Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1980

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Langlaufen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 1980 in Lake Placid.

Heren[bewerken]

15 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Thomas Wassberg Vlag van Zweden SWE 41:57.63
Zilver Juha Mieto Vlag van Finland FIN 41:57.64
Brons Ove Aunli Vlag van Noorwegen NOR 42:28.62
4 Nikolai Zimjatov Vlag van Sovjet-Unie URS 42:33.96
5 Jevgeni Beljajev Vlag van Sovjet-Unie URS 42:46.02
6 Józef Łuszczek Vlag van Polen POL 42:59.03
7 Alexander Savjalov Vlag van Sovjet-Unie URS 43:00.81
8 Harri Kirvesniemi Vlag van Finland FIN 43:02.01

30 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Nikolai Zimjatov Vlag van Sovjet-Unie URS 1:27:02.80
Zilver Vassili Rotsjev Vlag van Sovjet-Unie URS 1:27:34.22
Brons Ivan Lebanov Vlag van Bulgarije BUL 1:28:03.87
4 Thomas Wassberg Vlag van Zweden SWE 1:28:40.35
5 Józef Łuszczek Vlag van Polen POL 1:29:03.64
6 Matti Pitkänen Vlag van Finland FIN 1:29:35.03
7 Juha Mieto Vlag van Finland FIN 1:29:45.08
8 Ove Aunli Vlag van Noorwegen NOR 1:29:54.02

50 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Nikolai Zimjatov Vlag van Sovjet-Unie URS 2:27:24.60
Zilver Juha Mieto Vlag van Finland FIN 2:30:20.52
Brons Alexander Savjalov Vlag van Sovjet-Unie URS 2:30:51.52
4 Lars Erik Eriksen Vlag van Noorwegen NOR 2:30:53.03
5 Sergej Saveljev Vlag van Sovjet-Unie URS 2:31:15.82
6 Jevgeni Beljajev Vlag van Sovjet-Unie URS 2:31:21.19
7 Oddvar Brå Vlag van Noorwegen NOR 2:31:46.83
8 Sven-Åke Lundbäck Vlag van Zweden SWE 2:31:59.65

4 x 10 kilometer Estafette[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Vassili Rotsjev
Nikolai Bazjoekov
Jevgeni Beljajev
Nikolai Zimjatov
Vlag van Sovjet-Unie URS 1:57:03.46
Zilver Lars Erik Eriksen
Per Knut Aaland
Ove Aunli
Oddvar Brå
Vlag van Noorwegen NOR 1:58:45.77
Brons Harri Kirvesniemi
Pertti Teurajärvi
Matti Pitkänen
Juha Mieto
Vlag van Finland FIN 2:00:00.18
4 Peter Zipfel
Wolfgang Müller
Dieter Notz
Jochen Behle
Vlag van Duitsland FRG 2:00:22.74
5 Sven-Ake Lundbäck
Thomas Eriksson
Benny Kohlberg
Thomas Wassberg
Vlag van Zweden SWE 2:00:42.71
6 Maurillo De Zolt
Benedetto Carrara
Giulio Capitanio
Giorgio Vanzetta
Vlag van Italië ITA 2:01:09.93
7 Hansüli Kreuzer
Konrad Hallenbarter
Edi Hauser
Gaudenz Ambühl
Vlag van Zwitserland SUI 2:03:36.57
8 William Koch
Timothy Caldwell
James Galanes
Stanley Dunklee
Vlag van Verenigde Staten USA 2:04:12.17

Dames[bewerken]

5 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Raisa Smetanina Vlag van Sovjet-Unie URS 15:06.92
Zilver Hilkka Riihivuori Vlag van Finland FIN 15:11.96
Brons Květoslava Jeriová Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH 15:23.44
4 Barbara Petzold Vlag van de DDR GDR 15:23.62
5 Nina Baldytsjeva Vlag van Sovjet-Unie URS 15:29.03
6 Galina Koelakova Vlag van Sovjet-Unie URS 15:29.58
7 Veronika Hesse Vlag van de DDR GDR 15:31.83
8 Helena Takalo Vlag van Finland FIN 15:32.12

10 kilometer[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Barbara Petzold Vlag van de DDR GDR 30:31.54
Zilver Hilkka Riihivuori Vlag van Finland FIN 30:35.05
Brons Helena Takalo Vlag van Finland FIN 30:45.25
4 Raisa Smetanina Vlag van Sovjet-Unie URS 30:54.48
5 Galina Koelakova Vlag van Sovjet-Unie URS 30:58.46
6 Nina Baldytsjeva Vlag van Sovjet-Unie URS 31:22.93
7 Marlies Rostock Vlag van de DDR GDR 31:28.79
8 Veronika Hesse Vlag van de DDR GDR 31:29.14

4 x 5 kilometer Estafette[bewerken]

rang sporter(s) land tijd
Goud Marlies Rostock
Carola Anding
Veronika Hesse
Barbara Petzold
Vlag van de DDR GDR 1:02:11.10
Zilver Nina Baldytsjeva
Nina Rotsjeva
Galina Koelakova
Raisa Smetanina
Vlag van Sovjet-Unie URS 1:03:18.30
Brons Brit Pettersen
Anette Bøe
Marit Myrmæl
Berit Aunli
Vlag van Noorwegen NOR 1:04:13.50
4 Dagmar Palečková
Gabriela Svobodová
Blanka Paulů
Květoslava Jeriová
Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH 1:04:31.39
5 Marja Auroma
Marja-Lisa Hämäläinen
Helena Takalo
Hilkka Riihivuori
Vlag van Finland FIN 1:04:41.28
6 Marie Johansson
Karin Lamberg
Eva Olsson
Lena Carlzon-Lundbäck
Vlag van Zweden SWE 1:05:16.32
7 Alison Owen-Spencer
Beth Paxson
Leslie Bancroft
Margaret Spencer
Vlag van Verenigde Staten USA 1:06:55.41
8 Angela Schmidt
Shirley Firth
Esther Miller
Joan Groothuysen
Vlag van Canada CAN 1:07:45.75

Medaillespiegel[bewerken]

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 4 2 1 7
2 Vlag van de DDR DDR 2 0 0 2
3 Vlag van Zweden Zweden 1 0 0 1
4 Vlag van Finland Finland 0 4 2 6
5 Vlag van Noorwegen Noorwegen 0 1 2 3
6 Vlag van Bulgarije Bulgarije 0 0 1 1
6 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 0 0 1 1
7 7 7 21

Externe links[bewerken]