Lega Basket Serie A

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Lega Basket Serie A is het hoogste niveau clubcompetitie in het Italiaans professionele basketbal, waar gepeeld wordt om het nationale kampioenschap van Italië. Het wordt georganiseerd door Lega Basket. Het seizoen bestaat uit een thuis-en-uit schema van 30 wedstrijden, gevolgd door een playoffronde met acht teams. De kwartfinales en halve finales verlopen volgens het best-of-five-principe en de finale is een best-of-seven. De twee laatste clubs degraderen naar de Lega Basket Serie B. De twee beste teams uit de Serie B promoveren naar de Serie A.

Winnaars Lega Basket Serie A[bewerken]

Jaar Winnaar Runner-up Uitslag
1920 SEF Constanza Milano
1921 ASSI Milano
1922 ASSI Milano SEF Costanza Milano
1923 Pallacanstero Internazionale Milano Ginnastica Comense
1924 ASSI Milano Cairoli Novara
1925 ASSI Milano Pro Roma
1926 ASSI Milano Ymca Torino
1927 ASSI Milano Ymca Torino
1928 Ginnastica Roma SEF Costanza Milano
1929 niet gehouden
1930 Ginnastica Triestina Ginnestica Roma
1931 Ginnastica Roma Ginnastica Triestina
1932 Ginnastica Triestina Palacanestro Napoli
1933 Ginnastica Roma Osa Milano
1934 Ginnastica Triestina Olimpia Milano
1935 Ginnastica Roma Ginnastica Triestina
1936 Olimpia Milano Virtus Bologna
1937 Olimpia Milano La Filotecnica Milano
1938 Olimpia Milano Virtus Bologna
1939 Olimpia Milano Ginnastica Triestina
1940 Ginnastica Triestina Virtus Bologna
1941 Ginnastica Triestina Olimpia Milano
1942 Reyer Venezia Mussolini Roma
1943 Reyer Venezia Virtus Bologna
1944 titel van Reyer Venezia niet goedgekeurd
1945 niet gehouden
1946 Virtus Bologna Reyer Venezia
1947 Virtus Bologna Ginnastica Triestina
1948 Virtus Bologna Ginnastica Roma
1949 Virtus Bologna Pallacanestro Varese
1950 Borletti Milano Virtus Bologna
1951 Borletti Milano Ginnastica Roma
1952 Borletti Milano Virtus Bologna
1953 Borletti Milano Virtus Bologna
1954 Borletti Milano Gira Bologna
1955 Minganti Bologna Ginnastica Triestina
1956 Minganti Bologna Borletti Milano
1957 Simmenthal Milano Minganti Bologna
1958 Simmenthal Milano Minganti Bologna
1959 Simmenthal Milano Oransoda Bologna
1960 Simmenthal Milano Oransoda Bologna
1961 Ignis Varese Idrolitina Bologna
1962 Simmenthal Milano Ignis Varese
1963 Simmenthal Milano Ignis Varese
1964 Ignis Varese Simmenthal Milano
1965 Simmenthal Milano Ignis Varese
1966 Simmenthal Milano Ignis Varese
1967 Simmenthal Milano Ignis Varese
1968 Oransoda Cantù Ignis Sud Napoli
1969 Ignis Varese Simmenthal Milano
1970 Ignis Varese Simmenthal Milano
1971 Ignis Varese Simmenthal Milano
1972 Simenthal Milano Ignis Varese
1973 Ignis Varese Simmenthal Milano
1974 Ignis Varese Innocenti Milano
1975 Forst Cantù Ignis Varese
1976 Sinudyne Bologna Mobilgirgi Varese
1977 Mobilgirgi Varese Sinudyne Bologna 2-0
1978 Mobilgirgi Varese Sinudyne Bologna 2-1
1979 Sinudyne Bologna Billy Milano 2-0
1980 Sinudyne Bologna Gabetti Cantù 2-0
1981 Squibb Cantù Sinudyne Bologna 2-1
1982 Billy Milano Scavolini Pesaro 2-0
1983 Banco di Roma Billy Milano 2-1
1984 Granarolo Bologna Simac Milano 2-1
1985 Simac Milano Scavolini Pesaro 2-0
1986 Simac Milano Mobilgirgi Caserta 2-1
1987 Tracer Milano Mobilgirgi Caserta 3-0
1988 Scavolini Pesaro Tracer Milano 3-1
1989 Philips Milano Enichem Livorno 3-2
1990 Scavolini Pesaro Ranger Varese 3-1
1991 Phonola Caserta Philips Milano 3-2
1992 Benetton Treviso Scavolini Pesaro 3-1
1993 Buckler Bologna Benetton Treviso 3-0
1994 Buckler Bologna Scavolini Pesaro 3-2
1995 Buckler Bologna Benetton Treviso 3-0
1996 Stefanel Milano Teamsystem Bologna 3-1
1997 Benetton Treviso Teamsystem Bologna 3-2
1998 Kinder Bologna Teamsystem Bologna 3-2
1999 Pallacanestro Varese Benetton Treviso 3-0
2000 Paf Bologna Benetton Treviso 3-1
2001 Kinder Bologna Paf Bologna 3-0
2002 Benetton Treviso Skipper Bologna 3-0
2003 Benetton Treviso Skipper Bologna 3-1
2004 Montepaschi Siena Skipper Bologna 3-0
2005 Climamio Bologna Armani Jeans Milano 3-1
2006 Benetton Treviso Climamio Bologna 3-1
2007 Montepaschi Siena VidiVici Bologna 3-0
2008 Montepaschi Siena Lottomatica Roma 4-1
2009 Montepaschi Siena Armani Jeans Milano 4-0
2010 Montepaschi Siena Armani Jeans Milano 4-0
2011 Montepaschi Siena Bennet Cantù 4-1
2012 Montepaschi Siena Armani Jeans Milano 4-1
2013 Montepaschi Siena Acea Roma 4-1