Wereldkampioenschappen badminton 1999

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De elfde wereldkampioenschappen badminton werden in 1999 in Kopenhagen, Denemarken gehouden in de Brøndby Arena. Het toernooi, dat duurde van 10 tot en met 23 mei werd destijds georganiseerd door de International Badminton Federation (IBF), de huidige Badminton World Federation (BWF). Het was de tweede keer dat het toernooi werd gehouden in de Deense hoofdstad.

Belgische deelnemers[bewerken]

Van alle Belgische deelnemers overleefde enkel Ruud Kuijten een ronde in de hoofdtabel. Hij werd in de tweede ronde uitgeschakeld door Fung Permadi ,die later de zilveren medaille behaalde.

Naam Onderdeel Resultaat Tegenstanders (uitslagen)
Ruud Kuijten mannen enkelspel 2e ronde 1R: Vlag van Mexico Arturo Amaya (15-3, 15-4)
2R: Vlag van Chinees Taipei Fung Permadi (10-15, 8-15)
Nathalie Descamps vrouwen enkelspel 2e ronde kwalificatie KW 1R: geen wedstrijd
KW 2R: Vlag van Schotland Fiona Sneddon (11-3, 2-11, 5-11)
Veerle Rakels vrouwen enkelspel 3e ronde kwalificatie KW 1R: geen wedstrijd
KW 2R: Vlag van Schotland Sandra Watt (niet gespeeld)
KW 3R: Vlag van Zuid-Korea Jun Jae Youn (niet gespeeld)
Patrick Boonen
David Vandewinkel
mannen dubbelspel 1e ronde 1R: Vlag van Engeland Eng Hian / Vlag van Zwitserland Flandy Limpele (7-15, 6-15)
Ruud Kuijten
Manon Albinus
gemengd dubbelspel 1e ronde 1R: Vlag van Engeland Nathan Robertson / Joanne Davies (11-15, 4-15)

Medaillewinnaars[bewerken]

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
Mannen enkelspel Vlag van China Sun Jun Vlag van Chinees Taipei Fung Permadi Vlag van Denemarken Peter Gade
Vlag van Denemarken Poul-Erik Høyer Larsen
Vrouwen enkelspel Vlag van Denemarken Camilla Martin Vlag van China Dai Yun Vlag van China Gong Ruina
Vlag van Denemarken Mette Sørensen
Mannen dubbelspel Vlag van Zuid-Korea Ha Tae-kwon
Vlag van Zuid-Korea Kim Dong-moon
Vlag van Zuid-Korea Lee Dong Soo
Vlag van Zuid-Korea Yoo Yong Sung
Vlag van China Zhang Wei
Vlag van China Zhang Jun
Vlag van Engeland Simon Archer
Vlag van Engeland Nathan Robertson
Vrouwen dubbelspel Vlag van China Ge Fei
Vlag van China Gu Jun
Vlag van Zuid-Korea Ra Kyung Min
Vlag van Zuid-Korea Chung Jai Hee
Vlag van China Qin Yiyuan
Vlag van China Gao Ling
Vlag van Denemarken Ann Jørgensen
Vlag van Denemarken Majken Vange
Gemengd dubbelspel Vlag van Zuid-Korea Kim Dong-moon
Vlag van Zuid-Korea Ra Kyung-min
Vlag van Engeland Simon Archer
Vlag van Engeland Joanne Goode
Vlag van China Liu Yong
Vlag van China Ge Fei
Vlag van Denemarken Michael Søgaard
Vlag van Denemarken Rikke Olsen

Uitslagen[bewerken]

Mannen enkelspel[bewerken]

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
   Vlag van China Sun Jun 15 15  
 Vlag van Denemarken Thomas Stuer-Lauridsen 5 13  
   Vlag van China Sun Jun 15 15  
   Vlag van Denemarken Poul-Erik Høyer Larsen 4 6  
 Vlag van Denemarken Poul-Erik Høyer Larsen 8 15 15
   Vlag van Indonesië Hendrawan 15 4 4  
     Vlag van China Sun Jun 15 15
   Vlag van Chinees Taipei Fung Permadi 6 13
   Vlag van Denemarken Peter Rasmussen 4 13  
 Vlag van Denemarken Peter Gade 15 15  
 Vlag van Denemarken Peter Gade 11 15 14
   Vlag van Chinees Taipei Fung Permadi 15 1 15  
 Vlag van Denemarken Kenneth Jonassen 13 15 10
   Vlag van Chinees Taipei Fung Permadi 15 12 15  

Vrouwen enkelspel[bewerken]

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
   Vlag van Denemarken Camilla Martin 11 11  
 Vlag van China Zhang Ning 9 7  
   Vlag van Denemarken Camilla Martin 6 11 11  
   Vlag van China Gong Ruina 11 9 3  
 Vlag van China Gong Ruina 11 11
   Vlag van Indonesië Cindana Hartono 3 2  
     Vlag van Denemarken Camilla Martin 11 6 11
   Vlag van China Dai Yun 6 11 10
   Vlag van Wales Kelly Morgan 11 10 8  
 Vlag van Denemarken Mette Sørensen 9 13 11  
 Vlag van Denemarken Mette Sørensen 8 12
   Vlag van China Dai Yun 11 13  
 Vlag van Zuid-Korea Lee Kyung-won 11 5 2
   Vlag van China Dai Yun 6 11 11  

Mannen dubbelspel[bewerken]

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
   Vlag van Zuid-Korea Ha Tae-kwon
 Vlag van Zuid-Korea Kim Dong-moon
12 15 15  
 Vlag van Indonesië Tony Gunawan
 Vlag van Indonesië Candra Wijaya
15 7 10  
   Vlag van Zuid-Korea Ha Tae-kwon
 Vlag van Zuid-Korea Kim Dong-moon
15 17  
   Vlag van China Zhang Wei
 Vlag van China Zhang Jun
6 15  
 Vlag van China Zhang Wei
 Vlag van China Zhang Jun
15 3 15
   Vlag van Indonesië Eng Hian
 Vlag van Indonesië Flandy Limpele
11 15 13  
     Vlag van Zuid-Korea Ha Tae-kwon
 Vlag van Zuid-Korea Kim Dong-moon
15 15
   Vlag van Zuid-Korea Lee Dong-soo
 Vlag van Zuid-Korea Yoo Yong-sung
5 5
   Vlag van Zuid-Korea Lee Dong-soo
 Vlag van Zuid-Korea Yoo Yong-sung
11 15 15  
 Vlag van Indonesië Ricky Subagja
 Vlag van Indonesië Rexy Mainaky
15 11 9  
 Vlag van Zuid-Korea Lee Dong-soo
 Vlag van Zuid-Korea Yoo Yong-sung
15 15
   Vlag van Engeland Simon Archer
 Vlag van Engeland Nathan Robertson
11 8  
 Vlag van Engeland Simon Archer
 Vlag van Engeland Nathan Robertson
15 15
   Vlag van China Chen Qiqiu
 Vlag van China Yu Jinhao
7 13  

Vrouwen dubbelspel[bewerken]

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
   Vlag van Zuid-Korea Chung Jae Hee
 Vlag van Zuid-Korea Ra Kyung Min
5 15 15  
 Vlag van China Huang Nanyan
 Vlag van China Yang Wei
15 12 13  
   Vlag van Zuid-Korea Chung Jae Hee
 Vlag van Zuid-Korea Ra Kyung Min
15 7 15  
   Vlag van Denemarken Ann Jörgensen
 Vlag van Denemarken Majken Vange
10 15 10  
 Vlag van Denemarken Ann Jörgensen
 Vlag van Denemarken Majken Vange
15 15 15
   Vlag van Engeland Joanne Goode
 Vlag van Engeland Donna Kellogg
17 10 3  
     Vlag van Zuid-Korea Chung Jae Hee
 Vlag van Zuid-Korea Ra Kyung Min
4 5
   Vlag van China Ge Fei
 Vlag van China Gu Jun
15 15
   Vlag van Denemarken Rikke Olsen
 Vlag van Denemarken Mette Sörensen
8 9  
 Vlag van China Gao Ling
 Vlag van China Qin Yiyuan
15 15  
 Vlag van China Gao Ling
 Vlag van China Qin Yiyuan
6 7
   Vlag van China Ge Fei
 Vlag van China Gu Jun
15 15  
 Vlag van Nederland Lotte Jonathans
 Vlag van Nederland Nicole Van Hooren
8 4
   Vlag van China Ge Fei
 Vlag van China Gu Jun
15 15  

Gemengd dubbelspel[bewerken]

  Kwartfinale Halve finale Finale
                                       
   Vlag van Zuid-Korea Kim Dong-moon
 Vlag van Zuid-Korea Ra Kyung-min
15 15  
 Vlag van Denemarken Jon Holst-Christensen
 Vlag van Denemarken Ann Jorgensen
1 10  
   Vlag van Zuid-Korea Kim Dong-moon
 Vlag van Zuid-Korea Ra Kyung-min
15 7 15  
   Vlag van China Liu Yong
 Vlag van China Ge Fei
7 15 8  
 Vlag van China Liu Yong
 Vlag van China Ge Fei
15 15
   Vlag van Denemarken Jens Eriksen
 Vlag van Denemarken Mette Schjoldager
13 5  
     Vlag van Zuid-Korea Kim Dong-moon
 Vlag van Zuid-Korea Ra Kyung-min
15 15
   Vlag van Engeland Simon Archer
 Vlag van Engeland Joanne Goode
10 13
   Vlag van Engeland Simon Archer
 Vlag van Engeland Joanne Goode
15 15  
 Vlag van Indonesië Bambang Suprianto
 Vlag van Indonesië Zelin Resiana
7 9  
 Vlag van Engeland Simon Archer
 Vlag van Engeland Joanne Goode
15 15
   Vlag van Denemarken Michael Søgaard
 Vlag van Denemarken Rikke Olsen
5 9  
 Vlag van Denemarken Michael Søgaard
 Vlag van Denemarken Rikke Olsen
15 7 15
   Vlag van Zuid-Korea Ha Tae-kwon
 Vlag van Zuid-Korea Chung Jae Hee
9 15 7  

Medailletabel[bewerken]

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 2 2 0 4
2 Vlag van China China 2 1 4 7
3 Vlag van Denemarken Denemarken 1 0 5 6
4 Vlag van Engeland Engeland 0 1 1 2
5 Vlag van Chinees Taipei Chinees Taipei 0 1 0 1
Totaal 5 5 10 20