Copa Sudamericana 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Copa Sudamericana 2012
Toernooi-informatie
Datum 24 juli 2012 - 12 december 2012
Teams 47 (van 10 confederaties)
Kampioen Vlag van Brazilië São Paulo (1e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 92
Doelpunten 237  (2,58 per wedstrijd)
Topscorer(s) Vlag van Paraguay Jonathan Fabbro
Vlag van Uruguay Carlos Núñez
Vlag van Brazilië Fábio Renato
Vlag van Colombia Wason Rentería
Vlag van Chili Michael Ríos
Allen met 5 doelpunten
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

De Copa Sudamericana 2012 is de 11e editie van dit voetbalbekertoernooi voor clubteams dat door de CONMEBOL wordt georganiseerd. Het toernooi zal beginnen op 25 juli 2012 en eindigden op 12 december 2012 met de tweede finalewedstrijd. De winnaar plaatst zich voor de Recopa Sudamericana en de Copa Libertadores 2013.

Dit is het derde seizoen dat alle landen een extra deelnemer hebben behalve Argentinië en Brazilië. Boca Juniors en River Plate worden niet langer uitgenodigd zonder plaatsing.

Het voetbalteam van Universidad de Chile is de titelhouder.


Programma[bewerken]

Alle data zijn op een woensdag, maar de wedstrijden kunnen ook een dag eerder (dinsdag) of een dag later (donderdag) worden gespeeld.

Ronde 1e wedstrijd 2e wedstrijd
1e ronde 25 juli
1 augustus
8, 15, 22 augustus
2e ronde 1, 15, 22, 29 augustus
5, 12, 19 september
Laatste 16 26 september , 3 oktober
23,24 en 25 oktober
Kwartfinales 31 oktober 7 november
Halve finales 21 november 28 november
Finale 5 december 12 december

Loting[bewerken]

De loting werd gehouden op 29 juni 2012 op het CONMEBOL's Convention Center in Luque, Paraguay.[1]

Eerste ronde[bewerken]

De eerste ronde zal beginnen op 24 juli en eindigen op 21 augustus.[2] Team 1 speelt in de 2e wedstrijd thuis.

Teams Uitslagen Tie-breakers
Team 1 Punten Team 2 1e wedstrijd 2e wedstrijd DS UD Penalty's
Olimpia Vlag van Paraguay 4-1 Vlag van Uruguay Danubio 0-0 2-1
Nacional Vlag van Uruguay 3-3 Vlag van Chili Iquique 0-2 4-0 +2:−2
Universidad Católica Vlag van Chili 4-1 Vlag van Bolivia Blooming 1-1 3-0
Oriente Petrolero Vlag van Bolivia 3-3 Vlag van Paraguay Guaraní 1-0 1-2 0:0 1:2
Universitario Vlag van Bolivia 0-6 Vlag van Uruguay Liverpool 0-3 1-2
Cerro Largo Vlag van Uruguay 1-4 Vlag van Bolivia Aurora 1-2 0-0
Cobreloa Vlag van Chili 4-1 Vlag van Paraguay Tacuary 1-0 2-2
Cerro Porteño Vlag van Paraguay 4-1 Vlag van Chili O'Higgins 3-3 4-0
Millonarios Vlag van Colombia 4-1 Vlag van Peru Inti Gas 0-0 2-1
Universidad San Martín Vlag van Peru 1-4 Vlag van Ecuador Emelec 0-1 1-1
Mineros de Guayana Vlag van Venezuela 6-0 Vlag van Colombia La Equidad 1-0 2-1
Barcelona Vlag van Ecuador 4-1 Vlag van Venezuela Deportivo Táchira 0-0 5-1
Deportivo Lara Vlag van Venezuela 1-4 Vlag van Colombia Deportes Tolima 1-3 0-0
León de Huánuco Vlag van Peru 0-6 Vlag van Ecuador Deportivo Quito 0-1 2-3
Envigado Vlag van Colombia 4-1 Vlag van Peru Unión Comercio 0-0 2-0
LDU Loja Vlag van Ecuador 6-0 Vlag van Venezuela Monagas 2-0 4-2

Tweede ronde[bewerken]

De tweede ronde zal beginnen op 31 juli.[2] Team 1 speelt in de 2e wedstrijd thuis.

Teams Uitslagen Tie-breakers
Team 1 Punten Team 2 1e wedstrijd 2e wedstrijd Doelsaldo Uitdoelpunten Penalty's
Millonarios Vlag van Colombia 4:1 Vlag van Paraguay Guaraní 4-2 1-1
São Paulo Vlag van Brazilië 6:0 Vlag van Brazilië Bahia 2-0 2-0
Liverpool Vlag van Uruguay 4:1 Vlag van Colombia Envigado 1-1 1-0
Tigre Vlag van Argentinië 6:0 Vlag van Argentinië Argentinos Juniors 2-1 4-1
Cerro Porteño Vlag van Paraguay 4:1 Vlag van Venezuela Mineros 2-2 4-0
Figueirense Vlag van Brazilië 2:2 Vlag van Brazilië Atlético Goianiense 1-1 1-1 0:0 1:1 2–4
Emelec Vlag van Ecuador 4:1 Vlag van Paraguay Olimpia 1-0 0-0
Coritiba Vlag van Brazilië 3:3 Vlag van Brazilië Grêmio 0-1 3-2 0:0 0:2
Barcelona Vlag van Ecuador 4:1 Vlag van Chili Cobreloa 0-0 4-3
Deportes Tolima Vlag van Colombia 3:3 Vlag van Chili Universidad Católica 0-2 3-1 0:0 0:1
Racing Vlag van Argentinië 0:6 Vlag van Argentinië Colón 1-3 1-2
Aurora Vlag van Bolivia 0:6 Vlag van Ecuador Deportivo Quito 1-2 1-3
Independiente Vlag van Argentinië 2-2 Vlag van Argentinië Boca Juniors 3-3 0-0 0:0 3:0
Nacional Vlag van Uruguay 3-3 Vlag van Ecuador LDU Loja 1-0 1-2 0:0 1:2
Botafogo Vlag van Brazilië 3-3 Vlag van Brazilië Palmeiras 0-2 3-1 0:0 0:1

Laatste 16[bewerken]

Team 1 speelt in de 2e wedstrijd thuis.

Teams Uitslagen Tie-breakers
Team 1 Punten Team 2 1e wedstrijd 2e wedstrijd Doelsaldo Uitdoelpunten Penalty's
Millonarios Vlag van Colombia 3-3 Vlag van Brazilië Palmeiras 1–3 3–0 +1:−1
São Paulo Vlag van Brazilië 2-2 Vlag van Ecuador LDU Loja 1-1 0-0 0:0 1:0
Liverpool Vlag van Uruguay 0-6 Vlag van Argentinië Independiente 1-2 1-2
Tigre Vlag van Argentinië 3-3 Vlag van Ecuador Deportivo Quito 0-2 4-0 +2:−2
Cerro Porteño Vlag van Paraguay 6-0 Vlag van Argentinië Colón 2-1 2-1
Atlético Goianiense Vlag van Brazilië 3-3 Vlag van Chili Universidad Católica 0-2 3-1 0-0 0-1
Emelec Vlag van Ecuador 1-4 Vlag van Chili Universidad de Chile 2-2 0-1
Grêmio Vlag van Brazilië 6-0 Vlag van Ecuador Barcelona 1-0 2-1

Kwartfinales[bewerken]

Teams Uitslagen Tie-breakers
Team 1 Punten Team 2 1e wedstrijd 2e wedstrijd Doelsaldo Uitdoelpunten Penalty's
Millonarios Vlag van Colombia 3-3 Vlag van Brazilië Grêmio 0-1 3-1 +1:−1
São Paulo Vlag van Brazilië 6-0 Vlag van Chili Universidad de Chile 2-0 5-0
Universidad Católica Vlag van Chili 4-1 Vlag van Argentinië Independiente 2-2 2-1
Tigre Vlag van Argentinië 3-:3 Vlag van Paraguay Cerro Porteño 0-1 4-2 +1:−1

Halve finales[bewerken]

Teams Uitslagen Tie-breakers
Team 1 Punten Team 2 1e wedstrijd 2e wedstrijd Doelsaldo Uitdoelpunten Penalty's
Millonarios Vlag van Colombia 2-2 Vlag van Argentinië Tigre 0-0 1-1 0-0 0-1
São Paulo Vlag van Brazilië 2-2 Vlag van Chili Universidad Católica 1-1 0-0 0-0 1-0

Finale[bewerken]


5 december
20:50 UTC-3
Tigre Vlag van Argentinië 0 – 0 Vlag van Brazilië São Paulo Estadio La Bombonera, Buenos Aires
Toeschouwers: 19.000
Scheidsrechter: Antonio Arias Vlag van Paraguay
Verslag


12 december
21:50 UTC-2
São Paulo Vlag van Brazilië 2 – 0 Vlag van Argentinië Tigre Estádio do Morumbi, São Paulo
Toeschouwers: 66.500
Scheidsrechter: Enrique Osses Vlag van Chili
Lucas Moura Goal 22'
Osvaldo Goal 28'
Verslag
De return werd na 45 minuten gestaakt door de scheidsrechter, omdat de spelers van Tigre weigerden verder te spelen na incidenten tijdens de rust . Daardoor werd Sao Paulo als winnaar aangewezen. [3]

Statistieken[bewerken]

Scheidsrechters[bewerken]

Naam Geboren Land Duels Kreeg  geel Kreeg voor de tweede keer geel en dus rood Weggestuurd
Loustau, Patricio Patricio Loustau 15.04.1975 Vlag van Argentinië ARG 5 28 1 0
Ricci, Sandro Sandro Ricci 28.09.1970 Vlag van Brazilië BRA 5 26 2 3
Bascuñán, Julio Julio Bascuñán 11.06.1978 Vlag van Chili CHI 4 22 0 0
Buitrago, José José Buitrago 05.11.1970 Vlag van Colombia COL 4 17 0 1
Cáceres, Enrique Enrique Cáceres 20.03.1974 Vlag van Paraguay PAR 4 18 0 0
Quintana, Julio Julio Quintana 00.00.1978 Vlag van Paraguay PAR 4 22 1 0
Vázquez, Martín Martín Vázquez 14.01.1969 Vlag van Uruguay URU 4 23 2 2
Buckley, Georges Georges Buckley 23.04.1974 Vlag van Peru PER 3 10 1 1
Carrillo, Víctor Víctor Carrillo 30.10.1975 Vlag van Peru PER 3 14 1 2
Pitana, Néstor Néstor Pitana 17.06.1975 Vlag van Argentinië ARG 3 15 2 0
Polic, Patricio Patricio Polic 00.00.1972 Vlag van Chili CHI 3 13 0 0
Ponce, Omar Omar Ponce 25.01.1977 Vlag van Ecuador ECU 3 10 0 0
Soto, Juan Juan Soto 14.10.1977 Vlag van Venezuela VEN 3 22 1 0
Vera, Carlos Carlos Vera 25.06.1976 Vlag van Ecuador ECU 3 13 1 0
Vuaden, Leandro Leandro Vuaden 29.06.1975 Vlag van Brazilië BRA 3 16 0 0
Arias, Antonio Antonio Arias 07.09.1972 Vlag van Paraguay PAR 2 12 0 2
Lima, Marcelo de Marcelo de Lima 26.08.1971 Vlag van Brazilië BRA 2 7 0 0
Lara, Diego Diego Lara 25.01.1979 Vlag van Ecuador ECU 2 8 0 0
Laverni, Saul Saul Laverni 21.01.1970 Vlag van Argentinië ARG 2 10 0 0
Lopes, Heber Heber Lopes 13.07.1972 Vlag van Brazilië BRA 2 7 0 0
Lunati, Pablo Pablo Lunati 05.06.1967 Vlag van Argentinië ARG 2 7 0 0
Marques, Ricardo Ricardo Marques 18.06.1979 Vlag van Brazilië BRA 2 6 0 0
Orosco, Raúl Raúl Orosco 25.03.1979 Vlag van Bolivia BOL 2 14 0 1
Prudente, Líber Líber Prudente 07.09.1971 Vlag van Uruguay URU 2 10 0 0
Ubriaco, Darío Darío Ubriaco 08.02.1972 Vlag van Uruguay URU 2 10 0 2
Vélez, Adrián Adrián Vélez 00.00.1976 Vlag van Colombia COL 2 9 1 1
Abal, Diego Diego Abal 28.12.1971 Vlag van Argentinië ARG 1 2 0 1
Amarilla, Carlos Carlos Amarilla 26.10.1970 Vlag van Paraguay PAR 1 3 0 0
Cortez, Péricles Péricles Cortez 03.07.1975 Vlag van Brazilië BRA 1 3 0 0
Oliveira, Paulo de Paulo de Oliveira 16.12.1973 Vlag van Brazilië BRA 1 2 2 0
Delfino, Germán Germán Delfino 04.05.1978 Vlag van Argentinië ARG 1 7 0 0
Escalante, Marlon Marlon Escalante 19.02.1974 Vlag van Venezuela VEN 1 5 0 0
Fedorczuk, Daniel Daniel Fedorczuk 02.05.1976 Vlag van Uruguay URU 1 6 0 0
Gambetta, Henry Henry Gambetta 23.02.1974 Vlag van Peru PER 1 0 0 0
Henrique, José José Henrique Vlag van Brazilië BRA 1 3 0 0
Machado, Imer Imer Machado 26.03.1973 Vlag van Colombia COL 1 4 0 0
Maldonado, Óscar Óscar Maldonado 13.04.1972 Vlag van Bolivia BOL 1 5 0 0
Mereles, Ulises Ulises Mereles 00.00.1984 Vlag van Paraguay PAR 1 2 0 0
Osses, Enrique Enrique Osses 26.05.1974 Vlag van Chili CHI 1 7 0 1
Pezzotta, Sergio Sergio Pezzotta 28.11.1967 Vlag van Argentinië ARG 1 5 0 1
Rivera, Víctor Víctor Rivera 11.01.1967 Vlag van Peru PER 1 7 0 0
Seneme, Wilson Wilson Seneme 28.09.1970 Vlag van Brazilië BRA 1 6 0 1
Totaal 92 436 15 19

Zie ook[bewerken]

Externe links[bewerken]