Rusland op de Olympische Winterspelen 2002

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Rusland op de Olympische Spelen
Rusland op de Olympische Winterspelen 2002
Land Rusland
IOC-landcode RUS
NOC Russisch Olympisch Comité
(ru) externe link
Olympische Winterspelen 2002 in Salt Lake City
Vlaggendrager Aleksej Prokoerorov
Aantal deelnemers 151
Aantal disciplines 15
Medailles
Rang: 5
goud
5
zilver
4
brons
4
totaal
13
Rusland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Rusland op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Tijdens de Olympische Winterspelen van 2002, die in Salt Lake City (Verenigde Staten) werden gehouden, nam de Rusland voor de derde keer deel.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Biatlon Olga Pyljova 10 km achtervolging (v)
Goud
Kunstrijden Aleksej Jagoedin mannen
Goud
Jelena Berezjnaja
Anton Sicharoelidze
paarrijden
Goud
Langlaufen Michail Ivanov 50 km klassiek (m)
Goud
Joelija Tsjepalova sprint (v)
Goud
Kunstrijden Jevgeni Ploesjenko mannen
Zilver
Irina Sloetskaja vrouwen
Zilver
Irina Lobatsjeva
Ilja Averboech
ijsdansen
Zilver
Langlaufen Joelija Tsjepalova 10 km klassiek (v)
Zilver
Biatlon Viktor Majgoerov 20 km (m)
Brons
Olga Pyljova
Galina Koekleva
Svetlana Isjmoeratova
Albina Achatova
4x7,5 km estafette (v)
Brons
Langlaufen Joelija Tsjepalova 15 km vrije stijl massastart (v)
Brons
IJshockey Olympisch team mannen
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpineskiën[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andrej Filitsjkin afdaling (m) 41e 1.43,73 (+4,60)
super g (m) dnf opgave
reuzenslalom (m) dnf-2 opgave run 2 — 1.15,74+dnf
combinatie (m) 14e 3.28,14 (+10,58)
afdaling: 1.43,04
slalom: 1.45,10 — 50,19+54,91
Maksim Kedrin afdaling (m) 36e 1.43,04 (+3,91)
combinatie (m) dns-s1 niet gestart slalom run 1
afdaling: 1.42,81
Sergej Komarov afdaling (m) 44e 1.45,25 (+6,12)
super g (m) dnf opgave
reuzenslalom (m) 40e 2.33,56 (+10,28) — 1.17,78+1.15,78
combinatie (m) 22e 3.32,03 (+14,47)
afdaling: 1.43,47
slalom: 1.48,56 — 51,66+56,90
Pavel Sjestakov afdaling (m) 43e 1.44,35 (+5,22)
super g (m) 23e 1.25,16 (+3,58)
reuzenslalom (m) 32e 2.29,97 (+6,69) — 1.15,80+1.14,17
combinatie (m) 18e 3.30,18 (+12,62)
afdaling: 1.41,45
slalom: 1.48,73 — 52,54+56,19
Varvara Zelenskaja afdaling (v) 21e 1.42,43 (+2,87)
super g (v) 26e 1.16,62 (+3,03)

Biatlon[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Viktor Majgoerov 10 km sprint (m) 7e 25.50,9 (+59,6) pen.: 0 (0 + 0)
12,5 km achtervolging (m) 7e +1.20,5 pen.: 3 (2 + 0 + 1 + 0)
20 km (m) Brons 51.40,6 (+37,3) pen.: 1 (0 + 0 + 1 + 0)
Pavel Rostovtsev 10 km sprint (m) 6e 25.50,1 (+58,8) pen.: 1 (0 + 1)
12,5 km achtervolging (m) 5e +1.08,5 pen.: 2 (0 + 0 + 1 + 1)
20 km (m) 6e 52.33,5 (+1.30,2) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0)
Sergej Rozjkov 10 km sprint (m) 51e 27.39,8 (+2.48,5) pen.: 4 (3 + 1)
12,5 km achtervolging (m) 27e +3.02,7 pen.: 1 (1 + 0 + 0 + 0)
20 km (m) 12e 53.43,8 (+2.40,5) pen.: 0 (0 + 0 + 0 + 0)
Sergej Roesinov 10 km sprint (m) 33e 27.04,3 (+2.13,0) pen.: 1 (0 + 1)
12,5 km achtervolging (m) 31e +3.39,9 pen.: 3 (0 + 2 + 0 + 1)
Sergej Tsjepikov 20 km (m) 8e 52.44,2 (+1.40,9) pen.: 1 (0 + 0 + 0 + 1)
Team
Viktor Majgoerov
Sergej Rozjkov
Sergej Tsjepikov
Pavel Rostovtsev
4x7,5 km
estafette (m)
4e 1:24.54,4 (+1.12,1) pen.: 0-9
21.51,4 pen.: 0-0 (0-0 + 0-0)
20.56,5 pen.: 0-3 (0-2 + 0-1)
21.24,8 pen.: 0-2 (0-0 + 0-2)
20.41,7 pen.: 0-4 (0-1 + 0-3)
Albina Achatova 15 km (v) 10e 49.06,1 (+1.37,0) pen.: 2 (2 + 0 + 0 + 0)
Anna Bogali 7,5 km sprint (v) 18e 22.25,8 (+1.44,4) pen.: 2 (0 + 2)
10 km achtervolging (v) 19e +2.32,3 pen.: 3 (0 + 0 + 1 + 2)
Svetlana Isjmoeratova 7,5 km sprint (v) 19e 22.27,3 (+1.45,9) pen.: 2 (0 + 2)
10 km achtervolging (v) 15e +1.42,6 pen.: 3 (0 + 0 + 2 + 1)
15 km (v) 8e 48.45,0 (+1.15,9) pen.: 2 (1 + 0 + 0 + 1)
Galina Koekleva 7,5 km sprint (v) 6e 21.32,1 (+50,7) pen.: 0 (0 + 0)
10 km achtervolging (v) 5e +24,0 pen.: 3 (1 + 1 + 0 + 1)
Olga Pyljova 7,5 km sprint (v) 8e 21.44,2 (+1.02,8) pen.: 1 (0 + 1)
10 km achtervolging (v) Goud 31.07,7 pen.: 1 (1 + 0 + 0 + 0)
15 km (v) 4e 48.14,0 (+44,9) pen.: 2 (0 + 0 + 0 + 2)
Olga Zajtseva 15 km (v) 37e 52.26,2 (+4.57,1) pen.: 4 (1 + 0 + 1 + 2)
Team
Olga Pyljova
Galina Koekleva
Svetlana Isjmoeratova
Albina Achatova
4x7,5 km
estafette (v)
Brons 1:29.19,7 (+1.24,7) pen.: 2-13
21.32,4 pen.: 0-2 (0-1 + 0-1)
23.05,8 pen.: 2-6 (0-3 + 2-3)
22.00,1 pen.: 0-2 (0-1 + 0-1)
22.41,4 pen.: 0-3 (0-1 + 0-2)

Bobsleeën[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aleksandr Zoebkov
Dmitri Stepoesjkin
2-mansbob (m)
Rusland I
18e 3.13,09 (+2,98)
(48,71 / 48,16 / 48,15 / 48,07)
Jevgeni Popov
Pjotr Makartsjoek
2-mansbob (m)
Rusland II
15e 3.12,71 (+2,60)
(48,12 / 48,18 / 48,22 / 48,19)
Jevgeni Popov
Pjotr Makartsjoek
Sergej Goloebev
Dmitri Stepoesjkin
4-mansbob (m)
Rusland I
8e 3.09,15 (+1,64)
(47,14 / 46,98 / 47,45 / 47,58)
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Selivjorstov
Filipp Jegorov
Aleksej Andrjoenin
4-mansbob (m)
Rusland II
16e 3.10,15 (+2,64)
(47,26 / 47,09 / 47,76 / 48,04)
Viktorija Tokovaja
Kristina Bader
2-mansbob (v)
Rusland I
8e 1.39,27 (+1,51)
(49,72 / 49,55)

Curling[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Olga Zjarkova
Nkeiroeka Jezech
Jana Nekrasova
Anastasija Skoeltan
Anjela Tiouvajeva
vrouwen 10e Groepsfase:
  5-  8 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Duitsland Duitsland
  6-  7 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Zwitserland Zwitserland
  6-  7 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Canada Canada
  5-  8 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
  7-  5 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Denemarken Denemarken
  4-  5 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Noorwegen Noorwegen
  4-11 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
  6-  7 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Japan Japan
  6-  9 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Zweden Zweden

Freestyleskiën[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vitali Gloesjtsjenko moguls (m) 17e dnq (kwalificatie: 24,20 p.)
Vladimir Tjoementsev 27e dnq (kwalificatie: 18,42 p.)
Vladimir Lebedev aerials (m) 14e dnq (kwalificatie: 213,84 p.)
Dmitri Archipov 15e dnq (kwalificatie: 212,70 p.)
Aleksandr Michajlov 23e dnq (kwalificatie: 146,63 p.)
Marina Tsjerkasova moguls (v) 9e 23,52 p. (kwalificatie: 22,44 p.)
Jelena Vorona 11e 23,17 p. (kwalificatie: 22,35 p.)
Olga Lazarenko 22e dnq (kwalificatie: 21,08 p.)
Ljoedmila Dymtsjenko 23e dnq (kwalificatie: 20,79 p.)
Olga Koroljova aerials (v) 4e 188,37 p. (kwalificatie: 161,52 p.)
Anna Zoekal 6e 174,24 p. (kwalificatie: 169,19 p.)
Natalja Orechova 7e 170,54 p. (kwalificatie: 169,53 p.)

Kunstrijden[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aleksej Jagoedin mannen Goud 1,5 p. (korte kür: 1 - lange kür: 1)
Jevgeni Ploesjenko Zilver 4,0 p. (korte kür: 4 - lange kür: 2)
Alexander Abt 5e 7,5 p. (korte kür: 5 - lange kür: 5)
Irina Sloetskaja vrouwen Zilver 3,0 p. (korte kür: 2 - lange kür: 2)
Maria Boetyrskaja 6e 8,5 p. (korte kür: 5 - lange kür: 6)
Viktoria Voltsjkova 9e 16,0 p. (korte kür: 12 - lange kür: 10)
Jelena Berezjnaja
Anton Sicharoelidze
paarrijden Goud 1,5 p. (korte kür: 1 - lange kür: 1)
Tatjana Totmjanina
Maksim Marinin
4e 6,0 p. (korte kür: 4 - lange kür: 4)
Maria Petrova
Aleksej Tichonov
6e 9,0 p. (korte kür: 6 - lange kür: 6)
Irina Lobatsjeva
Ilja Averboech
ijsdansen Zilver 4,0 p. (verpl.1: 2 - verpl.2: 2 - org.: 2 - vrij: 2)
Tatjana Navka
Roman Kostomarov
10e 19,0 p. (verpl.1: 9 - verpl.2: 9 - org.: 9 - vrij: 10)

Langlaufen[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nikolaj Bolsjakov 30 km vrije stijl massastart (m) 7e 1:12.50,6 (+1.19,6)
Vitali Denisov sprint (m) 30e dnq, kwal.:2.59,21 (+9,14)
15 km klassiek (m) 7e 38.17,9 (+1.10,5)
achtervolging 10 km+10 km (m) 5e +9,6 (klassiek:26.32,4 + vrije stijl:23.26,5)
Michail Ivanov 15 km klassiek (m) 11e 38.51,3 (+1.43,9)
50 km klassiek (m) Goud 2:06.20,8
Sergej Krjanin 30 km vrije stijl massastart (m) 8e 1:12.52,0 (+1.21,0)
50 km klassiek (m) 24e 2:16.59,8 (+10.39,0)
Sergej Novikov sprint (m) 16e dnq, kwal.:2.54,35 (+4,28)
15 km klassiek (m) 10e 38.49,3 (+1.41,9)
achtervolging 10 km+10 km (m) 16e +57,0 (klassiek:26.55,8 + vrije stijl:23.50,9)
Aleksej Prokoerorov 50 km klassiek (m) 28e 2:18.30,4 (+12.09,6)
achtervolging 10 km+10 km (m) 29e +1.36,3 (klassiek:27.24,5 + vrije stijl:24.01,2)
Vasili Rotsjev sprint (m) 28e dnq, kwal.:2.57,76 (+7,69)
15 km klassiek (m) 25e 39.42,1 (+2.34,7)
Dmitri Tisjkin sprint (m) 31e dnq, kwal.:2.59,40 (+9,33)
30 km vrije stijl massastart (m) 29e 1:15.10,2 (+3.39,2)
Vladimir Vilisov 30 km vrije stijl massastart (m) 15e 1:13.54,1 (+2.23,1)
50 km klassiek (m) 15e 2:14.37,5 (+8.16,7)
achtervolging 10 km+10 km (m) 36e +1.56,5 (klassiek:27.21,3 + vrije stijl:24.24,4)
Team
Sergej Novikov
Michail Ivanov
Vitali Denisov
Nikolaj Bolsjakov
4x10 km
estafette (m)
6e 1:34.50,1 (+2.04,6)
25.17,6
24.14,3
22.34,9
22.43,3
Jelena Boeroechina sprint (v) 16e dnq, kf 2 (4e): 3.19,3, kwal.:3.17,26 (+4,50)
15 km vrije stijl massastart (v) 13e 41.01,1 (+1.06,7)
Joelia Tsjepalova sprint (v) Goud Finale: 3.10,6, hf 2 (1e): 3.18,2, kf 3 (2e): 3.14,9, kwal.:3.13,03 (+0,27)
10 km klassiek (v) Zilver 28.09,9 (+4,3)
15 km vrije stijl massastart (v) Brons 40.02,7 (+8,3)
30 km klassiek (v) 9e 1:35.37,4 (+4.40,3)
achtervolging 5 km+5 km (v) 4e +1,4 (klassiek:13.30,0 + vrije stijl:11.41,3)
Olga Danilova 10 km klassiek (v) dq disk. doping (28.08,1)
30 km klassiek (v) dq disk. doping (1:33.44,1)
achtervolging 5 km+5 km (v) dq disk. doping (24.52,1) (klassiek:12.58,7 + vrije stijl:11.54,1)
Nina Gavriljoek sprint (v) 20e dnq, kwal.:3.20,02 (+7,26)
achtervolging 5 km+5 km (v) 5e +3,6 (klassiek:13.26,8 + vrije stijl:11.47,5)
Larisa Lazoetina 10 km klassiek (v) dq disk. doping (28.21,6)
15 km vrije stijl massastart (v) dq disk. doping (39.56,2)
30 km klassiek (v) dq disk. doping (1:29.09,0)
achtervolging 5 km+5 km (v) dq disk. doping (24.59,0) (klassiek:12.58,9 + vrije stijl:12.01,0)
Ljoebov Jegorova sprint (v) 11e dnq, kf 3 (3e): 3.16,0, kwal.:3.18,46 (+5,70)
10 km klassiek (v) 5e 28.50,7 (+45,1)
Olga Zavjalova 15 km vrije stijl massastart (v) 11e 40.53,3 (+58,9)
30 km klassiek (v) 19e 1:37.47,4 (+6.50,3)

Noordse combinatie[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aleksej Barannikov individueel (m) 23e +4.55,6 — schans: 227,0 p — 15 km: 40.44,3
Aleksej Tsvetkov 27e +5.16,5 — schans: 212,0 p — 15 km: 39.50,2
Aleksej Fadejev 31e +5.37,3 — schans: 214,5 p — 15 km: 40.24,0
Vladimir Lysenin 35e +6.09,8 — schans: 195,0 p — 15 km: 39.18,5
Team
Aleksej Fadejev
Aleksej Tsvetkov
Vladimir Lysenin
Aleksej Barannikov
team (m) dnf opgave
schans: 224,0 p — 5 km: 0.00,0
schans: 194,0 p — 5 km: 0.00,0
schans: 177,5 p — 5 km: 0.00,0
schans: 225,5 p — 5 km: 0.00,0

Rodelen[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Albert Demtsjenko mannen 5e 2.58,996 (+1,055)
(44,756 / 44,732 / 44,534 / 44,974)
Viktor Knejb 20e 3.00,265 (+2,324)
(45,333 / 45,034 / 44,796 / 45,102)
Aleksandr Gorlatsjev 21e 3.00,568 (+2,627)
(45,156 / 45,131 / 45,010 / 45,271)
Margarita Klimenko vrouwen 14e 2.55,560 (+3,096)
(43,889 / 43,951 / 43,920 / 43,800)
Anastasia Antonova 15e 2.55,669 (+3,205)
(44,034 / 43,840 / 43,967 / 43,828)
Anastasija Skoelkina 27e 2.58,855 (+6,391)
(44,657 / 44,464 / 44,934 / 44,800)
Danil Tsjaban
Jevgeni Zykov
dubbel 13e 1.27,586 (+1,504)
(43,691 / 43,895)
Michail Koezmitsj
Joeri Veselov
14e 1.27,659 (+1,577)
(43,815 / 43,844)

Schaatsen[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dmitri Dorofejev 500 m (m) 18e 1.10,75 (+1,52) — 35,48+35,27
Aleksandr Kibalko 1500 m (m) 22e 1.47,63 (+3,68)
Sergej Klevtsjenja 500 m (m) 13e 1.10,28 (+1,05) — 35,10+35,18
1000 m (m) 9e 1.08,41 (+1,23)
Joeri Kochanets 5000 m (m) 27e 6.36,48 (+21,82)
Jevgeni Lalenkov 1000 m (m) 23e 1.09,55 (+2,37)
1500 m (m) 10e 1.45,97 (+2,02)
Dmitri Lobkov 500 m (m) 11e 1.10,10 (+0,87) — 35,09+35,01
1000 m (m) 18e 1.09,20 (+2,02)
Vadim Sajoetin 1500 m (m) 37e 1.49,45 (+5,50)
5000 m (m) 25e 6.35,33 (+20,67)
Dmitri Sjepel 1500 m (m) 11e 1.45,98 (+2,03)
5000 m (m) 4e 6.21,85 (+7,19)
10000 m (m) 6e 13.23,83 (+24,91)
Varvara Barysjeva 1000 m (v) 20e 1.16,49 (+2,66)
1500 m (v) 10e 1.56,44 (+2,42)
3000 m (v) 14e 4.08,02 (+10,32)
5000 m (v) 5e 6.56,97 (+10,06)
Svetlana Zjoerova 500 m (v) 7e 1.15,64 (+0,89) — 37,55+38,09
1000 m (v) 11e 1.15,02 (+1,19)
Svetlana Kajkan 500 m (v) 10e 1.16,31 (+1,56) — 38,05+38,26
1000 m (v) 23e 1.16,93 (+3,10)
Tatjana Trapeznikova 1500 m (v) 17e 1.59,00 (+4,98)
3000 m (v) 15e 4.08,49 (+10,79)
Valentina Jaksjina 1500 m (v) 18e 1.59,28 (+5,26)
3000 m (v) 17e 4.11,48 (+13,78)
5000 m (v) 11e 7.08,42 (+21,51)

Schansspringen[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aleksandr Belov normale schans ind. (m) 54e kwalificatie 42e — uitgeschakeld: 79,0 p. (88,5 m)
grote schans ind. (m) 50e 66,7 p. — 66,7 p. (96,5 m) + dnq
kwalificatie 34e — 105,0 p. (83,0 m)
Ildar Fatkoellin normale schans ind. (m) 53e kwalificatie 41e — uitgeschakeld: 79,5 p. (89,0 m)
grote schans ind. (m) 35e 103,1 p. — 103,1 p. (114,5 m) + dnq
kwalificatie 13e — 113,5 p. (102,3 m)
Anton Kalinitsjenko grote schans ind. (m) 61e kwalificatie 47e — uitgeschakeld: 93,5 p. (61,3 m)
Valeri Kobelev normale schans ind. (m) 29e 224,5 p. — 111,0 p. (88,5 m) + 113,5 p. (90,0 m)
kwalificatie 5e — 92,0 p. (118,0 m)
grote schans ind. (m) 17e 231,5 p. — 115,3 p. (121,0 m) + 116,2 p. (121,5 m)
kwalificatie 11e — 114,5 p. (103,6 m)
Aleksej Silajev normale schans ind. (m) 60e kwalificatie 48e — uitgeschakeld: 74,0 p. (56,0 m)

Shorttrack[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Natalja Dmitrijeva 500 m (v) 20e dnq, vr 3 (3e): 46,574
1000 m (v) 24e dnq, vr 2 (3e): 1.50,132
1500 m (v) 21e dnq, vr 2 (5e): 2.29,086
Nina Jevtejeva 500 m (v) 19e dnq, vr 6 (3e): 46,180
1000 m (v) 15e dnq, kf 1 (4e): 1.36,519, vr 3 (2e): 1.46,673
1500 m (v) 10e B-finale: 2.32,666, hf 3 (3e): 2.32,759, vr 3 (2e): 2.32,970

Skeleton[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Konstantin Aladasjvili mannen 22e 1.45,59 (+3,63) — 52,92+52,67
Jekaterina Mironova vrouwen 7e 1.45,95 (+0,84) — 52,97+52,98

Snowboarden[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marija Tichvinskaja parallelreuzenslalom (v) 15e kwalificatie: 42,97 (15e)
ronde 1: verliest van Karine Ruby, Vlag van Frankrijk FRA (+2.07)(+0.82) +2.89

IJshockey[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Danny Markov
Aleksej Kovaljov
Vladimir Malachov
Aleksej Zjamnov
Sergej Gontsjar
Darius Kasparaitis
Pavel Datsjoek
Igor Kravtsjoek
Oleg Tverdovski
Pavel Boere
Igor Larionov
Sergej Fjodorov
Aleksej Jasjin
Nikolaj Chabiboelin
Boris Mironov
Sergej Samsonov
Valeri Boere
Maksim Afinogenov
Ilja Kovaltsjoek
Andrej Nikolisjin
Oleg Kvasja
Jegor Podomatski (reserve)
Ilja Bryzgalov (reserve)
mannen Brons Hoofdronde groep D:
  6-  4 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland
  2-  2 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
  1-  3 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Finland Finland
Kwartfinale:
  1-  0 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Tsjechië Tsjechië
Halve finale:
  2-  3 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Bronzen finale:
  7-  2 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland
Marija Barykina
Jelena Bobrova
Tatjana Boerina
Jelena Bjalkovskaja
Irina Gasjennikova
Joelija Gladysjeva
Alena Chomitsj
Larisa Misjina
Jekaterina Pasjkevitsj
Olga Permjakova
Kristina Petrovskaja
Olga Savenkova
Zjanna Sjtsjeltsjkova
Jekaterina Smolentseva
Tatjana Sotnikova
Svetlana Terentjeva
Svetlana Trefilova
Oksana Tretjakova
Tatjana Tsareva
vrouwen 5e Voorronde groep A:
  2-  3 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Zweden Zweden
  0-  7 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Canada Canada
  4-  1 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Kazachstan Kazachstan
Wedstrijd om 5e t/m 8e plaats:
  4-  1 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van China China
Wedstrijd om de 5e plaats:
  5-  1 Vlag van Rusland Rusland - Vlag van Duitsland Duitsland
Bronnen, noten en/of referenties