Opper-Silezisch voetbalkampioenschap 1922/23
Uiterlijk
In 1922/23 werd het twaalfde Opper-Silezisch voetbalkampioenschap gespeeld, dat georganiseerd werd door de Zuidoost-Duitse voetbalbond. Doordat Duitsland een deel van Opper-Silezië moest afstaan aan Polen ging de clubs uit de regio Kattowitz en Königshütte in de Poolse competitie spelen of ze werden ontbonden.
Beuthener SuSV 09 werd kampioen en plaatste zich voor de Zuidoost-Duitse eindronde. In de groepsfase eindigde de club samen eerste met Vereinigte Breslauer Sportfreunde en verloor de wedstrijd om de titel met 2:0.
Reguliere competitie
Beuthen
Ostkreis
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Beuthener SuSV 09 | 10 | 9 | 0 | 1 | 24:15 | 18:2 |
2. | VfB 1918 Beuthen | 10 | 8 | 0 | 2 | 25:15 | 16:4 |
3. | Sportfreunde Roßberg | 10 | 5 | 0 | 5 | 10:11 | 10:10 |
4. | FC Wacker Beuthen | 9 | 3 | 1 | 5 | 11:13 | 7:11 |
5. | VfR 1920 Beuthen | 9 | 3 | 1 | 5 | 11:17 | 7:11 |
6. | FC Preußen Beuthen | 10 | 0 | 0 | 10 | 4:14 | 0:20 |
SV 1913 Beuthen en FC Borussia Beuthen fuseerden tot FC Preußen Beuthen.
Westkreis
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sportfreunde 1920 Mikultschütz | 8 | 13:3 | ||||
2. | FC Diana Schomberg | 8 | 12:4 | ||||
3. | TV Borsigwerk | 7 | 9:5 | ||||
4. | SuSV 1912 Miechowitz | 7 | 4:10 | ||||
5. | TSV Peiskretscham | 8 | 0:16 |
Play-off
Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
Beuthener SuSV 09 | 1:0 | Sportfreunde 1920 Mikultschütz |
Gleiwitz
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | TV Vorwärts Gleiwitz | 12 | 10 | 0 | 2 | 57:8 | 20:4 |
2. | VfB 1910 Gleiwitz | 12 | 9 | 2 | 1 | 35:13 | 20:4 |
3. | RV 09 Gleiwitz | 12 | 9 | 0 | 3 | 17:14 | 18:6 |
4. | SC Preußen 1910 Zaborze | 11 | 5 | 0 | 6 | 17:28 | 10:12 |
5. | MTV 1878 Gleiwitz | 12 | 3 | 1 | 8 | 8:31 | 7:17 |
6. | VfR 1919 Gleiwitz | 11 | 3 | 1 | 7 | 6:35 | 7:15 |
7. | Gleiwitzer Sportfreunde | 12 | 0 | 0 | 12 | 3:14 | 0:24 |
8. | SC Diana Hindenburg | Teruggetrokken |
Play-off
Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
TV Vorwärts Gleiwitz | 3:0 | VfB 1910 Gleiwitz |
Ratibor
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SVgg 03 Ratibor | 8 | 5 | 0 | 3 | 22:9 | 10:6 |
2. | SV 1919 Ostrog | 5 | 4 | 1 | 0 | 15:2 | 9:1 |
3. | SV Preußen 06 Ratibor | 7 | 3 | 2 | 2 | 10:5 | 8:6 |
4. | SV Schlesien 07 Ratibor | 6 | 1 | 0 | 5 | 3:27 | 2:10 |
5. | Coseler Sportfreunde | 4 | 0 | 1 | 3 | 1:8 | 1:7 |
Oppeln
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SVgg 1911 Kreuzburg | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | |
2. | VfR Oppeln | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | |
3. | Verein Oppelner Sportfreunde 1919 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:4 |
Neustadt
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SuSV Guts Muths Neustadt | 4 | 3 | 1 | 0 | 12:7 | 7:1 |
2. | VfR Neustadt | 3 | 1 | 1 | 1 | 10:6 | 3:3 |
3. | SV Bad Ziegenhals | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:6 | 0:2 |
4. | FC Reiterregiment 11 Neustadt | 2 | 0 | 0 | 2 | 3:7 | 0:4 |
Finaleronde
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Beuthener SuSV 09 | 4 | 4 | 0 | 0 | 31:2 | 8:0 |
2. | TV Vorwärts Gleiwitz | 4 | 3 | 0 | 1 | 20:6 | 6:2 |
3. | SVgg 1911 Kreuzburg | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:11 | 2:4 |
4. | SV 1919 Ostrog | 4 | 1 | 0 | 3 | 8:17 | 2:6 |
5. | SV Ziegenhals | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:30 | 0:6 |