Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Zomerspelen 1968

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Zomerspelen 1968
Land Bondsrepubliek Duitsland
IOC-landcode FRG (tot 1980: GER)
NOC Nationales Olympisches Komitee für Deutschland
Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad
Vlaggendrager Wilfried Dietrich


Medailles
Rang: 8
goud
5
zilver
11
brons
10
totaal
26
Bondsrepubliek Duitsland op de Zomerspelen
1956* · 1960* · 1964* · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
* met de DDR als Duits eenheidsteam
Bondsrepubliek Duitsland op de Winterspelen
1956* · 1960* · 1964* · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
* met de DDR als Duits eenheidsteam
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

De Bondsrepubliek Duitsland (informeel: West-Duitsland) trad op de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad, Mexico voor het eerst op naast een team uit de DDR. Bij de voorgaande edities nam het samen met de DDR deel in een Duits eenheidsteam. In Mexico voerden beide Duitslanden nog wel de vlag en het volkslied (Ode an die Freude) van het Duitse eenheidsteam.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Ingrid Becker vijfkamp (v) Goud
Kanovaren Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
K-2 500m (v)
Paardensport Reiner Klimke
Liselott Linsenhoff
Josef Neckermann
team
Roeien Horst Meyer
Dirk Schreyer
Rüdiger Henning
Lutz Ulbricht
Wolfgang Hottenrott
Egbert Hirschfelder
Jörg Siebert
Roland Böse
Gunther Tiersch
acht (m)
Schietsport Bernd Klingner 50m geweer 3 houdingen
Atletiek Gerhard Hennige 400m horden (m) Zilver
Claus Schiprowski polsstokhoogspringen (m)
Hans-Joachim Walde tienkamp (m)
Liesel Westermann discuswerpen (v)
Kanovaren Detlef Lewe C-1 1000m (m)
Renate Breuer K-1 500m (v)
Paardensport Josef Neckermann individueel
Roeien Jochen Meißner skiff (m)
Schietsport Heinz Mertel 50m pistool
Wielersport Udo Hempel
Karl Link
Karl-Heinz Henrichs
Jürgen Kissner
Rainer Podlesch
ploegenachtervolging (m)
Zeimen Ulli Libor
Peter Naumann
flying dutchman
Atletiek Bodo Tümmler 1500m (m) Brons
Helmar Müller
Gerhard Hennige
Manfred Kinder
Martin Jellinghaus
4x400m (m)
Kurt Bendlin tienkamp (m)
Boksen Günther Meier -71kg (m)
Paardensport Reiner Klimke individueel
Hans Winkler
Alwin Schockemühle
Hermann Schridde
team
Schietsport Konrad Wirnhier skeet
Worstelen Wilfried Dietrich +97kg (m
Zwemmen Mike Holthaus 400m wisselslag (m)
Angelika Kraus
Uta Frommater
Heike Hustede-Nagel
Heidi Reineck
4x100m wisselslag (v)

Resultaten en deelnemers per onderdeel[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gert Metz 100m (m) 36e serie 9: 4de in 10,55
Karl-Peter Schmidtke 30e serie 7: 2de in 10,38
kwartfinale 1: 7de in 10,48
Gerhard Wucherer 19e serie 8: 2de in 10,42
kwartfinale 2: 6de in 10,33
Jochen Eigenherr 200m (m) 8e serie 2: 3de in 20,69
kwartfinale 2: 2de in 20,53
halve finale 2: 4de in 20,49
finale: 8ste in 20,66
Gert Metz 35e serie 7: 5de in 21,24
Martin Jellinghaus 400m (m) 5e serie 4: 1ste in 46,50
kwartfinale 3: 2de in 46,00
halve finale 2: 3de in 45,06
finale: 5de in 45,33
Manfred Kinder 39e serie 1: 5de in 46,95
Helmar Müller 11e serie 5: 4de in 45,98
kwartfinale 4: 3de in 45,78
halve finale 1: 6de in 46,22
Walter Adams 800m (m) 4e serie 3: 1ste in 1.48,4
halve finale 1: 1ste in 1.46,4
finale: 4de in 1.45,8
Franz-Josef Kemper 11e serie 2: 2de in 1.47,0
halve finale 2: 7de in 1.47,3
Arnd Krüger 1500m (m) 23e serie 3: 5de in 3.59,40
halve finale 2: 12de in 4.05,40
Harald Norpoth 4e serie 3: 3de in 3.47,00
halve finale 1: 5de in 3.54,34
finale: 4de in 3.42,57
Bodo Tümmler Brons serie 1: 3de in 3.51,59
halve finale 1: 1ste in 3.53,66
finale: 3de in 3.39,08
Werner Girke 5000m (m) 28e serie 2: 11de in 15.20,8
Harald Norpoth DNF serie 3: 3de in 14.20,6
finale: niet gefinisht
Manfred Letzerich 10000m (m) 18e 30.48,6
Lutz Philipp 23e 30.57,0
Hinrich John 110m horden (m) 9e serie 2: 2de in 13,8
halve finale 1: 5de in 13,8
Werner Trzmiel 5e serie 3: 2de in 13,8
halve finale 2: 3de in 13,5
finale: 5de in 13,6
Gerhard Hennige 400m horden (m) Zilver serie 1: 1ste in 49,5
halve finale 2: 1ste in 49,1
finale: 2de in 49,0
Rainer Schubert 7e serie 3: 2de in 49,1
halve finale 1: 4de in 49,3
finale: 7de in 49,2
Klaus-Ludwig Brosius 3000m steeplechase (m) 21e serie 1: 9de in 9.23,98
Heinz-Gerd Mölders 28e serie 3: 10de in 9.32,22
Willi Wagner 22e serie 2: 5de in 9.24,49
Karl-Peter Schmidtke
Gert Metz
Gerhard Wucherer
Jochen Eigenherr
4x100m (m) 6e serie 2: 3de in 39,1
halve finale 1: 3de in 38,9
finale: 6de in 38,7
Helmar Müller
Gerhard Hennige
Manfred Kinder
Martin Jellinghaus
4x400m (m) Brons serie 3: 1ste in 3.03,90
finale: 3de in 3.00,5
Hubert Riesner marathon (m) 33e 2:41.29
Karl-Heinz Sievers 23e 2:34.11
Manfred Steffny 17e 2:31.23
Julius Müller 20km snelwandelen (m) DSQ gediskwalificeerd
Horst-Rüdiger Magnor 50km snelwandelen (m) 11e 4:39.43,2
Bernhard Nermerich DSQ gediskwalificeerd
Gerhard Weidner 14e 4:43.26,2
Reinhold Boschert verspringen (m) 12e kwalificatie: 7de met 7,79m
finale: 12de met 7,89m
Joachim Kugler hink-stap-springen (m) 12e kwalificatie groep B: 7de met 16,20m
finale: 12de met 15,90m
Michael Sauer 15e kwalificatie groep A: 5de met 16,02m
Ingomar Sieghart hoogspringen (m) 9e kwalificatie: 8ste met 2,12m
finale: 9de met 2,09m
Gunther Spielvogel 7e kwalificatie: 13de met 2,12m
finale: 7de met 2,14m
Thomas Zacharias 14e kwalificatie: 14de met 2,09m
Heinfried Engel polsstokhoogspringen (m) 8e kwalificatie groep A: 6de met 4,90m
finale: 8ste met 5,20m
Klaus Lehnertz 18e kwalificatie groep B: 7de met 4,75m
Claus Schiprowski Zilver kwalificatie groep A: 3de met 4,90m
finale: 2de met 5,40m (OR)
Heinfried Birlenbach kogelstoten (m) 8e kwalificatie groep A: 5de met 19,43m
finale: 8ste met 18,80m
Traugott Glöckler 12e kwalificatie groep A: 9de met 19,09m
finale: 12de met 18,14m
Klaus-Peter Hennig discuswerpen (m) 21e kwalificatie groep B: 7de met 53,80m
Hein-Direck Neu 9e kwalificatie groep A: 9de met 58,56m
finale: 9de met 58,66m
Jens Reimers 19e kwalificatie groep A: 14de met 54,02m
Rolf Herings speerwerpen (m) 13e kwalificatie groep A: 11de met 79,08m
Hermann Salomon 12e kwalificatie groep A: 10de met 79,48m
finale: 12de met 73,50m
Klaus Wolfermann 16e kwalificatie groep B: 3de met 75,78m
Uwe Beyer kogelslingeren (m) 16e kwalificatie groep A: 11de met 65,44m
Lutz Caspers 15e kwalificatie groep B: 5de met 65,54m
Hans Fahsl 11e kwalificatie groep A: 5de met 67,90m
finale: 11de met 66,36m
Kurt Bendlin tienkamp (m) Brons 8064 punten
Werner von Moltke DNF niet gefinisht
Hans-Joachim Walde Zilver 8111 punten
Halina Górecka 100m (v) 30e serie 6: 6de in 11,8
Renate Meyer 20e serie 5: 2de in 11,7
kwartfinale 3: 6de in 11,6
Karin Reichert-Frisch 20e serie 4: 5de in 11,9
kwartfinale 1: 8ste in 11,6
Halina Górecka 200m (v) 31e serie 4: 6de in 24,7
Jutta Stöck 8e serie 3: 3de in 23,3
halve finale 1: 4de in 23,4
finale: 8ste in 23,2
Rita Wilden 24e serie 5: 6de in 24,0
Helga Henning 400m (v) 7e serie 1: 3de in 53,5
halve finale 1: 1ste in 53,3
finale: 7de in 52,8
Inge Schell 80m horden (v) 10e serie 1: 3de in 10,7
halve finale 2: 7de in 10,8
Renate Meyer
Jutta Stock
Rita Jahn
Ingrid Becker
4x100m (v) 6e serie 1: 3de in 44,1
finale: 6de in 43,7
Ingrid Becker verspringen (v) 6e kwalificatie groep B: 5de met 6,40m
finale: 6de met 6,43m
Manon Bornholdt 15e kwalificatie groep B: 8ste met 6,27m
Heide Rosendahl 8e kwalificatie groep A: 1ste met 6,54m
finale: 8ste met 6,40mµ
Marlene Fuchs kogelstoten (v) 7e 17,11m
Gertrud Schäfer 10e 15,26m
Brigitte Berendonk discuswerpen (v) 8e 52,80m
Liesel Westermann Zilver 57,76m
Ameli Koloska speerwerpen (v) 7e 55,20m
Ingrid Becker vijfkamp (v) Goud 5098 punten
Manon Bornholdt 5e 4890 punten

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Horst Rascher -54kg (m) 5e 1ste ronde: W van Vlag van Nigeria NGR Dadigi: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: W van Vlag van Jamaica JAM Campbell: 4-1
3de ronde: W van Vlag van Ghana GHA Shittu
kwartfinale: V van Vlag van Zuid-Korea KOR Chang: 0-5
Werner Ruzicka -57kg (m) 17e 1ste ronde: V van Vlag van Noorwegen NOR Stromme: 2-3
Gert Puzicha -63,5kg (m) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van Vlag van Ierland IRL McCourt: 5-0
3de ronde: V van Vlag van Finland FIN Nilsson: 2-3
Dieter Kottysch -67kg (m) 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Musalimov: 0-5
Günther Meier -71kg (m) Brons 1ste ronde: W van Vlag van Chili CHI Borquez: 5-0
2de ronde: W van Vlag van Kenia KEN Thega: 5-0
kwartfinale: W van Vlag van Oeganda UGA Jackson: 5-0
halve finale: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Lagutin: 1-4
Ewald Wichert -75kg (m) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Finnegan: 2-3
Raymer Reimers -81kg (m) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Monea: 0-5
Dieter Renz +81kg (m) 9e 1ste ronde: V van Vlag van Italië ITA Balbini: 0-5

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dieter Rauscher -60kg (m) 11e 352,5kg
Uwe Kliche -67,5kg (m) 10e 390,0kg
Albert Huser -75kg (m) 11e 410,0kg
Rainer Darrzapf -82,5kg (m) 11e 435,0kg
Rudolf Mang +90kg (m) 5e 525,0kg

Field hockey pictogram.svg Hockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wolfgang Rott
Günther Krauss
Utz Aichinger
Jürgen Wein
Klaus Greinert
Uli Vos
Detlev Kittstein
Norbert Schuler
Fritz Schmidt
Carsten Keller
Michael Krause
Wolfgang Müller
Dirk Michel
Eckardt Suhl
Ulrich Sloma
Hermann End
Friedrich Josten
Wolfgang Baumgart
mannen 4e groep A: 2de
W van Vlag van België België: 2-0
V van Vlag van India India: 1-2
W van Vlag van Japan Japan: 2-0
W van Vlag van de DDR DDR: 3-2
G van Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland: 0-0
W van Vlag van Spanje Spanje: 2-0
W van Vlag van Mexico Mexico: 5-1
halve finale:
V van Vlag van Pakistan Pakistan: 0-1
bronzen finale:
V van Vlag van India India: 1-2
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van India India 7 6 0 1 20 4 +16 12
2 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 7 5 1 1 15 5 +10 11
3 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 7 3 4 0 8 4 +4 10
4 Vlag van Spanje Spanje 7 2 3 2 7 5 +2 7
5 Vlag van België België 7 3 1 3 14 9 +5 7
6 Vlag van de DDR DDR 7 2 2 3 7 10 -3 6
7 Vlag van Japan Japan 7 1 1 5 4 14 -10 3
8 Vlag van Mexico Mexico 7 0 0 7 2 26 -24 0
Datum Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
13 oktober Mexico-Stad Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 2-0 Vlag van België België
14 oktober Mexico-Stad Vlag van India India 2-1 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
15 oktober Mexico-Stad Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 2-0 Vlag van Japan Japan
17 oktober Mexico-Stad Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 3-2 Vlag van de DDR DDR
18 oktober Mexico-Stad Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 0-0 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
20 oktober Mexico-Stad Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 1-0 Vlag van Spanje Spanje
21 oktober Mexico-Stad Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 2-0 Vlag van Mexico Mexico
Halve finale
24 oktober Mexico-Stad Vlag van Pakistan Pakistan 1-0 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Bronzen finale
26 oktober Mexico-Stad Vlag van India India 2-1 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Detlef Lewe C-1 1000m (m) Zilver serie 2: 1ste in 4.24,5
finale: 2de in 4.38,31
Roland Kapf
Klaus Lewandowsky
C-2 1000m (m) 7e serie 1: 3de in 4.11,4
finale: 7de in 4.21,99
Horst Mattern K-1 1000m (m) 15e serie 2: 3de in 4.09,5
halve finale 3: 6de in 4.13,46
Holger Zander
Bernhard Schulze
K-2 1000m (m) 9e serie 2: 4de in 3.50,8
herkansingen: 1ste in 3.50,08
halve finale 2: 3de in 3.49,19
finale: 9de in 4.02,01
Bernd Guse
Erich Kemnitz
Jochen Schneider
Erich Suhrbier
K-4 1000m (m) 14e serie 2: 4de in 3.23,8
herkansingen: 2de in 3.30,58
halve finale 3: 5de in 3.26,12
Renate Breuer K-1 500m (v) Zilver serie 2: 2de in 2.10,3
finale: 2de in 2.12,71
Roswitha Esser
Annemarie Zimmermann
K-2 500m (v) Goud serie 1: 1ste in 1.59,5
finale: 1ste in 1.56,44

Modern pentathlon pictogram.svg Moderne vijfkamp[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Elmar Frings individueel 17e 4506 punten
Heiner Thade 32e 4264 punten
Hans Todt 46e 3009 punten
Elmar Frings
Heiner Thade
Hans Todt
team 13e 11834 punten

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Reiner Klimke individueel Brons 1537 punten
Liselott Linsenhoff 8e 855 punten
Josef Neckermann Zilver 1546 punten
Reiner Klimke
Liselott Linsenhoff
Josef Neckermann
team Goud 2699 punten
Eventing
Lutz Güssing individueel DNF niet gefinisht
Horst Karsten 11e 102,96 strafpunten
Jochen Mehrdorf 22e 199,41 strafpunten
Klaus Wagner 24e 215,85 strafpunten
Lutz Güssing
Horst Karsten
Jochen Mehrdorf
Klaus Wagner
team 5e 518,22 strafpunten
Springconcours
Hans Winkler individueel 5e 12 strafpunten
Alwin Schockemühle 7e 12 strafpunten
Hartwig Steenken 26e 16 strafpunten
Hans Winkler
Alwin Schockemühle
Hermann Schridde
team Brons 117,25 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jochen Meißner skiff (m) Zilver serie 1: 1ste in 7.45,80
halve finale 1: 2de in 7.51,26
finale: 2de in 7.47,98
Wolfgang Glock
Udo Hild
dubbel-twee (m) 6e
Günther Karl
Franz Held
twee-zonder (m) 12e
Bernhard Hiesinger
Rolf Hartung
Lutz Benter
twee-met (m) 6e
Thomas Hitzbleck
Manfred Weinreich
Volkhart Buchter
Jochen Heck
vier-zonder (m) 6e
Niko Ott
Peter Berger
Udo Brecht
Hans-Johann Färber
Stefan Armbruster
vier-met (m) 12e serie 3: 3de in 7.12,04
halve finale 1: 5de in 7.06,45
finale B: niet gestart
Horst Meyer
Dirk Schreyer
Rüdiger Henning
Lutz Ulbricht
Wolfgang Hottenrott
Egbert Hirschfelder
Jörg Siebert
Roland Böse
Gunther Tiersch
acht (m) Goud serie : 1ste in 6.04,22
finale: 1ste in 6.07,00

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dieter Jung degen (m) 25e
Franz Rompza 13e
Fritz Zimmermann 13e
Dieter Jung
Franz Rompza
Fritz Zimmermann
Max Geuter
Paul Gnaier
degen team (m) 4e
Tim Gerresheim floret (m) 17e
Dieter Wellmann 17e
Friedrich Wessel 17e
Jürgen Theuerkauff
Friedrich Wessel
Tim Gerresheim
Jürgen Brecht
Dieter Wellmann
floret team (m) 6e
Volker Duschner floret (m) 26e
Walter Köstner 19e
Paul Wischeidt 13e
Percy Borucki
Walter Köstner
Paul Wischeidt
Klaus Allisat
Volker Duschner
sabel team (m) 7e groep B: 2de met 1 overwinning
kwartfinale: V van Vlag van Hongarije Hongarije: 4-9
5-8ste plek: V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 7-9
Helga Mees floret (v) 22e
Monika Pulch 23e
Heidi Schmid 7e
Heidi Schmid
Helga Koch
Gundi Theuerkauff
Monika Pulch
Helga Mees
floret team (v) 5e

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bernd Klingner 50m geweer 3 houdingen Goud 1157 punten
Peter Kohnke 7e 1151 punten
Karl Wenk 50m geweer liggend 13e 594 punten
Klaus Zähringer 33e 591 punten
Heinz Mertel 50m pistool Zilver 562 punten
Kurt Meyer 65e 506 punten
Erich Masurat 25m snelvuurpistool 5e 590 punten
Hans Standl 9e 587 punten
Karl Meyer zu Hölsen skeet 21e 189 punten
Konrad Wirnhier Brons 198 punten
Werner Bühse trap 29e 189 punten
Erich Gehmann 38e 187 punten

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Norbert Huda 3m plank (m) 16e voorronde: 16de met 88,43 punten
Ulrich Reff 10e voorronde: 11de met 95,42 punten
finale: 10de met 140,08 punten
Klaus Konzorr 10m toren (m) 18e voorronde: 18de met 86,69 punten
Karl-Heinz Schwemmer 14e voorronde: 14de met 89,00 punten
Bernd Wucherpfennig 12e voorronde: 12de met 89,66 punten
finale: 12de met 129,49 punten
Angelika Hilbert 3m plank (v) 9e voorronde: 11de met 86,83 punten
finale: 9de met 128,83 punten
Ingeborg Busch 10m toren (v) 11e voorronde: 6de met 47,22 punten
finale: 11de met 85,31 punten
Regina Krause 6e voorronde: 8ste met 46,77 punten
finale: 6de met 93,08 punten

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Turnen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Heinz Haüssler meerkamp individueel (m) 45e 108,80 punten
Erich Hess 60e 107,75 punten
Hermann Hüpfner 55e 108,05 punten
Willi Jaschek 107e 95,05 punten
Heiko Reinemer 51e 108,20 punten
Helmut Tepasse 50e 108,35 punten
Heinz Haüssler
Erich Hess
Hermann Hüpfner
Willi Jaschek
Heiko Reinemer
Helmut Tepasse
meerkamp team (m) 8e 548,35 punten
Petra Jebram meerkamp individueel (v) 55e 70,30 punten
Angelika Kern 43e 71,35 punten
Irmi Krauser 45e 71,20 punten
Helga Matschkur 62e 69,75 punten
Marlies Stegemann 48e 70,55 punten
Anna Stein 59e 70,00 punten
Petra Jebram
Angelika Kern
Irmi Krauser
Helga Matschkur
Marlies Stegemann
Anna Stein
meerkamp team (v) 9e 354,65 punten

Water polo pictogram.svg Waterpolo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dietmar Seiz
Günter Kilian
Heinz Kleimeier
Hermann Haverkamp
Kurt Schuhmann
Ludger Weeke
Ludwig Ott
Peter Teicher
Wolf-Rüdiger Schulz
Johannes Hoffmeister
Lajos Nagy
mannen 10e groep A: 5de
W van Vlag van Spanje Spanje: 5-3
V van Vlag van Hongarije Hongarije: 4-6
V van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie: 3-6
W van Vlag van Brazilië Brazilië: 10-5
V van Vlag van Cuba Cuba: 6-7
V van Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten: 5-7
9-12de plek:
W van Vlag van Mexico Mexico: 6-3
9-10de plek:
V van Vlag van Spanje Spanje: 5-7
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Hongarije Hongarije 6 6 0 0 39 14 +25 12
2 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 6 5 0 1 43 18 +25 10
3 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 6 3 1 2 37 36 +1 7
4 Vlag van Cuba Cuba 6 3 1 2 31 35 -4 7
5 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 6 2 0 4 33 34 -1 4
6 Vlag van Spanje Spanje 6 0 1 5 20 37 -17 1
7 Vlag van Brazilië Brazilië 6 0 1 5 22 51 -29 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 oktober Mexico-Stad Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 5-3 Vlag van Spanje Spanje
16 oktober Mexico-Stad Vlag van Hongarije Hongarije 6-4 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
17 oktober Mexico-Stad Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 6-3 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
19 oktober Mexico-Stad Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 10-5 Vlag van Brazilië Brazilië
20 oktober Mexico-Stad Vlag van Cuba Cuba 7-6 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
22 oktober Mexico-Stad Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 7-5 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
9-12de plek
24 oktober Mexico-Stad Vlag van Mexico Mexico 3-6 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
9-10de plek
25 oktober Mexico-Stad Vlag van Spanje Spanje 7-5 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Jürgen Barth sprint (m) 5e
Herbert Honz tijdrit (m) 11e 1.05,61
Rupert Kratzer individuele achtervolging (m) 5e
Klaus Kobusch
Martin Stenzel
tandem (m) 5e
Udo Hempel
Karl Link
Karl-Heinz Henrichs
Jürgen Kissner
Rainer Podlesch
ploegenachtervolging (m) Zilver
Weg
Ortwin Czarnowski wegwedstrijd (m) DNF niet gefinisht
Burkhard Ebert 12e 4:44.10
Dieter Koslar DNF niet gefinisht
Jürgen Tschan 45e 4:52.50
Burkhard Ebert
Jürgen Tschan
]]Ortwin Czarnowski]]
Dieter Koslar
ploegentijdrit (m) 8e 2:15.37,25

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Paul Neff -52kg (m) 7e 1ste ronde: G van Vlag van Turkije TUR Esenceli
2de ronde: W van Vlag van Mexico MEX Martinez
3de ronde: W van Vlag van Hongarije HUN Erdős
4de ronde: W van Vlag van Panama PAN Castillo
5de ronde: V van Vlag van Mongolië MGL Damdinsharav
Klaus Rost -70kg (m) 8e 1ste ronde: W van Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Till
2de ronde: V van Vlag van India IND Chand
3de ronde: W van Vlag van Cuba CUB Lebeque
4de ronde: V van Vlag van Iran IRI Movahed
5de ronde: V van Vlag van Bulgarije BUL Valchev
Ernst Knoll -87kg (m) 14e 1ste ronde: V van Vlag van Cuba CUB Lara
2de ronde: V van Vlag van Japan JPN Endo
Heinz Kiehl -97kg (m) 14e 1ste ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Lomidze
2de ronde: V van Vlag van Turkije TUR Ayik
Wilfried Dietrich +97kg (m) Brons
Grieks-Romeins
Rolf Lacour -52kg (m) 5e 1ste ronde: G van Vlag van Hongarije HUN Alker
2de ronde: W van Vlag van Marokko MAR Karmous
3de ronde: W van Vlag van Roemenië ROU Stoiciu
4de ronde: G van Vlag van Finland FIN Vesterinen
5de ronde: W van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Zeman
Fritz Stange -57kg (m) 12e 1ste ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Kochergin
2de ronde: W van Vlag van Portugal POR Grilo
3de ronde: vrij
Klaus Rost -70kg (m) 4e
Peter Nettekoven -78kg (m) 14e
Ernst Knoll -87kg (m) 11e
Heinz Kiehl -97kg (m) 14e
Roland Bock +97kg (m) 11e

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wilhelm Kuhweide finn 15e 120 punten: (11-7-17-25-26-9-15)
Ulli Libor
Peter Naumann
flying dutchman Zilver 43,7 punten: (1-3-2-2-13-21-7)
Eckart Wagner
Fritz Kopperschmidt
star 12e 96 punten: (8-12-DNF-9-8-10-13)
Klaus Oldendorff
Peter Stulcken
Axel May
dragon 12e 74 punten: (16-5-14-8-1-4-16)
Rudolf Harmstorf
Karl-August Stolze
Harald Stein
5,5m 4e 47,4 punten: (2-3-5-9-3-9-4)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wolfgang Kremer 100m vrije slag (m) 9e serie 4: 2de in 55,0
halve finale 2: 4de in 54,3
Peter Schorning 38e serie 9: 4de in 56,9
Olaf, Baron von Schilling 23e serie 7: 3de in 55,8
halve finale 1: 8ste in 55,9
Werner Krammel 200m vrije slag (m) 37e serie 6: 6de in 2.07,9
Wolfgang Kremer 14e serie 1: 2de in 2.02,1
Olaf, Baron von Schilling 11e serie 8: 2de in 2.01,7
Hans Faßnacht 400m vrije slag (m) 7e serie 6: 2de in 4.20,7
finale: 7de in 4.18,1
Werner Krammel 22e serie 3: 4de in 4.34,0
Hans Faßnacht 1500m vrije slag (m) 10e serie 1: 3de in 17.40,2
Reinhard Blechert 100m rugslag (m) 7e serie 1: 3de in 1.02,7
halve finale 1: 3de in 1.02,2
finale: 7de in 1.01,9
200m rugslag (m) 9e serie 2: 2de in 2.16,5
Thomas Aretz 100m schoolslag (m) halve finale serie 3: 4de in 1.11,1
Gregor Betz halve finale serie 4: 2de in 1.10,3
halve finale 3: 6de in 1.09,8
Michael Günther halve finale serie 1: 4de in 1.10,3
Thomas Aretz 200m schoolslag (m) 18e serie 1: 4de in 2.39,0
Gregor Betz 14e serie 1: 3de in 2.36,8
Michael Günther 23e serie 2: 3de in 2.40,7
Werner Freitag 100m vlinderslag (m) 14e serie 4: 3de in 1.00,1
halve finale 1: 5de in 59,9
Lutz Stoklasa 7e serie 6: 1ste in 59,2
halve finale 1: 2de in 58,5
finale: 7de in 58,9
Folkert Meeuw 200m vlinderslag (m) 6e serie 3: 2de in 2.11,1
finale: 6de in 2.11,5
Lutz Stoklasa 16e serie 4: 3de in 2.16,4
Mike Holthaus 200m wisselslag (m) 7e serie 2: 2de in 2.17,5
finale: 7de in 2.16,8
Reinhard Merkel 9e serie 3: 2de in 2.17,8
Jürgen Schiller 15e serie 7: 1ste in 2.20,8
Mike Holthaus 400m wisselslag (m) Brons serie 4: 1ste in 5.00,8
finale: 3de in 4.51,4
Reinhard Merkel 6e serie 3: 2de in 5.00,6
finale: 6de in 4.59,8
Bernhard Mock 13e serie 3: 3de in 5.07,1
Peter Schorning
Wolfgang Kremer
Olaf, Baron von Scholing
Hans Faßnacht
4x100m vrije slag (m) 6e serie 2: 3de in 3.40,2
finale: 6de in 3.39,0
Hans Faßnacht
Olaf, Baron von Schilling
Folkert Meeuw
Wolfgang Kremer
4x200m vrije slag (m) 6e serie 2: 3de in 8.07,1
finale: 6de in 8.04,3
Reinhard Blechert
Gregor Betz
Lutz Stoklasa
Wolfgang Kremer
4x100m wisselslag (m) 6e serie 2: 3de in 4.04,7
finale: 6de in 4.05,4
Helmi Boxberger 100m vrije slag (v) halve finale serie 5: 4de in 1.05,1
Ingeborg Renner halve finale serie 4: 6de in 1.05,9
Heidi Reineck halve finale serie 8: 4de in 1.04,2
Aloisia Bauer 200m vrije slag (v) halve finale serie 4: 4de in 2.24,5
Heidi Reineck 22e serie 1: 4de in 2.21,4
Angelika Kraus 100m rugslag (v) 25e serie 3: 6de in 1.12,6
Doris Meister 30e serie 2: 6de in 1.14,1
Angelika Kraus 200m rugslag (v) 14e serie 4: 4de in 2.36,7
Vreni Eberle 100m schoolslag (v) 23e serie 3: 4de in 1.22,6
Uta Frommater 4e serie 4: 1ste in 1.18,5
halve finale 2: 3de in 1.16,9
finale: 4de in 1.16,2
Vreni Eberle 200m schoolslag (v) 12e serie 2: 4de in 2.52,5
Heike Hustede-Nagel 100m vlinderslag (v) 6e serie 1: 1ste in 1.07,7
finale: 6de in 1.06,9
100m vlinderslag (v) 5e serie 3: 2de in 2.32,1
finale: 5de in 2.27,9
Helmi Boxberger 200m wisselslag (v) 31e serie 6: 6de in 2.45,2
Heli Matzdorf 23e serie 2: 4de in 2.42,1
Heli Matzdorf 400m wisselslag (v) 18e serie 5: 3de in 5.50,5
Heidi Reineck
Aloisia Bauer
Ingeborg Renner
Helmi Boxberger
4x100m vrije slag (v) 12e serie 1: 5de in 4.19,4
Angelika Kraus
Uta Frommater
Heike Hustede-Nagel
Heidi Reineck
4x100m wisselslag (v) Brons serie 2: 3de in 4.39,5
finale: 3de