Verenigde Staten op de Olympische Winterspelen 1980

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Verenigde Staten op de Olympische Spelen
Verenigde Staten op de Olympische Winterspelen 1980
Land Verenigde Staten
IOC-landcode USA
NOC United States Olympic Committee
externe link
Olympische Winterspelen 1980 in Lake Placid
Vlaggendrager Scott Hamilton
Aantal deelnemers 101
Aantal disciplines 10
Medailles
Rang: 3
goud
6
zilver
4
brons
2
totaal
12
Verenigde Staten op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Verenigde Staten op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Tijdens de Olympische Winterspelen van 1980, die in Lake Placid werden gehouden, nam het gastland, Verenigde Staten, voor de dertiende keer deel.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Schaatsen Eric Heiden 500 m (m)
Goud
1000 m (m)
Goud
1500 m (m)
Goud
5000 m (m)
Goud
10000 m (m)
Goud
IJshockey Olympisch team mannen
Goud
Alpineskiën Phil Mahre slalom (m)
Zilver
Kunstrijden Linda Fratianne vrouwen
Zilver
Schaatsen Leah Mueller 500 m (v)
Zilver
1000 m (v)
Zilver
Kunstrijden Charles Tickner mannen
Brons
Schaatsen Beth Heiden 3000 m (v)
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Alpineskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Cary Adgate reuzenslalom (m) dnf-2 opgave run 2
Karl Anderson afdaling (m) dnf opgave
Phil Mahre afdaling (m) 14e 1.48,88 (+3,38)
reuzenslalom (m) 10e 2.44,33 (+3,59)
1.21,74+1.22,59
slalom (m) Zilver 1.44,76 (+0,50)
53,31+51,45
Steve Mahre reuzenslalom (m) 15e 2.44,94 (+4,20)
1.21,86+1.23,08
slalom (m) dnf-1 opgave run 1
Andy Mill afdaling (m) 16e 1.49,07 (+3,57)
Pete Patterson afdaling (m) 5e 1.47,04 (+1,54)
reuzenslalom (m) dnf-1 opgave run 1
slalom (m) dnf-1 opgave run 1
Bill Taylor slalom (m) dnf-1 opgave run 1
Christin Cooper reuzenslalom (v) 7e 2.44,71 (+3,05)
1.16,61+1.28,10
slalom (v) 8e 1.29,28 (+4,19)
44,23+45,05
Abbi Fisher slalom (v) dnf-2 opgave run 2
Holly Flanders afdaling (v) 14e 1.40,96 (+3,44)
Tamara McKinney reuzenslalom (v) dnf-1 opgave run 1
slalom (v) dnf-1 opgave run 1
Cindy Nelson afdaling (v) 7e 1.39,69 (+2,17)
reuzenslalom (v) 13e 2.47,32 (+5,66)
1.17,42+1.29,90
slalom (v) 11e 1.30,85 (+5,76)
44,96+45,89
Heidi Preuss afdaling (v) 4e 1.39,51 (+1,99)
reuzenslalom (v) 17e 2.48,37 (+6,71)
1.17,54+1.30,83

Biatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Martin Hagen 20 km (m) 36e 1:21.02,95 (+12.46,64)
pen.: 8 (0 / 4 / 4 / 0)
Peter Hoag 10 km (m) 45e 38.53,44 (+6.42,75)
pen.: 4 (2 / 2)
Glen Jobe 20 km (m) 38e 1:21.36,52 (+13.20,21)
pen.: 6 (1 / 0 / 0 / 5)
Lyle Nelson 10 km (m) 19e 35.40,56 (+3.29,87)
pen.: 2 (1 / 1)
Donald Nielsen 10 km (m) 44e 38.51,02 (+6.40,33)
pen.: 6 (2 / 4)
Johnny Ruger 20 km (m) 45e 1:33.30,80 (+25.14,49)
pen.: 21 (8 / 4 / 6 / 3)
Martin Hagen
Lyle Nelson
Donald Nielsen
Peter Hoag
4x7,5 km
estafette (m)
8e 1:39.24,29 (+5.21,02)
pen.: 0-13 (0-3 / 0-5 / 0-2 / 0-3)
(24.25,46 / 24.43,61 / 24.31,29 / 25.43,93)

Bobsleeën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Brent Rushlaw
Joseph Tyler
2-mansbob (m)
Verenigde Staten I
6e 4.12,12 (+2,76)
(1.02,90 / 1.02,81 / 1.02,99 / 1.03,42)
Howard Siler
Dick Nalley
2-mansbob (m)
Verenigde Staten II
5e 4.11,73 (+2,37)
(1.03,04 / 1.03,04 / 1.02,65 / 1.03,00)
Robert Hickey
Jeff Jordan
Willie Davenport
Jeffrey Gadley
4-mansbob (m)
Verenigde Staten I
12e 4.06,11 (+6,19)
(1.01,49 / 1.01,81 / 1.01,04 / 1.01,77)
Howard Siler
Joseph Tyler
Jeff Jost
Dick Nalley
4-mansbob (m)
Verenigde Staten II
13e 4.06,20 (+6,28)
(1.01,49 / 1.01,69 / 1.01,30 / 1.01,72)

Kunstrijden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Charles Tickner mannen Brons pc. 28,0; 187,1 punten
David Santee 4e pc. 34,0; 185,5 punten
Scott Hamilton 5e pc. 45,0; 181,8 punten
Linda Fratianne vrouwen Zilver pc. 16,0; 188,3 punten
Lisa-Marie Allen 5e pc. 45,0; 179,4 punten
Sandy Lenz 9e pc. 82,0; 172,7 punten
Caitlin Carruthers
Peter Carruthers
paarrijden 5e pc. 46,0; 137,4 punten
Sheryl Franks
Michael Botticelli
7e pc. 64,0; 133,8 punten
Judy Blumberg
Michael Seibert
ijsdansen 7e pc. 66,0; 190,3 punten
Stacey Smith
John Summers
9e pc. 75,0; 188,4 punten

Langlaufen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tim Caldwell 15 km (m) 25e 44.30,41 (+2.32,78)
Stan Dunklee 15 km (m) 22e 44.03,84 (+2.06,21)
30 km (m) 30e 1:33.48,02 (+6.45,22)
50 km (m) 33e 2:42.20,20 (+14.55,60)
Jim Galanes 15 km (m) 33e 44.46,48 (+2.48,85)
30 km (m) 41e 1:36.15,17 (+9.12,37)
50 km (m) 20e 2:37.09,64 (+9.45,04)
Bill Koch 15 km (m) 16e 43.38,56 (+1.40,93)
30 km (m) dnf opgave
50 km (m) 13e 2:34.31,62 (+7.07,02)
Doug Peterson 30 km (m) 45e 1:38.29,86 (+11.27,06)
50 km (m) dnf opgave
Bill Koch
Tim Caldwell
Jim Galanes
Stan Dunklee
4x10 km
estafette (m)
8e 2:04.12,17 (+7.08,71)
(29.55,28 / 32.21,54 / 31.17,72 / 30.37,63)
Leslie Bancroft 5 km (v) 33e 16.39,71 (+1.32,79)
10 km (v) 28e 33.04,71 (+2.33,17)
Betsy Haines 5 km (v) 37e 17.27,75 (+2.20,83)
Alison Owen-Spencer 5 km (v) 22e 16.05,04 (+58,12)
10 km (v) 22e 32.41,33 (+2.09,79)
Beth Paxson 5 km (v) 26e 16.20,93 (+1.14,01)
10 km (v) 25e 33.01,60 (+2.30,06)
Lynn Spencer 10 km (v) 31e 33.13,89 (+2.42,35)
Alison Owen-Spencer
Beth Paxson
Leslie Bancroft
Lynn Spencer
4x5 km
estafette (v)
7e 1:06.55,41 (+4.44,31)
(17.03,63 / 16.42,78 / 16.24,52 / 16.44,48)

Noordse combinatie[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Walter Malmquist mannen 12e 395,30 punten
schans: 221,8 p 108,4 (79,5 m)+113,4 (84,0 m)+106,3 (80,0 m)
15 km: 173,50 p (52.54,05)
Kerry Lynch 18e 382,33 punten
schans: 180,3 p 87,6 (69,0 m)+92,7 (74,5 m)+85,0 (72,0 m)
15 km: 202,03 p (49.44,03)
Gary Crawford 28e 340,18 punten
schans: 161,7 p 78,8 (66,0 m)+77,4 (69,0 m)+82,9 (71,0 m)
15 km: 178,48 p (52.21,03)
Michael Devecka dnf opgave
schans: 174,5 p 88,6 (69,0 m)+85,9 (71,5 m)+80,7 (69,0 m)
15 km: opgave

Rodelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jeff Tucker mannen 12e 3.01,296 (+6,500)
(45,158 / 45,311 / 45,427 / 45,400)
John Fee 14e 3.02,112 (+7,316)
(45,328 / 45,407 / 46,032 / 45,345)
Richard Stithem 20e 3.03,092 (+8,296)
(45,418 / 45,938 / 46,245 / 45,491)
Debra Genovese vrouwen 15e 2.42,926 (+6,389)
(40,497 / 40,811 / 40,799 / 40,819)
Donna Burke 17e 2.43,685 (+7,148)
(40,663 / 40,931 / 40,943 / 41,148)
Susan Charlesworth dnf-2 opgave run 2
(41,018 / opgave)
Richard Healey
Walter Danco
dubbel 11e 1.21,341 (+2,010)
(40,386 / 40,955)
Frank Masley
Raymond Bateman
18e 1.28,853 (+9,522)
(48,241 / 40,612)

Schaatsen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jim Chapin 500 m (m) 24e 39,74 (+1,71)
Eric Heiden 500 m (m) Goud 38,03
1000 m (m) Goud 1.15,18
1500 m (m) Goud 1.55,44
5000 m (m) Goud 7.02,29
10000 m (m) Goud 14.28,13
Dan Immerfall 500 m (m) 5e 38,69 (+0,66)
Craig Kressler 1000 m (m) 11e 1.18,37 (+3,19)
1500 m (m) 18e 2.00,60 (+5,16)
5000 m (m) 18e 7.25,43 (+23,14)
10000 m (m) dnf opgave
Peter Mueller 1000 m (m) 5e 1.17,11 (+1,93)
Tom Plant 1500 m (m) 17e 2.00,57 (+5,13)
Michael Woods 5000 m (m) 7e 7.10,39 (+8,10)
10000 m (m) 4e 14.39,53 (+11,40)
Mary Docter 1500 m (v) 12e 2.14,74 (+3,79)
3000 m (v) 6e 4.39,29 (+7,16)
Sarah Docter 500 m (v) 23e 44,48 (+2,70)
1000 m (v) 14e 1.28,80 (+4,70)
1500 m (v) 13e 2.15,11 (+4,16)
3000 m (v) 10e 4.43,30 (+11,17)
Beth Heiden 500 m (v) 7e 43,18 (+1,40)
1000 m (v) 5e 1.27,01 (+2,91)
1500 m (v) 7e 2.13,10 (+2,15)
3000 m (v) Brons 4.33,77 (+1,64)
Leah Mueller 500 m (v) Zilver 42,26 (+0,48)
1000 m (v) Zilver 1.25,41 (+1,31)

Schansspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jeff Davis normale schans (m) 17e 226,3 punten
105,7 p. (80,0 m) + 120,6 p. (84,0 m)
grote schans (m) 44e 176,5 punten
99,6 p. (96,0 m) + 76,9 p. (83,0 m)
Jim Denney normale schans (m) 36e 192,9 punten
93,2 p. (70,0 m) + 99,7 p. (75,0 m)
grote schans (m) 8e 239,1 punten
123,8 p. (109,0 m) + 115,3 p. (104,0 m)
Jim Maki normale schans (m) 26e 208,7 punten
113,8 p. (81,0 m) + 94,9 p. (72,0 m)
Walter Malmquist grote schans (m) 27e 205,4 punten
104,0 p. (97,0 m) + 101,4 p. (95,5 m)
Chris McNeill normale schans (m) 23e 212,5 punten
110,1 p. (79,0 m) + 102,4 p. (74,5 m)
Reed Zuehlke grote schans (m) 45e 169,2 punten
100,4 p. (98,0 m) + 68,8 p. (79,0 m)

IJshockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jim Craig
Jack O'Callahan
Bill Baker
Ken Morrow
Mike Ramsey
Bob Suter
Dave Christian
Dave Silk
Mark Johnson
Rob McClanahan
John Harrington
Mark Pavelich
Buzz Schneider
Steve Christoff
Neal Broten
Mike Eruzione
Eric Strobel
Mark Wells
Phil Verchota
mannen Goud Voorronde groep B:
  2-  2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten - Vlag van Zweden Zweden
  7-  3 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
  5-  1 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten - Vlag van Noorwegen Noorwegen
  7-  2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten - Vlag van Roemenië Roemenië
  4-  2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten - Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Finaleronde:
  4-  3 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
  4-  2 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten - Vlag van Finland Finland
Bronnen, noten en/of referenties