Sovjet-Unie op de Olympische Winterspelen 1988

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Jump to search
Sovjet-Unie op de Olympische Winterspelen 1988
Land Sovjet-Unie
IOC-landcode URS
Olympische Winterspelen 1988 in Calgary
Vlaggendrager Andrej Boekin
Aantal deelnemers 101
Aantal disciplines 10
Medailles
Rang: 1
goud
11
zilver
9
brons
9
totaal
29
Sovjet-Unie op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Sovjet-Unie op de Winterspelen
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Andere gerelateerde deelnames
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Tijdens de Olympische Winterspelen van 1988, die in Calgary (Canada) werden gehouden, nam de Sovjet-Unie voor de negende keer deel.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Biatlon Dmitri Vasiljev
Sergej Tsjepikov
Aleksandr Popov
Valeri Medvedtsev
4x7,5 km estafette
Goud
Bobsleeën Jānis Ķipurs
Vladimir Kozlov
2-mansbob (m)
Goud
Kunstrijden Jekaterina Gordejeva
Sergej Grinkov
paarrijden
Goud
Natalja Bestemjanova
Andrej Boekin
ijsdansen
Goud
Langlaufen Michail Devjatjarov 15 km klassiek (m)
Goud
Aleksej Prokoerorov 30 km klassiek (m)
Goud
Tamara Tichonova 20 km vrije stijl (v)
Goud
Vida Vencienė 10 km klassiek (v)
Goud
Svetlana Nagejkina
Nina Gavriljoek
Tamara Tichonova
Anfisa Reztsova
4x5 km estafette (v)
Goud
Schaatsen Nikolaj Goeljajev 1000 m (m)
Goud
IJshockey Olympisch team mannen
Goud
Biatlon Valeri Medvedtsev 10 km (m)
Zilver
20 km (m)
Zilver
Kunstrijden Jelena Valova
Oleg Vasiljev
paarrijden
Zilver
Marina Klimova
Sergej Ponomarenko
ijsdansen
Zilver
Langlaufen Vladimir Smirnov 30 km klassiek (m)
Zilver
Anfisa Reztsova 20 km vrije stijl (v)
Zilver
Raisa Smetanina 10 km klassiek (v)
Zilver
Tamara Tichonova 5 km klassiek (v)
Zilver
Vladimir Smirnov
Vladimir Sachnov
Michail Devjatjarov
Aleksej Prokoerorov
4x10 km estafette (m)
Zilver
Biatlon Sergej Tsjepikov 10 km (m)
Brons
Bobsleeën Jānis Ķipurs
Guntis Osis
Juris Tone
Vladimir Kozlov
4-mansbob (m)
Brons
Kunstrijden Viktor Petrenko mannen
Brons
Langlaufen Vladimir Smirnov 15 km klassiek (m)
Brons
Raisa Smetanina 20 km vrije stijl (v)
Brons
Vida Vencienė 5 km klassiek (v)
Brons
Noordse combinatie Allar Levandi individueel (m)
Brons
Rodelen Joeri Chartsjenko mannen
Brons
Schaatsen Igor Zjelezovski 1000 m (m)
Brons

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Alpineskiën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sergej Petrik super g (m) dnf opgave
reuzenslalom (m) 30e 2.15,16 (+8,79)
1.09,78+1.05,38
slalom (m) dnf-2 opgave run 2
55,39+dnf
combinatie (m) dq-s1 diskwalificatie slalom run 1
afdaling: 1.55,82
Konstantin Tsjistjakov super g (m) dnf opgave
reuzenslalom (m) 35e 2.16,67 (+10,30)
1.10,09+1.06,58
slalom (m) dnf-1 opgave run 1
combinatie (m) dnf-s1 opgave slalom run 1
afdaling: 1.55,99
Golnoer Postnikova afdaling (v) 16e 1.28,23 (+2,37)
combinatie (v) dnf-a opgave afdaling

Biatlon[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Joeri Kasjkarov 10 km (m) 18e 26.49,1 (+1.41,0) pen.: 3 (1 + 2)
20 km (m) 5e 57.43,1 (+1.09,8) pen.: 2 (0 + 1 + 1 + 0)
Valeri Medvedtsev 10 km (m) Zilver 25.23,7 (+15,6) pen.: 0 (0 + 0)
20 km (m) Zilver 56.54,6 (+21,3) pen.: 2 (0 + 1 + 0 + 1)
Aleksandr Popov 20 km (m) 12e 59.24,0 (+2.50,7) pen.: 3 (0 + 2 + 1 + 0)
Sergej Tsjepikov 10 km (m) Brons 25.29,4 (+21,3) pen.: 0 (0 + 0)
20 km (m) 4e 57.17,5 (+44,2) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0)
Dmitri Vasiljev 10 km (m) 9e 26.09,7 (+1.01,6) pen.: 1 (0 + 1)
Team
Dmitri Vasiljev
Sergej Tsjepikov
Aleksandr Popov
Valeri Medvedtsev
4x7,5 km
estafette (m)
Goud 1:22.30,0 pen.: 0
21.04,3 pen.: 0 (0 + 0)
20.12,0 pen.: 0 (0 + 0)
20.35,1 pen.: 0 (0 + 0)
20.38,6 pen.: 0 (0 + 0)

Bobsleeën[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jānis Ķipurs
Vladimir Kozlov
2-mansbob (m)
Sovjet-Unie I
Goud 3.53,48
(57,43 / 58,05 / 59,52 / 58,48)
Zintis Ekmanis
Aivars Trops
2-mansbob (m)
Sovjet-Unie II
9e 3.56,92 (+3,44)
(57,95 / 59,12 / 1.00,72 / 59,13)
Māris Poikāns
Olafs Kļaviņš
Ivars Bērzups
Juris Jaudzems
4-mansbob (m)
Sovjet-Unie I
5e 3.48,35 (+0,84)
(56,75 / 57,66 / 56,70 / 57,24)
Jānis Ķipurs
Guntis Osis
Juris Tone
Vladimir Kozlov
4-mansbob (m)
Sovjet-Unie II
Brons 3.48,26 (+0,75)
(56,72 / 57,28 / 56,41 / 57,85)

Kunstrijden[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Viktor Petrenko mannen Brons 7,8 punten (verpl. figuren: 6 - korte kür: 3 - lange kür: 3)
Aleksandr Fadejev 4e 8,2 punten (verpl. figuren: 1 - korte kür: 9 - lange kür: 4)
Vladimir Kotin 6e 13,4 punten (verpl. figuren: 5 - korte kür: 6 - lange kür: 8)
Kira Ivanova vrouwen 7e 13,6 punten (verpl. figuren: 1 - korte kür: 10 - lange kür: 9)
Anna Kondrasjova 8e 15,2 punten (verpl. figuren: 9 - korte kür: 7 - lange kür: 7)
Jekaterina Gordejeva
Sergej Grinkov
paarrijden Goud 1,4 punten (korte kür: 1 - lange kür: 1)
Jelena Valova
Oleg Vasiljev
Zilver 2,8 punten (korte kür: 2 - lange kür: 2)
Larisa Seleznova
Oleg Makarov
4e 6,4 punten (korte kür: 6 - lange kür: 4)
Natalja Bestemjanova
Andrej Boekin
ijsdansen Goud 2,0 punten (verpl. dans: 1 - org. dans: 1 - vrije dans: 1)
Marina Klimova
Sergej Ponomarenko
Zilver 4,0 punten (verpl. dans: 2 - org. dans: 2 - vrije dans: 2)
Natalija Annenko
Genrich Sretenski
4e 8,0 punten (verpl. dans: 4 - org. dans: 4 - vrije dans: 4)

Langlaufen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aleksandr Batyoek 15 km klassiek (m) 15e 43.08,7 (+1.49,8)
Joeri Boerlakov 30 km klassiek (m) 12e 1:28.02,4 (+3.36,1)
50 km vrije stijl (m) 26e 2:12.02,2 (+7.31,3)
Michail Devjatjarov 15 km klassiek (m) Goud 41.18,9
30 km klassiek (m) 4e 1:25.31,3 (+1.05,0)
50 km vrije stijl (m) 25e 2:12.01,7 (+7.30,8)
Aleksej Prokoerorov 15 km klassiek (m) 18e 43.36,9 (+2.18,0)
30 km klassiek (m) Goud 1:24.26,3
50 km vrije stijl (m) 38e 2:14.01,0 (+9.30,1)
Vladimir Sachnov 50 km vrije stijl (m) 12e 2:09.00,1 (+4.29,2)
Vladimir Smirnov 15 km klassiek (m) Brons 41.48,5 (+29,6)
30 km klassiek (m) Zilver 1:24.35,1 (+8,8)
Team
Vladimir Smirnov
Vladimir Sachnov
Michail Devjatjarov
Aleksej Prokoerorov
4x10 km
estafette (m)
Zilver 1:44.11,3 (+12,7)
26.20,5
25.48,2
26.06,4
25.56,2
Nina Gavriljoek 20 km vrije stijl (v) dq diskwalificatie
Svetlana Nagejkina 5 km klassiek (v) 8e 15.29,9 (+25,9)
10 km klassiek (v) 4e 30.26,5 (+18,2)
Anfisa Reztsova 20 km vrije stijl (v) Zilver 56.12,8 (+19,2)
Raisa Smetanina 5 km klassiek (v) 10e 15.35,9 (+31,9)
10 km klassiek (v) Zilver 30.17,0 (+8,7)
20 km vrije stijl (v) Brons 57.22,1 (+1.28,5)
Tamara Tichonova 5 km klassiek (v) Zilver 15.05,3 (+1,3)
10 km klassiek (v) 5e 30.38,9 (+30,6)
20 km vrije stijl (v) Goud 55.53,6
Vida Vencienė 5 km klassiek (v) Brons 15.11,1 (+7,1)
10 km klassiek (v) Goud 30.08,3
Team
Svetlana Nagejkina
Nina Gavriljoek
Tamara Tichonova
Anfisa Reztsova
4x5 km
estafette (v)
Goud 59.51,1
15.12,4
15.06,7
14.53,9
14.38,1

Noordse combinatie[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Allar Levandi individueel (m) Brons +1.04,3 — schans: 216,6 p — 15 km: 39.12,4
Vasili Savin 10e +1.55,4 — schans: 203,7 p — 15 km: 38.37,5
Andrej Doendakov 12e +2.53,6 — schans: 194,0 p — 15 km: 38.31,1
Sergej Nikiforov 14e +3.15,5 — schans: 191,8 p — 15 km: 38.38,3
Team
Andrej Doendakov
Vasili Savin
Allar Levandi
team (m) dnf opgave — schans: 282,5 p — 30 km: niet gestart
schans: 187,3 p
schans: 95,2 p
schans: opgave

Rodelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Joeri Chartsjenko mannen Brons 3.06,274 (+0,726)
(46,391 / 46,605 / 46,475 / 46,803)
Sergej Danilin 6e 3.07,098 (+1,550)
(46,564 / 46,827 / 46,648 / 47,059)
Valeri Doedin 17e 3.08,880 (+3,332)
(47,812 / 46,982 / 47,061 / 47,025)
Joelija Antipova vrouwen 5e 3.05,787 (+1,814)
(46,449 / 46,425 / 46,610 / 46,303)
Nadezjda Danilina 8e 3.06,364 (+2,391)
(46,597 / 46,447 / 46,613 / 46,707)
Irina Koesakina 10e 3.07,043 (+3,070)
(46,690 / 47,071 / 46,643 / 46,639)
Vitali Melnik
Dmitri Aleksejev
dubbel 6e 1.32,459 (+0,519)
(46,060 / 46,399)
Jevgeni Beloessov
Aleksandr Beljakov
7e 1.32,553 (+0,613)
(45,973 / 46,580)

Schaatsen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andrej Bachvalov 1000 m (m) 11e 1.14,39 (+1,36)
Sergej Berezin 5000 m (m) 23e 6.58,08 (+13,45)
10000 m (m) 9e 14.20,48 (+32,28)
Andrej Bobrov 1500 m (m) 35e 1.58,97 (+6,91)
Dmitri Botsjkarjov 5000 m (m) 17e 6.56,57 (+11,94)
Sergej Fokitsjev 500 m (m) 4e 36,82 (+0,37)
Nikolaj Goeljajev 500 m (m) 36e 1.02,86 (+26,41)
1000 m (m) Goud 1.13,03
1500 m (m) 7e 1.53,04 (+0,98)
Aleksandr Klimov 1500 m (m) 6e 1.52,97 (+0,91)
Joeri Kljoejev 5000 m (m) 26e 7.00,01 (+15,38)
10000 m (m) 6e 14.09,68 (+21,48)
Vitali Makovetski 500 m (m) 12e 37,35 (+0,90)
Aleksandr Mozin 10000 m (m) 18e 14.28,91 (+40,71)
Boris Repnin 1000 m (m) 12e 1.14,41 (+1,38)
Igor Zjelezovski 500 m (m) 6e 36,94 (+0,49)
1000 m (m) Brons 1.13,19 (+0,16)
1500 m (m) 4e 1.52,63 (+0,57)
Svetlana Bojko 3000 m (v) 6e 4.22,90 (+10,96)
5000 m (v) 4e 7.28,39 (+14,26)
Jelena Iljina 500 m (v) 16e 41,15 (+2,05)
1000 m (v) 18e 1.22,40 (+4,75)
Jelena Lapoega 1500 m (v) 5e 2.04,24 (+3,56)
3000 m (v) 7e 4.23,29 (+11,35)
5000 m (v) 5e 7.28,65 (+14,52)
Natalja Sjive 500 m (v) 9e 40,66 (+1,56)
1000 m (v) 20e 1.22,99 (+5,34)
Jelena Toemanova 1500 m (v) 15e 2.07,71 (+7,03)
3000 m (v) 9e 4.24,07 (+12,13)
5000 m (v) 15e 7.40,82 (+26,69)

Schansspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michail Jesin normale schans
individueel (m)
39e 171,6 punten
92,1 p. (80,0 m) + 79,5 p. (74,0 m)
Edoeard Soebotsj normale schans
individueel (m)
38e 173,6 punten
83,7 p. (76,0 m) + 89,9 p. (78,0 m)

IJshockey[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ilja Bjakin
Igor Stelnov
Slava Fetisov
Aleksej Goesarov
Aleksej Kasatonov
Sergej Starikov
Vjatsjeslav Bykov
Sergej Jasjin
Valeri Kamenski
Sergej Svetlov
Aleksandr Tsjernych
Andrej Chomoetov
Vladimir Kroetov
Igor Larionov
Andrej Lomakin
Sergej Makarov
Aleksandr Mogilny
Anatoli Semjonov
Aleksandr Kozjevnikov
Igor Kravtsjoek
Sergej Mylnikov
mannen Goud Voorronde groep B:
  1-  2 Vlag van Sovjet-Unie (1980-1991) Sovjet-Unie - Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
  7-  5 Vlag van Sovjet-Unie (1980-1991) Sovjet-Unie - Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
10-  1 Vlag van Sovjet-Unie (1980-1991) Sovjet-Unie - Vlag van Noorwegen Noorwegen
  4-  0 Vlag van Sovjet-Unie (1980-1991) Sovjet-Unie - Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
  6-  1 Vlag van Sovjet-Unie (1980-1991) Sovjet-Unie - Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije
Finaleronde:
  2-  6 Vlag van Sovjet-Unie (1980-1991) Sovjet-Unie - Vlag van Zweden Zweden
  5-  2 Vlag van Sovjet-Unie (1980-1991) Sovjet-Unie - Vlag van Finland Finland
  3-  6 Vlag van Sovjet-Unie (1980-1991) Sovjet-Unie - Vlag van Canada Canada