Kroatië op de Olympische Winterspelen 2006

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Kroatië op de Olympische Spelen
Kroatië op de Olympische Winterspelen 2006
Land Kroatië
IOC-landcode CRO
NOC Kroatisch Olympisch Comité
(hr) externe link
Olympische Winterspelen 2006 in Turijn
Vlaggendrager Janica Kostelić
Aantal deelnemers 24
Aantal disciplines 6
Medailles
Rang: 16
goud
1
zilver
2
brons
0
totaal
3
Kroatië op de Zomerspelen
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Kroatië op de Winterspelen
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Joegoslavië Joegoslavië (19201988)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Tijdens de Olympische Winterspelen van 2006 die in Turijn werden gehouden nam Kroatië voor de vijfde keer deel aan de Winterspelen.

Er werden drie medailles veroverd in het alpineskiën door broer en zus Ivica en Janica Kostelić. Janica had op de Winterspelen van 2002 drie gouden en een zilveren medaille gewonnen en bracht haar totaal aantal Olympische medailles op zes (4-2-0) en mag zich daarmee de succesvolste alpineskiester noemen. Er deden 24 sporters uit Kroatië deel deze editie waarvan er 22 in actie kwamen in zes takken van sport.

Medailles[bewerken]

Sport Naam Discipline Medaille
Alpineskiën Janica Kostelić Combinatie, vrouwen
Goud
Super-G, vrouwen
Zilver
Ivica Kostelić Combinatie, mannen
Zilver

Deelnemers[bewerken]

Sport Naam Discipline Klassering Resultaten
Alpineskiën
mannen
Ivica Kostelić Combinatie
Slalom
Super-G
2e
6e
31e
Afdaling 1.40,44, Slalom 1e run 44,61, 2e run 44,83
1e run 54,43, 2e run 50,02
1.33,53
Danko Marinelli Slalom - dnf
Ivan Olivari Super-G 49 1.37,43
Ivan Ratkic Combinatie
Reuzenslalom
Super-G
-
-
36e
Afdaling 1.44,71, slalom 1e run 48,48, 2e run dnf
1e run dnf
1.34,77
Dalibor Samsal Slalom - 1e run dnf
Tin Siroki Combinatie 26e Afdaling 1.44,75, slalom 1e run 47,40, 2e run 48,01
Natko Zrncic-Dim Combinatie
Reuzenslalom
Slalom
Super-G
33e
25e
33e
35e
Afdaling 1.41,23, slalom 1e run 56,55, 2e run 46,37
1e run 1.22,57, 2e run 1.23,02
1e run 57,69, 2e run 1.01,34
1.34,49
Alpineskiën
vrouwen
Matea Ferk Reuzenslaom
Slalom
-
-
dnf
dnf
Nika Fleiss Combinatie
Reuzenslalom
Slalom
-
19e
23e
Slalom 1e run 40,29, 2e run 45,00, Afdaling dnf
1e run 1.03,27, 2e run 1e run 1.10,16
44,31, 2e run 48,30
Ana Jelušić Reuzenslaom
Slalom
-
15e
dnf
43,42, 2e run 48,36
Janica Kostelić Combinatie
Reuzenslaom
Slalom
Super-G
1e
-
4e
2e
Slalom 1e run 38,65, 2e run 43,03, Afdaling 1.29,40
1e run dnf
1e run 43,07, 2e run 46,87
1.32,74
Yvonne Schnock - - niet aan de wedstrijden deelgenomen
Biatlon
vrouwen
Petra Starcevic 7,5 km achtervolging
15 km achtervolging
59e
79e
+ 5.40,5 (2)
+ 17.25,5 (8)
Bobsleeën Ivan Sola / Slaven Krajacic
Alek Osmanovic / Jurica Grabusic
4-mansbob - 56,67 / 56,57 / 57,51
Dejan Vojnović - - niet aan de wedstrijd deelgenomen
Kunstschaatsen Idora Hegel Vrouwen 19e 127.07, korte kür 47.06, lange kür 80.01
Langlaufen
mannen
Alen Abramovic 1,5 km sprint
15 km klassiek
-
82e
kw. 2.34,61
46.52,1
Damir Jurcevic 1,5 km sprint
15 km klassiek
-
71e
kw. 2.28,21
44.20,8
Denis Klobucar 1,5 km sprint
15 km klassiek
30 km achtervolging
-
67e
65e
kw. 2.33,10
43.55,4
1:27.16,4
Langlaufen
vrouwen
Maja Kezele 1,5 km sprint
10 km klassiek
15 km achtervolging
-
66e
64e
kw. 2.27,16
51.36,3
35.04,2
Skeleton Nikola Nimac Mannen 26e 1.01,86 / 1.02,44
Bronnen, noten en/of referenties