Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1964

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Langlaufen is één van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 1964 in Innsbruck.

Heren[bewerken]

15 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Eero Mäntyranta Vlag van Finland FIN 50:54.1
Zilver Harald Grønningen Vlag van Noorwegen NOR 51:34.8
Brons Sixten Jernberg Vlag van Zweden SWE 51:42.2
4 Väinö Huhtala Vlag van Finland FIN 51:45.4
5 Janne Stefansson Vlag van Zweden SWE 51:46.4
6 Pavel Koltsjin Vlag van Sovjet-Unie URS 51:52.0
7 Igor Vorontsjisjin Vlag van Sovjet-Unie URS 51:53.9
8 Magnar Lundemo Vlag van Noorwegen NOR 51:55.2

30 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Eero Mäntyranta Vlag van Finland FIN 1:30:50.7
Zilver Harald Grønningen Vlag van Noorwegen NOR 1:32:02.3
Brons Igor Vorontsjisjin Vlag van Sovjet-Unie URS 1:32:15.8
4 Janne Stefansson Vlag van Zweden SWE 1:32:34.8
5 Sixten Jernberg Vlag van Zweden SWE 1:32:39.6
6 Kalevi Laurila Vlag van Finland FIN 1:32:41.4
7 Assar Rönnlund Vlag van Zweden SWE 1:32:43.6
8 Einar Østby Vlag van Noorwegen NOR 1:32:54.6

50 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Sixten Jernberg Vlag van Zweden SWE 2:43:52.6
Zilver Assar Rönnlund Vlag van Zweden SWE 2:44:58.2
Brons Arto Tiainen Vlag van Finland FIN 2:45:30.4
4 Janne Stefansson Vlag van Zweden SWE 2:45:36.6
5 Sverre Steinsheim Vlag van Noorwegen NOR 2:45:47.2
6 Harald Grønningen Vlag van Noorwegen NOR 2:47:03.6
7 Einar Østby Vlag van Noorwegen NOR 2:47:20.6
8 Ole Ellefsæter Vlag van Noorwegen NOR 2:47:45.8

4 x 10 kilometer Estafette[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Karl-Ake Asph
Sixten Jernberg
Janne Stefansson
Assar Rönnlund
Vlag van Zweden SWE 2:18:34.6
Zilver Väinö Huhtala
Arto Tiainen
Kalevi Laurila
Eero Mäntyranta
Vlag van Finland FIN 2:18:42.4
Brons Ivan Oetrobin
Gennadij Vaganov
Igor Vorontsjisjin
Pavel Koltsjin
Vlag van Sovjet-Unie URS 2:18:46.9
4 Magnar Lundemo
Erling Steineidet
Einar Østby
Harald Grønningen
Vlag van Noorwegen NOR 2:19:11.9
5 Giuseppe Steiner
Marcello De Dorigo
Giulio De Florian
Franco Nones
Vlag van Italië ITA 2:21:16.8
6 Victor Arbez
Felix Mathieu
Roger Pires
Paul Romand
Vlag van Frankrijk FRA 2:26:31.4
7 Heinz Seidel
Helmut Weidlich
Enno Röder
Walter Demel
Vlag van Duitsland EUA 2:26:34.4
8 Józef Gut Misiaga
Tadeusz Jankowski
Edward Budny
Józef Rysula
Vlag van Polen POL 2:27:27.0

Dames[bewerken]

5 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Klavdija Bojarskich Vlag van Sovjet-Unie URS 17:50.2
Zilver Mirja Lehtonen Vlag van Finland FIN 17:52.9
Brons Alevtina Koltsjina Vlag van Sovjet-Unie URS 18:08.4
4 Jevdokija Meksjilo Vlag van Sovjet-Unie URS 18:16.7
5 Toini Pöysti Vlag van Finland FIN 18:25.5
6 Toini Gustaffson Vlag van Zweden SWE 18:25.7
7 Barbro Martinsson Vlag van Zweden SWE 18:26.4
8 Eeva Ruoppa Vlag van Finland FIN 18:29.8

10 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Klavdija Bojarskich Vlag van Sovjet-Unie URS 40:24.3
Zilver Jevdokija Meksjilo Vlag van Sovjet-Unie URS 40:26.6
Brons Maria Goessakova Vlag van Sovjet-Unie URS 40:46.6
4 Britt Strandberg Vlag van Zweden SWE 40:54.0
5 Toini Pöysti Vlag van Finland FIN 41:17.4
6 Senja Pusula Vlag van Finland FIN 41:17.8
7 Alevtina Koltsjina Vlag van Sovjet-Unie URS 41:26.2
8 Toini Gustafsson Vlag van Zweden SWE 41:41.1

3 x 5 kilometer Estafette[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Alevtina Koltsjina
Jevdokija Meksjilo
Klavdija Bojarskich
Vlag van Sovjet-Unie URS 59:20.2
Zilver Barbro Martinsson
Britt Strandberg
Toini Gustafsson
Vlag van Zweden SWE 1:01:27.0
Brons Senja Pusula
Toini Pöysti
Mirja Lehtonen
Vlag van Finland FIN 1:02:45.1
4 Christine Nestler
Rita Czech-Blasl
Renate Dannhauer
Vlag van Duitsland EUA 1:04:29.9
5 Rosa Dimova
Nadezjda Vassiljeva
Krastana Stoeva
Vlag van Bulgarije BUL 1:06:40.4
6 Jarmila Škodová
Eva Břizová
Eva Paulusová
Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH 1:08:42.8
7 Teresa Trzebunia
Czesława Stopka
Stefania Biegun
Vlag van Polen POL 1:08:55.4
8 Éva Balázs
Mária Tarnai
Ferencné Hemrik
Vlag van Hongarije HUN 1:10:16.3

Medaillespiegel[bewerken]

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3 1 4 8
2 Vlag van Finland Finland 2 2 2 6
3 Vlag van Zweden Zweden 2 2 1 5
4 Vlag van Noorwegen Noorwegen 0 2 0 2
7 7 7 21

Externe links[bewerken]