Lijst van Nederlandse films (1930-1939)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Zie het artikel Voor films uit andere decennia, zie Lijst van Nederlandse films per decennium.

Dit is een lijst van Nederlandse films in de periode van 1930 t/m 1939, in chronologische volgorde.

Titel Jaar Regisseur Acteurs Genre Bijzonderheden
Zeemansvrouwen (1930) 1930 Henk Kleinmann Vissersdrama Laatste officiële Nederlandse stomme film
Paramount op Parade (1930) Louis Davids onder anderen Muziek
Revue
De Sensatie van de Toekomst (1931) 1931 Docufilm
Terra Nova (1932) 1932 Gerard Rutten Adolphe Engers Vissersdrama
De Club van de Zwarte Pijl (1932) Dick Laan Jeugd
Kenteringen (1932) Documentaire
Bleeke Bet (1934) 1934 Alex Benno
Richard Oswald
Herman Bouber Komedie
Blokkade (1934) Willem van der Hoog Louis de Vries
Liesje van Santen
Detective
Dood Water (1934) Gerard Rutten Jan Musch,
Theo de Maal
Vissersdrama
De Jantjes (1934) Jaap Speyer Willy Castello Drama
Komedie
Malle Gevallen (1934) Jaap Speyer Johan Kaart,
Louis Borel
Komedie
Het Meisje met den Blauwen Hoed (1934) Rudolf Meinert Truus van Aalten
Willem van der Veer
Komedie
Op hoop van zegen (1934) Alex Benno Esther de boer van Rijk,
Jan van Ees
Vissersdrama Derde verfilming binnen 20 jaar
De Vier Mullers (1934) Rudolf Meinert
Willem van Oranje (1934) Jan Theunissen Cor van der Lugt Melsert Drama
Historie
Eerste Nederlandse geluidsfilm
Op Stap (1935) 1935 Ernst Winar Louis Davids
T' was een April (1935) Douglas Sirk
Het mysterie van de Mondscheinsonate (1935) Kurt Geron Louis de Bree,
Enny Meunier
Mysterie
Misdaad
De familie van mijn vrouw (1935) Jaap Speyer Johan Kaart,
Sylvain Poons
Komedie
De Kribbebijter (1935) Henry Koster
Ernst Winar
Cor Ruys<
Hein van der Niet
Drama
Fietje Peters, Poste Restante (1935) Victor Janson Dolly Bouwmeester,
Herman Tholen
Komedie
Drama
Duitse coproductie
Suikerfreule (1935) Haro van Peski
Klokslag twaalf (1936) 1936 Leo Joannon Louis de Bree,
Fien de la Mar
Drama
Merijntje Gijzens Jeugd (1936) Kurt Gerron Marcel Krols,
A.M.de Jong
Drama
Komedie om Geld (1936) Max Ophuls
Jonge Harten (1936) Charles Huguenot van der Linden
Heinz Josephson
Rini Otte
Leo den Hartog
Kermisgasten (1936) Jaap Speyer
Rubber (1936) Gerard Rutten
Een Zomerzotheid (1936) Hans van Meerten Leo de Hartogh
Lentelied (1936) Simon Koster Ank van der Moer
Oranje Hein (1936) Max Nosseck
't Was Eén April (1936) Douglas Sirk,
Jacques van Tol
Jacques Van Bylevelt,
Tilly Perin-Bouwmeester
Komedie
Pygmalion (1937) 1937 Ludwig Berger Lily Bouwmeester
Op een Avond in Mei (1937) Jaap Speyer Johan Elsensohn,
Cissy van Bennekom
Komedie
Drama
De Man Zonder Hart (1937) Leo Joannon Louis de Bree,
Dolly Mollinger
Drama
De drie wensen (1937) Kurt Gerron Mimi Boesnach
Veertig Jaren (1938) 1938 Johan de Meester
Edmond T. Grevile
Lily Bouwmeester
Vadertje Langbeen (1938) Frederic Zelnik Lily Bouwmeester
Boefje (1939) 1939 Douglas Sirk Annie van Ees
Morgen gaat het beter (1939) Frederic Zelnik Lily Bouwmeester
De Spooktrein (1939) Karel Lamac Fien de La Mar
De Big van het Regiment (1939) Max Nosseck