Wereldkampioenschappen biatlon 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Wereldkampioenschappen biatlon 2012
Gehouden in Ruhpolding
Jaar 2012
Data 1 t/m 11 maart
Sport Biatlon
Organisator IBU
Evenementen 11
Openingsceremonie 29 februari
Edities
Vorige editie 2011
Volgende editie 2013
Portaal  Portaalicoon   Sport

De wereldkampioenschappen biatlon 2012 werden van 1 tot en met 11 maart 2012 gehouden in Ruhpolding.

De resultaten van de wereldkampioenschappen telden ook mee voor de wereldbeker.

Wedstrijdschema[bewerken]

Datum Tijd Mannen Vrouwen
1 maart 15:30 Gemengde estafette
3 maart 12:30 / 15:30 Sprint Sprint
4 maart 13:15 / 16:00 Achtervolging Achtervolging
6 maart 15:15 Individueel
7 maart 15:15 Individueel
9 maart 15:15 Estafette
10 maart 15:15 Estafette
11 maart 13:30 / 16:00 Massastart Massastart

Medailles[bewerken]

Mannen[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
20 km individueel Vlag van Slovenië SLO Jakov Fak Vlag van Frankrijk FRA Simon Fourcade Vlag van Tsjechië CZE Jaroslav Soukup
10 km sprint Vlag van Frankrijk FRA Martin Fourcade Vlag van Noorwegen NOR Emil Hegle Svendsen Vlag van Zweden SWE Carl Johan Bergman
12,5 km achtervolging Vlag van Frankrijk FRA Martin Fourcade Vlag van Zweden SWE Carl Johan Bergman Vlag van Rusland RUS Anton Sjipoelin
15 km massastart Vlag van Frankrijk FRA Martin Fourcade Vlag van Zweden SWE Björn Ferry Vlag van Zweden SWE Fredrik Lindström
4×7,5 km estafette Vlag van Noorwegen NOR Ole Einar Bjørndalen
Rune Bratsveen
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Frankrijk FRA Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland GER Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Arnd Peiffer

Vrouwen[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
15 km individueel Vlag van Noorwegen NOR Tora Berger Vlag van Frankrijk FRA Marie-Laure Brunet Vlag van Zweden SWE Helena Ekholm
7,5 km sprint Vlag van Duitsland GER Magdalena Neuner Vlag van Wit-Rusland BLR Darja Domratsjeva Vlag van Oekraïne UKR Vita Semerenko
10 km achtervolging Vlag van Wit-Rusland BLR Darja Domratsjeva Vlag van Duitsland GER Magdalena Neuner Vlag van Rusland RUS Olga Viloechina
12,5 km massastart Vlag van Noorwegen NOR Tora Berger Vlag van Frankrijk FRA Marie-Laure Brunet Vlag van Finland FIN Kaisa Mäkäräinen
4×6 km estafette Vlag van Duitsland GER Tina Bachmann
Magdalena Neuner
Miriam Gössner
Andrea Henkel
Vlag van Frankrijk FRA Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Anaïs Bescond
Marie Dorin Habert
Vlag van Noorwegen NOR Fanny Horn
Elise Ringen
Synnøve Solemdal
Tora Berger

Gemengd[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
Gemengde estafette Vlag van Noorwegen NOR Tora Berger
Synnøve Solemdal
Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Slovenië SLO Andreja Mali
Teja Gregorin
Klemen Bauer
Jakov Fak
Vlag van Duitsland GER Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer

Medailleklassement[bewerken]

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Noorwegen Noorwegen 4 1 1 6
2 Vlag van Frankrijk Frankrijk 3 5 0 8
3 Vlag van Duitsland Duitsland 2 1 2 5
4 Vlag van Slovenië Slovenië 1 1 0 2
Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 1 1 0 2
6 Vlag van Zweden Zweden 0 2 3 5
7 Vlag van Rusland Rusland 0 0 2 2
8 Vlag van Finland Finland 0 0 1 1
Vlag van Oekraïne Oekraïne 0 0 1 1
Vlag van Tsjechië Tsjechië 0 0 1 1
Totaal 11 11 11 33

Uitslagen[bewerken]

Individueel[bewerken]

20 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Jakov Fak Vlag van Slovenië SLO 0 – 0 – 0 – 1 46.48,2
Zilver Simon Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 – 1 – 0 + 7,0
Brons Jaroslav Soukup Vlag van Tsjechië CZE 0 – 1 – 0 – 0 + 12,3
4 Andreas Birnbacher Vlag van Duitsland GER 0 – 0 – 0 – 1 + 13,1
5 Klemen Bauer Vlag van Slovenië SLO 0 – 0 – 0 – 1 + 16,6
6 Michal Šlesingr Vlag van Tsjechië CZE 0 – 0 – 1 – 0 + 25,1
7 Arnd Peiffer Vlag van Duitsland GER 0 – 0 – 0 – 2 + 36,5
8 Emil Hegle Svendsen Vlag van Noorwegen NOR 1 – 1 – 0 – 0 + 49,2
9 Sergej Novikov Vlag van Wit-Rusland BLR 0 – 0 – 0 – 0 + 49,8
10 Fredrik Lindström Vlag van Zweden SWE 0 – 1 – 0 – 0 + 52,0
15 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Tora Berger Vlag van Noorwegen NOR 1 – 0 – 0 – 0 42.30,0
Zilver Marie-Laure Brunet Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 – 0 – 1 + 56,4
Brons Helena Ekholm Vlag van Zweden SWE 1 – 0 – 0 – 0 + 1.11,1
4 Marie Dorin Habert Vlag van Frankrijk FRA 0 – 1 – 0 – 0 + 1.14,7
5 Susan Dunklee Vlag van Verenigde Staten USA 0 – 1 – 0 – 0 + 1.18,2
6 Olga Zajtseva Vlag van Rusland RUS 0 – 1 – 1 – 0 + 1.26,1
7 Svetlana Sleptsova Vlag van Rusland RUS 0 – 0 – 1 – 0 + 2.01,0
8 Olga Viloechina Vlag van Rusland RUS 2 – 0 – 0 – 0 + 2.12,2
9 Michela Ponza Vlag van Italië ITA 0 – 0 – 0 – 0 + 2.13,7
10 Anastasiya Kuzmina Vlag van Slowakije SVK 1 – 0 – 1 – 1 + 2.27,8

Sprint[bewerken]

10 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 1 – 1 24.18,6
Zilver Emil Hegle Svendsen Vlag van Noorwegen NOR 1 – 1 + 15,1
Brons Carl Johan Bergman Vlag van Zweden SWE 0 – 0 + 17,7
4 Daniel Mesotitsch Vlag van Oostenrijk AUT 0 – 0 + 27,1
5 Simon Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 2 – 0 + 35,4
6 Fredrik Lindström Vlag van Zweden SWE 0 – 1 + 35,6
7 Björn Ferry Vlag van Zweden SWE 0 – 0 + 41,9
8 Markus Windisch Vlag van Italië ITA 0 – 0 + 45,9
9 Alexis Bœuf Vlag van Frankrijk FRA 1 – 1 + 58,6
10 Tim Burke Vlag van Verenigde Staten USA 0 – 1 + 58,8
7,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Magdalena Neuner Vlag van Duitsland GER 0 – 0 21.07,0
Zilver Darja Domratsjeva Vlag van Wit-Rusland BLR 0 – 0 + 15,2
Brons Vita Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 0 – 0 + 37,6
4 Helena Ekholm Vlag van Zweden SWE 0 – 0 + 44,9
5 Marie-Laure Brunet Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 + 46,7
6 Tora Berger Vlag van Noorwegen NOR 0 – 1 + 52,4
7 Svetlana Sleptsova Vlag van Rusland RUS 0 – 0 + 1.03,5
8 Olga Viloechina Vlag van Rusland RUS 0 – 0 + 1.05,3
9 Marie Dorin Habert Vlag van Frankrijk FRA 0 – 1 + 1.13,5
10 Anastasiya Kuzmina Vlag van Slowakije SVK 1 – 1 + 1.19,8

Achtervolging[bewerken]

12,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 1 – 1 – 0 – 2 33.39,4
Zilver Carl Johan Bergman Vlag van Zweden SWE 0 – 1 – 1 – 0 + 5,2
Brons Anton Sjipoelin Vlag van Rusland RUS 1 – 0 – 0 – 0 + 22,1
4 Daniel Mesotitsch Vlag van Oostenrijk AUT 0 – 0 – 1 – 1 + 28,4
5 Emil Hegle Svendsen Vlag van Noorwegen NOR 1 – 1 – 0 – 2 + 45,4
6 Simon Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 1 – 1 – 0 – 1 + 53,0
7 Tarjei Bø Vlag van Noorwegen NOR 2 – 0 – 0 – 1 + 59,3
8 Jakov Fak Vlag van Slovenië SLO 0 – 0 – 1 – 2 + 1.06,2
9 Simon Schempp Vlag van Duitsland GER 0 – 2 – 0 – 0 + 1.06,7
10 Fredrik Lindström Vlag van Zweden SWE 1 – 3 – 0 – 0 + 1.11,5
10 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Darja Domratsjeva Vlag van Wit-Rusland BLR 0 – 1 – 1 – 0 29.39,6
Zilver Magdalena Neuner Vlag van Duitsland GER 0 – 1 – 0 – 2 + 25,1
Brons Olga Viloechina Vlag van Rusland RUS 0 – 0 – 1 – 0 + 1.15,4
4 Tora Berger Vlag van Noorwegen NOR 1 – 0 – 1 – 1 + 1.25,8
5 Helena Ekholm Vlag van Zweden SWE 1 – 0 – 1 – 0 + 1.28,3
6 Marie-Laure Brunet Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 – 1 – 1 + 1.31,1
7 Olga Zajtseva Vlag van Rusland RUS 0 – 0 – 1 – 0 + 1.58,6
8 Vita Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 1 – 0 – 1 – 1 + 2.05,7
9 Marie Dorin Habert Vlag van Frankrijk FRA 1 – 0 – 0 – 0 + 2.18,3
10 Anna Maria Nilsson Vlag van Zweden SWE 0 – 0 – 0 – 0 + 2.22,3

Massastart[bewerken]

15 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Martin Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 0 – 1 – 1 – 0 38.25,4
Zilver Björn Ferry Vlag van Zweden SWE 0 – 0 – 0 – 0 + 3,0
Brons Fredrik Lindström Vlag van Zweden SWE 0 – 1 – 1 – 0 + 3,4
4 Andreas Birnbacher Vlag van Duitsland GER 0 – 0 – 0 – 1 + 4,6
5 Simon Fourcade Vlag van Frankrijk FRA 1 – 0 – 1 – 0 + 9,8
6 Carl Johan Bergman Vlag van Zweden SWE 0 – 0 – 1 – 0 + 13,6
7 Arnd Peiffer Vlag van Duitsland GER 0 – 0 – 1 – 1 + 20,3
8 Ole Einar Bjørndalen Vlag van Noorwegen NOR 0 – 0 – 1 – 1 + 24,0
9 Jevgeni Garanitsjev Vlag van Rusland RUS 0 – 0 – 0 – 1 + 26,8
10 Jevgeni Oestjoegov Vlag van Rusland RUS 2 – 0 – 0 – 0 + 34,4
12,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Tora Berger Vlag van Noorwegen NOR 0 – 0 – 1 – 0 35.41,6
Zilver Marie-Laure Brunet Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 – 0 – 1 + 8,1
Brons Kaisa Mäkäräinen Vlag van Finland FIN 0 – 0 – 0 – 1 + 12,7
4 Tina Bachmann Vlag van Duitsland GER 0 – 1 – 0 – 1 + 42,4
5 Darja Domratsjeva Vlag van Wit-Rusland BLR 1 – 0 – 2 – 2 + 55,6
6 Marie Dorin Habert Vlag van Frankrijk FRA 0 – 0 – 1 – 0 + 58,9
7 Vita Semerenko Vlag van Oekraïne UKR 0 – 1 – 0 – 0 + 1.00,0
8 Anastasiya Kuzmina Vlag van Slowakije SVK 1 – 1 – 0 – 1 + 1.01,9
9 Weronika Nowakowska-Ziemniak Vlag van Polen POL 0 – 0 – 1 – 1 + 1.03,3
10 Magdalena Neuner Vlag van Duitsland GER 1 – 1 – 1 – 3 + 1.10,4

Estafette[bewerken]

4×7,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Ole Einar Bjørndalen
Rune Bratsveen
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen NOR 0+0 – 1+3
0+1 – 0+2
0+1 – 0+1
0+0 – 0+0
1:17.26,8
Zilver Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk FRA 0+1 – 0+1
0+1 – 0+1
0+1 – 0+0
0+2 – 0+3
+ 27,9
Brons Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland GER 0+0 – 0+1
0+1 – 0+3
0+2 – 0+0
0+1 – 0+2
+ 53,0
4 Christian De Lorenzi
Markus Windisch
Dominik Windisch
Lukas Hofer
Vlag van Italië ITA 0+2 – 0+1
0+1 – 0+2
0+2 – 0+1
0+0 – 0+1
+ 1.28,9
5 Simon Eder
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Vlag van Oostenrijk AUT 0+0 – 0+0
0+1 – 0+0
0+0 – 0+0
0+0 – 0+2
+ 1.38,9
6 Anton Sjipoelin
Andrej Makovejev
Jevgeni Garanitsjev
Dmitri Malysjko
Vlag van Rusland RUS 0+1 – 0+1
0+1 – 0+1
0+2 – 1+3
0+3 – 0+0
+ 1.44,1
7 Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Simon Hallenbarter
Vlag van Zwitserland SUI 0+2 – 0+2
0+2 – 0+0
0+3 – 0+3
0+0 – 0+1
+ 2.00,4
8 Sergij Semenov
Sergij Sednev
Roman Pryma
Andrij Deryzemlja
Vlag van Oekraïne UKR 0+0 – 0+0
0+0 – 0+3
0+1 – 0+2
0+1 – 0+2
+ 2.26,8
9 Michal Šlesingr
Zdeněk Vítek
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
Vlag van Tsjechië CZE 0+1 – 0+2
0+0 – 3+3
0+0 – 0+1
0+1 – 0+1
+ 2.48,2
10 Lowell Bailey
Jay Hakkinen
Tim Burke
Leif Nordgren
Vlag van Verenigde Staten USA 0+0 – 0+1
0+3 – 0+3
0+2 – 0+2
0+0 – 0+3
+ 3.06,1
4×6 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Tina Bachmann
Magdalena Neuner
Miriam Gössner
Andrea Henkel
Vlag van Duitsland GER 0+1 – 0+0
0+3 – 1+3
0+2 – 0+1
0+0 – 0+0
1:09.33,0
Zilver Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Anaïs Bescond
Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk FRA 0+1 – 0+0
0+1 – 0+0
0+1 – 0+2
0+1 – 0+1
+ 28,5
Brons Fanny Horn
Elise Ringen
Synnøve Solemdal
Tora Berger
Vlag van Noorwegen NOR 0+1 – 0+3
0+1 – 0+2
0+1 – 0+3
0+1 – 0+0
+ 39,5
4 Nadezjda Skardino
Ljoedmila Kalintsjik
Nastassia Doebarezava
Darja Domratsjeva
Vlag van Wit-Rusland BLR 0+0 – 0+2
0+0 – 0+0
0+1 – 0+3
0+0 – 0+0
+ 41,2
5 Jenny Jonsson
Anna Maria Nilsson
Anna-Karin Strömstedt
Helena Ekholm
Vlag van Zweden SWE 0+0 – 0+0
0+1 – 0+1
0+1 – 0+1
0+1 – 0+0
+ 1.05,2
6 Natalja Boerdyga
Valj Semerenko
Vita Semerenko
Olena Pidhroesjna
Vlag van Oekraïne UKR 0+1 – 0+3
0+0 – 0+2
0+0 – 0+0
0+2 – 0+0
+ 1.20,5
7 Svetlana Sleptsova
Olga Zajtseva
Anna Bogali-Titovets
Olga Viloechina
Vlag van Rusland RUS 0+2 – 0+1
0+1 – 0+1
0+0 – 0+3
0+2 – 0+1
+ 1.34,0
8 Jana Gereková
Anastasiya Kuzmina
Martina Chrapánová
Paulina Fialková
Vlag van Slowakije SVK 0+0 – 0+0
0+0 – 0+2
0+0 – 0+1
0+0 – 1+3
+ 3.11,1
9 Krystyna Pałka
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Magdalena Gwizdoń
Agnieszka Cyl
Vlag van Polen POL 0+1 – 0+1
0+1 – 0+2
0+0 – 1+3
0+2 – 0+2
+ 3.46,7
10 Veronika Vítková
Barbora Tomešová
Veronika Zvařičová
Jitka Landová
Vlag van Tsjechië CZE 0+1 – 0+2
0+2 – 0+3
0+1 – 0+2
0+0 – 0+1
+ 3.50,8

Gemengde estafette[bewerken]

2×6 km vrouwen + 2×7,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Tora Berger
Synnøve Solemdal
Ole Einar Bjørndalen[1]
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen NOR 0+0 – 0+0
0+1 – 0+3
0+2 – 1+3
0+0 – 0+2
1:12.29,3
Zilver Andreja Mali
Teja Gregorin
Klemen Bauer
Jakov Fak
Vlag van Slovenië SLO 0+1 – 0+0
0+1 – 0+0
0+3 – 0+2
0+0 – 0+0
+ 20,2
Brons Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland GER 0+2 – 0+1
0+1 – 0+2
0+0 – 0+0
0+1 – 1+3
+ 32,8
4 Anna Maria Nilsson
Helena Ekholm
Björn Ferry
Fredrik Lindström
Vlag van Zweden SWE 0+1 – 0+2
0+0 – 0+0
0+2 – 0+1
0+1 – 0+2
+ 1.00,0
5 Olga Viloechina
Olga Zajtseva
Dmitri Malysjko
Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland RUS 0+0 – 0+0
0+0 – 0+2
0+1 – 0+1
0+1 – 0+0
+ 1.27,7
6 Nadezjda Skardino
Darja Domratsjeva
Sergej Novikov
Jevgeni Abramenko
Vlag van Wit-Rusland BLR 0+0 – 0+1
0+2 – 0+2
0+0 – 0+0
0+1 – 0+1
+ 1.52,9
7 Jana Gereková
Anastasiya Kuzmina
Matej Kazár
Dušan Šimočko
Vlag van Slowakije SVK 0+0 – 0+2
0+2 – 0+1
0+3 – 0+1
0+1 – 0+0
+ 1.56,3
8 Veronika Vitková
Barbora Tomešová
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
Vlag van Tsjechië CZE 0+2 – 0+1
0+2 – 0+0
0+3 – 0+3
0+1 – 0+2
+ 1.56,4
9 Michela Ponza
Katja Haller
Markus Windisch
Lukas Hofer
Vlag van Italië ITA 0+1 – 0+0
0+1 – 0+0
0+3 – 0+2
0+1 – 0+0
+ 1.57,1
10 Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Benjamin Weger
Simon Hallenbarter
Vlag van Zwitserland SUI 0+1 – 0+1
0+1 – 0+2
0+2 – 0+2
0+2 – 0+0
+ 2.25,6

Externe link[bewerken]