Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Winterspelen 1968

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Spelen
Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Winterspelen 1968
Land Bondsrepubliek Duitsland
IOC-landcode FRG (tot 1980: GER)
NOC Nationales Olympisches Komitee für Deutschland
Olympische Winterspelen 1968 in Grenoble
Aantal deelnemers 87
Aantal disciplines 10
Medailles
Rang: 8
goud
2
zilver
2
brons
3
totaal
7
Bondsrepubliek Duitsland op de Zomerspelen
1956* · 1960* · 1964* · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
* met de DDR als Duits eenheidsteam
Bondsrepubliek Duitsland op de Winterspelen
1956* · 1960* · 1964* · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
* met de DDR als Duits eenheidsteam
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Tijdens de Olympische Winterspelen van 1968, die in Grenoble (Frankrijk) werden gehouden, nam de Bondsrepubliek Duitsland (informeel: West-Duitsland) voor de eerste keer deel naast een team uit de DDR. In Grenoble voerden beide Duitslanden nog wel de vlag en het volkslied (Ode an die Freude) van het Duitse eenheidsteam.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Noordse combinatie Franz Keller mannen
Goud
Schaatsen Erhard Keller 500 m (m)
Goud
Bobsleeën Horst Floth
Josef Bader
2-mansbob (m)
Zilver
Rodelen Christa Schmuck vrouwen
Zilver
Kunstrijden Margot Glockshuber
Wolfgang Danne
paarrijden
Brons
Rodelen Angelika Dünhaupt vrouwen
Brons
Wolfgang Winkler
Fritz Nachmann
dubbel
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Alpineskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dieter Fersch afdaling (m) 19e 2.03,41 (+3,56)
Alfred Hagn slalom (m) 16e 1.44,65 (+4,92)
Sepp Heckelmiller reuzenslalom (m) 24e 3.38,95 (+9,67)
Luggi Leitner afdaling (m) 12e 2.02,54 (+2,69)
reuzenslalom (m) 23e 3.38,85 (+9,57)
slalom (m) 12e 1.43,50 (+3,77)
Willi Lesch reuzenslalom (m) 22e 3.38,83 (+9,55)
slalom (m) dq-2 diskwalificatie run 2
Gerhard Prinzing afdaling (m) 7e 2.02,10 (+2,25)
reuzenslalom (m) dq-1 diskwalificatie run 1
Max Rieger slalom (m) 20e 1.45,38 (+5,65)
Franz Vogler afdaling (m) 15e 2.02,94 (+3,09)
Burgl Färbinger afdaling (v) 14e 1.44,29 (+3,42)
reuzenslalom (v) 10e 1.57,20 (+5,23)
slalom (v) 6e 1.28,90 (+3,04)
42,70+46,20
Margret Hafen afdaling (v) 19e 1.45,33 (+4,46)
reuzenslalom (v) 18e 1.58,47 (+6,50)
Christl Hintermaier slalom (v) 16e 1.34,62 (+8,76)
Christine Laprell afdaling (v) 24e 1.47,62 (+6,75)
reuzenslalom (v) 15e 1.58,12 (+6,15)
slalom (v) 10e 1.31,25 (+5,39)
Rosi Mittermaier afdaling (v) 25e 1.47,73 (+6,86)
reuzenslalom (v) 20e 1.58,75 (+6,78)
slalom (v) dq-2 diskwalificatie run 2

Biatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Theo Merkel 20 km (m) 12e 1:22.10,5 (+8.24,6)
pen.: 4
Gerhard Gehring 32e 1:28.26,8 (+14.40,9)
pen.: 8
Xaver Kraus 39e 1:30.40,2 (+16.54,3)
pen.: 12
Herbert Hindelang 41e 1:31.48,5 (+18.02,6)
pen.: 10
Herbert Hindelang
Theo Merkel
Xaver Kraus
Gerhard Gehring
4x7,5 km
estafette (m)
9e 2:29.56,6 (+16.54,2)
pen.: 6 (2 / 0 / 2 / 2)
(40.11,4 / 35.38,9 / 37.03,6 / 37.02,7)

Bobsleeën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Horst Floth
Josef Bader
2-mansbob (m)
West-Duitsland I
Zilver 4.41,54
(1.10,76 / 1.10,43 / 1.10,20 / 1.10,15)
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
2-mansbob (m)
West-Duitsland II
7e 4.46,40 (+4,86)
(1.12,36 / 1.11,94 / 1.10,77 / 1.11,33)
Horst Floth
Willi Schäfer
Frank Lange
Josef Bader
4-mansbob (m)
West-Duitsland I
5e 2.18,33 (+0,94)
(1.10,49 / 1.07,84)
Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter
Hans Baumann
Peter Utzschneider
4-mansbob (m)
West-Duitsland II
9e 2.19,47 (+2,08)

Kunstrijden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Krick mannen 12e pc. 104,0; 1723,2 punten
Jürgen Eberwein 24e pc. 219,0; 1530,3 punten
Monika Feldmann vrouwen 10e pc. 99,0; 1687,1 punten
Petra Ruhrmann 17e pc. 161,0; 1611,2 punten
Eileen Zillmer 19e pc. 171,0; 1600,3 punten
Margot Glockshuber
Wolfgang Danne
paarrijden Brons pc. 30,0; 304,4 punten
Gudrun Hauss
Walter Häfner
8e pc. 67,0; 293,6 punten
Marianne Streifler
Herbert Wiesinger
11e pc. 100,0; 282,7 punten

Langlaufen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Karl Buhl 15 km (m) 20e 50.38,1 (+2.43,9)
30 km (m) 31e 1:42.52,2 (+7.13,0)
Walter Demel 15 km (m) 12e 49.38,4 (+1.44,2)
30 km (m) 9e 1:37.49,2 (+2.10,0)
50 km (m) 9e 2:31.14,4 (+2.28,6)
Klaus Ganter 15 km (m) 39e 52.30,0 (+4.35,8)
50 km (m) dnf opgave
Helmut Gerlach 15 km (m) 38e 52.21,8 (+4.27,6)
50 km (m) 33e 2:41.55,8 (+13.10,0)
Karlheinz Scherzinger 30 km (m) 48e 1:47.08,7 (+11.29,5)
Herbert Steinbeißer 30 km (m) 46e 1:46.31,2 (+10.52,0)
Siegfried Weiß 50 km (m) 43e 2:46.53,4 (+18.07,6)
Helmut Gerlach
Walter Demel
Herbert Steinbeißer
Karl Buhl
4x10 km
estafette (m)
8e 2:19.37,6 (+11.04,1)
(34.53,5 / 33.42,2 / 35.27,1 / 35.34,8)
Barbara Barthel 5 km (v) 29e 18.20,0 (+1.34,8)
10 km (v) dnf opgave
Michaela Endler 5 km (v) 25e 17.59,2 (+1.14,0)
10 km (v) 26e 41.01,1 (+4.14,6)
Monika Mrklas 5 km (v) 17e 17.32,5 (+47,3)
10 km (v) 20e 39.58,2 (+3.11,7)
Michaela Endler
Barbara Barthel
Monika Mrklas
3x5 km
estafette (v)
7e 1:01.49,3 (+4.19,3)
(20.11,4 / 21.14,2 / 20.23,7)

Noordse combinatie[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Franz Keller mannen Goud 449,04 punten
schans: 240,1 p
15 km: 208,94 p
Günther Naumann 14e 410,89 punten
schans: 190,0 p
15 km: 220,89 p
Alfred Winkler 25e 381,59 punten
schans: 192,8 p
15 km: 188,79 p
Hans Rudhardt 29e 374,74 punten
schans: 195,4 p
15 km: 179,34 p

Rodelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hans Plenk mannen 6e 2.53,67 (+1,19)
(57,30 / 58,37 / 58,00)
Leonhard Nagenrauft 9e 2.54,71 (+2,23)
Wolfgang Winkler 11e 2.55,35 (+2,87)
Fritz Nachmann 17e 2.56,41 (+3,93)
Christa Schmuck vrouwen Zilver 2.29,37 (+0,71)
(49,15 / 49,84 / 50,38)
Angelika Dünhaupt Brons 2.29,56 (+0,90)
(49,34 / 49,88 / 50,34)
Ute Gähler 8e 2.30,42 (+1,76)
(49,78 / 49,93 / 50,71)
Wolfgang Winkler
Fritz Nachmann
dubbel Brons 1.37,29 (+1,44)
(48,00 / 49,29)
Hans Plenk
Bernhard Aschauer
4e 1.37,61 (+1,76)
(48,70 / 48,91)

Schaatsen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Herbert Höfl 500 m (m) 11e 41,0 (+0,7)
Erhard Keller 500 m (m) Goud 40,3
Günter Traub 500 m (m) 31e 42,5 (+2,2)
1500 m (m) 15e 2.07,7 (+4,3)
5000 m (m) 13e 7.40,4 (+18,0)
10000 m (m) 11e 16.01,3 (+37,7)
Jürgen Traub 1500 m (m) 22e 2.10,2 (+6,8)
5000 m (m) 20e 7.55,3 (+32,9)
10000 m (m) 18e 16.33,8 (+1.10,2)
Gerd Zimmermann 500 m (m) 19e 41,5 (+1,2)
Paula Dufter 1500 m (v) 30e 2.45,2 (+22,8)
3000 m (v) 19e 5.27,0 (+30,8)
Evi Sappl 500 m (v) 12e 47,4 (+1,3)
1000 m (v) 17e 1.37,4 (+4,8)
Hildegard Sellhuber 500 m (v) 21e 48,4 (+2,3)
1000 m (v) 16e 1.37,2 (+4,6)
1500 m (v) 9e 2.27,5 (+5,1)

Schansspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Günther Göllner normale schans (m) 10e 207,1 punten (76,5+73,5m)
grote schans (m) 29e 183,5 punten (93,0+85,0m)
Heini Ihle normale schans (m) 22e 197,4 punten (75,5+70,0m)
grote schans (m) 46e 156,4 punten (82,0+84,5m)
Franz Keller grote schans (m) 36e 174,1 punten (90,5+84,0m)
Henrik Ohlmeyer normale schans (m) 28e 193,6 punten (75,0+67,5m)
grote schans (m) 33e 177,9 punten (90,5+86,0m)

IJshockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ernst Köpf
Bernd Kuhn
Lorenz Funk
Gustav Hanig
Horst Meindl
Heinz Weisenbach
Leonhard Waitl
Heinz Bader
Sepp Schramm
Günther Knauss
Hans Schichtl
Josef Völk
Rudolf Thanner
Manfred Gmeiner
Peter Lax
Josef Reif
Alois Schloder
Otto Schneitberger
mannen 7e kwalificatieronde:
  7-  0 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland West-Duitsland - Vlag van Roemenië Roemenië
A-groep (1e-8e plaats):
  1-  6 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland West-Duitsland - Vlag van Canada Canada
  1-  5 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland West-Duitsland - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
  4-  5 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland West-Duitsland - Vlag van Zweden Zweden
  1-  9 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland West-Duitsland - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
  1-  8 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland West-Duitsland - Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
  1-  4 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland West-Duitsland - Vlag van Finland Finland
  4-  2 Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland West-Duitsland - Vlag van de DDR DDR
Bronnen, noten en/of referenties