Brazilië op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Brazilië op de Olympische Spelen
Brazilië op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Brazilië
IOC-landcode BRA
NOC Comitê Olímpico Brasileiro
(pt) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Torben Grael
Aantal deelnemers 247 (122 vrouwen)


Medailles
Rang: 16
goud
5
zilver
2
brons
3
totaal
10
Brazilië op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Brazilië op de Winterspelen
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Brazilië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Er werd een recordaantal van vijf gouden medailles gewonnen. Daarentegen was het totaal aantal medailles kleiner dan in 2000 en 1996.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Paardensport Rodrigo Pessao springconcours
Goud
Volleybal Olympisch team mannen
Goud
Emanuel Rego
Ricardo Santos
beachvolleybal (m)
Goud
Zeilen Marcelo Ferreira
Torben Grael
star klasse (m)
Goud
Robert Scheidt laser klasse
Goud
Voetbal Olympisch team vrouwen
Zilver
Volleybal Shelda Bede
Adriana Behar
beachvolleybal (v)
Zilver
Atletiek Vanderlei Cordeiro de Lima marathon (m)
Brons
Judo Leandro Guilheiro (tot 73 kg) (m)
Brons
Flávio Canto (tot 81 kg) (m)
Brons

Deelnemers en resultaten per onderdeel[bewerken]

Atletiek[bewerken]

Mannen, 100 meter:

Vrouwen, 100 meter:

Mannen, 110 meter horden:

Vrouwen, 100 meter horden:

Mannen, 200 meter:

Vrouwen, 200 meter:

Mannen, 400 meter:

Vrouwen, 400 meter:

Mannen, 800 meter:

Vrouwen, 800 meter:

Mannen, 1.500 meter:

Mannen, 4x100 meter estafette:

  • Claudio Roberto Souza, Edson Luciano Ribeiro, Andre Domingos en Vicente de Lima - Finale, 0:38.67 (8e plaats)

Vrouwen, 4x100 meter estafette:

Vrouwen, 4x400 meter estafette:

Mannen, marathon:

De Lima lag tijdens de marathon op kop toen hij door een dronken Ier werd aangevallen. Die trok hem ter hoogte van het 35km-punt het publiek in en werd 15-20 seconden vastgehouden. De Lima had toen ongeveer 48 seconden voorsprong die hij verloor aan de Italiaan Stefano Baldini (goud) en de Amerikaan Meb Keflezighi (zilver). Braziliaans protest haalde niets uit, maar hij kreeg wel van het IOC de Pierre de Coubertin-medaille

Vrouwen, marathon:

Mannen, 20 km snelwandelen:

Vrouwen, 20 km snelwandelen:

Mannen, 50 km snelwandelen:

Mannen, verspringen:

Vrouwen, verspringen:

Mannen, hink-stap-springen:

Mannen, hoogspringen:

  • Jesse Lima - Eerste ronde, 2.25 meter (ging niet verder)

Vrouwen, kogelstoten:

Vrouwen, discuswerpen:

Basketbal[bewerken]

vrouwentoernooi

  • Voorronde: 3-2
  • Kwartfinale: versloeg Spanje, 67-63
  • Halve finale: verslagen door Australië, 88-75
  • Om de derde plaats: verslagen door Rusland, 71-62 (4e plaats)

Team

Boksen[bewerken]

Mannen, tot 57 kg

Mannen, tot 60 kg

Lichtweltergewicht (- 64kg)

Mannen, tot 75 kg

Mannen, tot 81 kg

Kanoën[bewerken]

Mannen, k1 500 meter:

Mannen, k1 1.000 meter:

  • Sebastian Cuattrin - halve finale, 18e plaats

Mannen, k2 500 meter:

Wielersport[bewerken]

Wegwielrennen[bewerken]

Mannen, wegwedstrijd:

Vrouwen, wegwedstrijd:

Mountainbiken[bewerken]

Mannen, cross-country:

Vrouwen, cross-country:

Schoonspringen[bewerken]

Mannen, 3 meter plank:

  • Cesar Castro - Kwalificatie: 432.45, Halve finale: 230.28, finale: 432.69 (9e plaats)

Vrouwen, 3 meter plank:

  • Juliana Veloso - Kwalificatie: 265.29, Halve finale: 197.16 (18e plaats)

Mannen, 10 meter platform:

Vrouwen, 10 meter platform:

  • Juliana Veloso - halve finale, 16e plaats

Paardensport[bewerken]

Eventing, individueel:

Eventing, team:

  • Gouveia, Jr., Marins, Paro, Senna en Tellini - 11e plaats, 301.0 strafpunten

Springconcours, individueel:

Springconcours, team:

  • Alves, Diniz-Knippling, Miranda Neto en Pessoa - finale, 10e plaats

Schermen[bewerken]

Vrouwen, floret individueel:

Mannen, sabel individueel:

Vrouwen, sabel individueel:

Voetbal[bewerken]

Vrouwen: zilver

  • Voorronde: 2-0-1
  • Kwartfinale: versloeg Mexico, 5-0
  • Halve finale: versloeg Zweden, 1-0
  • Finale: verslagen door Verenigde Staten, 2-1

Team

Bondscoach:

Turnen[bewerken]

Mannen, turnen, individueel:

Vrouwen, turnen, team

  • 9e plaats

Team

Vrouwen, turnen, individueel

Vrouwen, ritmische gymnastiek:

Handbal[bewerken]

Mannen: 10e plaats

  • Voorronde: 1-0-4
  • Klassificatie (9/10): verslagen door IJsland, 29-25

Team

Vrouwen: 7e plaats

  • Voorronde: 1-0-3
  • Kwartfinale: verslagen door Zuid-Korea, 26-24
  • Klassificatie (5-8): verslagen door Hongarije, 36-31
  • Klassificatie (7/8): versloeg China, 26-25

Team

Judo[bewerken]

Mannen, tot 60 kg:

Mannen, tot 66 kg:

Mannen, tot 73 kg:

Mannen, tot 81 kg:

  • Flavio Canto - brons; verslagen in de kwartfinale; won herkansingsfinale

Mannen, tot 90 kg:

Mannen, tot 100 kg:

Mannen, vanaf 100 kg:

Vrouwen, tot 48 kg:

Vrouwen, tot 52 kg:

Vrouwen, tot 57 kg:

Vrouwen, tot 63 kg:

Vrouwen, tot 78 kg:

  • Edinanci Silva - verslagen in de kwartfinale; herkansing kwartfinale

Moderne vijfkamp[bewerken]

Mannen, individueel:

Vrouwen, individueel:

Zwemmen[bewerken]

Mannen

Vrouwen

Taekwondo[bewerken]

Mannen

Tennis[bewerken]

Mannen

Triatlon[bewerken]

Vrouwen:

Mannen:

Volleybal[bewerken]

Beachvolleybal[bewerken]

Mannen, beachvolleybal

Vrouwen, beachvolleybal

Zaalvolleybal[bewerken]

Mannen: goud

Team

Vrouwen:

  • Voorronde: 5-0
  • Kwartfinale: Winst 3-2 tegen Verenigde Staten
  • Halve finale: Met 3-2 verslagen door Rusland
  • Om de derde plaats: Met 3-1 verslagen door Cuba

Team

Bronnen, noten en/of referenties