schaaf / JennaBree Tollestrup-Brown Anne O‘Shea John Napier / Jesse Beckom
6 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten John Daly Jamie Greubel / Kristi Koplin Kimber Gabryszak Ethan Albrect-Carrie / Jared Clugston
Igls, 16 januari
# Land skeleton (m) tweemansbob (v) skeleton (v) tweemansbob (m)
1 Vlag van Canada Canada John Fairbairn Helen Upperton / Diane Kelly Darla Deschamps Lyndon Rush / Cody Sorensen
2 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk Matthias Guggenberger Christine Hengster / Anna Feichtner Janine Flock Jürgen Loacker / Johannes Wipplinger
3 Vlag van Rusland Rusland Aleksandr Tretjakov Olga Fjodorova / Joelia Timofejeva Olga Potylitsina Aleksandr Kasjanov / Aleksandr Sjilkin
4 Vlag van Zwitserland Zwitserland Pascal Oswald Fabienne Meyer / Eveline Gerber Jessica Kilian Gregor Baumann / Noah Chiozza
5 Vlag van Rusland Rusland Sergej Tsjoedinov Maria Orlova / Anastasia Skoelkina Margarita Ismailova Alexei Gorlachev / Ilja Ivanov
6 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten Kyle Tress Elana Meyers / Kristi Koplin Kimber Gabryszak John Napier / Colin Campbell
7 Internationaal team Vlag van Australië John Farrow Vlag van Zwitserland Sabina Hafner / Michelle Huwiler Vlag van Nieuw-Zeeland Katharine Eustace Vlag van Letland Oskars Melbardis / Mihails Arhipovs
8 Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk Andy Wood Paula Walker / Rebekah Wilson Amy Williams Lamin Deen / Richard Sharman