Polen op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Polen op de Olympische Spelen
Polen op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Polen
IOC-landcode POL
NOC Polish Olympic Committee
(pl) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Bartosz Kizierowski
Aantal deelnemers 202
Aantal disciplines 21
Medailles
Rang: 23
goud
3
zilver
2
brons
5
totaal
10
Polen op de Zomerspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Polen op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Polen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. In totaal won het 10 medailles, getalsmatig een dieptepunt sinds 1956.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Robert Korzeniowski 50 km snelwandelen
Goud
Roeien Tomasz Kucharski
Robert Sycz
lichte dubbel-twee
Goud
Zwemmen Otylia Jędrzejczak 200 m vlinder
Goud
100 m vlinder
Zilver
400 m vrij
Zilver
Atletiek Anna Rogowska polsstokhoogspringen
Brons
Gewichtheffen Agata Wróbel boven 75 kg
Brons
Kanovaren Aneta Pastuszka
Beata Sokołowska-Kulesza
K2 500 m
Brons
Schermen Sylwia Gruchała floret
Brons
Zeilen Mateusz Kusznierewicz finn klasse
Brons

Resultaten en deelnemers per onderdeel[bewerken]

Atletiek[bewerken]

Vrouwen, 200 meter:

  • Anna Pacholak — 25e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale

Vrouwen, 400 m:

Vrouwen, 1500 m:

Vrouwen, 100 meter horden:

Vrouwen, 400 meter horden:

  • Małgorzata Pskit — 13e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale
  • Anna Jesień — 21e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale

Vrouwen, 4x400 meter estafette:

Vrouwen, 20 km snelwandelen:

Vrouwen, marathon:

Vrouwen, kogelstoten:

Vrouwen, discuswerpen:

Vrouwen, speerwerpen:

Vrouwen, kogelslingeren:

Vrouwen, hink-stap-springen:

Vrouwen, polsstokhoogspringen:

Vrouwen, zevenkamp:

Mannen, 100 meter:

  • Łukasz Chyła — 21e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale (10.35 s, 10.23 s)

Mannen, 200 meter:

Mannen, 400 meter:

  • Piotr Klimczak — 35e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale

Mannen, 3000 m steeplechase:

Mannen, 110 meter horden:

Mannen, 400 meter horden:

Mannen, 4x100 meter estafette:

Mannen, 4x400 meter estafette:

Mannen, 20 km snelwandelen:

Mannen, 50 km snelwandelen:

Mannen, marathon:

Mannen, kogelstoten:

Mannen, kogelslingeren:

  • Szymon Ziółkowski — 13e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale. Eindigde oorspronkelijk 14e maar schoof een plaats op door diskwalificatie van de winnaar Adrián Annus

Mannen, hoogspringen:

Mannen, polsstokhoogspringen:

  • Adam Kolasa — 31e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale

Badminton[bewerken]

Mannen, enkelspel:

Mannen, dubbelspel:

Boksen[bewerken]

Mannen, tot 51 kg:

Mannen, tot 54 kg:

Mannen, tot 81 kg:

Boogschieten[bewerken]

Vrouwen, individueel:

Vrouwen, team:

  • Iwona Marcinkiewicz, Małgorzata Sobieraj en Justyna Mospinek — 15e plaats

Mannen, individueel:

Gewichtheffen[bewerken]

Vrouwen, tot 58 kg:

Vrouwen, boven 75 kg:

Mannen, tot 77 kg:

Mannen, tot 94 kg:

Mannen, tot 105 kg:

Mannen, boven 105 kg:

Gymnastiek[bewerken]

Turnen[bewerken]

Vrouwen, individuele meerkamp:

Ritmische gymnastiek[bewerken]

Vrouwen, team meerkamp:

Judo[bewerken]

Vrouwen, tot 48 kg:

Vrouwen, tot 70 kg:

Mannen, tot 73 kg:

Mannen, tot 81 kg:

  • Robert Krawczyk — 5e plaats, uitgeschakeld in het hoofdtoernooi in halve finale

Mannen, tot 90 kg:

Mannen, boven 100 kg:

Kanovaren[bewerken]

Vrouwen, k1 500 meter:

Vrouwen, k2 500 meter:

Vrouwen, k4 500 meter:

Mannen, k1 500 meter:

  • Paweł Baumann — 23e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale

Mannen, k1 1.000 meter:

Mannen, k2 500 meter:

Mannen, c2 500 meter:

Mannen, c2 1.000 meter:

Mannen, k4 1.000 meter:

Vrouwen, slalom k1:

Mannen, slalom k1:

Mannen, slalom c1:

Mannen, slalom c2:

Paardensport[bewerken]

Individueel springconcours:

Individueel eventing:

Team eventing:

  • Kamil Rajnert, Andrzej Pasek en Paweł Spisak — 14e plaats

Schermen[bewerken]

Vrouwen, individueel floret:

Vrouwen, individueel sabel:

Mannen, individueel sabel:

Moderne vijfkamp[bewerken]

Vrouwen, individueel:

Mannen, individueel:

Roeien[bewerken]

Vrouwen, lichtgewicht dubbel-twee:

Mannen, lichtgewicht dubbel-twee:

Mannen, dubbel-twee:

Mannen, dubbel-vier:

Mannen, vier-zonder-stuurman:

Mannen, acht:

Schieten[bewerken]

Vrouwen, 10 meter luchtgeweer:

Vrouwen, 50 m geweer 3 posities:

  • Sylwia Bogacka — 17e plaats
  • Renata Mauer-Różańska — 17e plaats

Mannen, 10 m luchtpistool:

Mannen, 50 m vrij pistool:

  • Wojciech Knapik — 39e plaats

Mannen, skeet:

Tafeltennis[bewerken]

Mannen, enkelspel:

Mannen, dubbelspel:

  • Tomasz Krzeszewski en Lucjan Błaszczyk — verslagen in de kwartfinale

Taekwondo[bewerken]

Vrouwen, tot 57 kg:

Tennis[bewerken]

Mannen, dubbelspel:

Volleybal[bewerken]

Mannenteam

Wielersport[bewerken]

Vrouwen, wegwedstrijd:

Mannen, wegwedstrijd:

Mannen, individuele tijdrit:

  • Dawid Krupa — 31e plaats
  • Sławomir Kohut — 37e plaats

Mannen, sprint:

Mannen, team sprint:

  • Rafał Furman, Łukasz Kwiatkowski, Damian Zieliński — 9e plaats

Mannen, 1 km tijdrit:

Mannen, keirin:

  • Łukasz Kwiatkowski — 7e plaats

Mannen, cross country:

Vrouwen, cross country:

Worstelen[bewerken]

Mannen, vrije stijl tot 74 kg:

Mannen, vrije stijl tot 96 kg:

Mannen, vrije stijl tot 120 kg:

Mannen, Grieks-Romeins tot 55 kg:

Mannen, Grieks-Romeins tot 60 kg:

Mannen, Grieks-Romeins tot 66 kg:

Mannen, Grieks-Romeins tot 74 kg:

Mannen, Grieks-Romeins tot 96 kg:

Mannen, Grieks-Romeins tot 120 kg:

Zeilen[bewerken]

Vrouwen, europe klasse:

Vrouwen, mistral klasse (windsurfen):

Gemengd, laser klasse:

Mannen, finn klasse:

Mannen, mistral klasse (windsurfen):

Mannen, 470 klasse:

Gemengd, 49 klasse:

Zwemmen[bewerken]

Vrouwen, 100 meter vrije slag:

Vrouwen, 200 meter vrije slag:

  • Paulina Barzycka — 4e plaats

Vrouwen, 400 meter vrije slag:

Vrouwen, 100 meter vlinderslag:

  • Otylia Jędrzejczak — 2e plaats

Vrouwen, 200 meter vlinderslag:

  • Otylia Jędrzejczak — 1e plaats

Mannen, 50 meter vrije slag:

Mannen, 200 meter vrije slag:

Mannen, 400 meter vrije slag:

  • Przemysław Stańczyk — 9e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale
  • Łukasz Drzewiński — 14e plaats, kwalificeerde zich niet voor de finale

Mannen, 1.500 meter vrije slag:

Mannen, 200 meter vlinderslag:

  • Paweł Korzeniowski — 4e plaats

Mannen, 100 meter rugslag:

  • Adam Mania — 23e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale

Mannen, 200 meter rugslag:

  • Adam Mania — 27e plaats, kwalificeerde zich niet voor de halve finale
Bronnen, noten en/of referenties