Rusland op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Rusland op de Olympische Spelen
Rusland op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Rusland
IOC-landcode RUS
NOC Russisch Olympisch Comité
(ru) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Aleksandr Popov


Medailles
Rang: 3
goud
28
zilver
26
brons
37
totaal
91
Rusland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Rusland op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Rusland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Het was de derde Russische deelname na het uiteenvallen van de Sovjet-Unie. Tijdens de twee eerdere edities werd telkens de tweede plaats in het medailleklassement gehaald, na de Verenigde Staten. Dit keer moest het ook China voor zich dulden.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Joeri Borzakovski 800 m (m)
Goud
Jelena Slesarenko hoogspringen (v)
Goud
Tatjana Lebedeva verspringen (v)
Goud
Jelena Isinbajeva polsstokhoogspringen (v)
Goud
Natalja Sadova discuswerpen (v)
Goud
Olga Koezenkova kogelslingeren (v)
Goud
Boksen Aleksej Tisjtsjenko vedergewicht (tot 57 kg) (m)
Goud
Gajdarbek Gajdarbekov middengewicht (tot 75 kg) (m)
Goud
Aleksandr Povetkin superzwaargewicht (boven 91 kg) (m)
Goud
Gewichtheffen Dmitri Berestov tot 105 kg (m)
Goud
Gymnastiek Alina Kabajeva rsg meerkamp (v)
Goud
vrouwenteam rsg meerkamp team (v)
Goud
Moderne vijfkamp Andrej Mojsejev mannen
Goud
Roeien Sergej Fedorovtsev
Igor Kravtsov
Nikolaj Spinev
Aleksej Svirin
dubbel-vier (m)
Goud
Schermen Karina Azjavoerian
Oksana Jermakova
Tatjana Logoenova
Anna Sivkova
degen team (v)
Goud
Schietsport Michail Nestroejev 50 m vrij pistool (m)
Goud
Aleksej Alipov trap (m)
Goud
Ljoebov Galkina 50 m kleinkalibergeweer, drie houdingen (v)
Goud
Synchroonzwemmen Anastasia Davydova
Anastasia Jermakova
duet (v)
Goud
vrouwenteam team (v)
Goud
Wielrennen Michail Ignatjev puntenkoers (m)
Goud
Olga Sljoesareva puntenkoers (v)
Goud
Vjatsjeslav Jekimov weg tijdrit (m)
Goud
Worstelen Aleksej Mitsjine grieks-romeins, tot 84 kg (m)
Goud
Chasan Barojev grieks-romeins, tot 120 kg (m)
Goud
Mavlet Batirov vrije stijl, tot 55 kg (m)
Goud
Boevajsa Sajtiev vrije stijl, tot 74 kg (m)
Goud
Chadjimoerat Gatsalov vrije stijl, tot 96 kg (m)
Goud
Atletiek Denis Nizjegorodov 50 km snelwandelen (m)
Zilver
Tatjana Tomasjova 1500 m (v)
Zilver
Olimpiada Ivanova 20 km snelwandelen (v)
Zilver
Irina Chabarova
Olga Fjodorova
Larisa Kroeglova
Joelia Tabakova
4x 100 m (v)
Zilver
Natalja Antjoech
Olesja Krasnomovets
Natalja Nazarova
Olesja Zykina
4x 400 m (v)
Zilver
Irina Simagina verspringen (v)
Zilver
Svetlana Feofanova polsstokhoogspringen (v)
Zilver
Gewichtheffen Chadjimoerad Akkajev tot 94 kg (m)
Zilver
Natalia Zabolotnaja tot 75 kg (v)
Zilver
Gymnastiek Aleksandr Moskalenko trampoline (m)
Zilver
Svetlana Chorkina meerkamp (v)
Zilver
Irina Tsjatsjina rsg meerkamp (v)
Zilver
Judo Vitali Makarov lichtgewicht (tot 73 kg) (m)
Zilver
Tamerlan Tmenov zwaargewicht (boven 100 kg) (m)
Zilver
Kanovaren Aleksandr Kostoglod
Alexander Kovalev
C2 1000 m (m)
Zilver
Schietsport Michail Nestroejev 10 m luchtpistool (m)
Zilver
Sergej Poljakov 25 m snelvuurpistool (m)
Zilver
Aleksandr Blinov 10 m bewegend doel (m)
Zilver
Ljoebov Galkina 10 meter luchtgeweer (v)
Zilver
Schoonspringen Vera Iljina
Joelia Pachalina
3 m plank synchroon (v)
Zilver
Natalia Gontsjorova
Jilia Koltoenova
10 m plank torenspringen synchroon (v)
Zilver
Volleybal Olympische team vrouwen
Zilver
Wielrennen Tamilla Abassova sprint (v)
Zilver
Worstelen Goejejdar Mamedaliev grieks-romeins, tot 55 kg (m)
Zilver
Goezel Manjoerova vrije stijl, tot 72 kg (v)
Zilver
Zwemmen Stanislava Komarova 200 m rug (v)
Zilver
Atletiek Aleksej Vojevodin 50 km snelwandelen (m)
Brons
Danila Boerkenja hink-stap-springen (m)
Brons
Sergej Makarov speerwerpen (m)
Brons
Natalja Antjoech 400 m (v)
Brons
Tatjana Kotova verspringen (v)
Brons
Tatjana Lebedeva hink-stap-springen (v)
Brons
Basketbal Olympisch team vrouwen
Brons
Boksen Sergej Kazakov licht vlieggewicht (tot 48 kg) (m)
Brons
Moerat Chratsjev lichtgewicht (tot 60 kg) (m)
Brons
Oleg Sajtov weltergewicht (tot 69 kg) (m)
Brons
Gewichtheffen Oleg Perepetsjenov tot 77 kg (m)
Brons
Eduard Tjoekin tot 94 kg (m)
Brons
Gleb Pisarevskiy tot 105 kg (m)
Brons
Zarema Kasajeva tot 69 kg (v)
Brons
Valentina Popova tot 75 kg (v)
Brons
Gymnastiek vrouwenteam meerkamp team (v)
Brons
Anna Pavlova paardsprong (v)
Brons
Handbal Olympisch team mannen
Brons
Judo Dmitri Nosov halfmiddengewicht (tot 81 kg) (m)
Brons
Chasanbi Taov middengewicht (tot 90 kg) (m)
Brons
Tea Dongoezasjvili zwaargewicht (boven 78 kg) (v)
Brons
Kanovaren Maksim Opalev C2 500 m (m)
Brons
Aleksandr Kostoglod
Aleksandr Kovalev
C2 500 m (m)
Brons
Schermen Renal Ganejev
Joeri Moltsjan
Roeslan Nasiboellin
Vjatsjeslav Pozdnjakov
floret team (m)
Brons
Pavel Kolobkov degen (m)
Brons
Aleksej Djatsjenko
Aleksej Jakimenko
Stanislav Pozdnjakov
Sergej Tsjarikov
sabel team (m)
Brons
Schietsport Vladimir Isakov 10 m luchtpistool (m)
Brons
Sergej Alifirenko 25 m snelvuurpistool (m)
Brons
Dimitri Lykin 10 m bewegend doel (m)
Brons
Schoonspringen Dmitri Saoetin 3 m plank (m)
Brons
Joelia Pachalina 3 m plank (v)
Brons
Volleybal Olympisch team mannen
Brons
Waterpolo Olympisch team mannen
Brons
Wielrennen Olga Sljoesareva wegwedstrijd (v)
Brons
Worstelen Varteres Samoergatsjev grieks-romeins, tot 74 kg (m)
Brons
Machatsj Moertazaliev vrije stijl, tot 66 kg (m)
Brons
Sazjid Sazjidov vrije stijl, tot 84 kg (m)
Brons

Deelnemers en resultaten per onderdeel[bewerken]

Boogschieten[bewerken]

Mannen, individueel:

Vrouwen, individueel:

Vrouwenteam

Atletiek[bewerken]

Mannen, 100 meter:

Vrouwen, 100 meter:

Mannen, 110 meter horden:

Vrouwen, 100 meter horden:

Mannen, 200 meter:

Vrouwen, 200 meter:

  • Tatjana Levina - Eerste ronde: 23.05 s, tweede ronde: 23.23 s (ging niet verder)
  • Jelena Bolsoen - Eerste ronde: 23.00 s, tweede ronde: 23.26 s (ging niet verder)
  • Jekaterina Kondratjeva - Eerste ronde: 23.03 s, tweede ronde: 23.37 s (ging niet verder)

Mannen, 400 meter:

  • Anton Galkin - Eerste ronde: 45.43 s, halve finale: 45.34 s (ging niet verder) - Gediskwalificeerd na een positieve dopingtest.
  • Oleg Misjoekov - Eerste ronde: 46.41 s (ging niet verder)

Vrouwen, 400 meter:

  • Natalja Antjoech - Eerste ronde: 50.54 s, halve finale: 50.04 s, finale: 49.89 s (brons)
  • Natalja Nazarova - Eerste ronde: 50.82 s, halve finale: 50.63 s, finale: 50.65 s (8e plaats)

Mannen, 400 meter horden:

  • Michail Lipski - Eerste ronde: 49.00 s, halve finale: 49.10 s (ging niet verder)
  • Boris Gorban - Eerste ronde: 49.25 s, halve finale: 49.46 s (ging niet verder)

Vrouwen, 400 meter horden:

Mannen, 800 meter:

Vrouwen, 800 meter:

Mannen, 1500 meter:

Vrouwen, 1500 meter:

  • Tatjana Tomasjova - Eerste ronde: 4:06.06, halve finale: 4:06.80, finale: 3:58.12 (zilver)
  • Natalja Jevdokimova - Eerste ronde: 4:05.55, halve finale: 4:04.66, finale: 3:59.05 (4e plaats)
  • Olga Jegorova - Eerste ronde: 4:07.14, halve finale: 4:05.57, finale: 4:05.65 (11e plaats)

Mannen, 3000 meter steeplechase:

Vrouwen, 5.000 meter:

Vrouwen, 10.000 meter:

Mannen, 4x100 meter estafette:

Vrouwen, 4x100 meter estafette:

Mannen, 4x400 meter estafette:

Vrouwen, 4x400 meter estafette:

Mannen, tienkamp:

Vrouwen, zevenkamp:

Mannen, marathon:

Vrouwen, marathon:

Mannen, 20 km snelwandelen:

Vrouwen, 20 km snelwandelen:

Mannen, 50 km snelwandelen:

Mannen, verspringen:

Vrouwen, verspringen:

  • Tatjana Lebedeva - Eerste ronde: 6.95 meter, finale: 7.07 meter (goud)
  • Irina Simagina - Eerste ronde: 6.75 meter, finale: 7.05 meter (zilver)
  • Tatjana Kotova - Eerste ronde: 6.79 meter, finale: 7.05 meter (brons medaille)

Mannen, hink-stap-springen:

Vrouwen, hink-stap-springen:

Mannen, hoogspringen:

Vrouwen, hoogspringen:

Mannen, polsstokhoogspringen:

Vrouwen, polsstokhoogspringen:

Mannen, kogelstoten:

Vrouwen, kogelstoten:

  • Svetlana Kriveljova - Eerste ronde: 18.57 meter, finale: 19.49 meter (brons). Na de Spelen werd ze betrapt op het gebruik van doping en moest haar medaille inleveren.[3][4]
  • Olga Rjabinkina - Eerste ronde: 18.00 meter (ging niet verder)
  • Irina Korzjanenko - Eerste ronde: 19.43 meter, finale: 21.06 (Gediskwalificeerd na een positieve dopingtest na het winnen van het goud)

Mannen, discuswerpen:

Vrouwen, discuswerpen:

Mannen, speerwerpen:

  • Sergej Makarov - Eerste ronde: 86.08 meter, finale: 84.84 meter (brons)
  • Aleksandr Ivanov - Eerste ronde: 82.18 meter, finale: 83.31 meter (5e plaats)

Vrouwen, speerwerpen:

Mannen, kogelslingeren:

Vrouwen, kogelslingeren:

Basketbal[bewerken]

Vrouwen: brons

  • voorronde: 4-1
  • Kwartfinale: versloeg Tsjechië, 70-49
  • Halve finale: verslagen door Verenigde Staten, 66-62
  • Om de derde plaats: versloeg Brazilië, 71-62

Maria Kalmykova, Tatjana Sjtsjegoleva, Maria Stepanova, Olga Artesjina, Jelena Baranova, Irina Osipova, Natalia Vodopjanova, Anna Archipova, Diana Goestilina, Ilona Korstin, Oksana Rachmatoelina

Boksen[bewerken]

Mannen, tot 48 kg

Mannen, tot 51 kg

Mannen, tot 54 kg

Mannen, tot 57 kg

Mannen, tot 60 kg

Mannen, tot 64 kg

Mannen, tot 69 kg

Mannen, tot 75 kg

Mannen, tot 81 kg

Mannen, tot 91 kg

Mannen, boven 91 kg

Kanovaren[bewerken]

Mannen, c1 500 meter:

Mannen, c1 1.000 meter:

Mannen, c2 500 meter:

Mannen, c2 1.000 meter:

  • Aleksandr Kostoglod en Aleksandr Kovalev - finale, zilver

Mannen, k1 500 meter:

Vrouwen, k1 500 meter:

Mannen, k1 1.000 meter:

Mannen, k2 500 meter:

Mannen, k2 1.000 meter:

  • Anatoli Tisjtsjenko en Vladimir Groesjichin - halve finale, 11e plaats

Wielersport[bewerken]

Wegwielrennen[bewerken]

Mannen, wegwedstrijd:

Vrouwen, wegwedstrijd:

Mannen, tijdrit:

  • Vjatsjeslav Jekimov - goud, 57:50.58 (hij eindigde als tweede achter de Amerikaan Tyler Hamilton maar die werd later wegens dopinggebruik uit de uitslag geschrapt)[5]
  • Jevgeni Petrov - 28e plaats, 1:02:50.32

Vrouwen, tijdrit:

  • Zoelfia Zabirova - 8e plaats, 32:30.08
  • Olga Sljoesareva - 12e plaats, 32:51.06

Baanwielrennen[bewerken]

Mannen, individuele achtervolging:

Vrouwen, individuele achtervolging:

Mannen, ploegenachtervolging:

Vrouwen, individueel sprint:

Vrouwen, tijdrit:

Mannen, puntenrace:

Vrouwen, puntenkoers:

Mannen, madison:

Mountainbiken[bewerken]

Mannen, cross country:

Vrouwen, cross country:

Schoonspringen[bewerken]

Mannen, 3 meter plank:

  • Dmitri Saoetin - Kwalificatie: 450.06, halve finale: 256.38, finale: 496.89 (brons)
  • Aleksandr Dobroskok - Kwalificatie: 489.75, halve finale: 228.09, finale: 469.20 (7e plaats)

Vrouwen, 3 meter plank:

  • Joelia Pachalina - Kwalificatie: 347.04, halve finale: 237.42, finale: 373.20 (brons)
  • Vera Iljina - Kwalificatie: 311.97, halve finale: 225.90, finale: 363.21 (4e plaats)

Mannen, 10 meter platform:

Vrouwen, 10 meter platform:

Mannen, synchroon, 3 meter plank

  • Aleksandr Dobroskok en Dmitri Saoetin - 7e plaats, 312.24 punten

Vrouwen, synchroon, 3 meter plank:

  • Vera Iljina en Joelia Pachalina - zilver, 330.84 punten

Mannen, synchroon, 10 meter platform:

  • Dmitri Dobroskok en Gleb Galperin - 6e plaats, 348.50 punten

Vrouwen, synchroon, 10 meter platform:

Paardensport[bewerken]

Dressuur, individueel:

Springconcours, individueel:

Schermen[bewerken]

Mannen, degen individueel:

Vrouwen, degen individueel:

Mannen, floret individueel:

Vrouwen, floret individueel:

Mannen, sabel individueel:

Vrouwen, sabel individueel:

Mannen, degen team:

  • Sergej Kotsjetkov, Igor Toertsjie en Pavel Kolobkov - 4e plaats

Vrouwen, degen team:

Mannen, floret team:

Mannen, sabel team:

  • Sergej Charikov, Stanislav Pozdnjakov, Aleksej Djatsjenko en Aleksej Jakimenko - brons

Gymnastiek[bewerken]

Mannen, turnen: 6e plaats team

Turnen, vrouwen brons team

Vrouwen, ritmische gymnastiek:

Mannen, trampoline:

Vrouwen, trampoline:

Handbal[bewerken]

Mannen: brons

Judo[bewerken]

Mannen, tot 60 kg:

Mannen, tot 66 kg:

Mannen, tot 73 kg:

Mannen, tot 81 kg:

  • Dmitri Nossov - brons; verslagen in de halve finale; won herkansingsfinale

Mannen, tot 90 kg:

  • Chasanbi Taov - brons; verslagen in de achtste finale; won herkansingsfinale

Mannen, tot 100 kg:

Mannen, vanaf 100 kg:

Vrouwen, tot 48 kg:

Vrouwen, tot 57 kg:

Vrouwen, tot 78 kg:

Vrouwen, boven 78 kg:

Moderne vijfkamp[bewerken]

Mannen:

Vrouwen:

Triatlon[bewerken]

Vrouwen:

Mannen:

Volleybal[bewerken]

Mannentoernooi[bewerken]

  • Voorronde (Groep B)
  • Verloor van Nederland 2-3 (23-25 25-19 25-17 25-27 16-18)
  • Versloeg Australië 3-0 (25-17 26-24 25-23)
  • Versloeg Verenigde Staten 3-1 (22-25 25-20 25-16 25-23)
  • Verloor van Brazilië 0-3 (19-25 13-25 23-25)
  • Versloeg Italië 3-2 (25-16 25-22 22-25 23-25 15-13)
  • Kwartfinale
  • Halve finale
  • Verloor van Italië 0-3 (16-25 17-25 16-25)
  • Om de derde plaats
  • Spelers

Hoofdcoach: Gennadi Sjipoelin

Vrouwentoernooi[bewerken]

  • Voorronde (Groep B)
  • Kwartfinale
  • Halve finale
  • Versloeg Brazilië 3-2 (18-25 21-25 25-22 28-26 16-14)
  • Finale
  • Verloor van China 2-3 (30-28 27-25 20-25 23-25 12-15) → Zilver Zilver
  • Spelers

Waterpolo[bewerken]

Mannentoernooi[bewerken]

  • Voorronde (Groep A)
  • Versloeg Kazachstan (5:2)
  • Verloor van Servië en Montenegro (3:4)
  • Verloor van Kroatië (8:9)
  • Versloeg Verenigde Staten (9:7)
  • Verloor van Hongarije (6:7)
  • Kwartfinale
  • Versloeg Duitsland (12:5)
  • Halve finale
  • Verloor van Hongarije (5:7)
  • Om de derde plaats
  • Versloeg Griekenland (6:5) → Brons Brons
  • Spelers

Vrouwentoernooi[bewerken]

  • Voorronde (Groep B)
  • Versloeg Canada (8:6)
  • Versloeg Hongarije (9:8)
  • Verloor van Verenigde Staten (4:8)
  • Kwartfinale
  • Verloor van Griekenland (4:7)
  • Klassificatiewedstrijd
  • 5e/6e plaats: Versloeg Hongarije (12:11) → Vijfde plaats
  • Spelers
Bronnen, noten en/of referenties