Shorttrack op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Shorttrack op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012. V.l.n.r. Sarah Warren (USA), Anna Gamorina (RUS) en Sumire Kikuchi (JP)

Shorttrack is een van de olympische sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 in Innsbruck. De wedstrijden werden van 14 tot en met 21 januari gehouden in het Olympia Eisstadion[1]. Er werden vijf onderdelen georganiseerd, zowel voor de jongens als voor de meisjes de 500 meter en de 1000 meter en daarnaast was er een aflossing voor gemengde landenteams.

Deelnemers[bewerken]

De deelnemers moesten in 1996 of 1997 geboren zijn. Het maximale aantal deelnemers werd door het IOC op zestien jongens en zestien meisjes vastgesteld. Elk land mocht maximaal twee jongens en twee meisjes inschrijven.[2] De drie beste landen (gecombineerd klassement van de 500 en de 1000 meter) op het WK voor junioren 2011 mochten twee schaatsers inschrijven, het gastland ten minste één. De resterende plaatsen werden ingevuld op basis van diezelfde ranglijst. Indien er nog plaatsen over waren, mocht een vierde land een extra schaatser inschrijven, enzovoorts.[3]

Medailles[bewerken]

Onderdeel Goud Zilver Brons
500 meter, jongens Vlag van Zuid-Korea KOR Yoon Su-min Vlag van Zuid-Korea KOR Lim Hyo-jun Vlag van China CHN Xu Hongzhi
1000 meter, jongens Vlag van Zuid-Korea KOR Lim Hyo-jun Vlag van Zuid-Korea KOR Yoon Su-min Vlag van China CHN Xu Hongzhi
500 meter, meisjes Vlag van Zuid-Korea KOR Shim Suk-hee Vlag van China CHN Xu Aili Vlag van Italië ITA Nicole Martinelli
1000 meter, meisjes Vlag van Zuid-Korea KOR Shim Suk-hee Vlag van China CHN Xu Aili Vlag van Japan JPN Sumire Kikuchi
Gemengde landenaflossing Vlag van China CHN
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR
Vlag van China CHN
Vlag van Zuid-Korea KOR
Lu Xiucheng
Jack Burrows
Xu Aili
Park Jung-hyun
Vlag van China CHN
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR
Vlag van China CHN
Vlag van Oekraïne UKR
Xu Hongzhi
Aydin Djemal
Qu Chunyu
Mariya Dolgopolova
Vlag van Frankrijk FRA
Vlag van Rusland RUS
Vlag van Oostenrijk AUT
Vlag van Zuid-Korea KOR
Yoann Martinez
Denis Ayrapetyan
Melanie Brantner
Shim Suk-hee

Uitslagen[bewerken]

500 meter[bewerken]

Beide wedstrijden vonden op 19 januari plaats.

Jongens
# Naam Land Finale Halve finale Kwartfinale
Goud Yoon Su-min Vlag van Zuid-Korea KOR 1.42,417 (A) 1.42,468 (A/B2) 1.43,310 (KF4)
Zilver Lim Hyo-jun Vlag van Zuid-Korea KOR 1.42,482 (A) 1.42,911 (A/B1) 1.44,291 (KF2)
Brons Xu Hongzhi Vlag van China CHN 1.42,637 (A) 1.42,832 (A/B1) 1.43,022 (KF1)
04 Thomas Insuk Hong Vlag van Verenigde Staten USA 1.42,782 (A) 1.43,187 (A/B2) 1.44,485 (KF3)
05 Kei Sato Vlag van Japan JPN 1.45,600 (B) 1.43,000 (A/B1) 1.43,173 (KF1)
06 Denis Ayrapetyan Vlag van Rusland RUS 1.45,902 (B) 1.45,026 (A/B2) 1.45,836 (KF4)
07 Josse Antonissen Vlag van Nederland NED 1.47,314 (B) 1.00,507 (A/B1) 1.48,738 (KF2)
08 Milan Grugni Vlag van Italië ITA 1.49,630 (B) 1.46,685 (A/B1) 1.05,394 (KF2)
(9) Lu Xiucheng Vlag van China CHN 1.00,00 - (B) 1.20,806 (A/B2) 1.44,504 (KF3)
10 Tamas Farkas Vlag van Hongarije HUN 1.46,035 (C) 1.45,777 (C/D2) 1.46,037 (KF4)
11 Yin-Cheng Chang Vlag van Chinees Taipei TPE 1.46,412 (C) 1.46,824 (C/D1) 1.48,113 (KF3)
12 Dominic Andermann Vlag van Oostenrijk AUT 1.50,729 (C) 1.47,751 (C/D1) 1.48,312 (KF4)
13 Aydin Djemal Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1.02,356 (C) 1.45,721 (C/D2) 1.45,556 (KF3)
(14) Michal Prokop Vlag van Tsjechië CZE 1.00,000 (D) 1.48,148 (C/D2) 1.03,050 (KF1)
(15) Jack Burrows Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1.00,00 - (C/D1) 1.45,491 (KF1)
(16) Yoann Martinez Vlag van Frankrijk FRA 1.00,00 - (KF2)
Meisjes
# Naam Land Finale Halve finale Kwartfinale
Goud Shim Suk-hee Vlag van Zuid-Korea KOR 44,122 (A) 1.44,444 (A/B1) 1.44,929 (KF1)
Zilver Xu Ali Vlag van China CHN 44,593 (A) 1.45,673 (A/B2) 1.45,416 (KF4)
Brons Nicole Martinelli Vlag van Italië ITA 46,594 (A) 1.46,679 (A/B2) 1.46,390 (KF4)
04 Sarah Warren Vlag van Verenigde Staten USA 48,273 (B) 1.47,033 (A/B2) 1.48,241 (KF3)
05 Sumire Kikuchi Vlag van Japan JPN 48,337 (B) 1.46,200 (A/B1) 1.53,823 (KF3)
06 Aafke Soet Vlag van Nederland NED 48,362 (B) 1.46,980 (A/B2) 1.47,770 (KF2)
07 Mariya Dolgopolova Vlag van Oekraïne UKR 50,545 (B) 1.16,375 (A/B1) 1.49,624 (KF3)
(8) Qu Chunyu Vlag van China CHN 00,00 - (A) 1.45,624 (A/B1) 1.46,378 (KF2)
(9) Anna Gamorina Vlag van Rusland RUS 00,00 - (B) 1.07,177 (A/B1) 1.46,382 (KF1)
10 Park Jung-hyun Vlag van Zuid-Korea KOR 46,339 (C) 1.46,948 (C/D2) 1.00,289 (KF3)
11 Dariya Goncharova Vlag van Kazachstan KAZ 46,802 (C) 1.48,300 (C/D1) 1.46,452 (KF1)
12 Timea Toth Vlag van Hongarije HUN 48,743 (C) 1.48,725 (C/D2) 1.48,502 (KF4)
13 Yu-Tzu Lin Vlag van Chinees Taipei TPE 49,492 (C) 1.48,598 (C/D1) 1.49,423 (KF1)
14 Elisabeth Witt Vlag van Duitsland GER 49,799 (D) 1.49,737 (C/D2) 1.49,788 (KF2)
15 Melanie Brantner Vlag van Oostenrijk AUT 51,150 (D) 1.51,375 (C/D1) 1.53,635 (KF4)
(16) Arianna Sighel Vlag van Italië ITA 1.00,00 - (KF2)

1000 meter[bewerken]

Beide wedstrijden vonden op 18 januari plaats.

Jongens
# Naam Land Finale Halve finale Kwartfinale
Goud Lim Hyo-jun Vlag van Zuid-Korea KOR 1.29,284 (A) 1.29,442 (A/B1) 1.32,445 (KF3)
Zilver Yoon Su-min Vlag van Zuid-Korea KOR 1.29,428 (A) 1.31,239 (A/B2) 1.31,887 (KF4)
Brons Xu Hongzhi Vlag van China CHN 1.29,576 (A) 1.31,377 (A/B2) 1.34,610 (KF2)
04 Kei Sato Vlag van Japan JPN 1.30,142 (A) 1.29,689 (A/B1) 1.30,502 (KF1)
05 Milan Grugni Vlag van Italië ITA 1.40,766 (B) 1.33,183 (A/B2) 1.33,540 (KF4)
06 Yoann Martinez Vlag van Frankrijk FRA 1.40,840 (B) 1.32,564 (A/B2) 1.33,762 (KF3)
07 Jack Burrows Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1.41,172 (B) 1.33,700 (A/B1) 1.34,981 (KF2)
(8) Thomas Insuk Hong Vlag van Verenigde Staten USA 9.999 dnf (A/B1) 1.30,615 (KF1)
09 Lu Xiucheng Vlag van China CHN 1.32,369 (C) 1.32,822 (C/D2) 1.30,764 (KF1)
10 Aydin Djemal Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1.33,689 (C) 1.37,035 (C/D1) 1.33,582 (KF4)
11 Yin-Cheng Chang Vlag van Chinees Taipei TPE 1.59,205 (C) 1.37,806 (C/D1) 1.53,640 (KF2)
12 Tamas Farkas Vlag van Hongarije HUN 1.34,395 (D) 1.55,852 (C/D2) 1.33,101 (KF1)
13 Michal Prokop Vlag van Tsjechië CZE 1.36,324 (D) 1.38,044 (C/D1) 1.36,489 (KF3)
14 Dominic Andermann Vlag van Oostenrijk AUT 1.39,097 (D) 1.38,822 (C/D1) 1.39,869 (KF4)
(15) Denis Ayrapetyan Vlag van Rusland RUS 9.99,99 - (C) 1.33,689 (C/D2) 1.47,810 (KF2)
(16) Josse Antonissen Vlag van Nederland NED 9.999 dnf (KF3)
Meisjes
# Naam Land Finale Halve finale Kwartfinale
Goud Shim Suk-hee Vlag van Zuid-Korea KOR 1.31,661 (A) 1.34,809 (A/B1) 1.37,066 (KF1)
Zilver Xu Ali Vlag van China CHN 1.33,351 (A) 1.35,362 (A/B1) 1.36,614 (KF4)
Brons Sumire Kikuchi Vlag van Japan JPN 1.34,254 (A) 1.35,301 (A/B2) 1.36,670 (KF4)
04 Nicole Martinelli Vlag van Italië ITA 1.47,451 (B) 1.36,620 (A/B2) 1.39,809 (KF3)
05 Arianna Sighel Vlag van Italië ITA 2.13,756 (B) 1.37,609 (A/B1) 1.38,102 (KF2)
(6) Dariya Goncharova Vlag van Kazachstan KAZ 9.99,99- (B) 1.36,487 (A/B1) 1.37,822 (KF1)
(7) Qu Chunyu Vlag van China CHN 9.99,99- (A/B2) 1.39,607 (KF3)
08 Anna Gamorina Vlag van Rusland RUS 1.38,042 (C) 1.44,645 (C/D2) 1.50,594 (KF1)
09 Yu-Tzu Lin Vlag van Chinees Taipei TPE 1.39,185 (C) 1.39,539 (C/D1) 1.39,749 (KF4)
10 Elisabeth Witt Vlag van Duitsland GER 1.40,980 (C) 1.39,667 (C/D1) 1.42,928 (KF3)
11 Sarah Warren Vlag van Verenigde Staten USA 1.50,026 (C) 1.45,006 (C/D2) 1.40,397 (KF4)
12 Aafke Soet Vlag van Nederland NED 1.40,885 (D) 1.45,165 (C/D2) 1.38,302 (KF2)
13 Melanie Brantner Vlag van Oostenrijk AUT 1.46,885 (D) 1.47,437 (C/D1) 1.46,275 (KF2)
(14) Timea Toth Vlag van Hongarije HUN 9.999 dnf (KF3)
(14) Mariya Dolgopolova Vlag van Oekraïne UKR 9.999 dnf (KF1)
Park Jung-hyun Vlag van Zuid-Korea KOR 9.99,9YC (A) 1.33,823 (A/B2) 1.36,331 (KF2)

Gemengde landenaflossing[bewerken]

Alle schaatsers mochten meedoen aan de gemengde landenaflossing. Er werden acht teams van vier shorttrackers geformeerd, een team bestond uit twee jongens en twee meisjes. Op basis van de gecombineerde uitslag van de 500 en 1000 meter werden de teams ingedeeld. De sterkste meisjes werden aan de zwakste jongens gekoppeld, enzovoorts, met als doel om gelijkwaardige teams te vormen. De wedstrijdleiding bepaalt uiteindelijk de teamsamenstelling.[3] Tijdens de wedstrijd was de volgorde meisje, jongen, meisje, jongen. Alleen bij een val mocht hier van worden afgeweken.

De wedstrijd vond op 21 januari plaats.

# Team / teamleden Finale Halve finale
Goud Team B
Vlag van Zuid-Korea KOR Park Jung-hyun
Vlag van China CHN Lu Xiucheng
Vlag van China CHN Xu Aili
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Jack Burrows
4.21,713 (A) 4.21,656 (HF2)
Zilver Team F
Vlag van China CHN Qu Chunyu
Vlag van China CHN Xu Hongzhi
Vlag van Oekraïne UKR Mariya Dolgopolova
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Aydin Djemal
4.24,665 (A) 4.21,227 (HF1)
Brons Team A
Vlag van Zuid-Korea KOR Shim Suk-hee
Vlag van Frankrijk FRA Yoann Martinez
Vlag van Oostenrijk AUT Melanie Brantner
Vlag van Rusland RUS Denis Ayrapetyan
4.26,352 (A) 4.21,668 (HF1)
4 Team D
Vlag van Duitsland GER Elisabeth Witt
Vlag van Verenigde Staten USA Thomas Insuk Hong
Vlag van Japan JPN Sumire Kikuchi
Vlag van Chinees Taipei TPE Yin-Cheng Chang
4.24,360 (B) 4.23,141 (HF1)
5 Team C
Vlag van Italië ITA Nicole Martinelli
Vlag van Italië ITA Milan Grugni
Vlag van Hongarije HUN Timea Toth
Vlag van Hongarije HUN Tamas Farkas
4.29,686 (B) 4.28,026 (HF2)
6 Team E
Vlag van Verenigde Staten USA Sarah Warren
Vlag van Japan JPN Kei Sato
Vlag van Chinees Taipei TPE Yu-Tzu Lin
Vlag van Nederland NED Josse Antonissen
4.30,383 (B) 4.36,208 (HF2)
(7) Team H
Vlag van Rusland RUS Anna Gamorina
Vlag van Zuid-Korea KOR Lim Hyo-jun
Vlag van Nederland NED Aafke Soet
Vlag van Tsjechië CZE Michal Prokop
9.99,99 - (A) 4.26,027 (HF2)
(8) Team G
Vlag van Kazachstan KAZ Dariya Goncharova
Vlag van Zuid-Korea KOR Yoon Su-min
Vlag van Italië ITA Arianne Sighel
Vlag van Oostenrijk AUT Dominic Andermann
9.99,99 - (B) 4.22,356 (HF1)