Zuid-Korea op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Zuid-Korea op de Olympische Jeugdspelen
Zuid-Korea op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012
Land Zuid-Korea
IOC-landcode KOR
NOC Korean Olympic Committee
(ko) (en) externe link
Olympische Jeugdwinterspelen 2012 in Innsbruck
Vlaggendrager Kim Dong-woo
(alpineskiën)
Aantal deelnemers 28
Aantal disciplines 12
Medailles
Rang: 4
goud
6
zilver
3
brons
2
totaal
11
Zuid-Korea op de Jeugdzomerspelen
2010
Zuid-Korea op de Jeugdwinterspelen
2012
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Zuid-Korea was een van de landen die deelnam aan de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 in Innsbruck, Oostenrijk.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Schaatsen Jang Mi 500 m (v) Goud
1500 m (v) Goud
Shorttrack Yoon Su-min 500 m (m) Goud
Lim Hyo-jun 1000 m (m) Goud
Shim Suk-hee 500 m (v) Goud
1000 m (v) Goud
Schaatsen Jang Su-ji massastart (v) Zilver
Shorttrack Lim Hyo-jun 500 m (m) Zilver
Yoon Su-min 1000 m (m) Zilver
Schaatsen Noh Hyeok-jun 3000 m (m) Brons
Jang Su-ji 3000 m (v) Brons
Als lid van een gemengd landenteam (telt niet mee voor landenklassement)
Shorttrack Park Jung-hyun gemengd team Goud
Curling Kim Eunbi gemengd team Zilver
Kunstrijden Park So-youn gemengd team Brons
Shorttrack Shim Suk-hee gemengd team Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

 pictogram Alpineskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Alpineskiën op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Dong-woo super g (m) 22e 1.07,65 (+3,20)
supercombinatie (m) 15e 1.44,69 (+4,24) (1.06,38, 38,31)
reuzenslalom (m) - - (-) (DNF, -)
slalom (m) - - (-) (41,85, DNF)
Jo Eun-hwa super g (v) 28e 1.13,85 (+8,07)
supercombinatie (v) 25e 1.54,57 (+13,75) (1.12,71, 41,86)
reuzenslalom (v) 28e 2.07,37 (+11,24) (1.03,30, 1.04,07)
slalom (v) - - (-) (DNF, -)

 pictogram Biatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Biatlon op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dujin Choi 7,5 km sprint (m) 38e 22.35,8 (+3.14,4) pen.: 3 (2+1)
10 km achtervolging (m) 42e +8.06,1 pen.: 9 (2+3+3+1)
Jang Jiyeon 6 km sprint (v) 35e 21.08,4 (+3.40,7) pen.: 2 (0+2)
7,5 km achtervolging (v) 40e +11.06,2 pen.:6 (2+2+1+1)
Jang Jiyeon
Lee Yeong-ae
Choi Dujin
Ji Won
biatlon/langlaufestafette 24e 1:20.14,2 (7+12)
25.32,4 (1+3 2+3)
12.14,8
27.59,8 (3+3 1+3)
14.27,2

 pictogram Bobsleeën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Bobsleeën op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Choi Junwon
Choi Minseo
tweemansbob (m)
10e
1.51,24 [55,43 (10) + 55,81 (10)]

 pictogram Curling[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Curling op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Go Keon (m)
Kang Sueyeon (v)
Kim Eunbi (v)
Yoo Minhyeon (m)
gemengd team 12e Voorronde: blauwe groep
3-6 Vlag van Tsjechië Tsjechië
1-8 Vlag van China China
4-7 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
7-3 Vlag van Noorwegen Noorwegen
5-7 Vlag van Estland Estland
2-6 Vlag van Zwitserland Zwitserland
0-4 Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
Go Keon +
Vlag van Verenigde Staten USA Sarah Anderson
dubbeltoernooi 1/32F 1/32F: 6-8 Vlag van Duitsland GER Nicole Muskatewitz + Vlag van Zwitserland SUI Michael Brunner
Yoo Minhyeon +
Vlag van Japan JPN Mako Tamakuma
4e 1/32F: 14-1 Vlag van Duitsland GER Frederike Manenr + Vlag van Canada CAN Derek Oryniak
1/16F: 9-4 Vlag van Oostenrijk AUT Irena Brettbacher + Vlag van Italië ITA Amos Mosaner
KF: 7-4 Vlag van Verenigde Staten USA Taylor Anderson + Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Dunzan Menzies
HF: 6-13 Vlag van Zuid-Korea KOR Kim Eunbi + Vlag van Noorwegen NOR Martin Sesaker
3e/4e: 5-6 Vlag van Rusland RUS Marina Verenich + Vlag van Verenigde Staten USA Korey Dropkin
Kang Sueyeon +
Vlag van Tsjechië CZE Krystof Krupansky
1/16F 1/32F: 10-5 Vlag van Italië ITA Arianna Losano + Vlag van Duitsland GER Daniel Rothballer
1/16F: 4-7 Vlag van Canada CAN Corryn Brown + Vlag van Oostenrijk AUT Martin Reichel
Kim Eunbi +
Vlag van Noorwegen NOR Martin Sesaker
Zilver 1/32F: 9-3 Vlag van Zweden SWE Amalia Rudström + Vlag van Duitsland GER Kevin Lehmann
1/16F: 10-4 Vlag van China CHN Yang Ying + Vlag van Verenigde Staten USA Tom Howell
KF: 7-6 Vlag van Rusland RUS Anastasia Moskaleva + Vlag van Japan JPN Tsukasa Horigome
HF: 13-6 Vlag van Japan JPN Mako Tamakuma + Vlag van Zuid-Korea KOR Yoo Minhyeon
F: 2-13 Vlag van Duitsland GER Nicole Muskatewitz + Vlag van Zwitserland SUI Michael Brunner

 pictogram Freestyleskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Freestyleskiën op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Kwang-jin half pipe (m) 8e 67,75 (67,75, 61,75)

 pictogram IJshockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie IJshockey op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Cho Ji-hyun vaardigheidswedstrijd (m) 10e kwalificatie: 11 punten
Lee Yeon-jeong vaardigheidswedstrijd (v) 13e kwalificatie: 2 punten

 pictogram Kunstrijden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kunstrijden op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lee June-Hyoung solo (m) 4e 160.99 [kk: 50.93 (7), vk:110.06 (4)]
Park So-youn solo (v) 4e 136.60 [kk: 48.37 (5), vk: 88.23 (4)]
Team 6
Park So-youn
Vlag van Kazachstan KAZ Alexander Lyan
Vlag van Frankrijk FRA Estelle Elizabeth / Romain Le Gac
gemengd
landen
team
Brons 14 pnt. (224.17)
08 (96.84)
01 (60.45)
05 (66.88)
Team 7
Vlag van Italië ITA Micol Cristini
Lee June-hyoung
Vlag van Estland EST Victoria-Laura Lohmus / Andrei Davodov
gemengd
landen
team
7e 12 pnt. (220.50)
03 (65.60)
06 (109.30)
03 (45.60)

 pictogram Langlaufen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Langlaufen op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ji Won 10 km klassiek (m) 40e 36.24,0 (+6.55,2)
sprint (m) 46e kwalificatie
Lee Yeong-ae 5 km klassiek (v) 33e 18.12,6 (+3.54,6)
sprint (v) 38e kwalificatie
Jang Jiyeon
Lee Yeong-ae
Choi Dujin
Ji Won
biatlon/langlaufestafette 24e 1:20.14,2 (7+12)
25.32,4 (1+3 2+3)
12.14,8
27.59,8 (3+3 1+3)
14.27,2

 pictogram Schaatsen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schaatsen op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Noh Hyeok-jun 1500 m (m) 04e 2.02,19 (+ 7,99)
3000 m (m) Brons 4.14,41 (+ 11,19)
massastart (m) 16e 7.26,72 (+ 16,49)
Park Dai-han 500 m (m) 06e 78,87 (+ 3,37) [39,41 + 39,46]
massastart (m) 19e 7.35,00 (+ 24,77)
Jang Mi 500 m (v) Goud 81,68 [40,88 + 40,80]
1500 m (v) Goud 2.08,17
massastart (v) 09e 6.07,44 (+ 6,38)
Jang Su-ji 3000 m (v) Brons 4.42,72 (+ 5,39)
massastart (v) Zilver 6.01,13 (+ 0,07)

 pictogram Shorttrack[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Shorttrack op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lim Hyo-jun 500 m (m) Zilver F (A): 42,482
HF (A/B1): 42,911
KF (2): 44,291
1000 m (m) Goud F (A): 1.29,284
HF (A/B1): 1.29,442
KF (3): 1.32,445
Yoon Su-min 500 m (m) Goud F (A): 42,417
HF (A/B2): 42,468
KF (4): 43,310
1000 m (m) Zilver F (A): 1.29,428
HF (A/B2): 1.31,239
KF (4): 1.31,887
Park Jung-hyun 500 m (v) 10e F (C): 46,339
HF (C/D2): 46,948
KF (3): 1.00,289
1000 m (v) F (A): gele kaart
HF (A/B2): 1.33,823
KF (2): 1.36,331
Shim Suk-hee 500 m (v) Goud F (A): 44,122
HF (A/B1): 44,444
KF (1): 44,929
1000 m (v) Goud F (A): 1.31,661
HF (A/B1): 1.34,809
KF (1): 1.37,066
Team B
Park Jung-hyun
Vlag van China CHN Xu Aili
Vlag van China CHN Lu Xiucheng
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Jack Burrows
gemengde
landenestafette
Goud F (A): 4.21,713
HF (2): 4.21,656
Team A
Shim Suk-hee
Vlag van Oostenrijk AUT Melanie Brantner
Vlag van Frankrijk FRA Yoann Martinez
Vlag van Rusland RUS Denis Ayrapetyan
gemengde
landenestafette
Brons F (A): 4.26,352
HF (1): 4.21,668
Team H
Lim Hyo-jun
Vlag van Rusland RUS Anna Gamorina
Vlag van Nederland NED Aafke Soet
Vlag van Tsjechië CZE Michal Prokop
gemengde
landenestafette
07e F (A): -
HF (1): 4.26,027
Team G
Yoon Su-min
Vlag van Kazachstan KAZ Dariya Goncharova
Vlag van Italië ITA Arienne Sighel
Vlag van Oostenrijk AUT Dominic Andermann
gemengde
landenestafette
08e F (B): -
HF (1): 4.22,356

 pictogram Skeleton[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Skeleton op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kim Banseok jongens 12e 2.00,42 [1.01,34 (13) + 59,08 (6)]

 pictogram Snowboarden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Snowboarden op de Olympische Jeugdwinterspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Na Myun-joo halfpipe (m) 13e Halve finale: 7e (65.00)
Serie: 8e (54.75) QS
Jeong Hae-rim (v)

Externe link[bewerken]