Europees kampioenschap handbal vrouwen 1994

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Europees kampioenschap handbal vrouwen 1994
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Duitsland Duitsland
Datum 1725 september 1994
Teams 12 (van 1 confederatie)
Hallen (in 4 gaststeden)
Eindrangschikking
Winnaar Vlag van Denemarken Denemarken (1e titel)
Tweede plaats Vlag van Duitsland Duitsland
Derde plaats Vlag van Noorwegen Noorwegen
Vierde plaats Vlag van Hongarije Hongarije
Toernooistatistieken
Wedstrijden 38
Doelpunten 1614  (42,47 per wedstrijd)
Topscorer(s) Vlag van Hongarije Ágnes Farkas (48 goals)
Navigatie
    1996 >>>
Portaal  Portaalicoon   Sport

Het 1ste Europees kampioenschap handbal vrouwen vond plaats van 17 september tot 25 september 1994 in Duitsland. Twaalf landenteams namen deel aan de strijd om de Europese titel.

Gekwalificeerde teams[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Europees kampioenschap handbal vrouwen 1994 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Groepsindeling[bewerken]

Groep A Groep B
Vlag van Denemarken Denemarken Vlag van Duitsland Duitsland
Vlag van Noorwegen Noorwegen Vlag van Hongarije Hongarije
Vlag van Kroatië Kroatië Vlag van Rusland Rusland
Vlag van Zweden Zweden Vlag van Tsjechië Tsjechië
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk Vlag van Roemenië Roemenië
Vlag van Oekraïne Oekraïne Vlag van Slowakije Slowakije

Speelsteden[bewerken]

De wedstrijden van het Europees kampioenschap werden in de volgende steden respectievelijk hallen gespeeld:

Voorronde[bewerken]

Groep A[bewerken]

Land Wed W G V DV DT DS Ptn
Vlag van Denemarken Denemarken 5 5 0 0 130 100 +30 10
Vlag van Noorwegen Noorwegen 5 4 0 1 92 89 +3 8
Vlag van Kroatië Kroatië 5 3 0 2 88 92 –4 6
Vlag van Zweden Zweden 5 2 0 3 110 125 –15 4
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 5 1 0 4 94 98 –4 2
Vlag van Oekraïne Oekraïne 5 1 0 4 96 106 –10 2
17 september
15:00
Vlag van Noorwegen Noorwegen 25 – 23 Vlag van Zweden Zweden Waiblingen
(12–11)
17 september
17:00
Vlag van Denemarken Denemarken 26 – 20 Vlag van Kroatië Kroatië Waiblingen
(13–8)
17 september
19:00
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 24 – 16 Vlag van Oekraïne Oekraïne Waiblingen
(16–10)
18 september
14:00
Vlag van Kroatië Kroatië 14 – 13 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk Waiblingen
(8–8)
18 september
16:00
Vlag van Zweden Zweden 20 – 32 Vlag van Denemarken Denemarken Waiblingen
(8–17)
18 september
18:00
Vlag van Oekraïne Oekraïne 16 – 19 Vlag van Noorwegen Noorwegen Waiblingen
(7–8)
19 september
14:00
Vlag van Zweden Zweden 24 – 23 Vlag van Oekraïne Oekraïne Waiblingen
(18–14)
19 september
18:00
Vlag van Noorwegen Noorwegen 15 – 16 Vlag van Kroatië Kroatië Waiblingen
(10–10)
19 september
20:00
Vlag van Denemarken Denemarken 28 – 21 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk Waiblingen
(15–12)
21 september
14:00
Vlag van Kroatië Kroatië 20 – 17 Vlag van Zweden Zweden Bonn
(9–9)
21 september
18:00
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 11 – 14 Vlag van Noorwegen Noorwegen Bonn
(6–8)
21 september
20:00
Vlag van Denemarken Denemarken 21 – 20 Vlag van Oekraïne Oekraïne Bonn
(9–14)
22 september
16:00
Vlag van Oekraïne Oekraïne 21 – 18 Vlag van Kroatië Kroatië Bonn
(9–10)
22 september
18:00
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 25 – 26 Vlag van Zweden Zweden Bonn
(14–15)
22 september
20:15
Vlag van Noorwegen Noorwegen 19 – 23 Vlag van Denemarken Denemarken Bonn
(8–10)

Groep B[bewerken]

Land Wed W G V DV DT DS Ptn
Vlag van Duitsland Duitsland 5 4 0 1 107 98 +9 8
Vlag van Hongarije Hongarije 5 3 1 1 116 107 +9 7
Vlag van Rusland Rusland 5 3 0 2 117 89 +28 6
Vlag van Tsjechië Tsjechië 5 2 0 3 98 98 0 4
Vlag van Roemenië Roemenië 5 2 0 3 88 98 –10 4
Vlag van Slowakije Slowakije 5 0 1 4 82 118 –36 1
17 september
15:00
Vlag van Duitsland Duitsland 23 – 21 Vlag van Rusland Rusland Oldenburg
(10–8)
17 september
17:00
Vlag van Roemenië Roemenië 22 – 16 Vlag van Slowakije Slowakije Oldenburg
(13–8)
17 september
19:00
Vlag van Hongarije Hongarije 25 – 19 Vlag van Tsjechië Tsjechië Oldenburg
(13–9)
18 september
14:00
Vlag van Tsjechië Tsjechië 21 – 22 Vlag van Duitsland Duitsland Oldenburg
(11–12)
18 september
16:00
Vlag van Rusland Rusland 21 – 14 Vlag van Roemenië Roemenië Oldenburg
(12–7)
18 september
18:00
Vlag van Slowakije Slowakije 23 – 23 Vlag van Hongarije Hongarije Oldenburg
(17–9)
19 september
14:00
Vlag van Roemenië Roemenië 16 – 24 Vlag van Hongarije Hongarije Oldenburg
(6–13)
19 september
17:30
Vlag van Duitsland Duitsland 20 – 13 Vlag van Slowakije Slowakije Oldenburg
(10–8)
19 september
19:30
Vlag van Rusland Rusland 17 – 19 Vlag van Tsjechië Tsjechië Oldenburg
(8–8)
21 september
14:00
Vlag van Slowakije Slowakije 14 – 31 Vlag van Rusland Rusland Maagdenburg
(8–16)
21 september
18:00
Vlag van Roemenië Roemenië 18 – 17 Vlag van Tsjechië Tsjechië Maagdenburg
(10–8)
21 september
20:15
Vlag van Hongarije Hongarije 25 – 22 Vlag van Duitsland Duitsland Maagdenburg
(12–8)
22 september
16:00
Vlag van Tsjechië Tsjechië 22 – 16 Vlag van Slowakije Slowakije Maagdenburg
(11–6)
22 september
18:00
Vlag van Hongarije Hongarije 19 – 27 Vlag van Rusland Rusland Maagdenburg
(11–14)
22 september
20:15
Vlag van Duitsland Duitsland 20 – 18 Vlag van Roemenië Roemenië Maagdenburg
(13–9)

Finaleronde[bewerken]

Halve finales[bewerken]

24 september
15:00
Vlag van Denemarken Denemarken 29 – 28 (ET) Vlag van Hongarije Hongarije Berlijn
Toeschouwers: 3.700
Scheidsrechters: Serbu, Dobre (ROU)
(13–15)

FT: 26–26 Verlenging: 29–28


24 september
17:00
Vlag van Duitsland Duitsland 22 – 18 Vlag van Noorwegen Noorwegen Berlijn
Toeschouwers: 4.000
Scheidsrechters: Kostov, Ivanchev (BUL)
(12–9)

11de/12de plaats[bewerken]

24 september
16:00 uur
Vlag van Oekraïne Oekraïne 30 – 29 (ET) Vlag van Slowakije Slowakije Oberhausen
Toeschouwers: 350
Scheidsrechters: Wille, Vorderleitner (AUT)
(12–11)

FT: 22–22 Verlenging: 27–27, 30–29

9de/10de plaats[bewerken]

24 september
18:00
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 26 – 24 Vlag van Roemenië Roemenië Oberhausen
Toeschouwers: 500
Scheidsrechters: Arnaldsson, Erlingsson (ISL)
(14–8)

7de/8ste plaats[bewerken]

24 september
20:00
Vlag van Zweden Zweden 24 – 20 Vlag van Tsjechië Tsjechië Oberhausen
Toeschouwers: 500
Scheidsrechters: Garcia, Moreno (FRA)
(12–10)

5de/6de plaats[bewerken]

24 september
17:00
Vlag van Kroatië Kroatië 27 – 26 Vlag van Rusland Rusland Oberhausen
Toeschouwers: 700
Scheidsrechters: Gremmel, Gremmel (GER)
(12–12)

Troostfinale[bewerken]

25 september
15:00
Vlag van Hongarije Hongarije 19–24 Vlag van Noorwegen Noorwegen Berlijn
Toeschouwers: 4.000
Scheidsrechters: Elbrønd, Løvqvist (DEN)
(6–10)

Finale[bewerken]

25 september
17:00
Vlag van Denemarken Denemarken 27–23 Vlag van Duitsland Duitsland Berlijn
Toeschouwers: 4.000
Scheidsrechters: Brussel, Van Dongen (NED)
Camilla Andersen 7 (14–13)

Eindrangschikking[bewerken]

Goud Vlag van Denemarken Denemarken
Zilver Vlag van Duitsland Duitsland
Brons Vlag van Noorwegen Noorwegen
4 Vlag van Hongarije Hongarije
5 Vlag van Kroatië Kroatië
6 Vlag van Rusland Rusland
7 Vlag van Zweden Zweden
8 Vlag van Tsjechië Tsjechië
9 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
10 Vlag van Roemenië Roemenië
11 Vlag van Oekraïne Oekraïne
12 Vlag van Slowakije Slowakije
1994 Europees kampioen vrouwen

Denmark
Denemarken
1e titel

Selectie: Gitte Madsen, Camilla Andersen, Anja Andersen, Lene Rantala, Marianne Florman, Tonje Kjærgaard, Anja Byrial Hansen, Marlene Jensen, Conny Hamann, Gitte Sunesen, Rikke Solberg, Anette Hoffmann, Janne Kolling, Heidi Astrup, Susanne Munk Lauritsen en Anne Dorthe Tanderup.
Bondscoach: Ulrik Wilbek.

All Star Team[bewerken]