Wikipedia:Wikiproject/Gendergap/Wetenschap

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

In dit deelproject "Vrouwen en Wetenschap" proberen we de artikelen over vrouwen in de wetenschap aan te vullen, te verbeteren en te actualiseren. Hieronder volgt een overzicht van alle dingen die jij kunt doen om te zorgen dat vrouwelijke wetenschappers zichtbaarder worden op wikipedia. Onlangs schreef Ellywa het overzichtsartikel Vrouwen in de wetenschap. Dit artikel vormt een goed uitgangspunt om de geschiedenis van vrouwelijke wetenschappers te ontdekken.

Mocht je vragen hebben over deze pagina neem dan gerust contact op met Ecritures

Lijsten[bewerken | brontekst bewerken]

Hoogleraren[bewerken | brontekst bewerken]

Vrouwelijke hoogleraren aan Nederlandse universiteiten[bewerken | brontekst bewerken]

In de naamruimte van Ecritures staan lijsten van vrouwelijke hoogleraren aan Nederlandse universiteiten. Deze worden gemaakt aan de hand van gegevens op wikidata. Aan de hand van deze lijsten kun je verschillende acties uitvoeren

Vrouwelijke hoogleraren op een anderstalige wiki[bewerken | brontekst bewerken]

In de naamruimte van Natuur12 staan twee lijsten van vrouwelijke hoogleraren die een artikel op een anderstalige wiki hebben maar geen artikel op de Nederlandstalige wiki hebben. Deze lijst is een momentopname. Ook is aangegeven hoeveel andere wiki's een artikel over deze persoon hebben. Niet alle mensen op deze lijst zijn bekend geworden als hoogleraar.

Wat kunnen we doen?[bewerken | brontekst bewerken]

  • Nieuwe artikelen schrijven. Op iedere de lijst kun je precies zien van welke hoogleraar er nog geen artikel is op nl:wiki (maar wel een wikidata item)
  • Wikidata items aanpassen: heel vaak zijn bijvoorbeeld de omschrijving of andere gegevens niet (volledig) ingevuld.
  • Rechtenvrije foto's zoeken: bij iedere hoogleraar staat een afbeelding vermeld wanneer deze beschikbaar is. Er zijn heel veel hoogleraren van wie een afbeelding ontbreekt.

Wetenschappelijke onderzoekers[bewerken | brontekst bewerken]

Er zijn heel wat lijsten van wetenschappelijke onderzoekers op wikipedia. Als je deze wat gedetailleerder bekijkt dan valt het op dat vrouwen op dergelijke lijsten vaak ondervertegenwoordigd zijn. Zo heb ik voor een paar lijsten bekeken welke artikelen er zijn op de NLse wikipedia (in de desbetreffende categorie) en of al die vrouwen op de desbetreffende lijst voorkomen. Vaak bleek dit niet het geval. Daarnaast worden op de pagina met lijsten vaak foto's van de personen die op die lijst voorkomen getoond: dit zijn relatief vaker mannen dan vrouwen. Ook daar mogen vrouwen wel zichtbaarder zijn.

Wat kunnen we doen?[bewerken | brontekst bewerken]

  • Onderstaande lijsten bekijken en checken of in ieder geval alle vrouwen met een artikel op wikipedia op de lijst voorkomen. (Ik maak steeds een overzicht van vrouwen in een bepaalde categorieën steeds met Petscan. Mocht je willen dat ik voor een bepaald onderwerp zo'n lijst aanmaak, laat me dat dan weten op mijn OP.)
  • Checken of er foto's van vrouwelijke wetenschappers in die categorie ook zijn geplaatst in het overzicht van foto's op die pagina.

Overzicht van verschillende lijsten (en evt bijbehorende portalen)

Wikidata[bewerken | brontekst bewerken]

Er is een grote hoeveelheid catalogi (ook over wetenschappers) waarvan de inhoud op wikidata geplaatst kan worden. Dergelijke informatie helpt ons weer te bekijken van welke wetenschappers er nog geen lemma's op wikipedia bestaan. Je kunt met behulp van de mix ' n match tool de data van bepaalde catalogi bekijken en de inhoud aan wikidata linken. Mocht er nog geen item (op wikidata) bestaan over de desbetreffende wetenschapper dan kun je dat aanmaken. In sommige catalogi (niet in alle) is het ook mogelijk om direct de ontbrekende wikidata-items te markeren.

De catalogi die in mix ' match van belang kunnen zijn in dit project zijn:

Bestaande artikelen[bewerken | brontekst bewerken]

Wat kun je doen?

  • Bestaande artikelen checken of uitbreiden. Net als alle artikelen is het goed biografieën van vrouwelijke wetenschappers na te lopen en te actualiseren. Sommige (vaak wat oude artikelen over vrouwen) zijn niet neutraal geschreven en bevatten bijvoorbeeld veel informatie over de echtgenoot, kinderen of andere familieleden van de vrouw, zonder dat dit direct relevant is.
  • Checken of bestaande artikelen van vrouwelijke wetenschappers foto's hebben. Ik kom heel regelmatig tegen dat foto's bij de artikelen ontbreken terwijl op commons wel foto's aanwezig zijn. Vreemd genoeg gebeurt het ook regelmatig dat een foto wordt gebruikt waar vrouwen met anderen staat, terwijl wel een foto van hen alleen beschikbaar is.
  • Infoboxen toevoegen en daarbij verwijzen naar het juiste wetenschappelijke portaal.
  • Artikelen toevoegen aan een wetenschappelijk portaal.

Uitbreiden en verbeteren

  1. Vrouwelijke filosofen

Nieuwe artikelen[bewerken | brontekst bewerken]

Er zijn nog heel wat vrouwelijke wetenschappelijke onderzoekers waar nog niet over geschreven wordt op de Nederlandse wikipedia. Onderstaande vrouwen hebben allemaal al wel een artikel op de Engelse wikipedia. (Met behulp van de vertaaltool kun je een artikel vertalen.)

Wetenschappelijke onderzoekers[bewerken | brontekst bewerken]

  1. Camille Paglia (en)
  2. Margaret Chan (en - wikidata)
  3. Margaret Mahler (en:Margaret Mahler)
  4. Anna Stecksén (en:Anna Stecksén)
  5. Janaki Ammal (en:Janaki Ammal)
  6. Matilde Bensaúde (en:Matilde Bensaúde)
  7. Agnes Quirk (en:Agnes Quirk)
  8. Concepción Aleixandre Ballester (en:Concepción Aleixandre Ballester)
  9. Mary Taylor Slow (en:Mary Taylor Slow)
  10. Gudrun Ruud (en:Gudrun Ruud)
  11. Vida Latham (en:Vida Latham)
  12. Elaine Le Breton (en:Elaine Le Breton)
  13. Ethel Irene McLennan (en:Ethel Irene McLennan)
  14. Marie Lebour (en:Marie Lebour)
  15. Mary Dilys Glynne (en:Mary Dilys Glynne)
  16. Ana Belén Elgoyhen (en:Ana Belén Elgoyhen)
  17. Anne B. Newman (en:Anne B. Newman)
  18. Asima Chatterjee (en:Asima Chatterjee)
  19. Betty Diamond (en:Betty Diamond)
  20. Carmen Vela (en:Carmen Vela)
  21. Catherine A. Lozupone (en:Catherine A. Lozupone)
  22. Catherine Feuillet (en:Catherine Feuillet)
  23. Catherine Hickson (en:Catherine Hickson)
  24. Cecile La Grenade (en:Cecile La Grenade)
  25. Celia Sánchez-Ramos (en:Celia Sánchez-Ramos)
  26. Christine Dranzoa (en:Christine Dranzoa)
  27. Christine Jasch (en:Christine Jasch)
  28. Dorath Pinto Uchôa (en:Dorath Pinto Uchôa)
  29. Eleanor R. Adair (en:Eleanor R. Adair)
  30. Elena Ramírez Parra (en:Elena Ramírez Parra)
  31. Ellen Stofan (en:Ellen Stofan)
  32. Emma Hwang (en:Emma Hwang)
  33. Gloria Lim (en:Gloria Lim)
  34. Helen Megaw (en:Helen Megaw)
  35. Ingeborg Hochmair (en:Ingeborg Hochmair)
  36. Jane B. Reece (en:Jane B. Reece)
  37. Janine Benyus (en:Janine Benyus)
  38. Jasminka Domaš (en:Jasminka Domaš)
  39. Jeannette E. Brown (en:Jeannette E. Brown)
  40. Joan Curran (en:Joan Curran)
  41. Josefina Castellví i Piulachs (en:Josefina Castellví i Piulachs)
  42. Julieta Kirkwood (en:Julieta Kirkwood)
  43. Kakani Katija Young (en:Kakani Katija Young)
  44. Katharine Bartlett (en:Katharine Bartlett)
  45. Katherine Belov (en:Katherine Belov)
  46. Katsuko Saruhashi (en:Katsuko Saruhashi)
  47. Lissette Martinez (en:Lissette Martinez)
  48. Lydia Yu-Jose (en:Lydia Yu-Jose)
  49. Maharani Chakravorty (en:Maharani Chakravorty)
  50. Marcia Neugebauer (en:Marcia Neugebauer)
  51. Mariangela Lisanti (en:Mariangela Lisanti)
  52. Marvalee Wake (en:Marvalee Wake)
  53. Maya Burhanpurkar (en:Maya Burhanpurkar)
  54. Mayly Sánchez (en:Mayly Sánchez)
  55. Miriam Rodon-Naveira (en:Miriam Rodon-Naveira)
  56. Moira Dunbar (en:Moira Dunbar)
  57. Naomi McClure-Griffiths (en:Naomi McClure-Griffiths)
  58. Nermin Gozukirmizi (en:Nermin Gozukirmizi)
  59. Nesrin Nas (en:Nesrin Nas)
  60. Nguyet Anh Duong (en:Nguyet Anh Duong)
  61. Nitza Margarita Cintron (en:Nitza Margarita Cintron)
  62. Pratiwi Sudarmono (en:Pratiwi Sudarmono)
  63. Rajani A. Bhisey (en:Rajani A. Bhisey)
  64. Rajeshwari Chatterjee (en:Rajeshwari Chatterjee)
  65. Rosa García García (en:Rosa García García)
  66. Rose Marie Pangborn (en:Rose Marie Pangborn)
  67. Rosemary Joyce (en:Rosemary Joyce)
  68. Samantha Mohr (en:Samantha Mohr)
  69. Samira Moussa (en:Samira Moussa)
  70. Sema Sgaier (en:Sema Sgaier)
  71. Sossina M. Haile (en:Sossina M. Haile)
  72. Soumya Swaminathan (en:Soumya Swaminathan)
  73. Sudha Bhattacharya (en:Sudha Bhattacharya)
  74. Sunetra Gupta (en:Sunetra Gupta)
  75. Suzanne Leclercq (en:Suzanne Leclercq)
  76. Sylvia Edlund (en:Sylvia Edlund)
  77. Tessy Thomas (en:Tessy Thomas)
  78. Tina Malti (en:Tina Malti)
  79. Vyda Ragulskienė (en:Vyda Ragulskienė)
  80. Walborg Thorsell (en:Walborg Thorsell)
  81. Yajaira Sierra Sastre (en:Yajaira Sierra Sastre)
  82. Zeng Fanyi (en:Zeng Fanyi)
  83. Suzanne Leclercq Belgische paleobotaniste (en)
  84. Sylvia Ratnasamy Belgisch-Indische computerwetenschapper ([1] en)
  85. Bernadette Bawin Belgische sociologe ([2] fr)
  86. Lucie Olbrechts-Tyteca Belgische sociologe (fr en)
  87. Rosabeth Moss Kanter Amerikaanse professor in bedrijfsmanagement, opgenomen in Knack's 30 sterke vrouwen ([w:fr:Rosabeth_Moss_Kanter fr] en)
  88. Susan Love Amerikaanse chirurge ook opgenomen in hogergenoemde Knack-lijst (en)
  89. Eileen Power, Britse historica
  90. Marie Jahoda (en:Marie Jahoda), sociaal-psycholoog
  91. Mary Wilkes (en:Mary Allen Wilkes)
  92. Gayatri Chakravorty Spivak (en - wikidata)
  93. Pearl Kendrick(en:Pearl Kendrick)

Nederlandse hoogleraren[bewerken | brontekst bewerken]

  1. Brenda Almond (d:Q21255833)
  2. Trudy van Asperen (d:Q28869671)
  3. Johanna Beitel
  4. Arianna Betti (d:Q21254869)
  5. Truuske de Bock (d:Q26821308)
  6. Mieke Boon (d:Q45388502)
  7. Erica van Boven, hoogleraar Letterkunde Open Universiteit (d:Q66614577)
  8. Edith Brugmans (d:Q76741515)
  9. Lizet Duyvendak, feministe, uhd aan de Open Universiteit en auteur
  10. Anneke Hooymans (d:Q26807776)
  11. Myriam Hunink (d:Q26807799)
  12. Sarah Hutton (de:Sarah Hutton)
  13. Inge Hutter (d:Q26807810)
  14. Marie Huysmans (d:Q26807832)
  15. Hidé Ishiguro (en:Hidé_Ishiguro, ja:石黒ひで)
  16. Yolande Jansen
  17. Diedel Kornet (d:Q76741476)
  18. Hanne van Lohuizen (d:Q26807837 vermoed ik)
  19. Katja Loos (d:Q21264194)
  20. Marja van Luyn (cy:Marja van Luyn, d:Q26821262)
  21. Cynthia Macdonald (en:Cynthia Macdonald)
  22. Anne Mackor (cy:Anne Mackor, d:Q26821324)
  23. Natasha Maurits (cy:Natasha Maurits, d:Q26821333)
  24. Jeltje van der Meer (cy: Jeltje van der Meer, d:Q26821339)
  25. Melinda Mills (en:Melinda Mills)
  26. Mary S. Morgan (en:Mary S. Morgan, d:Q4302385)
  27. Karin van Nieuwkerk (hoogleraar Radboud Universiteit Nijmegen, Inaugurele rede, Nemo kennislink, d:Q60550908)
  28. Tineke Oldehinkel (d:Q21252633)
  29. Jeanine Olsen (es:Jeanine Louise Olsen)
  30. Carla Rita Palmerino, hoogleraar Geschiedenis van de moderne filosofie aan de Radboud Universiteit Nijmegen en deeltijdhoogleraar Filosofie aan de Open Universiteit
  31. Paquita Perez Salgado, hoogleraar MST Open Universiteit
  32. Jeanne Peijnenburg (d:Q87056681)
  33. Jeannette Pols (d:Q42347259)
  34. Sabine Roeser (d:Q21264614)
  35. Martha Roggenkamp (cy:Martha Roggenkamp, d:Q26821295)
  36. Maartje Schermer (d:Q58291273)
  37. Madeleine Claire Sergant (d:Q21546489)
  38. Maureen Sie (d:Q76741633)
  39. Teresa Takken
  40. Dolly Verhoeven, hoogleraar Geschiedenis van Nijmegen en Geschiedenis van Gelderland aan de Radboud Universiteit Nijmegen
  41. Désirée Verweij
  42. Lies Wesseling, bijzonder hoogleraar en bekleder van de Opzij-leerstoel bij de Universiteit Maastricht. Zie ook https://www.maastrichtuniversity.nl/lies.wesseling
  43. Monique Leyenaar (Linkedin), politicologie en jurylid Prinsjesboekenprijs

Belgische hoogleraren[bewerken | brontekst bewerken]

  1. Alice von Hildebrand - d:Q275370
  2. Claire Préaux - d:Q2975111
  3. Émile Noulet - d:Q1337342
  4. Susanna Mildonian - d:Q1665301
  5. Elsa Dehennin - d:Q1333412
  6. Gonda Aline Hector Van Steen - d:Q1536973
  7. Greta Moens-Haenen - d:Q1545947
  8. Madeleine Defrenne - d:Q1883255
  9. Firouzeh Nahavandi - d:Q3072912
  10. Bernadette Mérenne-Schoumaker - d:Q15407048
  11. Reine Meylaerts - d:Q18223044
  12. Annemie Bogaerts, Belgisch gewoon hoogleraar
  13. Pegie Cool, Belgisch hoogleraar
  14. Sabine Van Doorslaer, Belgisch hoogleraar
  15. Gudrun De Boeck, Belgisch hoogleraar
  16. Els Prinsen, Belgisch hoogleraar
  17. Diane Van Strydonck, Emiritus
  18. Ilse Loots, Belgisch hoogleraar
  19. Carolyn Declerck, Belgisch hoogleraar
  20. Annick Schramme, Belgisch hoogleraar
  21. Liliane Van Hoof, Belgisch hoogleraar
  22. Renate Barbaix, Belgisch hoogleraar
  23. Thalia Kruger, Belgisch hoogleraar
  24. Ingrid Opdebeek, Belgisch gewoon hoogleraar
  25. Anne Van Regenmortel, Belgisch hoogleraar
  26. Diana De Graeve, Belgisch gewoon hoogleraar
  27. Rita De Maeseneer, Belgisch Gewoon hoogleraar emeritus
  28. Kathleen Gyssels, Belgisch hoogleraar
  29. Vivian Liska, Belgisch gewoon hoogleraar
  30. Chris Van Ginneken, Belgisch hoogleraar
  31. Hilde Greefs, Belgisch hoogleraar
  32. Amaryllis Audenaert, Belgisch hoogleraar

Voormalige leden van de KNAW[bewerken | brontekst bewerken]

  1. Simone van Riet (fr:Simone van Riet, wikidata)
  2. J.H. van Leeuwen Boomkamp (wikidata)
  3. Hanne van Lohuizen (wikidata)
  4. Frances Yates (en:Frances Yates, de:Frances A. Yates, hu:Frances Yates, pt:Frances Yates, wikidata)

Prijzen en leerstoelen[bewerken | brontekst bewerken]

  1. Belle van Zuylen-leerstoel (zie ook overlegpagina - er is wel een regel aan gewijd op de pagina Belle van Zuylen)

Artsen[bewerken | brontekst bewerken]

  1. Rebecca Cole de tweede Afro-Amerikaanse vrouwelijke arts in de VS (en:Rebecca Cole)
  2. Pauline Dekker longarts, met Wanda de Kanter bekend van Nederland Stopt! Met Roken
  3. Rita Sapiro Finkler endocrinoloog, gynaecoloog en kinderarts (en:Rita Sapiro Finkler, ar:ريتا_سابيرو_فينكلر)
  4. Kazue Togasaki een van de eerste twee Japanse vrouwelijke artsen (en:Kazue Togasaki)
  5. Jennie Kidd Trout, de eerste vrouwelijke arts in Canada (en:Jennie Kidd Trout, fr:Jennie Kidd Trout)
  6. Harriot Kezia Hunt arts, vrouwenactivist, leraar (en:Harriot Kezia Hunt)
  7. Rebecca Lee Crumpler, eerste vrouwelijke Afro-Amerikaanse arts in de VS
  8. Elizabeth Reifsnyder opende het eerste vrouwenziekenhuis in Sjanghai (en:Elizabeth Reifsnyder)
  9. Mw. Prof. Dr. M.C. de Vries (Martine de Vries) LUMC Kinderarts, specialisatie Kinderendocrinologie. Promotie: Universiteit Leiden: “The moral Landscape of Pediatric Oncology. An empirical study on best interests, parental authority and child participation in decision making”. Ook werkzaam als medisch ethicus.

Sterrenkunde[bewerken | brontekst bewerken]

Lijst grotendeels afkomstig van "vrouwen in de sterrenkunde"

  1. Maria Clara Eimmart (en), pinterest
  2. Mary Adela Blagg, Brits astronoom - (en)
  3. Agnes Mary Clerke, Iers astronoom - (en)
  4. France Anne Córdova, Amerikaans astrofysicist - (en)
  5. Pascale Defraigne, Koninklijke Sterrenwacht België
  6. Heidi B. Hammel, Amerikaans astronoom - (en)
  7. Dorrit Hoffleit, Amerikaans astronoom - (en)
  8. Helen Sawyer Hogg, Amerikaans astronoom - (en)
  9. Wilhelmina Iwanowska, Pools astronoom - (en)
  10. Patricia Lampens, Koninklijke Sterrenwacht België
  11. Anne Lemaître, Belgisch wiskundige
  12. Rosaly Lopes, Braziliaans planetair geoloog - (en)
  13. Linda A. Morabito, Canadees-Amerikaans astronoom - (en)
  14. Mary Proctor, Amerikaans schrijver over astronomie - (en)
  15. Charlotte Moore Sitterly, Amerikaans astronoom - (en)
  16. Henrietta Hill Swope, Amerikaans astronoom - (en)
  17. Anne Underhill - (en)
  18. Griet C. Van de Steene
  19. Maria Zuber, Amerikaans astronoom - (en)

Lucht- en ruimtevaart[bewerken | brontekst bewerken]

Astronauten en kandidaten: en:List of female astronauts#Other astronauts and astronaut candidates

Egyptologen[bewerken | brontekst bewerken]

  1. Joann Fletcher (Q274473)
  2. Sarah Parcak (Q7422673)
  3. Hilda Petrie (Q1618182) Uitgevoerd Uitgevoerd
  4. Rosalind Moss (Q15130156) Uitgevoerd Uitgevoerd
  5. Christiane Ziegler (Q2061302)
  6. Mary Brodrick (Q18715540)
  7. Elizabeth Thomas (Q519857)
  8. Kara M. Cooney (Q6367499)
  9. Guillemette Andreu-Lanoë (Q3120521)
  10. Barbara G. Adams (Q442750)
  11. Amelia Edwards (Q437356)
  12. Valérie Angenot (Q104796298)
  13. Dorothea Arnold (Q1246153)
  14. Ola El Aguizy (Q12227517)
  15. Tine Bagh
  16. Susanne Bickel (Q3505643)
  17. Käthe/Kate Bosse-Griffiths (Q76944) Uitgevoerd Uitgevoerd
  18. Edda Bresciani (Q3718903)
  19. Betsy M. Bryan (Q4898277)
  20. Emma Brunner-Traut (Q108911) Uitgevoerd Uitgevoerd
  21. Winifred Brunton (Q8025368)
  22. Julia Budka (Q1711825)
  23. Gertrude Caton-Thompson (Q276177)
  24. Sylvie Cauville (Q106323997)
  25. Nadine Cherpion (Q55621938)
  26. Colleen Darnell (Q27590031)
  27. Rosalie David (Q56118747)
  28. Christiane Desroches Noblecourt (Q270319) Uitgevoerd Uitgevoerd
  29. Nina M. Davies (Q1992876)
  30. Paola Davoli (Q24942235)
  31. Marianne Eaton-Krauss
  32. Irene Forstner-Müller (Q6468631)
  33. Rita E. Freed
  34. Renée Friedman (Q2144921)
  35. Elizabeth Frood (Q87255585)
  36. Annie Gasse
  37. Nora Griffith (Q18819729)
  38. Fayza Haikal (Q105824056)
  39. Yvonne Harpur
  40. Svetlana Hodjash (Q18684158)
  41. Carina van den Hoven
  42. Salima Ikram (Q433814)
  43. Sarah Israelit Groll (Q7422418)
  44. Rosalind M. Janssen
  45. Hanna Jenni (Q53766680)
  46. Janet H. Johnson (Q52582086)
  47. Ursula Kaplony-Heckel (Q53711123)
  48. Violette Lafleur (Q16003926)
  49. Renata Landgráfová (Q84571820)
  50. Katja Lembke (Q1736643)
  51. Miriam Lichtheim (Q438850) Uitgevoerd Uitgevoerd
  52. Alexandra von Lieven (Q2643704)
  53. Rita Lucarelli
  54. Christine El Mahdy (Q1083502)
  55. Lise Manniche (Q98688930)
  56. Andrea G. McDowell
  57. Bernadette Menu (Q2897369)
  58. Marleen De Meyer (Q66304962) Uitgevoerd Uitgevoerd
  59. Béatrix Midant-Reynes (Q2929517)
  60. Herta Mohr (Q64093971)
  61. Miriam Müller (niet Q64878062)
  62. Renate Müller-Wollermann
  63. Irmtraut Munro (Q1673053)
  64. Margaret A. Murray (Q242542) Uitgevoerd Uitgevoerd
  65. Marguerite Naville (Q94750868)
  66. Hana Navrátilova
  67. Alessandra Nibbi (Q15845611)
  68. Laure Pantalacci (Q3218784)
  69. Patrizia Piacentini (Q83643769)
  70. Lyla Pinch Brock (Q3269433)
  71. Bertha Porter (Q16744842) Uitgevoerd Uitgevoerd
  72. Paule Posener-Kriéger (Q21597966)
  73. Elisabeth de Ranitz-Labouchere (Q63223799) Uitgevoerd Uitgevoerd
  74. Ilona Regulski
  75. Janet Richards (Q6153571)
  76. Christina Riggs (Q58219188, Q60058454)
  77. Gay Robins (Q28921800)
  78. Catharine H. Roehrig (Q38216385?)
  79. Ann Macy Roth
  80. Wafaa El Saddik (Q15446086)
  81. Michela Schiff Giorgini (Q3311248)
  82. Sylvia Schoske (Q15449525)
  83. Regine Schulz (Q15451890)
  84. Ursula Schweitzer (Q63485811)
  85. Cynthia May Sheikholeslami
  86. Hourig Sourouzian (Q106463570)
  87. Deborah Sweeney
  88. Kasia Szpakowska
  89. Emily Teeter
  90. Jaana Toivari-Viitala (Q5484703) Uitgevoerd Uitgevoerd
  91. Joyce Tyldesley (Q537887)
  92. Dominique Valbelle (Q3035497)
  93. Jeanne Marie Thérèse Vandier d'Abbadie (Q3176108) Uitgevoerd Uitgevoerd
  94. Ursula Verhoeven-van Elsbergen (Q1468852)
  95. Hana Vymazalová (Q5646793)
  96. Susan Weeks
  97. Lara V. Weiss (Q63436522)
  98. Eefje Prankje Wegener (Q94753150) Uitgevoerd Uitgevoerd
  99. Willeke Z. Wendrich (Q21044344)
  100. Marcelle Werbrouck (Q21475329) Uitgevoerd Uitgevoerd
  101. Caroline L. Ransom Williams (Q18536377)
  102. Penelope Wilson (Q7162593)
  103. Christiane Zivie-Coche (Q50231079)

Archeologen[bewerken | brontekst bewerken]

Op de Engelstalige website Breaking Ground staan veel Engelstalige biografieën van vrouwelijke archeologen.

  1. Adela Breton (Q18608933)