Wereldbeker veldrijden 2013-2014

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Wereldbeker veldrijden 2013-2014
UCI Cyclocross World Cup
21e editie
Organisator Internationale Wielerunie (UCI)
Periode 20 oktober 2013 -
26 januari 2014
Locatie Vlag van Europa Europa
Crossen 7
Eindklassementen
Mannen elite Vlag van Nederland Lars van der Haar
Vrouwen elite Vlag van de Verenigde Staten Katherine Compton
Mannen beloften Vlag van Nederland Mathieu van der Poel
Mannen junioren Vlag van Tsjechië Adam Toupalik
Crossen
Vlag van Nederland Cauberg Cyclocross, Valkenburg
Vlag van Tsjechië Cyclocross Tábor, Tábor
Vlag van België Duinencross, Koksijde
Vlag van België Citadelcross, Namen
Vlag van België GP Eric De Vlaeminck, Heusden-Zolder
Vlag van Italië Memorial Romano Scotti, Rome
Vlag van Frankrijk Cyclocross Nommay, Nommay
Navigatie
<<< 2012-2013     2014-2015 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

De wereldbeker veldrijden 2013-2014 was het 21e seizoen van deze wedstrijdenserie in het veldrijden. De competitie ging van start op 20 oktober 2013 en eindigde op 26 januari 2014. De wereldbeker telde zeven veldritten. Waar normaal de GP Adrie van der Poel op de kalender staat, telde deze race in Hoogerheide ditmaal niet mee voor de wereldbeker. De wereldkampioenschappen veldrijden 2014 werden immers gehouden op hetzelfde parcours.

De wereldbeker bestaat uit de volgende categorieën:

  • Mannen elite: 23 jaar en ouder
  • Vrouwen elite: 17 jaar en ouder
  • Mannen beloften: 19 t/m 22 jaar
  • Mannen junioren: 17 t/m 18 jaar

Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

Kalender en podia[bewerken | brontekst bewerken]

Datum Locatie Eerste Tweede Derde
20/10/2013 Vlag van Nederland Valkenburg aan de Geul
Cauberg Cyclocross
Vlag van Nederland Lars van der Haar Vlag van België Kevin Pauwels Vlag van Duitsland Philipp Walsleben
26/10/2013 Vlag van Tsjechië Tábor
Cyclocross Tábor
Vlag van Nederland Lars van der Haar Vlag van Duitsland Philipp Walsleben Vlag van België Kevin Pauwels
23/11/2013 Vlag van België Koksijde
Duinencross
Vlag van België Niels Albert Vlag van Frankrijk Francis Mourey Vlag van Duitsland Philipp Walsleben
22/12/2013 Vlag van België Namen
Citadelcross
Vlag van Frankrijk Francis Mourey Vlag van België Klaas Vantornout Vlag van België Niels Albert
26/12/2013 Vlag van België Heusden-Zolder
GP Eric De Vlaeminck
Vlag van Nederland Lars van der Haar Vlag van Tsjechië Martin Bína Vlag van Tsjechië Zdeněk Štybar
05/01/2014 Vlag van Italië Rome
Memorial Romano Scotti
Vlag van België Niels Albert Vlag van Nederland Lars van der Haar Vlag van België Sven Nys
26/01/2014 Vlag van Frankrijk Nommay
Cyclocross Nommay
Vlag van België Tom Meeusen Vlag van Frankrijk Francis Mourey Vlag van Duitsland Philipp Walsleben

Eindklassement[bewerken | brontekst bewerken]

# Naam Punten
1 Vlag van Nederland Lars van der Haar 467
2 Vlag van Duitsland Philipp Walsleben 409
3 Vlag van België Niels Albert 392
4 Vlag van België Kevin Pauwels 363
5 Vlag van Frankrijk Francis Mourey 340
6 Vlag van België Klaas Vantornout 321
7 Vlag van België Tom Meeusen 309
8 Vlag van België Bart Aernouts 308
9 Vlag van België Rob Peeters 294
10 Vlag van Nederland Thijs van Amerongen 279

Uitslagen[bewerken | brontekst bewerken]

Wereldbeker #1 Valkenburg
# Naam Tijd
1 Vlag van Nederland Lars van der Haar 1u02'46"
2 Vlag van België Kevin Pauwels + 20"
3 Vlag van Duitsland Philipp Walsleben + 38"
4 Vlag van België Klaas Vantornout + 47"
5 Vlag van België Bart Aernouts + 1'00"
6 Vlag van België Tom Meeusen + 1'09"
7 Vlag van Nederland Thijs van Amerongen + 1'21"
8 Vlag van Italië Enrico Franzoi + 1'30"
9 Vlag van België Bart Wellens + 1'39"
10 Vlag van Nederland Corné van Kessel + 1'52"
Wereldbeker #2 Tábor
# Naam Tijd
1 Vlag van Nederland Lars van der Haar 1u09'07"
2 Vlag van Duitsland Philipp Walsleben z.t.
3 Vlag van België Kevin Pauwels + 11"
4 Vlag van Frankrijk Francis Mourey + 12"
5 Vlag van België Klaas Vantornout + 24"
6 Vlag van België Niels Albert + 27"
7 Vlag van België Bart Aernouts + 31"
8 Vlag van Tsjechië Martin Bína + 35"
9 Vlag van Nederland Corné van Kessel + 51"
10 Vlag van Italië Enrico Franzoi + 55"
Wereldbeker #3 Koksijde
# Naam Tijd
1 Vlag van België Niels Albert 1u04'49"
2 Vlag van Frankrijk Francis Mourey + 32"
3 Vlag van Duitsland Philipp Walsleben z.t.
4 Vlag van België Sven Nys + 34"
5 Vlag van België Kevin Pauwels + 37"
6 Vlag van België Tom Meeusen + 54"
7 Vlag van België Bart Aernouts + 1'05"
8 Vlag van Nederland Corné van Kessel + 1'13"
9 Vlag van België Klaas Vantornout + 1'14"
10 Vlag van Nederland Lars van der Haar + 1'33"
Wereldbeker #4 Namen
# Naam Tijd
1 Vlag van Frankrijk Francis Mourey 1u00'50"
2 Vlag van België Klaas Vantornout + 24"
3 Vlag van België Niels Albert + 30"
4 Vlag van België Sven Nys + 35"
5 Vlag van Nederland Lars van der Haar + 36"
6 Vlag van België Tom Meeusen + 41"
7 Vlag van Nederland Thijs van Amerongen + 52"
8 Vlag van Tsjechië Lubomír Petruš + 54"
9 Vlag van Duitsland Philipp Walsleben z.t.
10 Vlag van Zwitserland Julien Taramarcaz + 59"
Wereldbeker #5 Heusden-Zolder
# Naam Tijd
1 Vlag van Nederland Lars van der Haar 1u02'41"
2 Vlag van Tsjechië Martin Bína + 01"
3 Vlag van Tsjechië Zdeněk Štybar + 02"
4 Vlag van Duitsland Philipp Walsleben + 03"
5 Vlag van België Rob Peeters + 04"
6 Vlag van België Sven Nys z.t.
7 Vlag van België Klaas Vantornout + 05"
8 Vlag van België Kevin Pauwels + 07"
9 Vlag van Nederland Thijs van Amerongen + 10"
10 Vlag van België Bart Aernouts + 12"
Wereldbeker #6 Rome
# Naam Tijd
1 Vlag van België Niels Albert 1u06'33"
2 Vlag van Nederland Lars van der Haar + 04"
3 Vlag van België Sven Nys + 05"
4 Vlag van Frankrijk Francis Mourey + 11"
5 Vlag van Tsjechië Martin Bína + 41"
6 Vlag van België Rob Peeters + 45"
7 Vlag van Nederland Thijs van Amerongen + 50"
8 Vlag van België Tom Meeusen + 1'01"
9 Vlag van Nederland Corné van Kessel + 1'16
10 Vlag van België Bart Wellens + 1'19"
Wereldbeker #7 Nommay
# Naam Tijd
1 Vlag van België Tom Meeusen 1u00'45"
2 Vlag van Frankrijk Francis Mourey z.t.
3 Vlag van Duitsland Philipp Walsleben + 05"
4 Vlag van Nederland Lars van der Haar + 1'01"
5 Vlag van Tsjechië Radomír Šimůnek + 1'18"
6 Vlag van België Kevin Pauwels + 1'23"
7 Vlag van België Wietse Bosmans + 1'30"
8 Vlag van België Rob Peeters + 1'30"
9 Vlag van België Bart Aernouts + 1'39
10 Vlag van België Klaas Vantornout + 1'51"

Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

Kalender en podia[bewerken | brontekst bewerken]

Datum Locatie Winnaar Tweede Derde
20/10/2013 Vlag van Nederland Valkenburg
Cauberg Cyclocross
Vlag van Nederland Marianne Vos Vlag van de Verenigde Staten Katherine Compton Vlag van het Verenigd Koninkrijk Nikki Harris
26/10/2013 Vlag van Tsjechië Tábor
Cyclocross Tábor
Vlag van de Verenigde Staten Katherine Compton Vlag van het Verenigd Koninkrijk Nikki Harris Vlag van Tsjechië Pavla Havlíková
23/11/2013 Vlag van België Koksijde
Duinencross
Vlag van de Verenigde Staten Katherine Compton Vlag van België Sanne Cant Vlag van het Verenigd Koninkrijk Nikki Harris
22/12/2013 Vlag van België Namen
Citadelcross
Vlag van de Verenigde Staten Katherine Compton Vlag van Nederland Marianne Vos Vlag van het Verenigd Koninkrijk Nikki Harris
26/12/2013 Vlag van België Heusden-Zolder
GP Eric De Vlaeminck
Vlag van de Verenigde Staten Katherine Compton Vlag van Nederland Marianne Vos Vlag van België Sanne Cant
05/01/2014 Vlag van Italië Rome
Memorial Romano Scotti
Vlag van de Verenigde Staten Katherine Compton Vlag van Nederland Marianne Vos Vlag van Italië Eva Lechner
26/01/2014 Vlag van Frankrijk Nommay
Cyclocross Nommay
Vlag van Nederland Marianne Vos Vlag van het Verenigd Koninkrijk Helen Wyman Vlag van Italië Eva Lechner

Eindklassement[bewerken | brontekst bewerken]

# Naam Punten
1 Vlag van de Verenigde Staten Katherine Compton 350
2 Vlag van het Verenigd Koninkrijk Nikki Harris 284
3 Vlag van Nederland Marianne Vos 270
4 Vlag van België Sanne Cant 261
5 Vlag van het Verenigd Koninkrijk Helen Wyman 214