Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2000

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Jump to search
Olympische klassen in 2000

Zeilen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney. De zeilwedstrijden vonden plaats in de Rushcutters Bay.

Er werd in elf zeilklassen om de medailles werd gestreden, drie voor mannen, drie voor vrouwen en vijf open klassen. In vergelijking met de Spelen van 1996 was de 49er-klasse toegevoegd bij de Open klassen.

Voor Nederland behaalde Margriet Matthijsse een zilveren medaille in de Europe klasse. België behaalde geen zeilmedailles op deze Spelen. De Nederlandse Antillen behaalde geen medaille.

Mannen[bewerken]

Mistral One Design[bewerken]

rang sporter land
Goud Christoph Sieber Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
Zilver Carlos Espinola Vlag van Argentinië Argentinië
Brons Aaron McIntosh Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland

Finn klasse[bewerken]

rang sporter land
Goud Iain Percy Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Zilver Luca Devoti Vlag van Italië Italië
Brons Fredrik Lööf Vlag van Zweden Zweden

470 klasse[bewerken]

rang sporter land
Goud Tom King/Mark Turnball Vlag van Australië Australië
Zilver Paul Förster/Robert Merrick Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Brons Juan de la Fuente/Javier Conte Vlag van Argentinië Argentinië

Vrouwen[bewerken]

Mistral One Design[bewerken]

rang sporter land
Goud Alessandra Sensini Vlag van Italië Italië
Zilver Amelie Lux Vlag van Duitsland Duitsland
Brons Barbara Kendall Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland

Europe klasse[bewerken]

rang sporter land
Goud Shirley Robertson Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Zilver Margriet Matthijsse Vlag van Nederland Nederland
Brons Serena Amato Vlag van Argentinië Argentinië

470 klasse[bewerken]

rang sporter land
Goud Jenny Armstrong/Belinda Stowell Vlag van Australië Australië
Zilver Jennifer Isler/Sara Glaser Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Brons Ruslana Taran/Olena Pakholchyk Vlag van Oekraïne Oekraïne

Open klassen[bewerken]

Laser klasse[bewerken]

rang sporter land
Goud Ben Ainslie Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Zilver Robert Scheidt Vlag van Brazilië Brazilië
Brons Michael Blackburn Vlag van Australië Australië

49er-klasse[bewerken]

rang sporter land
Goud Jyrki Jarvi/Thomas Johanson Vlag van Finland Finland
Zilver Ian Barker/Simon Hiscocks Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Brons Jonathan McKee/Charlie McKee Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten

Star klasse[bewerken]

rang sporter land
Goud Mark Reynolds/Magnus Liljedahl Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Zilver Ian Walker/Marc Covell Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Brons Torben Grael/Marcelo Ferreira Vlag van Brazilië Brazilië

Tornado klasse[bewerken]

rang sporter land
Goud Roman Hagara/Hans-Peter Steinacher Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
Zilver John Forbes/Darren Bundock Vlag van Australië Australië
Brons Roland Gäbler/René Schwall Vlag van Duitsland Duitsland

Soling klasse[bewerken]

rang sporter land
Goud Jesper Bank/Henrik Blakskjaer/Thomas Jacobsen Vlag van Denemarken Denemarken
Zilver Jochen Schümann/Gunnar Bahr/Ingo Borkowski Vlag van Duitsland Duitsland
Brons Paul Davis/Hermann Johannessen/Espen Stokkeland Vlag van Noorwegen Noorwegen

Medaillespiegel[bewerken]

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië 3 2 0 5
2 Vlag van Australië Australië 2 1 1 4
3 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 2 0 0 2
4 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten 1 2 1 4
5 Vlag van Italië Italië 1 1 0 2
6 Vlag van Denemarken Denemarken 1 0 0 1
Vlag van Finland Finland 1 0 0 1
8 Vlag van Duitsland Duitsland 0 2 1 3
9 Vlag van Argentinië Argentinië 0 1 2 3
10 Vlag van Brazilië Brazilië 0 1 1 2
11 Vlag van Nederland Nederland 0 1 0 1
12 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland 0 0 2 2
13 Vlag van Noorwegen Noorwegen 0 0 1 1
Vlag van Oekraïne Oekraïne 0 0 1 1
Vlag van Zweden Zweden 0 0 1 1
totaal 11 11 11 33