Antony and the Johnsons
| Antony and the Johnsons | ||||
| Antony Hegarty van Antony and the Johnsons | ||||
| Achtergrondinformatie | ||||
| Jaren actief | 1998-heden | |||
| Oorsprong | Verenigd Koninkrijk | |||
| Genre(s) | Barokpop, Dark Cabaret, Alternatieve rock | |||
| Label(s) | Rough Trade Records Secretly Canadian | |||
| Leden | ||||
| Zanger / Piano | Antony Hegarty | |||
| Cello | Julia Kent | |||
| Drummer | Parker Kindred | |||
| Basgitaar | Jeff Langston | |||
| Gitaar / Viool | Rob Moose | |||
| Viool / Arrangeur | Maxim Moston | |||
| Hoorn | Doug Wieselman | |||
| Website | ||||
|
||||
Antony and the Johnsons is een New Weird America-band uit New York City, samengesteld rond de zanger/componist Antony Hegarty. Antony and the Johnsons maakt vooral ballads en hun nummers worden wel omschreven als ‘kamermuziek’, vanwege het gebruik van strijkers en houtblazers. De bijzondere falset van Antony is bepalend voor het geluid van Antony and the Johnsons. Ze braken in 2005 door met hun album I Am a Bird Now.
Inhoud |
Biografie [bewerken]
De Britse muzikant David Tibet van Current 93 hoorde een demo van Antony en bood aan om Antony's muziek uit te geven via zijn label Durtro. Het debuutalbum Antony and the Johnsons verscheen in 2000 op het Britse Durtrolabel. Kort daarna verscheen de ep I Fell in Love with a Dead Boy (2001). Deze EP bevat naast de titelsong een cover van "Mysteries of Love" van David Lynch/Angelo Badalamenti,en het lied "Soft Black Stars" van Current 93. Producer Hal Willner bracht deze onder de aandacht van Lou Reed, die Hegarty onmiddellijk vroeg mee te werken aan zijn muzikale Edgar Allan Poe-project The Raven. Dit bracht een grotere bekendheid van de leadzanger teweeg, waardoor Antony and the Johnsons bij een Amerikaanse platenmaatschappij, Secretly Canadian, een contract kon tekenen.
Bij Secretly Canadian kwam de ep The Lake uit. De titelsong was net als Reeds The Raven geïnspireerd op een gedicht van Edgar Allan Poe. Lou Reed heeft op deze ep zijn medewerking verleend aan het nummer Fistful of Love. In 2004 bracht Secretly Canadian het debuutalbum opnieuw uit om het bij een breder (Amerikaans) publiek onder de aandacht te brengen, gevolgd door de ep Hope There's Someone. In 2005 kwam het tweede album I Am a Bird Now uit, dat goed ontvangen werd. Aan het album werkten Lou Reed, Boy George, Rufus Wainwright en Devendra Banhart mee. Het album betekende de doorbraak voor Antony and the Johnsons: zij wonnen er onder andere de Mercury Music Prize mee voor het beste album van 2005. Later in 2005 verscheen de ep You Are My Sister. De titelsong is het duet van Antony en Boy George dat ook staat op I Am a Bird Now. In januari 2009 verscheen The Crying Light.
Op 11 oktober 2010 is het vierde studioalbum van Antony & the Johnsons, Swanlights, uitgebracht.[1] Dit album werd op 30 augustus 2010 voorafgegaan door de uitgave van een ep, genaamd Thank You For Your Love.[2]
In augustus 2012 brengt Antony & The Johnsons de liveplaat 'Cut the World' uit, waarop zanger Antony te horen is met het Deens Nationaal Kamer Orkest. In de begeleidende clip vertolkt de Nederlandse actrice Carice van Houten samen met onder meer Willem Dafoe een korte rol.
Bezetting [bewerken]
Alleen Todd Cohen (drums) is een ‘Johnson’ van het eerste uur. De overige bandleden zijn later gerekruteerd. Joan Wasser speelde mee op I Am a Bird Now. Momenteel is de bezetting als volgt:
- Antony Hegarty (zang & piano)
- Julia Kent (cello)
- Maxim Moston (viool)
- Todd Cohen (drums)
- Jeff Langston (bass)
- Rob Moose (gitaar & viool)
- Thomas Bartlett
- Doug Wieselman (sax)
- Parker Kindred (drums)
- Wil Holzhouser
Discografie [bewerken]
Albums [bewerken]
| Album(s) met eventuele hitnoteringen in de Nederlandse Album Top 20/50/75/100 |
Datum van verschijnen |
Datum van binnenkomst |
Hoogste positie |
Aantal weken |
Opmerkingen |
|---|---|---|---|---|---|
| Antony and the Johnsons | 2000 | - | |||
| I am a bird now | 01-02-2005 | 23-04-2005 | 58 | 7 | |
| The crying light | 16-01-2009 | 24-01-2009 | 4 | 27 | |
| Swanlights | 08-10-2010 | 16-10-2010 | 10 | 14 | |
| Cut the World | 03-08-2012 | 11-08-2012 | 2 | 8 |
| Album(s) met hitnoteringen in de Vlaamse Ultratop 50/100/200 |
Datum van verschijnen |
Datum van binnenkomst |
Hoogste positie |
Aantal weken |
Opmerkingen |
|---|---|---|---|---|---|
| I am a bird now | 2005 | 12-03-2005 | 16 | 62 | |
| The crying light | 2009 | 24-01-2009 | 1(1wk) | 22 | |
| Swanlights | 2010 | 16-10-2010 | 5 | 17 | |
| Cut the world | 2012 | 11-08-2012 | 8 | 23* |
Singles [bewerken]
| Single(s) met eventuele hitnoteringen in de Nederlandse Top 40 |
Datum van verschijnen |
Datum van binnenkomst |
Hoogste positie |
Aantal weken |
Opmerkingen |
|---|---|---|---|---|---|
| You are my sister | 2006 | - | met Boy George / Nr. 96 in de Single Top 100 |
||
| Crazy in love | 25-06-2009 | - | Nr. 14 in de Single Top 100 | ||
| Bird gerhl | 2011 | - | |||
| Cut the world | 2012 | - | Nr. 88 in de Single Top 100 |
Ep's [bewerken]
- Hope there's someone (2005)
- You are my sister
- Another world (2008)
- Thank you for your love (2010)
Externe link [bewerken]
Bronnen, noten en/of referenties
|
| Zie de categorie Antony and the Johnsons van Wikimedia Commons voor meer mediabestanden. |