Argentinië op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Argentinië op de Olympische Zomerspelen 1972
Land Argentinië
IOC-landcode ARG
NOC Comité Olímpico Argentino
(es) externe link
Olympische Zomerspelen 1972 in München
Vlaggendrager Carlos D'Elía
Aantal deelnemers 92
Aantal disciplines 12
Medailles
Rang: 33
goud
0
zilver
1
brons
0
totaal
1
Argentinië op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Argentinië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Argentinië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1972 in München, West-Duitsland. Voor de vijfde achtereenvolgende keer werd geen gouden medaille gewonnen. Het ene zilver was goed voor de 33e plaats in het medailleklassement.

Medaillewinnaars[bewerken]

Zilver Zilver[bewerken]

Resultaten per onderdeel[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andrés Calonge 100m (m)
43e
serie 9: 4de in 10,73
200m (m)
29e
serie 3: 3de in 21,39
kwartfinale 2: 6de in 21,11
Carlos Angel Dalurzo 800m (m)
39e
serie 5: 5de in 1.50,6
Nazario Araujo marathon (m)
DNF
niet gefinisht
Ramón Cabrera
55e
2:42.37
Fernando Molina
53e
2:38.18
Adalberto Scorza 50km snelwandelen (m)
28e
4:42.41,4
Luis Barrionuevo hoogspringen (m)
36e
kwalificatie groep B: 14de met 1,90m
José Alberto Vallejo hamerslingeren (m)
30e
kwalificatie groep B: 16de met 60,08m
Irene Fitzner 100m (v)
42e
serie 3: 8ste in 12,51

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Carlos Leyes -48kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Ivanov: 0-5
Mario Ortíz -57kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Puerto Rico PUR Vellón: 4-1
3de ronde: V van Vlag van Finland FIN Lindberg: 1-4
Antonio Comaschi -60kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Mongolië MGL Altanhuiag: 0-5
Walter Gómez -63,5kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Polen POL Pierwieniecki: 5-0
2de ronde: V van Vlag van Bulgarije BUL Angelov: 1-4
Miguel Angel Cuello -67kg (m)
5e
1ste ronde: W van Vlag van de DDR GDR Sachse: 4-1
2de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Culineac: knock-out
kwartfinale: V van Vlag van Joegoslavië YUG Parlov: walk-over

Field hockey pictogram.svg Hockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ernesto Barreiros
Fernando Calp
Julio César Cufre
Flavio de Giacomi
Gerardo Lorenzo
Luis Antonio Costa
Héctor Marinoni
Osvaldo Monti
Jorge Piccioli
Daniel Portugués
Alfredo Quaquarini
Horacio Rognoni
Alberto Sabbione
Jorge Sabbione
Gabriel Scally
Ovidio Sodor
mannen
14e
groepsfase:
G van Vlag van Spanje Spanje: 1-1
G van Vlag van België België: 1-1
V van Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland: 2-1
G van Vlag van Oeganda Oeganda: 0-0
V van Vlag van Pakistan Pakistan: 3-1
V van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 1-0
V van Vlag van Maleisië Maleisië: 0-0
13/14de plaats: V van Vlag van Kenia Kenia: 0-1
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 7 6 1 0 17 5 +12 13
2 Vlag van Pakistan Pakistan 7 5 1 1 17 6 +11 11
3 Vlag van Maleisië Maleisië 7 4 1 2 9 7 +2 9
4 Vlag van Spanje Spanje 7 2 4 1 9 8 +1 8
5 Vlag van België België 7 2 1 4 8 14 −6 5
6 Vlag van Frankrijk Frankrijk 7 2 0 5 6 13 −7 4
7 Vlag van Argentinië Argentinië 7 0 3 4 4 9 −5 3
8 Vlag van Oeganda Oeganda 7 0 3 4 6 14 −8 3
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
27 augustus München Vlag van Spanje Spanje 1-1 Vlag van Argentinië Argentinië
28 augustus München Vlag van België België 1-1 Vlag van Argentinië Argentinië
29 augustus München Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 2-1 Vlag van Argentinië Argentinië
31 augustus München Vlag van Argentinië Argentinië 0-0 Vlag van Oeganda Oeganda
1 september München Vlag van Pakistan Pakistan 3-1 Vlag van Argentinië Argentinië
3 september München Vlag van Frankrijk Frankrijk 1-0 Vlag van Argentinië Argentinië
4 september München Vlag van Maleisië Maleisië 1-0 Vlag van Argentinië Argentinië
13/14de plaats
7 september München Vlag van Argentinië Argentinië 0-1 Vlag van Kenia Kenia

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ernesto Barreiros -80kg (m)
19e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Ipacs
Ernesto Barreiros open klasse (m)
11e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Shinomaki

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eventing
José Eugenio Acosta individueel
DNF
dressuur: 71ste met 85 strafpunten
crosscountry: niet gefinisht
Carlos Alvarado
DNF
dressuur: 47ste met 64,33 strafpunten
crosscountry: niet gefinisht
Alejandro Guglielmi
DNF
dressuur: 35ste met 59,67 strafpunten
crosscountry: niet gefinisht
Gerardo Jáuregui
47e
dressuur: 66ste met 77,67 strafpunten
crosscountry: 47ste met 200,40 strafpunten
springconcours: 42ste met 23,25 strafpunten
totaal: 301,32 strafpunten
José Eugenio Acosta
Carlos Alvarado
Alejandro Guglielmi
Gerardo Jáuregui
team
DNF
dressuur: 18de met 201,67 strafpunten
crosscountry: 11de met 54,40 punten
springconcours: niet gefinisht
Springconcours
Hugo Arrambide individueel
22e
1ste ronde: 22ste met 12 strafpunten
Carlos Delía
29e
1ste ronde: 29ste met 12,25 strafpunten
Jorge Llambí
22e
1ste ronde: 22ste met 12 strafpunten
Hugo Arrambide
Jorge Llambí
Argentino Molinuevo, Jr.
Roberto Tagle
team
8e
1ste ronde: 8ste met 41 strafpunten
2de ronde: 8ste met 80 strafpunten
totaal: 121 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alberto Demiddi skiff (m)
Zilver
serie 1: 1ste in 7.46,09
halve finale 1: 1ste in 8.10,01
finale: 2de in 7.11,53
Ricardo Ibarra
Jorge Imaz
dubbel-twee (m)
15e
serie 1: 4de in 7.18,28
herkansingen: 3de in 7.22,15
Rafael Garba
Raúl Mazerati
Pedro Yucciolino
twee-met (m)
19e
serie 3: 5de in 8.20,19
herkansingen: 4de in 8.31,51
José Manuel Bugia
Oscar de Andrés
Tomás Forray
Luciano Wilk
vier-zonder (m)
15e
serie 2: 3de in 6.59,72
herkansingen: 3de in 7.12,74
Hugo Aberastegui
Héctor Biassini
Oscar de Dios
Juan Carlos Estol
Alfredo Martín
Raúl Mazerati
Ricardo José Rodríguez
Ignacio Ruiz
Guillermo Segurado
acht (m)
11e
serie 2: 3de in 6.20,31
halve finale 2: 6de in 6.47,74
finale B: 5de in 6.26,03

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Daniel Feraud degen (m)
47e
1ste ronde groep G: 4de met 2 overwinningen
2de ronde groep E: 5de met 0 overwinningen
Guillermo Saucedo
17e
1ste ronde groep F: 5de met 2 overwinningen
Omar Vergara
26e
1ste ronde groep D: 4de met 2 overwinningen
2de ronde groep B: 4de met 3 overwinningen
Daniel Feraud
Fernando Lupiz
Guillermo Saucedo
Omar Vergara
degen team (m)
20e
1ste ronde groep E: 5de met 0 overwinningen
Fernando Lupiz floret (m)
42e
1ste ronde groep F: 5de met 3 overwinningen
Guillermo Saucedo
23e
1ste ronde groep C: 3de met 4 overwinningen
2de ronde groep F: 3de met 3 overwinningen
kwartfinale groep C: 6de met 0 overwinningen
Omar Vergara
31e
1ste ronde groep H: 4de met 2 overwinningen
2de ronde groep A: 6de met 0 overwinningen
Fernando Lupiz sabel (m)
41e
1ste ronde groep E: 5de met 1 overwinning
Guillermo Saucedo
40e
1ste ronde groep C: 3de met 4 overwinningen
2de ronde groep D: 5de met 1 overwinning
Sylvia Iannuzzi-San Martín floret (v)
42e
1ste ronde groep D: 6de met 1 overwinning

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jorge di Giandoménico 50m geweer 3 houdingen (m)
52e
1098 punten: (97-96-97-96-88-85-90-87-93-88-91-90)
Ricardo Rusticucci 50m geweer liggend (m)
38e
592 punten: (99-100-97-100-97-99)
Enrique Rebora 50m bewegend doel (m)
11e
547 punten: (279-268)
Nelson Torno 25m snelvuurpistool (m)
48e
569 punten: (190-194-185)
Firmo Roberti skeet (m)
26e
188 punten: (22-23-24-25-24-25-23-22)

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Weg
Roberto Breppe wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Baan
Víctor Limba sprint (m)
46e
1ste ronde serie 17: 2de
1ste ronde herkansing 9: gediskwalificeerd
Carlos Reybaud
26e
1ste ronde serie 16: 1ste in 11,50
2de ronde serie 4: 2de
2de ronde herkansing 8: 2de
Carlos Alvarez individuele achtervolging (m)
7e
kwalificatie: 6de
kwartfinale 2: 2de in 4.57,09
Carlos Alvarez
Raúl Gómez
Raúl Halket
Ismael Torres
ploegenachtervolging (m)
16e
kwalificatie: 16de
Fernando Jiménez 1000m tijdrit (m)
21e
1.10,30

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Eduardo Maggiolo -57kg (m)
11e
1ste ronde: W van Vlag van Guatemala GUA Fuentes: punten
2de ronde: W van Vlag van Australië AUS Barry: fall
3de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Sanders: fall
4de ronde: V van Vlag van India IND Premnath: fall
Nestor González -74kg (m)
22e
1ste ronde: V van Vlag van de DDR GDR Nitschke: fall
2de ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Musil: fall
Jesús Blanco -74kg (m)
18e
1ste ronde: V van Vlag van Zwitserland SUI Martinetti: punten
2de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Iorga: fall
Grieks-Romeins
Eduardo Maggiolo -57kg (m)
25e
1ste ronde: V van Vlag van Portugal POR Grilo: punten
2de ronde: V van Vlag van Duitsland FRG Veil: fall
Nestor González -74kg (m)
19e
1ste ronde: V van Vlag van Turkije TUR Türüt: fall
2de ronde: V van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Mácha: fall
Jesús Blanco -74kg (m)
18e
1ste ronde: V van Vlag van Turkije TUR Yağmur: fall
2de ronde: V van Vlag van Verenigde Staten USA Robinson: fall

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Roberto Haas finn (m)
32e
204 punten: (23-31-DNF-28-23-DNF-28)
Guillermo Calegari
Luis Schenone
star (m)
18e
134 punten: (17-17-15-16-17-17-16)
Ricardo Boneo
Pedro Ferrero
Héctor Campos
soling (m)
22e
114 punten: (24-25-21-7-16-16)
César Sebök
Jorge Alberto Salas
Pedro Sisti
draken (m)
23e
123 punten: (19-DSQ-21-21-12-20)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1972 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gustavo González 400m vrije slag (m)
35e
serie 4: 7de in 4.21,22
1500m vrije slag (m)
27e
serie 2: 7de in 17.23,53
100m rugslag (m)
32e
serie 2: 6de in 1.04,16
200m rugslag (m)
31e
serie 5: 8ste in 2.19,74
Osvaldo Boretto 100m schoolslag (m)
24e
serie 6: 4de in 1.09,64
200m schoolslag (m)
DSQ
serie 3: gediskwalificeerd
Silvia Borgini 200m vrije slag (v)
33e
serie 2: 6de in 2.23,11
Patricia López 400m vrije slag (v)
29e
serie 4: 8ste in 4.59,68
Silvia Borgini 800m vrije slag (v)
33e
serie 2: 7de in 10.09,19
Patricia López
31e
serie 4: 7de in 10.06,39
Patricia López 100m rugslag (v)
33e
serie 5: 7de in 1.12,13
200m rugslag (v)
30e
serie 5: 7de in 2.37,54
200m wisselslag (v)
41e
serie 1: 7de in 2.42,08
Silvia Borgini 400m wisselslag (v)
38e
serie 1: 8ste in 5.44,22