Hongkong op de Olympische Zomerspelen 1984
Hongkong op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Hongkong | ||||||||||||||||
IOC-landcode | HKG | ||||||||||||||||
NOC | Sports Federation and Olympic Committee of Hong Kong China (zh) (en) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Hongkong op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Hongkong op de Winterspelen | |||||||||||||||||
2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
|
Hongkong nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles, Verenigde Staten. Net als bij de zeven eerdere deelnames werd geen medaille gewonnen.
Deelnemers en resultaten[bewerken | brontekst bewerken]
Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lam Tin Sau | hoogspringen (m) | kwalificatie groep B: 12de met 2,10m | |
Yuko Gordon | marathon (v) | 2:46.12 | |
Winnie Ng | 2:42.38 |
Boogschieten[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lo Kam Kuen | individueel (m) | 1ste ronde: 55ste met 1121 punten 2de ronde: 57ste met 1072 punten totaal: 2193 punten | |
Fok Ming-Shan | 1ste ronde: 57ste met 1077 punten 2de ronde: 56ste met 1088 punten totaal: 2165 punten | ||
Steve Yuen | 1ste ronde: 54ste met 1129 punten 2de ronde: 55ste met 1094 punten totaal: 2223 punten | ||
Macy Lau | individueel (v) | 1ste ronde: 39ste met 1162 punten 2de ronde: 37ste met 1164 punten totaal: 2326 punten | |
Wang-Lau So-Han | 1ste ronde: 47ste met 1025 punten 2de ronde: 47ste met 1031 punten totaal: 2056 punten | ||
Ng Wing-Na | 1ste ronde: 45ste met 1091 punten 2de ronde: 45ste met 1057 punten totaal: 2148 punten |
Judo[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yeung Luen Lin | -60kg (m) | ||
Chong Siao Chin | -65kg (m) | ||
Tan Chin Kee | -71kg (m) | ||
Li Chung Tai | -78kg (m) |
Kanovaren[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ng Hin Wan | K-1 500m (m) | serie 1: 7de in 2.14,60 herkansingen: 5de in 2.12,075 | |
Tsoi Ngai Won | K-1 1000m (m) | serie 1: 8ste in 4.44,09 herkansingen: 5de in 4.35,45 | |
Tang Kwok Cheung Tsoi Ngai Won |
K-2 500m (m) | serie 1: 7de in 1.59,75 herkansingen: 6de in 1.52,81 | |
Cheung Chak Chuen Ng Hin Wan Ng Tsuen Man Tang Kwok Cheung |
K-4 1000m (m) | serie 1: 8ste in 3.21,05 herkansingen: 5de in 3.46,92 | |
Ho Kim Fai | K-1 500m (v) | serie 1: 6de in 2.30,95 herkansingen: 5de in 2.30,40 | |
Ho Kim Fai To Kit Yong |
K-2 500m (v) | serie 1: 5de in 1.50,51 herkansingen: 4de in 2.11,71 |
Schermen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lam Tak Chuen | degen (m) | 1ste ronde groep 9: 5de met 0 overwinningen | |
Denis Cunningham | 1ste ronde groep 11: 5de met 2 overwinningen | ||
Liu Chi On | 1ste ronde groep 8: 5de met 1 overwinning | ||
Denis Cunningham Lai Yee Lap Lam Tak Chuen Liu Chi On |
degen team (m) | 1ste ronde groep 2: 4de met 0 overwinningen | |
Lam Tak Chuen | floret (m) | 1ste ronde groep 7: 5de met 1 overwinning | |
Ko Yin Fai | 1ste ronde groep 3: 5de met 1 overwinning | ||
Lai Yee Lap | 1ste ronde groep 10: 5de met 1 overwinning | ||
Ko Yin Fai Lai Yee Lap Lam Tak Chuen Liu Chi On |
floret team (m) | 1ste ronde groep 2: 4de met 0 overwinningen |
Schietsport[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Peter Rull Jr. | 50m geweer liggend (m) | 578 punten: (98-94-93-99-97-97) | |
Gilbert U | 50m pistool (m) | 536 punten: (89-92-89-91-90-85) | |
Ho Chung Kin | 25m snelvuurpistool (m) | 560 punten: (291-285) | |
Solomon Lee | 576 punten: (276-284) | ||
Anthony Chuang | skeet | 149 punten | |
Chow Tsun Man | 178 punten | ||
Cheng Shu Ming | trap | 175 punten |
Schoonspringen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Andy Kwan | 3m plank (m) | voorronde: 24ste met 433,89 punten | |
Kam Yang Wai | voorronde: 27ste met 387,63 punten |
Wielersport[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Weg | |||
Choy Yiu Chung | wegwedstrijd (m) | niet gefinisht | |
Hung Chung Yam | niet gefinisht | ||
Law Siu On | niet gefinisht | ||
Leung Hung Tak | niet gefinisht | ||
Choy Yiu Chung Hung Chung Yam Law Siu On Leung Hung Tak |
ploegentijdrit (m) | 2:17.24 |
Zeilen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Lee Keung Choi | windsurfer (m) | 207,0 punten: (31-25-31-21-30- |
Zwemmen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Li Khai-kam | 100m vrije slag (m) | serie 1: 4de in 53,48 | |
Ng Wing Hon | 200m vrije slag (m) | serie 3: 7de in 2.03,66 | |
Tsang Yi Ming | serie 6: 7de in 2.03,11 | ||
Li Khai Kam | 100m schoolslag (m) | serie 5: 6de in 1.08,75 | |
Watt Kam Sing | serie 2: 5de in 1.08,07 | ||
200m schoolslag (m) | serie 6: 6de in 2.32,13 | ||
Tsang Yi Ming | 100m vlinderslag (m) | serie 1: 5de in 58,25 | |
200m vlinderslag (m) | serie 2: 6de in 2.08,44 | ||
Ng Wing Hon | 200m wisselslag (m) | serie 6: 6de in 2.18,64 | |
Tsang Yi Ming | serie 2: 6de in 2.17,75 | ||
Ng Wing Hon | 400m wisselslag (m) | serie 1: 7de in 4.58,98 | |
Wu Ming Hsun | serie 4: 7de in 5.02,94 | ||
Fenella Ng | 100m vrije slag (v) | serie 3: 6de in 1.01,82 | |
Kathy Wong | serie 2: 6de in 1.01,03 | ||
Fenella Ng | 200m vrije slag (v) | serie 1: 6de in 2.13,94 | |
400m vrije slag (v) | serie 4: 7de in 4.43,41 | ||
Lotta Flink | 100m rugslag (v) | serie 1: 7de in 1.09,70 | |
Kathy Wong | serie 4: 7de in 1.10,19 | ||
Lotta Flink | 200m rugslag (v) | serie 2: 7de in 2.29,00 | |
Kathy Wong | serie 4: niet gestart | ||
Chow Lai Yee | 100m schoolslag (v) | serie 1: 7de in 1.17,92 | |
100m schoolslag (v) | serie 1: 7de in 2.50,45 | ||
Lotta Flink | 200m wisselslag (v) | serie 2: 7de in 2.31,70 | |
Kathy Wong Fenella Ng Lotta Flink Chow Lai Yee |
4x100m vrije slag (v) | serie 1: 6de in 4.12,53 | |
Lotta Flink Chow Lai Yee Kathy Wong Fenella Ng |
4x100m wisselslag (v) | serie 1: 6de in 4.38,62 |
Bronnen, noten en/of referenties
|