Koert-Jan de Bruijn
| Koert-Jan de Bruijn | ||||
| Algemene informatie | ||||
| Volledige naam | Koert-Jan de Bruijn | |||
| Geboren | 15 augustus 1976 | |||
| Land | Nederland | |||
| Beroep(en) | Model (1995-2000) Acteur (1999-2009) Presentator (2008-) |
|||
| Website | ||||
| IMDb-profiel | ||||
|
||||
Koert-Jan de Bruijn (Amsterdam, 15 augustus 1976) is een Nederlands acteur en televisiepresentator.
[bewerken] Biografie
Na zijn opleiding vwo volgde De Bruijn de studie Commerciële Economie. In 2001 deed hij een basisopleiding toneel bij Kunstweb. Ook volgde hij nog een cursus marktgericht managementtraject bij De Trap.
De Bruijn was voor het eerst te zien in Kees & Co. Hij speelde hierin een gespierde jongen, in aflevering drie van seizoen 5. De Bruijn speelde in de soap Goudkust, waarin hij de rol had van Beer van Nispen. Sinds mei 2002 tot oktober 2008 was De Bruijn elke werkdag te zien als Dennis Alberts in Goede tijden, slechte tijden. In 2009 is de Bruijn elke zomer, elke werkdag, te zien in het programma Ik kom bij je eten.
De Bruijn is niet alleen acteur, hij is ook erg muzikaal. Hij speelt piano en speelde één seizoen de rol van Leendert in de musical De Jantjes.
Vanaf 2008 was De Bruijn samen met presentatrice Cynthia Abma te zien in Bestemming Nederland. Zij namen het programma over van Mariska van Kolck, Stella Gommans en Eric Bouwman.
De Bruijn gaf in de zomer van 2008 aan te stoppen met zijn rol als Dennis Alberts in Goede tijden, slechte tijden. Hij had het toen te druk met zijn presentatieklussen. Begin 2009 was De Bruijn weer te zien in de soap in de vorm van een gastrol.
De Bruijn presenteert sinds de zomer van 2008 ook House Vision op RTL4. Op 21 februari 2009 was De Bruijn te zien in het NCRV-programma Hider in the House van Jochem van Gelder. Vanaf het voorjaar van 2009 presenteert De Bruijn samen met actrice Gaby Blaaser een ochtendprogramma op kinderzender Jetix. Nu werkt hij bij Disney XD als presentator van onder andere Rangers!.
[bewerken] Trivia
- Aanvankelijk rezen in de media de vermoedens dat hij de neef van Caroline De Bruijn (het personage Janine Elschot uit GTST) zou zijn. Dit werd echter in 2007 door De Bruijn in het televisieprogramma Laat Ze Maar lachen ontkend.
- De Bruijn heeft een relatie met Charlotte Huiskamp en samen hebben ze twee dochters.
[bewerken] Externe link
- (en)
Koert-Jan de Bruijn in de Internet Movie Database
| Bronnen, noten en/of referenties |