Noorse voetbalbeker 2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Noorse voetbalbeker 2011 (Noors: Norgesmesterskapet i fotball 2011) was de 106de editie van de strijd om de Noorse voetbalbeker. Het voetbaltoernooi begon op 30 april met de eerste ronde en eindigde op 6 november 2011 met de finale in het Ullevaal Stadion in Oslo. Het toernooi werd gewonnen door Aalesunds FK dat SK Brann in de eindstrijd met 2-1 versloeg door twee treffers van Michael Barrantes. Daarmee won de club voor de tweede keer (na 2009) het bekertoernooi. De ploeg onder leiding van trainer-coach Kjetil Rekdal plaatste zich daardoor voor de derde voorronde van de UEFA Europa League 2012/13. Aan het Noorse bekertoernooi gingen twee kwalificatieronden vooraf, waardoor het aantal deelnemende clubs werd teruggebracht van 275 naar 128. Topscorer van het bekertoernooi werd Daniel Chima Chukwu (Molde FK) met zeven treffers.

Eerste ronde[bewerken | brontekst bewerken]

Team 1 Team 2 Uitslag
Duel gespeeld op 30 april
Brodd Sandnes Ulf 0 – 1[1]
Duels gespeeld op 1 mei
Sprint/Jeløy Sarpsborg 08 0 – 1
Nesodden Follo 2 – 0
Oldenborg Vålerenga 1 – 12
Hasle/Løren Moss 4 – 2
Korsvoll Fredrikstad 0 – 6
Ullern Asker 0 – 2
Bærum Ullensaker/Kisa 5 – 1
Fjellhamar Kongsvinger 0 – 10
Skedsmo Strømmen 1 – 3
Funnefoss/Vormsund Lillestrøm 0 – 3
Lørenskog Lillehammer 1 – 0
Elverum Kjelsås 1 – 2
Gjøvik FF Frigg Oslo 3 – 1
Birkebeineren Raufoss 3 – 2[1]
Drammen FK Hønefoss BK 1 – 5
Kongsberg Strømsgodset 0 – 8
Ørn – Horten Pors Grenland 4 – 4[2]
Husøy/Foynland Sandefjord Fotball 0 – 5
Eik – Tønsberg Odd Grenland 1 – 4
Notodden Jevnaker 3 – 1
Urædd Mjøndalen 1 – 7
Skarphedin FK Tønsberg 2 – 3
Arendal Fotball Start 2 – 5
Flekkerøy Fram Larvik 5 – 0
Søgne Vindbjart 2 – 3
Egersund Viking 0 – 4
Vaulen Haugesund 0 – 10
Vidar Kopervik 2 – 1[1]
Staal Jørpeland Bryne 2 – 1
Vard Haugesund Randaberg 0 – 2
Vadmyra Løv-Ham 1 – 3
Tertnes Brann 0 – 3
Fana Austevoll 3 – 1
Fyllingen Førde 2 – 1
Stranda Aalesund 0 – 8
Volda Hødd 1 – 4
Træff Bergsøy 4 – 1
Eidsvåg (Romsdal) Molde 0 – 11
KIL/Hemne Kristiansund BK 0 – 1
Kattem Ranheim 0 – 4
Byåsen Mo 2 – 1
Charlottenlund Tiller 0 – 4
Stjørdals/Blink Strindheim 2 – 1[1]
Verdal Nardo 3 – 0
Steinkjer Levanger 1 – 2[1]
Sortland Bodø/Glimt 0 – 4
Harstad Alta 0 – 2
Finnsnes Tromsø 3 – 6
Fløya Skarp 0 – 1
Senja Mjølner 3 – 2
Hammerfest FK Tromsdalen 1 – 9
Brumunddal KFUM Oslo 2 – 3
Ottestad Nybergsund Trysil 0 – 1[1]
Moelven HamKam 0 – 3
Valdres Skeid 1 – 3
Ålgård Mandalskameratene 1 – 2[1]
Stord IL Åsane 1 – 3
Holmlia Stabæk 0 – 1
Bjarg Nest – Sotra 4 – 0
Saga Sogndal 2 – 6
Tornado Måløy Herd 4 – 0
Alvdal Rosenborg 0 – 7
Duel gespeeld op 2 mei
Drøbak/Frogn Kvik Halden 0 – 1

Tweede ronde[bewerken | brontekst bewerken]

Team 1 Team 2 Uitslag
Duel gespeeld op 11 mei
Nesodden Fredrikstad 0 – 3
KFUM Oslo Hønefoss BK 0 – 2
Kvik Halden Sandefjord Fotball 1 – 2
Hasle/Løren Stabæk 1 – 2
Kjelsås Vålerenga 2 – 1
Bærum Sarpsborg 08 2 – 3
Strømmen Notodden 0 – 1
Nybergsund Trysil Lørenskog 3 – 5[1]
Gjøvik FF Lillestrøm 0 – 2
Birkebeineren Strømsgodset 1 – 2
FK Tønsberg Mjøndalen 0 – 2
Vindbjart Start 3 – 4
Mandalskameratene Odd Grenland 0 – 2
Randaberg Flekkerøy 3 – 2
Sandnes Ulf Vidar 2 – 0
Fana Brann 2 – 3
Bjarg Haugesund 0 – 3
Åsane Løv-Ham 1 – 1[3]
Tornado Måløy Aalesund 0 – 5
Træff Molde 0 – 2
Stjørdals/Blink Ranheim 2 – 3
Verdal Rosenborg 0 – 5
Levanger Tiller 1 – 1[4]
Bodø/Glimt Skarp 6 – 1
Senja Tromsø 0 – 3
Alta Tromsdalen 3 – 0
Duels gespeeld op 12 mei
Skeid Kongsvinger 3 – 4
Asker Ørn – Horten 4 – 2
HamKam Byåsen 1 – 3
Staal Jørpeland Viking 0 – 3
Fyllingen Sogndal 0 – 2
Kristiansund BK Hødd 0 – 2

Derde ronde[bewerken | brontekst bewerken]

Team 1 Team 2 Uitslag
Duel gespeeld op 25 mei
Kjelsås Sarpsborg 08 1 – 2
Lørenskog Fredrikstad 0 – 4
Lillestrøm Sandefjord Fotball 0 – 0[5]
Hønefoss BK Stabæk 3 – 1
Mjøndalen Strømsgodset 1 – 2
Notodden Start 1 – 2
Randaberg Haugesund 3 – 5
Viking Sandnes Ulf 2 – 0
Sogndal Asker 2 – 0
Hødd Aalesund 1 – 2[1]
Tiller Molde 1 – 7
Ranheim Alta 0 – 0[6]
Tromsø Bodø/Glimt 3 – 0
Byåsen Rosenborg 3 – 6[1]
Duels gespeeld op 26 mei
Kongsvinger Odd Grenland 1 – 2[1]
Åsane Brann 0 – 1

Vierde ronde[bewerken | brontekst bewerken]

Team 1 Team 2 Uitslag
Duel gespeeld op 22 juni
Alta Tromsø 1 – 0
Brann Sogndal 2 – 2[7]
Haugesund Viking 2 – 3[1]
Aalesund Sarpsborg 08 3 – 0
Odd Grenland Fredrikstad 1 – 2
Start Strømsgodset 1 – 0
Rosenborg Lillestrøm 2 – 2[8]
Molde Hønefoss BK 3 – 1

Kwartfinales[bewerken | brontekst bewerken]

Team 1 Team 2 Uitslag
Duel gespeeld op 13 augustus
Aalesund Rosenborg 3 – 1
Start Alta 1 – 0
Duels gespeeld op 14 augustus
Fredrikstad Molde 3 – 2[1]
Viking Brann 1 – 1[9]

Halve finales[bewerken | brontekst bewerken]

Team 1 Team 2 Uitslag
Duel gespeeld op 21 september
Fredrikstad Brann 0 – 2
Duel gespeeld op 22 september
Aalesund Start 1 – 0

Finale[bewerken | brontekst bewerken]

6 november 2011 – Ullevaal Stadion, Oslo
25.032 toeschouwers
Scheidsrechter: Svein-Erik Edvartsen
Aalesunds FK Vlag van Noorwegen 2 – 1 Vlag van Noorwegen SK Brann
Michael Barrantes Goal 19'
Michael Barrantes Goal 38'
goals Goal 21' Zsolt Korcsmár
Kjetil Rekdal Vlag van Noorwegen Trainer-coach Vlag van Noorwegen Rune Skarsfjord
Sten Grytebust
Enar Jääger
Jonatan Tollås Nation
Daniel Arnefjord
Jo Nymo Matland
Fredrik Ulvestad
Jason Morrison
Magnus Sylling Olsen Werd na 90 minuten van het veld gehaald 90'
Michael Barrantes Werd na 87 minuten van het veld gehaald 87'
Demar Phillips
Edvard Skagestad Werd na 74 minuten van het veld gehaald 74'
opstellingen Piotr Leciejewski
Birkir Sævarsson
Zsolt Korcsmár
Lars Grorud
Hassan El Fakiri
Werd na 86 minuten van het veld gehaald 86' Maxi Bajter
Rodolph Austin
Diego Guastavino
Erik Mjelde
Werd na 71 minuten van het veld gehaald 71' Bjørnar Holmvik
Kim Ojo
Peter Orry Larsen Werd na 74 minuten in het veld gebracht 74'
Ville Jalasto Werd na 87 minuten in het veld gebracht 87'
Sander Post Werd na 90 minuten in het veld gebracht 90'
wissels Werd na 71 minuten in het veld gebracht 71' Fredrik Haugen
Werd na 86 minuten in het veld gebracht 86' Tadas Labukas
Jason Morrison Kreeg in de 45e minuut geel 45' gele kaarten Kreeg in de 40e minuut geel 40' Bjørnar Holmvik
Kreeg in de 45e minuut geel 45' Maxi Bajter
Kreeg in de 61e minuut geel 61' Birkir Sævarsson
Kreeg in de 73e minuut geel 73' Fredrik Haugen
rode kaarten

Winnende formatie[bewerken | brontekst bewerken]

Sten Grytebust, Jonatan Tollås Nation, Daniel Arnefjord, Enar Jääger, Jo Nymo Matland, Magnus Sylling Olsen, Sander Post, Jason Morrison, Demar Phillips, Fredrik Ulvestad, Michael Barrantes, Ville Jalasto, Edvard Skagestad, Peter Orry Larsen, Jonas Sandquist, Amund Skiri, Christian Myklebust, Lars Fuhre, Fredrik Carlsen, Solomon Okoronkwo, Jonathan Parr, Kjell Rune Sellin, Didrik Knutsen Fløtre, Adam Sellami Honningsvåg en Robert Sannes. Trainer-coach: Kjetil Rekdal.

Topscorers[bewerken | brontekst bewerken]

  • In onderstaand overzicht zijn alleen de spelers opgenomen met drie of meer treffers achter hun naam.
Naam speler Club Goals Duels Gem.
1 Daniel Chima Chukwu Molde 7 5 1,40
2 Celso Borges Fredrikstad 7 6 1,17
3 Michael Barrantes Aalesund 7 7 1,00
4 José Mota Molde 6 3 2,00
5 Eirik Ulland Andersen Haugesund 5 3 1,67
6 Olav Tuelo Johannesen Kongsvinger 5 3 1,67
7 Mustafa Abdellaoue Tromsø 5 3 1,67
8 Muhamed Keita Strømsgodset 5 4 1,25
9 Erik Nevland Viking 5 5 1,00
10 Torgeir Dahle Byåsen 4 ? ?
11 Nedzad Sisic Stjørdals-Blink 4 ? ?
12 Vegard Lysvoll Tromsdalen 4 ? ?
13 Jim André Johansen Bodø/Glimt 4 3 1,33
14 Mushaga Bakenga Rosenborg 4 3 1,33
15 Petar Rnkovic Mjøndalen 4 3 1,33
16 Alexander Søderlund Haugesund 4 4 1,00
17 Ole Jørgen Halvorsen Sogndal 4 4 1,00
18 Ole Martin Årst Start 4 6 0,67
19 Reidar Waage Tromsdalen 3 ? ?
20 Bardh Shala Skeid 3 ? ?
21 Alexander Victor Nynes Byåsen 3 ? ?
22 Dennis Obeng Lørenskog 3 ? ?
23 Morten Torset Rødde 3 ? ?
24 Lars Kristian Pedersen Fløy 3 ? ?
25 Fegor Ogude Vålerenga 3 1 3,00
26 Remond Mendy NIL-Trysil 3 2 1,50
27 Isaac Boakye Vålerenga 3 2 1,50
28 Kevin Beugré Hønefoss 3 3 1,00
29 Björn Bergmann Sigurdarson Lillestrøm 3 3 1,00
30 Jan Banan Halbrendt Tømmernes Asker 3 3 1,00
31 Atli Heimisson Asker 3 3 1,00
32 Panajotis Dimitriadis Sandefjord 3 3 1,00
33 Adama Diomandé Hødd 3 3 1,00
34 Bengt Sæternes Viking 3 3 1,00
35 Trond Olsen Rosenborg 3 4 0,75
36 Thomas Sørum Haugesund 3 4 0,75
37 Martin Wiig Sarpsborg 08 3 4 0,75
38 Mattias Moström Molde 3 5 0,60
39 Espen Hoff Start 3 5 0,60
40 Mikael Dorsin Rosenborg 3 5 0,60
41 Magnus Sylling Olsen Aalesund 3 6 0,50
42 Kim Ojo Brann 3 7 0,43

Zie ook[bewerken | brontekst bewerken]