Wikipedia:Wikiproject/Schrijfweek Lokaal/Brussel2017

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Vlag van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Wapenschild stad Brussel
Ligging van Brussel stad in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest

We houden van 22 april tot 6 mei 2017 een dubbele schrijfweek over Brussel. Iedereen kan meedoen door te schrijven over onderwerpen met betrekking tot het Brussels Hoofdstedelijk Gewest.

Nieuw op Wikipedia?[bewerken]

Van harte welkom op Wikipedia!

U mag meteen beginnen met schrijven op Wikipedia.

Om echter praktisch aan de slag te gaan, adviseren we u eerst vier stappen te doorlopen.

Beginnen met stap 1
      

Stap 1: Maak een account aan op Wikipedia

of log in met een bestaand account

Stap 2: Voeg uzelf toe aan de deelnemerslijst
Stap 3: Volg de snelcursus
Stap 4: Aan de slag!

Deelnemers[bewerken]

Voeg je naam hier toe als je meedoet aan de schrijfweek over Brussel stad of het Brussels Hoofdstedelijk Gewest. Geef bij voorkeur ook aan rond welke onderwerpen je plant te schrijven.

Als je op de hoogte wil blijven van toekomstige weken, voeg jezelf dan toe op de verzendlijst.

Voeg mij toe aan de verzendlijst

Eerstvolgende projectweken zijn:

Meedoen[bewerken]

Iedereen kan meedoen: schrijf deze week over onderwerpen met betrekking tot Brussel! Ben je op zoek naar inspiratie?

Hou je liever van foto's maken dan schrijven en ga je op stap door Brussel, neem dan de volgende lijst mee met gewenste foto's. Heb je een lemma geschreven waarvoor geen foto's beschikbaar zijn, voeg die dan toe aan onderstaande lijst.

Bijeenkomsten[bewerken]

Schrijfweek Brussel 2016 @ Muntpunt

In samenwerking met een aantal andere organisaties worden schrijfmomenten of edit-a-thons georganiseerd. Details worden in de volgende weken bevestigd. Hieronder een lijst onder voorbehoud

Datum Locatie Tijdstip Adres
zaterdag 22 april 2017 KVS (Thema dans) 10.00-16:30 Café Congo, Arduinkaai 7, 1000 Brussel
zaterdag 22 april 2017 Bibliotheek van Anderlecht 10.00-14:00 Sint-Guidostraat 97, 1070 Anderlecht
zaterdag 22 april 2017 Bibliotheek van Sint-Pieters-Woluwe 10.00-14.00 Grote Prijzenlaan 63, 1150 Sint-Pieters-Woluwe
maandag 24 april 2017 Bibliotheek van Koekelberg 14.00-19.00 Sint-Annakerkstraat 63, 1081 Koekelberg
woensdag 26 april 2017 Bibliotheek van Koekelberg 12.00-17.00 Sint-Annakerkstraat 63, 1081 Koekelberg
zaterdag 29 april 2017 Muntpunt (Thema dans) 10.00-17.00 Munt 6, 1000 Brussel

Bijdragen[bewerken]

We houden graag bij welke bijdragen in het kader van de Schrijfweek Brussel zijn gedaan, dus voeg ze alsjeblieft toe aan de lijst op deze pagina. Voeg ook de tag #Brussel toe in de samenvatting van iedere bewerking die je doet in de kader van de schrijfweek.

Aangemaakte artikelen[bewerken]

  1. Redersplein, plein in Brussel - Q29349354
  2. Sint-Katelijneplein, plein in Brussel - Q16670287
  3. Nieuwe Graanmarkt, plein in Brussel - Q29349334
  4. Varkensmarkt (Brussel), plein in Brussel - Q29349198
  5. Oude Graanmarkt, plein in Brussel - Q29349366
  6. Troonplein, plein in Brussel - Q29349361
  7. Montserratstraat, straat in Brussel - Q3450904
  8. Maurice Carême Museum, museum in Anderlecht - Q29533887
  9. Lindekemalemolen, molen in Sint-Lambrechts-Woluwe - Q1179449
  10. Museum voor Menselijke Anatomie en Embryologie, museum in Anderlecht - Q29533956
  11. GC De Kroon, gemeenschapscentrum in Sint-Agatha-Berchem - Q29533981
  12. Museum van de Belgische Brouwers, museum in Brussel - Q29534172
  13. Sint-Antonius van Paduakerk (Etterbeek), kerk in Etterbeek - Q29563692
  14. GC Den Dam, gemeenschapscentrum in Oudergem - Q29545799
  15. Computermuseum (Haren), museum in Haren - Q29563969
  16. Akarova - Q2828943
  17. Museum-Bibliotheek Michel de Ghelderode, museum in Elsene - Q29537023
  18. Museum van Geneeskrachtige Planten en Farmacie, museum in Elsene - Q29538809
  19. Allende-zaal, museum in Elsene - Q29539839
  20. Tuinen van Fontenay, park in Etterbeek - Q29566785
  21. Mineralogiemuseum, museum in Elsene - Q29541724
  22. Hubert Lothaire, Belgisch militair begraven in Elsene - Q29566788
  23. Maison Lefever, art-nouveauhuis in Koekelberg - Q29566788
  24. Ilot Sacré, wijk in Brussel - Q3593599
  25. Thomas Hauert, choreograaf - Q15079033
  26. Kolenmarkt, straat in Brussel - Q3452438
  27. Experimentarium, museum in Elsene - Q29566810
  28. Jenny Toitgans, atlete uit Schaarbeek - Q11724206
  29. Onze-Lieve-Vrouw-Onbevlekt-Ontvangenkerk (Brussel), kerk aan het Vossenplein - Q29561753
  30. Montjoiepark, park in Ukkel - Q21619524
  31. P.A.R.T.S., internationale dansschool - Q3375351
  32. Heilig Hartkerk (Brussel), kerkgebouw in Brussel - Q3585967
  33. Sint-Dominicuskerk (Brussel), kerkgebouw in Brussel - Q29566861
  34. Koninklijke kapel (Brussel), kerkgebouw in Brussel - Q3586097
  35. Fernand Lefever, Belgisch architect, voornamelijk actief in het noordoosten van Brussel - Q3069230
  36. Monument Francisco Ferrer, monument in Brussel - Q29569615
  37. Sauvagèrepark, park in Ukkel - Q22343250
  38. Raspailpark, park in Ukkel - Q22343252
  39. Brugmannpark, park in Ukkel - Q21619522
  40. Vaderlandsplein in Schaarbeek
  41. Petrus de Thimo, kroniekschrijver
  42. Wijnpaleis, voormalige wijnhandel in Brussel - Q3361197
  43. Helihaven van Brussel, voormalige helikopterhaven in Brussel
  44. Vronerodepark, park in Ukkel - Q16510005
  45. Kauwberg, park in Ukkel - Q3194303
  46. Begraafplaats van Verrewinkel, begraafplaats in Ukkel - Q19406890
  47. Sint-Pieterskerk (Ukkel), kerk in Ukkel - Q3583753
  48. Hotel Otlet, Art-Nouveauhuis in Brussel stad
  49. Onze-Lieve-Vrouw van Lourdesdomein in Jette
  50. Weldoenersplein in Schaarbeek
  51. Auguste Dupont, musicus
  52. Protestantse Kerk (Brussel), kerkgebouw in Brussel
  53. ‎Sint-Annakapel (Brussel), voormalige kapel
  54. MoMuse, museum
  55. Kasteel Karreveld
  56. Marathon van Brussel 2016
  57. Nekkersgatmolen, watermolen in Ukkel - Q16665379
  58. Crockaertmolen, watermolen in Ukkel - Q29579766
  59. Kerk van de Belliardstraat, voormalig kerkgebouw in Brussel
  60. Art nouveau in Brussel - Q2864692
  61. Tempel van het observatorium, voormalige protestantse kerk in Brussel
  62. Verrewinkelbos, Natura 2000-gebied in Ukkel - Q29584057
  63. Chemiserie Niguet, winkel in Art nouveau-stijl in Brussel - Q2962566
  64. Marguerite Poradowska, Frans auteur geboren in Elsene
  65. Bossen en open gebieden in het zuiden van het Brussels Gewest, Natura 2000-gebied in Ukkel - Q29589474
  66. Kinsendaal-Kriekenputreservaat, natuurreservaat in Ukkel - Q29598376
  67. Christine De Smedt, Belgische danseres en choreografe - Q29598941
  68. Ugo Dehaes, Belgische danser en choreograaf - Q29599087
  69. Disfigure Study, choreografie - Q29583396
  70. Den Cruywagen, gildehuis - Q3279684
  71. Van Maerlantklooster, voormalig klooster, nu Europese bibliotheek
  72. Fontainasplein, plein in Brussel
  73. Sint-Lucaskerk (Brussel), kerkgebouw in Anderlecht
  74. Anderlechtsesteenweg, straat in Brussel
  75. Onze-Lieve-Vrouw-Hemelvaartkerk (Anderlecht), kerk in Anderlecht
  76. Guldenhoofdstraat, straat in Brussel
  77. Mudra (dansschool), dansschool van Maurice Béjart
  78. Missiehuis van Scheut, klooster in Anderlecht
  79. Chinamuseum, museum in Anderlecht
  80. Zion tempel, Rwandees kerkgenootschap in Anderlecht
  81. Rida moskee, Sjiitische moskee in Anderlecht
  82. Herman Sorgeloos, scenograaf
  83. Sint-Adrianuskerk (Elsene), kerk in Elsene
  84. Heilig Kruiskerk (Elsene), kerk in Elsene
  85. Stand Up For Europe
  86. Onze-Lieve-Vrouw-Boodschapskerk (Elsene), kerk in Elsene
  87. Tine Van Aerschot, Belgische toneelschrijfster en -regisseuse
  88. Karmelietenkerk (Elsene), kerk in Elsene
  89. Heilig Sacramentskerk (Elsene), kerk in Elsene
  90. Isabelle Gelas, politicus
  91. Alain Nimegeers, MR-politicus
  92. Jean-Jacques Boelpaepe, MR-politicus
  93. Marc Cools, MR-politicus
  94. Fuse, discotheek in Brussel
  95. Vlaamse Golf, concept binnen de podiumkunsten
  96. Edmond Lefever, beeldhouwer - Q3047899
  97. Philippe Roberts-Jones, dichter, schrijver en conservator Q3380639
  98. Bernard Ide, ecolo-politicus
  99. Philippe Debry, ecolo-politicus
  100. Onze-Lieve-Vrouw Ter Kamerenkerk, kerkgebouw in Elsene
  101. fieldworks vzw, Belgische organisatie voor dans en performance
  102. Heine Røsdal Avdal, Noorse danser en choreograaf in Brussel
  103. Yukiko Shinozaki, Japanse danseres en choreografe in Brussel
  104. Gemeentehuis van Elsene
  105. kwaad bloed, Belgische podiumkunstenorganisatie
  106. À la Mort Subite, café in Brussel
  107. Jonathan Burrows, in Brussel werkende choreograaf
  108. Maison Maurice Béjart Huis, museum in Brussel
  109. Albert Mahieu, politicus
  110. Michel Lemaire, politicus
  111. Alain Bultot, politicus
  112. Anne-Françoise Theunissen, politicus
  113. Geneviève Meunier, politicus
  114. Marie-Rose Geuten, politicus
  115. Michel Van Roye, politicus
  116. Alain Adriaens, politicus
  117. Philippe van Cranem, politicus
  118. Mostafa Ouezekhti, politicus
  119. Claude Michel, politicus
  120. Marie-Jeanne Riquet, politicus
  121. Jean-Pierre Cornelissen, politicus
  122. Sint-Gerardus Majellakerk (Anderlecht)
  123. Kapel van Boondaal
  124. BRULOCALIS
  125. Gilbert Sweetlove

Aangemaakte artikelen in andere talen / op andere projecten[bewerken]

  1. de:UZ Brussel, ziekenhuis in Jette - Q2123187
  2. en:Contredanse (organisation), documentatiecentrum hedendaagse dans Brussel
  3. Wikinieuws:Brussel en Suriname gaan samenwerken in het taalonderwijs

Uitgebreide of verbeterde artikelen[bewerken]

  1. Etcetera (tijdschrift), kunstentijdschrift - Q28026315
  2. Alain Courtois
  3. Talbia Belhouari
  4. Fouad Lahssaini
  5. Benoît Cerexhe
  6. Guy Vanhengel
  7. Kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde
  8. Bernard Clerfayt
  9. Georges Dallemagne
  10. Isabelle Emmery
  11. Jeanne Nyanga-Lumbala
  12. Myriam Rolin
  13. Mohammed Jabour
  14. Rachid Madrane
  15. Damien Thiéry
  16. Fadila Laanan
  17. Clotilde Nyssens
  18. Xavier Baeselen
  19. Jean Cornil
  20. Mohammed Boukourna
  21. Eric van Weddingen
  22. Laurette Onkelinx
  23. Annemie Neyts
  24. Martine Payfa
  25. Daniel Ducarme
  26. Eric Libert
  27. Zoé Genot
  28. Claude Desmedt
  29. Meg Stuart
  30. Damaged Goods
  31. Walter Verdin
  32. Rosas (dans)
  33. Anne Teresa De Keersmaeker
  34. en:Meg Stuart
  35. en:Anne Teresa De Keersmaeker
  36. Sidi Larbi Cherkaoui
  37. Lisbeth Gruwez
  38. Gemeenschapscentrum (Brussel)
  39. Sint-Agatha-Berchem
  40. Maria Malibran
  41. Rosas danst Rosas
  42. fr:Rosas danst Rosas
  43. Marc Sleen Museum
  44. Manfred Schunck

Beeldmateriaal[bewerken]

Belangstelling in de media[bewerken]

Statistieken[bewerken]

Nieuwe artikelen per dag[bewerken]

Het overzicht hieronder toont het aantal artikelen dat er in het Nederlands geschreven zijn over Brussel als deel van de schrijfweek.

7 14 8 4 9 11 6 4 8 2 15 13 7 2 3 0 8
< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16