Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 – Floret mannen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Floret mannen
Gehouden in Vlag van Brazilië Rio de Janeiro
Jaar 2016
Data 7 augustus
Sport Schermen
Accommodatie(s) Carioca Arena 3
Deelnemers 35 atleten uit 19 landen
Medailles
Goud  Daniele Garozzo  Vlag van Italië Italië
Zilver  Alexander Massialas  Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Brons  Timoer Safin  Vlag van Rusland Rusland
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Schermen op de
Olympische Zomerspelen 2016
Pictogram schermen
Degen
Individueel mannen vrouwen
Team mannen vrouwen
Floret
Individueel mannen vrouwen
Team mannen
Sabel
Individueel mannen vrouwen
Team vrouwen

Het schermen met de floret voor de mannen op de Olympische Zomerspelen 2016 vond plaats op zondag 7 augustus 2016. Regerend olympisch kampioen was Lei Sheng uit China, die in Rio de Janeiro zijn titel verdedigde. Er werd geschermd in een knock-outsysteem met rechtstreekse uitschakeling. De eerste ronde was een tabel van 64, waarbij 29 schermers een vrijstelling kregen. Vanaf de tweede ronde schermde elke deelnemer. De verliezers van de halve finales streden in een aparte finale voor het brons.

Resultaten[bewerken]

Eindfase[bewerken]

  Halve finale finale
             
 Vlag van Italië Daniele Garozzo  15  
 Vlag van Rusland Timur Safin 8  
 
     Vlag van Italië Daniele Garozzo 15
   Vlag van Verenigde Staten Alexander Massialas 11
 
derde plaats
 Vlag van Verenigd Koninkrijk Richard Kruse 9  Vlag van Rusland Timur Safin  15
 Vlag van Verenigde Staten Alexander Massialas 15    Vlag van Verenigd Koninkrijk Richard Kruse  13

Bovenste helft[bewerken]

  1e ronde 2e ronde 3e ronde kwartfinale
      
          Vlag van Japan Yuki Ota 13  
 Vlag van Brazilië Guilherme Toldo 15      Vlag van Brazilië Guilherme Toldo 15  
 Vlag van Oostenrijk Rene Pranz 14        Vlag van Brazilië Guilherme Toldo 15  
            Vlag van Hongkong Cheung Ka Long 10  
          Vlag van Hongkong Cheung Ka Long 15  
          Vlag van Zuid-Korea Heo Jun 8  
            Vlag van Brazilië Guilherme Toldo 8
            Vlag van Italië Daniele Garozzo 15
          Vlag van Italië Daniele Garozzo 15  
          Vlag van Egypte Tarek Ayad 8  
            Vlag van Italië Daniele Garozzo 15  
            Vlag van Egypte Alaaeldin Abouelkassem 13  
          Vlag van Tsjechië Alexander Choupenitch 8       
          Vlag van Egypte Alaaeldin Abouelkassem 15       
      
  1e ronde 2e ronde 3e ronde kwartfinale
      
          Vlag van Verenigd Koninkrijk James-Andrew Davis 15  
          Vlag van Tunesië Mohamed Ayoub Ferjani 7  
            Vlag van Verenigd Koninkrijk James-Andrew Davis 13  
            Vlag van Rusland Timur Safin 15  
          Vlag van Rusland Aleksej Tsjeremisinov 10  
          Vlag van Rusland Timur Safin 15  
            Vlag van Rusland Timur Safin 15
            Vlag van China Chen Haiwei 7
          Vlag van China Chen Haiwei 15  
          Vlag van Verenigd Koninkrijk Laurence Halsted 9  
            Vlag van China Chen Haiwei 15  
            Vlag van China Ma Jianfei 12  
          Vlag van Brazilië Ghislain Perrier 14       
          Vlag van China Ma Jianfei 15       
      

Onderste helft[bewerken]

  1e ronde 2e ronde 3e ronde kwartfinale
      
          Vlag van Verenigde Staten Gerek Meinhardt 15  
 Vlag van Venezuela Antonio Leal 7      Vlag van Canada Maximilien van Haaster 4  
 Vlag van Canada Maximilien van Haaster 15        Vlag van Verenigde Staten Gerek Meinhardt 15  
            Vlag van Frankrijk Erwan Le Pechoux 14  
          Vlag van China Lei Sheng 9  
          Vlag van Frankrijk Erwan Le Pechoux 15  
            Vlag van Verenigde Staten Gerek Meinhardt 13
            Vlag van Verenigd Koninkrijk Richard Kruse 15
          Vlag van Frankrijk Jeremy Cadot 14  
          Vlag van Italië Andrea Cassara 15  
            Vlag van Italië Andrea Cassara 12  
            Vlag van Verenigd Koninkrijk Richard Kruse 15  
          Vlag van Algerije Hamid Sintès 4       
          Vlag van Verenigd Koninkrijk Richard Kruse 15       
      
  1e ronde 2e ronde 3e ronde kwartfinale
      
          Vlag van Italië Giorgio Avola 15  
          Vlag van Mexico Daniel Gomez 5  
            Vlag van Italië Giorgio Avola 15  
            Vlag van Duitsland Peter Joppich 13  
          Vlag van Frankrijk Enzo Lefort 13  
          Vlag van Duitsland Peter Joppich 15  
            Vlag van Italië Giorgio Avola 14
            Vlag van Verenigde Staten Alexander Massialas 15
          Vlag van Verenigde Staten Miles Chamley Watson 13  
          Vlag van Rusland Artur Akhmatkhuzin 15  
            Vlag van Rusland Artur Akhmatkhuzin 9  
 Vlag van Egypte Mohamed Essam 15        Vlag van Verenigde Staten Alexander Massialas 15  
 Vlag van Brazilië Henrique Marques 8      Vlag van Egypte Mohamed Essam 7       
          Vlag van Verenigde Staten Alexander Massialas 15       
      

Externe links[bewerken]