Gone in 60 Seconds

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

(Doorverwezen vanaf Gone In 60 Seconds)
Ga naar: navigatie, zoeken
Gone in 60 Seconds
Regie Dominic Sena
Script H.B. Halicki
Scott Rosenberg
Hoofdrollen Nicolas Cage
Giovanni Ribisi
Angelina Jolie
Muziek Busy Child van Crystal Method
Uitgebracht 5 juni 2000
Genre Actie, misdaad, thriller
Lengte 117 minuten
Taal Engels
Land Verenigde Staten
IMDb-profiel
Moviemeter-profiel
Filmportaal

Gone in 60 Seconds is een film waarin autoachtervolgingen centraal staan. Er zijn twee versies van gemaakt. De originele versie stamt uit 1974 van regisseur H.B. Halicki. In 2000 is er een remake gemaakt die geregisseerd is door Dominic Sena. De originele versie bevat een einde met een achtervolging door Los Angeles van 40 minuten.

[bewerk] Acteurs en actrices

Nicolas Cage Randall 'Memphis' Raines
Giovanni Ribisi Kip Raines
Angelina Jolie Sara 'Sway' Wayland
T.J. Cross Mirror Man
Delroy Lindo Detective Roland Castlebeck
Timothy Olyphant Detective Drycoff
Robert Duvall Otto Halliwell
Vinnie Jones The Sphinx

[bewerk] Plot

Leeswaarschuwing: Onderstaande tekst bevat details van de plot en/of de afloop van het verhaal.
Een Shelby Mustang GT500 uit 1968
Een Shelby Mustang GT500 uit 1968

Kip Raines (Giovanni Ribisi) verknoeit de opdracht om 50 auto’s te stelen en moet dit met zijn leven bekopen, tenzij zijn broer Randall “Memphis” Raines (Nicolas Cage), ooit de meest beruchte autodief in Long Beach, de klus toch nog tot een goed einde weet te brengen. Memphis gooit zijn voornemen om nooit meer auto’s te stelen overboord en aanvaardt de job. Vrijdag om 8 uur 's-ochtends moeten alle auto’s afgeleverd zijn in de haven.

Hij trommelt zijn oude makkers weer op en ze gaan aan de slag. Ze besluiten alle 50 sportwagens in één nacht te stelen. Met de hete adem van de politie in de nek lijken ze de klus met succes te klaren. Er moet nog één auto gestolen worden: ‘Eleanor’, een Shelby GT500. Memphis en Eleanor hebben een verleden samen en ook dit keer zorgt de wagen voor moeilijkheden. Na een wilde achtervolging komt ook deze eindelijk aan in de haven, maar te laat.

Raymond Calitri (Christopher Eccleston), een Britse autozwendelaar, beschouwt de opdracht als niet volbracht en geeft de opdracht Kip om te brengen. Memphis laat het hier echter niet bij en weet Calitri en zijn bende te stoppen.

[bewerk] De 50 auto's

Memphis en zijn vrienden proberen in de film 50 auto's te stelen. Dit zijn auto's als Porsche, Ferrari en Mercedes-Benz. Om het makkelijker te maken geven ze elke auto een bijnaam. In het uitklapframe hieronder staan alle auto's met jaartal, merk, type en de codenaam. Helemaal vooraan staat een nummer dat aangeeft wanneer de auto gestolen is. In deze volgorde stelen ze de auto's dus.

Uitklappen De 50 auto's met codenamen
 
Persoonlijke instellingen