Oostenrijk op de Olympische Winterspelen 1964

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Oostenrijk op de Olympische Winterspelen 1964
Land Oostenrijk
IOC-landcode AUT
NOC Österreichisches Olympisches Comité
(de) externe link
Olympische Winterspelen 1964 in Innsbruck
Aantal deelnemers 83
Aantal disciplines 10
Medailles
Rang: 2
goud
4
zilver
5
brons
3
totaal
12
Oostenrijk op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Oostenrijk op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Tijdens de Olympische Winterspelen van 1964, die in Innsbruck werden gehouden, nam het gastland, Oostenrijk, voor de negende keer deel.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Alpineskiën Josef Stiegler slalom (m)
Goud
Egon Zimmermann afdaling (m)
Goud
Christl Haas afdaling (v)
Goud
Rodelen Josef Feistmantl
Manfred Stengl
dubbel
Goud
Alpineskiën Karl Schranz reuzenslalom (m)
Zilver
Edith Zimmermann afdaling (v)
Zilver
Bobsleeën Erwin Thaler
Adolf Koxeder
Josef Nairz
Reinhold Durnthaler
4-mansbob (m)
Zilver
Kunstrijden Regine Heitzer vrouwen
Zilver
Rodelen Reinhold Senn
Helmut Thaler
dubbel
Zilver
Alpineskiën Josef Stiegler reuzenslalom (m)
Brons
Traudl Hecher afdaling (v)
Brons
Rodelen Helene Thurner vrouwen
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Alpineskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Matthias Leitner slalom (m) 21e 2.19,64 (+8,51)
1.17,07+1.02,57
Heinrich Messner afdaling (m) 10e 2.20,74 (+2,58)
Gerhard Nenning afdaling (m) 7e 2.19,98 (+1,82)
reuzenslalom (m) 6e 1.49,68 (+2,97)
slalom (m) 7e 2.13,20 (+2,07)
1.10,29+1.02,91
Karl Schranz afdaling (m) 11e 2.20,98 (+2,82)
reuzenslalom (m) Zilver 1.47,09 (+0,38)
slalom (m) 24e 2.21,58 (+10,45)
1.10,04+1.11,54
Josef Stiegler reuzenslalom (m) Brons 1.48,05 (+1,34)
slalom (m) Goud 2.11,13
1.09,03+1.02,10
Egon Zimmermann afdaling (m) Goud 2.18,16
reuzenslalom (m) dnf opgave
Christl Haas afdaling (v) Goud 1.55,39
reuzenslalom (v) 4e 1.53,86 (+1,62)
slalom (v) 6e 1.35,11 (+5,25)
46,43+48,68
Traudl Hecher afdaling (v) Brons 1.56,66 (+1,27)
reuzenslalom (v) 8e 1.54,55 (+2,31)
slalom (v) dnf-2 opgave run 2
Marianne Jahn-Nutt reuzenslalom (v) 13e 1.55,95 (+3,71)
slalom (v) dnf-1 opgave run 1
Edda Kainz afdaling (v) 22e 2.02,69 (+7,30)
Edith Zimmermann afdaling (v) Zilver 1.56,42 (+1,03)
reuzenslalom (v) 6e 1.54,21 (+1,97)
slalom (v) 5e 1.34,27 (+4,41)
46,24+48,03

Biatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hansjörg Farbmacher 20 km (m) 28e 1:36.11,3 (+15.44,5)
pen.: 4 (3-0-0-1)
Walter Müller 34e 1:39.12,3 (+18.45,5)
pen.: 7 (1-3-2-1)
Adolf Scherwitzl 41e 1:48.12,7 (+27.45,9)
pen.: 6 (1-2-0-3)
Paul Ernst dnf opgave

Bobsleeën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Erwin Thaler
Josef Nairz
2-mansbob (m)
Oostenrijk I
8e 4.25,51 (+3,61)
(1.05,72 / 1.06,98 / 1.06,48 / 1.06,33)
Franz Isser
Reinhold Durnthaler
2-mansbob (m)
Oostenrijk II
9e 4.28,09 (+6,19)
(1.06,94 / 1.06,71 / 1.07,40 / 1.07,04)
Erwin Thaler
Adolf Koxeder
Josef Nairz
Reinhold Durnthaler
4-mansbob (m)
Oostenrijk I
Zilver 4.15,48 (+1,02)
(1.03,67 / 1.03,94 / 1.03,74 / 1.04,13)
Paul Aste
Herbert Gruber
Andreas Arnold
Hans Stoll
4-mansbob (m)
Oostenrijk II
7e 4.17,73 (+3,27)
(1.04,65 / 1.04,40 / 1.04,43 / 1.04,25)

Kunstrijden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Emmerich Danzer mannen 5e pc. 42,0; 1824,0 punten
Peter Jonas 7e pc. 79,0; 1752,0 punten
Wolfgang Schwarz 15e pc. 127,0; 1695,9 punten
Regine Heitzer vrouwen Zilver pc. 22,0; 1945,5 punten
Helli Sengtschmid 9e pc. 85,0; 1782,1 punten
Ingrid Ostler 20e pc. 171,0; 1684,8 punten
Gerlinde Schönbauer
Wilhelm Bietak
paarrijden 12e pc. 108,0; 87,7 punten
Inge Strell
Ferry Dedovich
15e pc. 129,0; 83,6 punten

Langlaufen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hansjörg Farbmacher 30 km (m) 36e 1:41.37,1 (+10.46,4)
Andreas Janc 30 km (m) 31e 1:40.23,3 (+9.32,6)
50 km (m) 21e 2:58.43,8 (+14.51,2)
Anton Kogler 15 km (m) 53e 59.10,6 (+8.16,5)
Hermann Lackner 15 km (m) 48e 58.04,0 (+7.09,9)
Hermann Mayr 30 km (m) 56e 1:48.53,3 (+18.02,6)
50 km (m) 33e 3:08.48,6 (+24.56,0)
Günther Rieger 15 km (m) 59e 1:01.07,3 (+10.13,2)
Hubert Schrott 15 km (m) 52e 59.01,7 (+8.07,6)
Franz Vetter 30 km (m) dnf opgave
Günther Rieger
Hansjörg Farbmacher
Anton Kogler
Andreas Janc
4x10 km
estafette (m)
11e 2:34.48,9 (+16.14,3)
(39.05,8 / 39.11,0 / 38.47,0 / 37.45,1)
Heiderun Ludwig 5 km (v) 20e 20.11,3 (+2.20,8)
10 km (v) 25e 47.27,6 (+7.03,3)

Noordse combinatie[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Willi Köstinger mannen 10e 413,68 punten
schans: 225,5 p 113,8 (70,5 m)+101,0 (65,0 m)+111,7 (66,5 m)
15 km: 188,18 p (54.35,5)
Waldemar Heigenhauser 19e 378,72 punten
schans: 210,4 p 105,4 (67,5 m)+105,0 (67,0 m)+83,7 (56,0 m)
15 km: 168,32 p (56.24,1)
Leopold Kohl 28e 341,86 punten
schans: 181,6 p 82,2 (57,0 m)+74,9 (56,0 m)+99,4 (64,5 m)
15 km: 160,26 p (57.09,8)
Franz Scherübl 29e 338,60 punten
schans: 169,6 p 75,2 (53,5 m)+76,6 (54,5 m)+93,0 (61,0 m)
15 km: 169,00 p (56.19,9)

Rodelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Josef Feistmantl mannen 5e 3.31,34 (+4,57)
(52,14 / 52,58 / 53,51 / 53,11)
Franz Tiefenbacher 8e 3.33,86 (+7,09)
(53,31 / 53,04 / 54,00 / 53,51)
Manfred Schmid 9e 3.34,04 (+7,27)
(53,27 / 52,86 / 53,82 / 54,09)
Reinhold Senn 21e 3.42,97 (+16,20)
(52,32 / 1.03,85 / 53,43 / 53,37)
Helene Thurner vrouwen Brons 3.29,06 (+4,39)
(52,08 / 52,08 / 52,42 / 52,48)
Friederike Matejka 7e 3.34,68 (+10,01)
(53,61 / 52,98 / 53,94 / 54,15)
Antonia Lanthaler dnf opgave
Josef Feistmantl
Manfred Stengl
dubbel Goud 1.41,62
(50,57 / 51,05)
Reinhold Senn
Helmut Thaler
Zilver 1.41,91 (+0,29)
(51,02 / 50,89)

Schaatsen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Erich Korbel 1500 m (m) dq diskwalificatie
Josef Reisinger 1500 m (m) 51e 2.27,8 (+17,5)
Reinhold Seeböck 5000 m (m) 37e 8.29,6 (+51,2)
Gerhard Strutz 5000 m (m) 42e 8.50,4 (+1.12,0)
Hermann Strutz 1500 m (m) 33e 2.18,0 (+7,7)
5000 m (m) 5e 7.48,3 (+9,9)
10000 m (m) 11e 16.42,6 (+52,5)
Peter Toyfl 500 m (m) 36e 43,7 (+3,6)
1500 m (m) 48e 2.24,2 (+13,9)
Manfred Zojer 500 m (m) 35e 43,5 (+3,4)

Schansspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Willi Egger normale schans (m) 44e 187,4 punten
91,7 (71,5 m)+94,5 (71,0 m)+92,9 (71,5 m)
grote schans (m) 12e 206,0 punten
100,0 (86,5 m)+106,0 (87,0 m)+98,7 (80,5 m)
Otto Leodolter normale schans (m) 28e 197,3 punten
96,4 (72,0 m)+99,7 (74,0 m)+97,6 (72,0 m)
grote schans (m) 17e 204,0 punten
101,1 (87,0 m)+102,9 (85,0 m)+88,9 (73,5 m)
Sepp Lichtenegger normale schans (m) 11e 205,4 punten
93,4 (74,5 m)+102,1 (75,0 m)+103,3 (75,0 m)
grote schans (m) 43e 179,9 punten
48,9 (77,5 m)+102,0 (87,0 m)+77,9 (68,0 m)
Baldur Preiml normale schans (m) 13e 204,6 punten
101,1 (75,0 m)+103,5 (76,0 m)+99,2 (73,5 m)
grote schans (m) 18e 203,2 punten
96,1 (84,5 m)+106,0 (87,0 m)+97,2 (78,0 m)

IJshockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1964 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Adolf Bachura
Horst Kakl
Dieter Kalt
Christian Kirchberger
Hermann Knoll
Eduard Mössmer
Tassilo Neuwirth
Alfred Püls
Josef Puschnig
Erich Romauch
Fritz Spielmann
Adelbert St. John
Gustav Tischer
Friedrich Turek
Fritz Wechselberger
Erich Winkler
Walter Znenahlik
mannen 13e kwalificatieronde:
  2-  8 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk - Vlag van Finland Finland
B-groep (9e-16e plaats):
  6-  2 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk - Vlag van Joegoslavië Joegoslavië
  3-  0 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk - Vlag van Hongarije Hongarije
  5-  5 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk - Vlag van Japan Japan
  2-  5 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk - Vlag van Roemenië Roemenië
  5-  3 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk - Vlag van Italië Italië
  2-  8 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk - Vlag van Noorwegen Noorwegen
  1-  5 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk - Vlag van Polen Polen