Wereldbekerkwalificatietoernooi schaatsen 2019/2020

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Het wereldbeker kwalificatietoernooi schaatsen 2019/2020 op de schaats werden van 1 tot en met 3 november 2019 gehouden in de overdekte ijsbaan Thialf in Heerenveen. De wedstrijd is de selectie voor de wereldbeker schaatsen 2019/2020. De top 5 op elke afstand wordt in principe afgevaardigd naar de eerste vier wereldbekerwedstrijden.

Op alle individuele klassieke afstanden (500, 1000, 1500, 3000, 5000 en 10.000 meter) had Nederland op basis van het voorgaande seizoen vijf startplekken verdiend, bij zowel mannen als vrouwen.

Tijdschema[bewerken]

Programma[1][2][3]
Datum Aanvang Onderdeel
vrijdag 1 november 18:00 uur
18:45 uur
19:45 uur
500 meter mannen
1500 meter vrouwen
5000 meter mannen
zaterdag 2 november 14:45 uur
15:30 uur
17:00 uur
500 meter vrouwen
3000 meter vrouwen
1500 meter mannen
zondag 3 november 13:15 uur
14:30 uur
16:30 uur
17:20 uur
18:00 uur
18:20 uur
5000 meter vrouwen
10.000 meter mannen
1000 meter vrouwen
1000 meter mannen
Massastart vrouwen
Massastart mannen

Deelnemers[bewerken]

Schaatsers kunnen zich kwalificeren voor het wereldbeker kwalificatietoernooi via het wereldbeker kwalificatietoernooi 2018/2019, het NK Afstanden 2019, het eindklassement van de Rabo Holland Cup 2018/2019, de Rabo Rabo Holland Cup 1 2019 (IJsselcup) in Deventer of op basis van tijd. Voor de uitgebreide kwalificatie-eisen en deelnemers zie: Wereldbeker kwalificatietoernooi schaatsen 2019/2020 (plaatsing).

Afstand Deelnemers
Mannen Vrouwen
500 meter 24 rijders 24 rijdsters
1000 meter 24 rijders 24 rijdsters
1500 meter 24 rijders 24 rijdsters
3000 meter (v)
5000 meter (m)
20 rijders 20 rijdsters
5000 meter (v)
10.000 meter (m)
12 rijders 12 rijdsters

Mannen[bewerken]

500 meter[bewerken]

# Schaatser Ploeg Tijd
1 Dai Dai Ntab Team Reggeborgh 34,79
2 Kai Verbij Team Reggeborgh 34,95
3 Ronald Mulder Team Reggeborgh 35,00
4 Lennart Velema Team IKO 35,04 PR
5 Hein Otterspeer Team Jumbo-Visma 35,05
6 Kjeld Nuis Team Jumbo-Visma 35,13
7 Michel Mulder Team Reggeborgh 35,14
8 Jan Smeekens Team Jumbo-Visma 35,23
9 Jesper Hospes Gewest Friesland 35,34
10 Aron Romeijn Gewest Friesland 35,35
11 Gijs Esders Gewest Friesland 35,37
12 Janno Botman Team Reggeborgh 35,38 PR
13 Tijmen Snel 35,44 PR
14 Gerben Jorritsma TalentNED 35,70
15 Niek Deelstra Team IKO 35,78
16 Serge Yoro 35,81 PR
17 Joost van Dobbenburgh 35,83
18 Thijs Govers Gewest Friesland 36,02
19 Sebas Diniz 36,10 PR
20 Jarle Gerrits 36,30 PR
21 Stef Brandsen Team IKO 36,41
22 Rem de Hair 36,80
23 Mika van Essen Team Reggeborgh DNF
24 Merijn Scheperkamp DNF

1000 meter[bewerken]

# Schaatser Ploeg Tijd
1 Kai Verbij Team Reggeborgh 1.07,48 BR/WRL
2 Kjeld Nuis Team Jumbo-Visma 1.07,82
3 Thomas Krol Team Jumbo-Visma 1.07,88
4 Hein Otterspeer Team Jumbo-Visma 1.08,55
5 Dai Dai Ntab Team Reggeborgh 1.08,80
6 Lennart Velema Team IKO 1.08,81
7 Gijs Esders Gewest Friesland 1.09,05
8 Wesly Dijs Team Reggeborgh 1.09,51 PR
9 Janno Botman Team Reggeborgh 1.09,61 PR
10 Gerben Jorritsma TalentNED 1.09,64
11 Tijmen Snel 1.09,68 PR
12 Tom Kant Gewest Friesland 1.09,84 PR
13 Aron Romeijn Gewest Friesland 1.09,95
14 Ronald Mulder Team Reggeborgh 1.10,00
15 Merijn Scheperkamp 1.10,29
16 Serge Yoro 1.10,60 PR
17 Thijs Govers Gewest Friesland 1.10,68(2)
18 Mika van Essen Team Reggeborgh 1.10,68(4)
19 Joost van Dobbenburgh 1.10,70
20 Jan Veenje 1.11,27 PR
21 Joep Kalverdijk 1.11,66
22 Teun de Wit 1.11,96
23 Jacco Efdé Team FrySk 1.13,18 PR
24 Michel Mulder Team Reggeborgh DQ

1500 meter[bewerken]

# Schaatser Ploeg Tijd
1 Kjeld Nuis Team Jumbo-Visma 1.44,71
2 Thomas Krol Team Jumbo-Visma 1.44,73
3 Patrick Roest Team Jumbo-Visma 1.44,89
4 Marcel Bosker TalentNED 1.45,80(5)
5 Sven Kramer Team Jumbo-Visma 1.45,80(9)
6 Koen Verweij Team Reggeborgh 1.46,15
7 Wesly Dijs Team Reggeborgh 1.46,48
8 Chris Huizinga Team Jumbo-Visma 1.46,62 PR
9 Thomas Geerdinck TalentNED 1.46,74 PR
10 Douwe de Vries Team Jumbo-Visma 1.46,84
11 Jos de Vos TalentNED 1.47,81
12 Tjerk de Boer Team easyJet 1.48,21
13 Tijmen Snel 1.48,23
14 Merijn Scheperkamp 1.48,39 PR
15 Janno Botman Team Reggeborgh 1.49,43 PR
16 Jordy van Workum Gewest Friesland 1.49,78 PR
17 Victor Ramler 1.50,03 PR
18 Lex Dijkstra Team IKO 1.50,04
19 Gijs Esders Gewest Friesland 1.50,08
20 Joost van Dobbenburgh 1.50,19
21 Tom Kant Gewest Friesland 1.50,80
22 Kai in 't Veld 1.51,33
23 Yves Vergeer 1.52,04 PR
24 Jan Blokhuijsen Team IKO DNF

5000 meter[bewerken]

# Schaatser Ploeg Tijd
1 Patrick Roest Team Jumbo-Visma 6.09,83
2 Jorrit Bergsma Team easyJet 6.14,31
3 Sven Kramer Team Jumbo-Visma 6.15,71
4 Marcel Bosker TalentNED 6.18,41
5 Douwe de Vries Team Jumbo-Visma 6.18,80
6 Jan Blokhuijsen Team IKO 6.20,50
7 Marwin Talsma Team FrySk 6.21,33
8 Chris Huizinga Team Jumbo-Visma 6.21,58 PR
9 Crispijn Ariëns 6.22,90 PR
10 Jos de Vos TalentNED 6.23,44
11 Lex Dijkstra Team IKO 6.25,10 PR
12 Robert Bovenhuis Team easyJet 6.25,17
13 Mats Stoltenborg 6.27,20
14 Thomas Geerdinck TalentNED 6.27,30 PR
15 Victor Ramler 6.28,77 PR
16 Bob de Vries Team easyJet 6.29,05
17 Erik Jan Kooiman 6.31,75
18 Kars Jansman Team Jumbo-Visma 6.33,35
19 Bart de Vries 6.36,57
20 Bart Mol 6.37,44

10.000 meter[bewerken]

# Schaatser Ploeg Tijd
1 Patrick Roest Team Jumbo-Visma 12.42,97 BR/PR
2 Jorrit Bergsma Team easyJet 12.51,50
3 Douwe de Vries Team Jumbo-Visma 13.01,87
4 Marcel Bosker TalentNED 13.07,01 PR
5 Marwin Talsma Team FrySk 13.07,25 PR
6 Bob de Vries Team easyJet 13.07,63
7 Sven Kramer Team Jumbo-Visma 13.07,97
8 Mats Stoltenborg 13.13,62
9 Crispijn Ariëns 13.14,39 PR
10 Jos de Vos TalentNED 13.16,55
11 Kars Jansman Team Jumbo-Visma 13.17,17
12 Chris Huizinga Team Jumbo-Visma 13.20,58 PR

Massastart[bewerken]

# Schaatser Ploeg Tijd Punten
1 Jorrit Bergsma Team easyJet 7.40,15 64
2 Chris Huizinga Team Jumbo-Visma 7.40,56 43
3 Marcel Bosker TalentNED 7.40,78 20
4 Victor Ramler 7.40,88 11
5 Arjan Stroetinga Team easyJet 7.40,98 6
6 Willem Hoolwerf 7.58,49 5
7 Jan Blokhuijsen Team IKO 7.41,62 3
8 Kevin Hoekstra 7.43,98 3
9 Mats Stoltenborg 7.46,88 1
10 Marwin Talsma Team FrySk 7.47,30 1
11 Harm Visser Gewest Friesland 7.41,85
12 Koen Verweij Team Reggeborgh 7.41,93
13 Thomas Geerdinck TalentNED 7.42,39
14 Daan Besteman 7.42,52
15 Jordy Harink Team easyJet 7.43,55
16 Johan Knol 7.43,90
17 Teun de Wit 7.45,07
18 Tom den Heijer 7.46,38
19 Kars Jansman Team Jumbo-Visma 7.48,27
20 Marco van der Tuin 7.52,19
21 Jordy van Workum Gewest Friesland 8.03,57
22 Yves Vergeer 8.06,19
23 Luc ter Haar 8.06,93
24 Douwe de Vries Team Jumbo-Visma 8.07,54
25 Bart de Vries 8.10,43
26 Bart Hoolwerf DQ
Merijn Scheperkamp WDR

Vrouwen[bewerken]

500 meter[bewerken]

# Schaatser Ploeg Tijd
1 Jorien ter Mors Team IKO 37,99
2 Sanneke de Neeling Gewest Friesland 38,22
3 Michelle de Jong Team Reggeborgh 38,25
4 Jutta Leerdam Team Reggeborgh 38,32
5 Dione Voskamp Gewest Friesland 38,37
6 Letitia de Jong Team IKO 38,41
7 Femke Beuling Team IKO 38,46
8 Isabelle van Elst Gewest Friesland 38,59
9 Helga Drost Gewest Friesland 38,67 PR
10 Manouk van Tol Gewest Friesland 38,69 PR
11 Marrit Fledderus Gewest Friesland 38,75(2) PR
11 Femke Kok Gewest Friesland 38,75(6)
13 Bo van der Werff Team IKO 38,81
14 Anice Das 38,96
15 Janine Smit Gewest Friesland 38,97
16 Moniek Klijnstra 39,07 PR
17 Isabel Grevelt 39,16 PR
18 Elisa Dul Team easyJet 39,18
19 Esmé Stollenga Team FrySk 39,19
20 Naomi Verkerk 39,27 PR
21 Marit van Beijnum 39,61 PR
22 Danouk Bannink 39,64
23 Naomi Weeland 39,73
24 Maud Lugters 39,75

1000 meter[bewerken]

# Schaatsster Ploeg Tijd
1 Jorien ter Mors Team IKO 1.14,56
2 Ireen Wüst TalentNED 1.14,77
3 Letitia de Jong Team IKO 1.15,12
4 Jutta Leerdam Team Reggeborgh 1.15,48
5 Antoinette de Jong Team Jumbo-Visma 1.15,51
6 Sanneke de Neeling Gewest Friesland 1.15,51(3)
7 Elisa Dul Team easyJet 1.15,64
8 Isabelle van Elst Gewest Friesland 1.15,80
9 Manouk van Tol Gewest Friesland 1.16,22 PR
10 Helga Drost Gewest Friesland 1.16,32 PR
11 Anice Das 1.16,52
12 Femke Beuling Team IKO 1.16,60 PR
13 Marijke Groenewoud Team easyJet 1.16,63 PR
14 Joy Beune Team Jumbo-Visma 1.16,65
15 Dione Voskamp Gewest Friesland 1.16,68 PR
16 Esmé Stollenga Team FrySk 1.16,74
17 Femke Kok Gewest Friesland 1.16,86
18 Janine Smit Gewest Friesland 1.16,94
19 Michelle de Jong Team Reggeborgh 1.17,00
20 Myrthe de Boer Gewest Friesland 1.18,09 PR
21 Aveline Hylkema Team FrySk 1.18,73
22 Muriël Meijer 1.18,94 PR
23 Naomi Verkerk 1.19,22 PR
24 Danouk Bannink 1.19,52

1500 meter[bewerken]

# Schaatsster Ploeg Tijd
1 Jorien ter Mors Team IKO 1.54,22
2 Antoinette de Jong Team Jumbo-Visma 1.54,98
3 Ireen Wüst TalentNED 1.55,09
4 Melissa Wijfje Gewest Friesland 1.55,81
5 Reina Anema Team FrySk 1.56,54 PR
6 Carlijn Achtereekte Team Jumbo-Visma 1.57,04
7 Joy Beune Team Jumbo-Visma 1.57,10
8 Sanneke de Neeling Gewest Friesland 1.57,27
9 Elisa Dul Team easyJet 1.57,40
10 Irene Schouten Team easyJet 1.57,98
11 Isabelle van Elst Gewest Friesland 1.58,69
12 Esther Kiel Team FrySk 1.59,14 PR
13 Roza Blokker 1.59,55
14 Aveline Hylkema Team FrySk 1.59,78
15 Robin Groot 1.59,86 PR
16 Manouk van Tol Gewest Friesland 2.00,42 PR
17 Lotte van Beek TalentNED 2.00,69
18 Muriël Meijer 2.02,05
19 Paulien Verhaar 2.02,10
20 Myrthe de Boer Gewest Friesland 2.02,12 PR
21 Merel Conijn 2.02,49
22 Marit Steunenberg 2.02,73
23 Naomi van der Werf 2.03,47 PR
24 Bente Kerkhoff 2.05,43

3000 meter[bewerken]

# Schaatsster Ploeg Tijd
1 Esmee Visser TalentNED 4.00,27
2 Antoinette de Jong Team Jumbo-Visma 4.00,29
3 Carlijn Achtereekte Team Jumbo-Visma 4.00,51
4 Reina Anema Team FrySk 4.01,80 PR
5 Melissa Wijfje Gewest Friesland 4.02,53
6 Ireen Wüst TalentNED 4.03,41
7 Irene Schouten Team easyJet 4.04,58
8 Joy Beune Team Jumbo-Visma 4.06,89
9 Esther Kiel Team FrySk 4.07,88 PR
10 Roza Blokker 4.08,10
11 Carien Kleibeuker Team easyJet 4.09,76
12 Aveline Hylkema Team FrySk 4.12,16
13 Marieke Driesprong 4.13,17 PR
14 Imke Vormeer 4.14,02
15 Robin Groot 4.15,74
16 Ineke Dedden 4.15,90
17 Sterre Jonkers Gewest Friesland 4.16,63
18 Paulien Verhaar 4.16,84 PR
19 Merel Conijn 4.17,43 PR
20 Eline van Voorden 4.20,99

5000 meter[bewerken]

# Schaatsster Ploeg Tijd
1 Esmee Visser TalentNED 6.52,75
2 Reina Anema Team FrySk 6.57,58
3 Carlijn Achtereekte Team Jumbo-Visma 6.59,25
4 Antoinette de Jong Team Jumbo-Visma 6.59,69
5 Irene Schouten Team easyJet 7.00,95
6 Melissa Wijfje Gewest Friesland 7.01,90
7 Esther Kiel Team FrySk 7.11,75
8 Ineke Dedden 7.12,90
9 Marieke Driesprong 7.12,97
10 Roza Blokker 7.14,85
11 Aveline Hylkema Team FrySk 7.17,19
12 Imke Vormeer 7.19,19

Massastart[bewerken]

# Schaatsster Ploeg Tijd Punten
1 Melissa Wijfje Gewest Friesland 8.12,92 61
2 Elisa Dul Team easyJet 8.14,95 40
3 Bente Kerkhoff 8.15,26 20
4 Pien Keulstra 8.15,62 10
5 Esmee Visser TalentNED 8.22,17 9
6 Irene Schouten Team easyJet 8.17,58 6
7 Marijke Groenewoud Team easyJet 8.18,16 6
8 Manon Kamminga 8.18,10 3
9 Isabelle van Elst Gewest Friesland 8.33,93 1
10 Merel Bosma 8.41,06 1
11 Esther Kiel Team FrySk 8.19,35
12 Imke Vormeer 8.19,39
13 Emma Engbers 8.19,58
14 Kelly Schouten Team easyJet 8.19,76
15 Hilde Noppert Gewest Friesland 8.20,21
16 Eline Jansen 8.20,77
17 Beau Wagemaker 8.20,80
18 Laura van Ramshorst 8.21,07
19 Tjilde Bennis 8.21,23
20 Sterre Jonkers Gewest Friesland 8.22,09
21 Sandra Dekker 8.38,40
22 Anne Leltz 8.41,04
23 Myrte Sandu 7.43,55
24 Bianca Roosenboom 5.57,83
25 Freya Reitsma 6.02,72
26 Dieuwertje van Kalken 2.20,08