Wereldkampioenschappen langlaufen 2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
WK langlaufen 2011
Oslo 2011 logo.svg
Gehouden in Oslo
Jaar 2011
Data 24 februari t/m 6 maart
Sport Langlaufen
Organisator FIS
Evenementen 12
Navigatie
2009     2013
Portaal  Portaalicoon   Sport

De wereldkampioenschappen langlaufen 2011 werden van 24 februari tot en met 6 maart 2011 gehouden in Oslo.

Wedstrijdschema[bewerken]

Datum Tijd Mannen Vrouwen
23 februari 12:00 10 km klassiek (Q) 5 km klassiek (Q)
24 februari 15:00 Sprint (vrije stijl) Sprint (vrije stijl)
26 februari 11:30 15 km achtervolging
27 februari 12:00 30 km achtervolging
28 februari 13:00 10 km (klassiek)
1 maart 13:00 15 km (klassiek)
2 maart 14:15 Teamsprint (klassiek) Teamsprint (klassiek)
3 maart 14:00 4×5 km estafette
4 maart 12:45 4×10 km estafette
5 maart 12:00 30 km (vrije stijl)
6 maart 13:00 50 km (vrije stijl)

Uitslagen[bewerken]

Sprint[bewerken]

Mannen (vrije stijl)
# Naam Land Tijd
Goud Marcus Hellner Vlag van Zweden SWE 2.57,4
Zilver Petter Northug Vlag van Noorwegen NOR + 0,6
Brons Emil Jönsson Vlag van Zweden SWE + 1,1
4 Ola Vigen Hattestad Vlag van Noorwegen NOR + 2,4
5 Jesper Modin Vlag van Zweden SWE + 3,0
6 Peeter Kummel Vlag van Estland EST + 4,0
Halvefinalisten
7 Alex Harvey Vlag van Canada CAN
8 Nikolaj Morilov Vlag van Rusland RUS
9 Dario Cologna Vlag van Zwitserland SUI
10 Andrew Newell Vlag van Verenigde Staten USA
11 Martin Jäger Vlag van Zwitserland SUI
12 Federico Pellegrino Vlag van Italië ITA
Vrouwen (vrije stijl)
# Naam Land Tijd
Goud Marit Bjørgen Vlag van Noorwegen NOR 3.03,9
Zilver Arianna Follis Vlag van Italië ITA + 0,2
Brons Petra Majdič Vlag van Slovenië SLO + 0,5
4 Vesna Fabjan Vlag van Slovenië SLO + 0,5
5 Justyna Kowalczyk Vlag van Polen POL + 1,8
6 Alena Prochazková Vlag van Slowakije SVK + 11,5
Halvefinalisten
7 Laure Barthélémy Vlag van Frankrijk FRA
8 Charlotte Kalla Vlag van Zweden SWE
9 Astrid Jacobsen Vlag van Noorwegen NOR
10 Hanna Brodin Vlag van Zweden SWE
11 Hanna Falk Vlag van Zweden SWE
12 Ida Ingemarsdotter Vlag van Zweden SWE

Intervalstart[bewerken]

Mannen 15 km (klassiek)
# Naam Land Tijd
Goud Matti Heikkinen Vlag van Finland FIN 38.14,7
Zilver Eldar Rønning Vlag van Noorwegen NOR + 13,3
Brons Martin Johnsrud Sundby Vlag van Noorwegen NOR + 31,9
4 Stanislav Volzjentsev Vlag van Rusland RUS + 36,6
5 Sami Jauhojärvi Vlag van Finland FIN + 44,2
6 Maurice Manificat Vlag van Frankrijk FRA + 48,8
7 Lukáš Bauer Vlag van Tsjechië CZE + 55,0
8 Ville Nousiainen Vlag van Finland FIN + 56,3
9 Tobias Angerer Vlag van Duitsland GER + 1.10,1
10 Maksim Vylegsjanin Vlag van Rusland RUS + 1.11,0
Vrouwen 10 km (klassiek)
# Naam Land Tijd
Goud Marit Bjørgen Vlag van Noorwegen NOR 27.39,3
Zilver Justyna Kowalczyk Vlag van Polen POL + 4,1
Brons Aino-Kaisa Saarinen Vlag van Finland FIN + 9,7
4 Therese Johaug Vlag van Noorwegen NOR + 23,7
5 Krista Lähteenmäki Vlag van Finland FIN + 23,9
6 Pirjo Muranen Vlag van Finland FIN + 26,8
7 Marianna Longa Vlag van Italië ITA + 28,9
8 Kerttu Niskanen Vlag van Finland FIN + 49,7
9 Vibeke Skofterud Vlag van Noorwegen NOR + 1.00,9
10 Kristin Størmer Steira Vlag van Noorwegen NOR + 1.03,6

Achtervolging[bewerken]

30 km mannen (klassieke + vrije stijl)
# Naam Land Tijd
Goud Petter Northug Vlag van Noorwegen NOR 1:14.10,4
Zilver Maksim Vylegsjanin Vlag van Rusland RUS + 0,7
Brons Ilja Tsjernoesov Vlag van Rusland RUS + 1,2
4 Sergej Dolidovitsj Vlag van Wit-Rusland BLR + 2,6
5 Martin Johnsrud Sundby Vlag van Noorwegen NOR + 3,1
6 Marcus Hellner Vlag van Zweden SWE + 3,1
7 Roland Clara Vlag van Italië ITA + 5,4
8 Tobias Angerer Vlag van Duitsland GER + 6,5
9 Devon Kershaw Vlag van Canada CAN + 6,5
10 Giorgio Di Centa Vlag van Italië ITA + 9,4
15 km vrouwen (klassieke + vrije stijl)
# Naam Land Tijd
Goud Marit Bjørgen Vlag van Noorwegen NOR 38.08,6
Zilver Justyna Kowalczyk Vlag van Polen POL + 7,5
Brons Therese Johaug Vlag van Noorwegen NOR + 8,8
4 Charlotte Kalla Vlag van Zweden SWE + 53,9
5 Marianna Longa Vlag van Italië ITA + 1.08,4
6 Maria Rydqvist Vlag van Zweden SWE + 1.08,8
7 Nicole Fessel Vlag van Duitsland GER + 1.08,8
8 Aino-Kaisa Saarinen Vlag van Finland FIN + 1.11,3
9 Kristin Størmer Steira Vlag van Noorwegen NOR + 1.16,0
10 Anna Haag Vlag van Zweden SWE + 1.38,2

Massastart[bewerken]

50 km mannen (vrije stijl)
# Naam Land Tijd
Goud Petter Northug Vlag van Noorwegen NOR 2:08.09,0
Zilver Maksim Vylegsjanin Vlag van Rusland RUS + 1,7
Brons Tord Asle Gjerdalen Vlag van Noorwegen NOR + 6,3
4 Sjur Røthe Vlag van Noorwegen NOR + 8,0
5 Alex Harvey Vlag van Canada CAN + 8,2
6 Tobias Angerer Vlag van Duitsland GER + 8,2
7 Daniel Richardsson Vlag van Zweden SWE + 8,5
8 Juha Lallukka Vlag van Finland FIN + 10,4
9 Giorgio Di Centa Vlag van Italië ITA + 24,9
10 Sergej Dolidovitsj Vlag van Wit-Rusland BLR + 26,9
30 km vrouwen (vrije stijl)
# Naam Land Tijd
Goud Therese Johaug Vlag van Noorwegen NOR 1:23.45,1
Zilver Marit Bjørgen Vlag van Noorwegen NOR + 44,0
Brons Justyna Kowalczyk Vlag van Polen POL + 1.34,0
4 Charlotte Kalla Vlag van Zweden SWE + 2.05,5
5 Kristin Størmer Steira Vlag van Noorwegen NOR + 2.20,8
6 Vibeke Skofterud Vlag van Noorwegen NOR + 2.36,4
7 Nicole Fessel Vlag van Duitsland GER + 3.03,9
8 Marianna Longa Vlag van Italië ITA + 3.09,8
9 Antonella Confortola Wyatt Vlag van Italië ITA + 3.10,2
10 Anna Haag Vlag van Zweden SWE + 3.11,4

Teamsprint[bewerken]

Mannen (klassiek)
# Namen Land Tijd
Goud Devon Kershaw
Alex Harvey
Vlag van Canada CAN 19.10,0
Zilver Petter Northug
Ola Vigen Hattestad
Vlag van Noorwegen NOR + 0,2
Brons Aleksandr Panzjinski
Nikita Krjoekov
Vlag van Rusland RUS + 0,5
4 Jens Filbrich
Tim Tscharnke
Vlag van Duitsland GER + 0,9
5 Sami Jauhojärvi
Ville Nousiainen
Vlag van Finland FIN + 1,1
6 Denis Volotka
Aleksej Poltoranin
Vlag van Kazachstan KAZ + 11,5
7 Jesper Modin
Emil Jönsson
Vlag van Zweden SWE + 12,0
8 Jean-Marc Gaillard
Cyril Miranda
Vlag van Frankrijk FRA + 22,4
9 Renato Pasini
Loris Frasnelli
Vlag van Italië ITA + 29,1
10 Torin Koos
Andrew Newell
Vlag van Verenigde Staten USA + 51,6
Vrouwen (klassiek)
# Namen Land Tijd
Goud Ida Ingemarsdotter
Charlotte Kalla
Vlag van Zweden SWE 19.25,0
Zilver Aino-Kaisa Saarinen
Krista Lähteenmäki
Vlag van Finland FIN + 3,3
Brons Maiken Caspersen Falla
Astrid Jacobsen
Vlag van Noorwegen NOR + 4,1
4 Arianna Follis
Marianna Longa
Vlag van Italië ITA + 15,1
5 Katja Visnar
Petra Majdič
Vlag van Slovenië SLO + 18,5
6 Perianne Jones
Daria Gaiazova
Vlag van Canada CAN + 46,9
7 Stefanie Böhler
Nicole Fessel
Vlag van Duitsland GER + 47,8
8 Masako Ishida
Madoka Natsumi
Vlag van Japan JPN + 54,1
9 Sadie Bjornsen
Kikkan Randall
Vlag van Verenigde Staten USA + 56,5
10 Anastasia Dotsenko
Joelia Ivanova
Vlag van Rusland RUS + 58,3

Estafette[bewerken]

Mannen 4×10 km (klassieke + vrije stijl)
# Namen Land Tijd
Goud Martin Johnsrud Sundby
Eldar Rønning
Tord Asle Gjerdalen
Petter Northug
Vlag van Noorwegen NOR 1:40.10,2
Zilver Daniel Richardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
Vlag van Zweden SWE + 1,3
Brons Jens Filbrich
Axel Teichmann
Franz Göring
Tobias Angerer
Vlag van Duitsland GER + 5,7
4 Ville Nousiainen
Sami Jauhojärvi
Juha Lallukka
Matti Heikkinen
Vlag van Finland FIN + 15,0
5 Valerio Checchi
Giorgio Di Centa
Roland Clara
Pietro Piller Cottrer
Vlag van Italië ITA + 31,3
6 Kouhei Shimizu
Keishin Yoshida
Masaya Kimura
Nobu Naruse
Vlag van Japan JPN + 1.39,2
7 Maksim Vylegsjanin
Stanislav Volzjentsev
Aleksandr Legkov
Ilja Tsjernoesov
Vlag van Rusland RUS + 2.36,1
8 Martin Jakš
Lukáš Bauer
Jiří Magál
Martin Koukal
Vlag van Tsjechië CZE + 2.58,0
9 Toni Livers
Dario Cologna
Remo Fischer
Curdin Perl
Vlag van Zwitserland SUI + 3.10,7
10 Jaak Mae
Algo Kärp
Karel Tammjärv
Aivar Rehemaa
Vlag van Estland EST + 3.11,1
Vrouwen 4×5 km (klassieke + vrije stijl)
# Namen Land Tijd
Goud Vibeke Skofterud
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
Vlag van Noorwegen NOR 53.30,0
Zilver Ida Ingemarsdotter
Anna Haag
Britta Johansson Norgren
Charlotte Kalla
Vlag van Zweden SWE + 36,1
Brons Pirjo Muranen
Aino-Kaisa Saarinen
Riitta-Liisa Roponen
Krista Lähteenmäki
Vlag van Finland FIN + 59,8
4 Marianna Longa
Antonella Confortola Wyatt
Silvia Rupil
Arianna Follis
Vlag van Italië ITA + 1.26,1
5 Stefanie Böhler
Katrin Zeller
Evi Sachenbacher-Stehle
Nicole Fessel
Vlag van Duitsland GER + 1.41,8
6 Valentina Novikova
Alja Iksanova
Joelia Tsjekaleva
Olga Michailova
Vlag van Rusland RUS + 2.15,4
7 Anja Eržen
Petra Majdič
Vesna Fabjan
Barbara Jezeršek
Vlag van Slovenië SLO + 2.23,0
8 Ewelina Marcisz
Justyna Kowalczyk
Paulina Maciuszek
Agnieszka Szymańczak
Vlag van Polen POL + 2.49,2
9 Kikkan Randall
Holly Brooks
Elizabeth Stephen
Jessica Diggins
Vlag van Verenigde Staten USA + 2.54,7
10 Madoka Natsumi
Masako Ishida
Yuki Kobayashi
Michito Kashiwabara
Vlag van Japan JPN + 2.55,8

Medailleklassement[bewerken]

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1 Vlag van Noorwegen Noorwegen 8 4 4 16
2 Vlag van Zweden Zweden 2 2 1 5
3 Vlag van Finland Finland 1 1 2 4
4 Vlag van Canada Canada 1 0 0 1
5 Vlag van Rusland Rusland 0 2 2 4
6 Vlag van Polen Polen 0 2 1 3
7 Vlag van Italië Italië 0 1 0 1
8 Vlag van Duitsland Duitsland 0 0 1 1
Vlag van Slovenië Slovenië 0 0 1 1
Totaal 12 12 12 36

Externe links[bewerken]