Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Volleybal is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1972 te München.

Heren[bewerken]

De 12 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:

  • Groep A: Bulgarije, Polen, Tsjecho-Slowakije, Tunesië, USSR en Zuid-Korea.
  • Groep B: Brazilië, Cuba, Japan, Oost-Duitsland, Roemenië en West-Duitsland.

Voorronde[bewerken]

Groep A[bewerken]

27 augustus 10:00 Vlag van Tunesië Tunesië - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 0 - 3 (10-15,6-15,4-15)
27 augustus 14:00 Vlag van Polen Polen - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 0 - 3 (13-15,14-16,8-15)
27 augustus 19:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Bulgarije Bulgarije 1 - 3 (18-16,6-15,9-15,13-15)
29 augustus 10:00 Vlag van Polen Polen - Vlag van Tunesië Tunesië 3 - 0 (15-6,15-11,15-1)
29 augustus 14:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 0 - 3 (15-17,12-15,4-15)
29 augustus 19:30 Vlag van Bulgarije Bulgarije - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 3 - 2 (15-11,15-11,12-15,14-16,15-9)
31 augustus 10:00 Vlag van Tunesië Tunesië - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 0 - 3 (11-15,4-15,10-15)
31 augustus 14:00 Vlag van Polen Polen - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 1 - 3 (7-15,15-13,11-15,6-15)
31 augustus 19:30 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Bulgarije Bulgarije 3 - 1 (9-15,15-10,15-11,15-10)
2 september 10:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Tunesië Tunesië 3 - 0 (15-1,15-3,15-1)
2 september 14:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 3 - 0 (15-10,15-10,15-12)
2 september 19:30 Vlag van Bulgarije Bulgarije - Vlag van Polen Polen 3 - 2 (14-16,12-15,15-7,15-3,15-10)
5 september 09:00 Vlag van Tunesië Tunesië - Vlag van Bulgarije Bulgarije 0 - 3 (10-15,5-15,7-15)
5 september 10:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 0 - 3 (11-15,5-15,13-15)
5 september 14:00 Vlag van Polen Polen - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 2 - 3 (15-11,12-15,12-15,15-10,13-15)
rang land G W V Sv St Pv Pt Pts
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 5 5 0 15 3 257 196 10
2 Vlag van Bulgarije Bulgarije 5 4 1 13 8 294 235 9
3 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 5 3 2 11 6 230 205 8
4 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 5 2 3 7 10 209 197 7
5 Vlag van Polen Polen 5 1 4 8 12 237 259 6
6 Vlag van Tunesië Tunesië 5 0 5 0 15 90 255 5

Groep B[bewerken]

28 augustus 10:00 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van de DDR DDR 0 - 3 (7-15,13-15,7-15)
28 augustus 14:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Japan Japan 0 - 3 (4-15,5-15,6-15)
28 augustus 19:30 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland - Vlag van Brazilië Brazilië 2 - 3 (7-15,8-15,19-17,15-6,9-15)
30 augustus 10:00 Vlag van de DDR DDR - Vlag van Brazilië Brazilië 3 - 1 (15-5,7-15,16-14,15-10)
30 augustus 14:00 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Japan Japan 0 - 3 (10-15,9-15,5-15)
30 augustus 19:30 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland - Vlag van Roemenië Roemenië 0 - 3 (9-15,1-15,8-15)
1 september 10:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van Brazilië Brazilië 2 - 3 (16-18,15-11,7-15,15-11,12-15)
1 september 14:00 Vlag van Japan Japan - Vlag van de DDR DDR 3 - 0 (15-4,15-2,15-6)
1 september 19:30 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland - Vlag van Cuba Cuba 2 - 3 (8-15,11-15,15-10,15-12,8-15)
3 september 10:00 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland - Vlag van de DDR DDR 0 - 3 (7-15,6-15,4-15)
3 september 14:00 Vlag van Japan Japan - Vlag van Brazilië Brazilië 3 - 0 (15-7,15-13,15-11)
3 september 19:30 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Roemenië Roemenië 0 - 3 (7-15,15-17,13-15)
5 september 15:30 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland - Vlag van Japan Japan 0 - 3 (3-15,6-15,4-15)
6 september 19:30 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Brazilië Brazilië 3 - 2 (16-14,6-15,15-7,7-15,15-9)
6 september 21:00 Vlag van Roemenië Roemenië - Vlag van de DDR DDR 0 - 3 (10-15,12-15,7-15)
rang land G W V Sv St Pv Pt Pts
1 Vlag van Japan Japan 5 5 0 15 0 225 95 10
2 Vlag van de DDR DDR 5 4 1 12 4 200 162 9
3 Vlag van Roemenië Roemenië 5 2 3 8 9 201 213 7
4 Vlag van Brazilië Brazilië 5 2 3 9 13 273 280 7
5 Vlag van Cuba Cuba 5 2 3 6 13 212 254 7
6 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 5 0 5 4 15 163 270 5

Plaatsingsronde[bewerken]

5e t/m 8e plaats[bewerken]

8 september 10:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Roemenië Roemenië 0 - 3 (12-15,7-15,8-15)
8 september 14:00 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije - Vlag van Brazilië Brazilië 3 - 0 (15-8,15-6,15-1)

11e en 12e plaats[bewerken]

8 september 21:00 Vlag van Tunesië Tunesië - Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 1 - 3 (5-15,16-14,4-15,9-15)

9e en 10e plaats[bewerken]

9 september 10:00 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Polen Polen 0 - 3 (2-15,7-15,13-15)

7e en 8e plaats[bewerken]

9 september 14:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Brazilië Brazilië 3 - 0 (18-16,15-7,15-5)

5e en 6e plaats[bewerken]

9 september 15:30 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije - Vlag van Roemenië Roemenië 1 - 3 (15-8,7-15,10-15,14-15)

Halve Finales[bewerken]

8 september 15:30 Vlag van Bulgarije Bulgarije - Vlag van Japan Japan 2 - 3 (15-13,15-9,9-15,9-15,12-15)
8 september 19:30 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van de DDR DDR 1 - 3 (6-15,8-15,15-13,9-15)

Bronzen Finale[bewerken]

9 september 19:30 Vlag van Bulgarije Bulgarije - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 0 - 3 (11-15,8-15,13-15)

Finale[bewerken]

9 september 21:00 Vlag van de DDR DDR - Vlag van Japan Japan 1 - 3 (15-11,2-15,10-15,10-15)

Eindrangschikking[bewerken]

rang land
Goud Vlag van Japan Japan
Zilver Vlag van de DDR DDR
Brons Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
4 Vlag van Bulgarije Bulgarije
5 Vlag van Roemenië Roemenië
6 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
7 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
8 Vlag van Brazilië Brazilië
9 Vlag van Polen Polen
10 Vlag van Cuba Cuba
11 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
12 Vlag van Tunesië Tunesië

Dames[bewerken]

De 8 deelnemende landen waren verdeeld over 2 groepen:

  • Groep A: Hongarije, USSR, West-Duitsland en Zuid-Korea.
  • Groep B: Cuba, Japan, Noord-Korea en Tsjechoslowakije.

Voorronde[bewerken]

Groep A[bewerken]

27 augustus 15:30 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 3 - 0 (15-8,15-11,15-9)
27 augustus 21:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 1 - 3 (15-11,8-15,7-15,7-15)
29 augustus 15:30 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 0 - 3 (7-15,13-15,11-15)
29 augustus 21:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 3 - 0 (15-5,15-7,15-9)
31 augustus 15:30 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 1 - 3 (12-15,2-15,15-13,9-15)
31 augustus 21:00 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 3 - 0 (15-2,15-8,15-2)
rang land G W V Sv St Pv Pt Pts
1 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 3 3 0 9 2 159 96 6
2 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea 3 2 1 7 3 127 99 5
3 Vlag van Hongarije Hongarije 3 1 2 4 6 114 131 4
4 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 3 0 3 0 9 61 135 3

Groep B[bewerken]

28 augustus 15:30 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Noord-Korea Noord-Korea 0 - 3 (1-15,8-15,3-15)
28 augustus 21:00 Vlag van Japan Japan - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 3 - 0 (15-1,15-7,15-9)
30 augustus 15:30 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Japan Japan 0 - 3 (2-15,3-15,5-15)
30 augustus 21:00 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije - Vlag van Noord-Korea Noord-Korea 0 - 3 (3-15,7-15,8-15)
1 september 15:30 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 3 - 1 (6-15,15-12,15-10,15-13)
1 september 21:00 Vlag van Japan Japan - Vlag van Noord-Korea Noord-Korea 3 - 0 (15-3,15-2,16-14)
rang land G W V Sv St Pv Pt Pts
1 Vlag van Japan Japan 3 3 0 9 0 136 56 6
2 Vlag van Noord-Korea Noord-Korea 3 2 1 6 3 119 76 5
3 Vlag van Cuba Cuba 3 1 2 3 7 73 140 4
4 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 3 0 3 1 9 85 141 3

Plaatsingsronde[bewerken]

5e t/m 8e plaats[bewerken]

2 september 15:30 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland - Vlag van Cuba Cuba 0 - 3 (11-15,13-15,15-17)
2 september 21:00 Vlag van Hongarije Hongarije - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije 3 - 2 (15-9,13-15,11-15,15-10,15-11)

7e en 8e plaats[bewerken]

7 september 14:00 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije - Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland 3 - 0 (15-13,15-4,16-14)

5e en 6e plaats[bewerken]

7 september 15:30 Vlag van Cuba Cuba - Vlag van Hongarije Hongarije 2 - 3 (15-13,16-14,14-16,5-15,11-15)

Halve Finales[bewerken]

3 september 15:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Japan Japan 0 - 3 (3-15,5-15,9-15)
3 september 21:00 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie - Vlag van Noord-Korea Noord-Korea 3 - 1 (15-10,16-14,7-15,15-8)

Bronzen Finale[bewerken]

7 september 19:30 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea - Vlag van Noord-Korea Noord-Korea 0 - 3 (7-15,9-15,9-15)

Finale[bewerken]

7 september 21:00 Vlag van Japan Japan - Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 2 - 3 (11-15,15-4,11-15,15-9,11-15)

Eindrangschikking[bewerken]

rang land
Goud Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Zilver Vlag van Japan Japan
Brons Vlag van Noord-Korea Noord-Korea
4 Vlag van Zuid-Korea Zuid-Korea
5 Vlag van Hongarije Hongarije
6 Vlag van Cuba Cuba
7 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
8 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland

Medaillespiegel[bewerken]

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1 Vlag van Japan Japan 1 1 0 2
2 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie 1 0 1 2
3 Vlag van de DDR DDR 0 1 0 1
4 Vlag van Noord-Korea Noord-Korea 0 0 1 1

Externe link[bewerken]