Wikipedia:Wikiproject/Schrijfweek Lokaal/Brussel2017

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Vlag van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Wapenschild stad Brussel
Ligging van Brussel stad in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest

We houden van 22 april tot 6 mei 2017 een dubbele schrijfweek over Brussel. Iedereen kan meedoen door te schrijven over onderwerpen met betrekking tot het Brussels Hoofdstedelijk Gewest.

Nieuw op Wikipedia?[bewerken]

Van harte welkom op Wikipedia!

U mag meteen beginnen met schrijven op Wikipedia.

Om echter praktisch aan de slag te gaan, adviseren we u eerst vier stappen te doorlopen.

Beginnen met stap 1
      

Stap 1: Maak een account aan op Wikipedia

of log in met een bestaand account

Stap 2: Voeg uzelf toe aan de deelnemerslijst
Stap 3: Volg de snelcursus
Stap 4: Aan de slag!

Deelnemers[bewerken]

Voeg je naam hier toe als je meedoet aan de schrijfweek over Brussel stad of het Brussels Hoofdstedelijk Gewest. Geef bij voorkeur ook aan rond welke onderwerpen je plant te schrijven.

Als je op de hoogte wil blijven van toekomstige weken, voeg jezelf dan toe op de verzendlijst.

Voeg mij toe aan de verzendlijst

Eerstvolgende projectweken zijn:

  • eind april 2017 - Lokale schrijfweek: Brussel
  • mei 2017: Monuments Challenge
  • juni 2017: Themaweek: VOC
  • 2 t/m 15 oktober 2017 - Lokale schrijfweek: Gelderland

Meedoen[bewerken]

Iedereen kan meedoen: schrijf deze week over onderwerpen met betrekking tot Brussel! Ben je op zoek naar inspiratie?

Hou je liever van foto's maken dan schrijven en ga je op stap door Brussel, neem dan de volgende lijst mee met gewenste foto's. Heb je een lemma geschreven waarvoor geen foto's beschikbaar zijn, voeg die dan toe aan onderstaande lijst.

Bijeenkomsten[bewerken]

Schrijfweek Brussel 2016 @ Muntpunt

In samenwerking met een aantal andere organisaties worden schrijfmomenten of edit-a-thons georganiseerd. Details worden in de volgende weken bevestigd. Hieronder een lijst onder voorbehoud

Datum Locatie Tijdstip Adres
zaterdag 22 april 2017 KVS (Thema dans) 10.00-16:30 Café Congo, Arduinkaai 7, 1000 Brussel
zaterdag 22 april 2017 Bibliotheek van Anderlecht 10.00-14:00 Sint-Guidostraat 97, 1070 Anderlecht
zaterdag 22 april 2017 Bibliotheek van Sint-Pieters-Woluwe 10.00-14.00 Grote Prijzenlaan 63, 1150 Sint-Pieters-Woluwe
maandag 24 april 2017 Bibliotheek van Koekelberg 14.00-19.00 Sint-Annakerkstraat 63, 1081 Koekelberg
woensdag 26 april 2017 Bibliotheek van Koekelberg 12.00-17.00 Sint-Annakerkstraat 63, 1081 Koekelberg
zaterdag 29 april 2017 Muntpunt (Thema dans) 10.00-17.00 Munt 6, 1000 Brussel

Bijdragen[bewerken]

We houden graag bij welke bijdragen in het kader van de Schrijfweek Brussel zijn gedaan, dus voeg ze alsjeblieft toe aan de lijst op deze pagina. Voeg ook de tag #Brussel toe in de samenvatting van iedere bewerking die je doet in de kader van de schrijfweek.

Aangemaakte artikelen[bewerken]

  1. Redersplein, plein in Brussel - Q29349354
  2. Sint-Katelijneplein, plein in Brussel - Q16670287
  3. Nieuwe Graanmarkt, plein in Brussel - Q29349334
  4. Varkensmarkt (Brussel), plein in Brussel - Q29349198
  5. Oude Graanmarkt, plein in Brussel - Q29349366
  6. Troonplein, plein in Brussel - Q29349361
  7. Montserratstraat, straat in Brussel - Q3450904
  8. Maurice Carême Museum, museum in Anderlecht - Q29533887
  9. Lindekemalemolen, molen in Sint-Lambrechts-Woluwe - Q1179449
  10. Museum voor Menselijke Anatomie en Embryologie, museum in Anderlecht - Q29533956
  11. GC De Kroon, gemeenschapscentrum in Sint-Agatha-Berchem - Q29533981
  12. Museum van de Belgische Brouwers, museum in Brussel - Q29534172
  13. Sint-Antonius van Paduakerk (Etterbeek), kerk in Etterbeek - Q29563692
  14. GC Den Dam, gemeenschapscentrum in Oudergem - Q29545799
  15. Computermuseum (Haren), museum in Haren - Q29563969
  16. Akarova - Q2828943
  17. Museum-Bibliotheek Michel de Ghelderode, museum in Elsene - Q29537023
  18. Museum van Geneeskrachtige Planten en Farmacie, museum in Elsene - Q29538809
  19. Allende-zaal, museum in Elsene - Q29539839
  20. Tuinen van Fontenay, park in Etterbeek - Q29566785
  21. Mineralogiemuseum, museum in Elsene - Q29541724
  22. Hubert Lothaire, Belgisch militair begraven in Elsene - Q29566788
  23. Maison Lefever, art-nouveauhuis in Koekelberg - Q29566788
  24. Ilot Sacré, wijk in Brussel - Q3593599
  25. Thomas Hauert, choreograaf - Q15079033
  26. Kolenmarkt, straat in Brussel - Q3452438
  27. Experimentarium, museum in Elsene - Q29566810
  28. Jenny Toitgans, atlete uit Schaarbeek - Q11724206
  29. Onze-Lieve-Vrouw-Onbevlekt-Ontvangenkerk (Brussel), kerk aan het Vossenplein - Q29561753
  30. Montjoiepark, park in Ukkel - Q21619524
  31. P.A.R.T.S., internationale dansschool - Q3375351
  32. Heilig Hartkerk (Brussel), kerkgebouw in Brussel - Q3585967
  33. Sint-Dominicuskerk (Brussel), kerkgebouw in Brussel - Q29566861
  34. Koninklijke kapel (Brussel), kerkgebouw in Brussel - Q3586097
  35. Fernand Lefever, Belgisch architect, voornamelijk actief in het noordoosten van Brussel - Q3069230
  36. Monument Francisco Ferrer, monument in Brussel - Q29569615
  37. Sauvagèrepark, park in Ukkel - Q22343250
  38. Raspailpark, park in Ukkel - Q22343252
  39. Brugmannpark, park in Ukkel - Q21619522
  40. Vaderlandsplein in Schaarbeek
  41. Petrus de Thimo, kroniekschrijver
  42. Wijnpaleis, voormalige wijnhandel in Brussel - Q3361197
  43. Helihaven van Brussel, voormalige helikopterhaven in Brussel
  44. Vronerodepark, park in Ukkel - Q16510005
  45. Kauwberg, park in Ukkel - Q3194303
  46. Begraafplaats van Verrewinkel, begraafplaats in Ukkel - Q19406890
  47. Sint-Pieterskerk (Ukkel), kerk in Ukkel - Q3583753
  48. Hotel Otlet, Art-Nouveauhuis in Brussel stad
  49. Onze-Lieve-Vrouw van Lourdesdomein in Jette
  50. Weldoenersplein in Schaarbeek
  51. Auguste Dupont, musicus
  52. Protestantse Kerk (Brussel), kerkgebouw in Brussel
  53. ‎Sint-Annakapel (Brussel), voormalige kapel
  54. MoMuse, museum
  55. Kasteel Karreveld
  56. Marathon van Brussel 2016
  57. Nekkersgatmolen, watermolen in Ukkel - Q16665379
  58. Crockaertmolen, watermolen in Ukkel - Q29579766
  59. Kerk van de Belliardstraat, voormalig kerkgebouw in Brussel
  60. Art nouveau in Brussel - Q2864692
  61. Tempel van het observatorium, voormalige protestantse kerk in Brussel
  62. Verrewinkelbos, Natura 2000-gebied in Ukkel - Q29584057
  63. Chemiserie Niguet, winkel in Art nouveau-stijl in Brussel - Q2962566
  64. Marguerite Poradowska, Frans auteur geboren in Elsene
  65. Bossen en open gebieden in het zuiden van het Brussels Gewest, Natura 2000-gebied in Ukkel - Q29589474
  66. Kinsendaal-Kriekenputreservaat, natuurreservaat in Ukkel - Q29598376
  67. Christine De Smedt, Belgische danseres en choreografe - Q29598941
  68. Ugo Dehaes, Belgische danser en choreograaf - Q29599087
  69. Disfigure Study, choreografie - Q29583396
  70. Den Cruywagen, gildehuis - Q3279684
  71. Van Maerlantklooster, voormalig klooster, nu Europese
  72. Fontainasplein, plein in Brussel

Aangemaakte artikelen in andere talen[bewerken]

  1. de:UZ Brussel, ziekenhuis in Jette - Q2123187
  2. en:Contredanse (organisation), documentatiecentrum hedendaagse dans Brussel

Uitgebreide of verbeterde artikelen[bewerken]

  1. Etcetera (tijdschrift), kunstentijdschrift - Q28026315
  2. Alain Courtois
  3. Talbia Belhouari
  4. Fouad Lahssaini
  5. Benoît Cerexhe
  6. Guy Vanhengel
  7. Kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde
  8. Bernard Clerfayt
  9. Georges Dallemagne
  10. Isabelle Emmery
  11. Jeanne Nyanga-Lumbala
  12. Myriam Rolin
  13. Mohammed Jabour
  14. Rachid Madrane
  15. Damien Thiéry
  16. Fadila Laanan
  17. Clotilde Nyssens
  18. Xavier Baeselen
  19. Jean Cornil
  20. Mohammed Boukourna
  21. Eric van Weddingen
  22. Laurette Onkelinx
  23. Annemie Neyts
  24. Martine Payfa
  25. Daniel Ducarme
  26. Eric Libert


Beeldmateriaal[bewerken]

Belangstelling in de media[bewerken]

Statistieken[bewerken]

Nieuwe artikelen per dag[bewerken]

Het overzicht hieronder toont het aantal artikelen dat er in het Nederlands geschreven zijn over Brussel als deel van de schrijfweek.

7 14 8 4 9 11 6 4 8 0 0 0 0 0 0 0
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16