Azerbeidzjan op de Olympische Jeugdzomerspelen 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Azerbeidzjan op de Olympische Jeugdspelen
Azerbeidzjan op de Olympische Jeugdzomerspelen 2010
Land Azerbeidzjan
IOC-landcode AZE
NOC Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsi
(az) (en) externe link
Olympische Jeugdzomerspelen 2010 in Singapore
Vlaggendrager Shaban Shahpelenjov
Aantal deelnemers 12 (11 jongens, 1 meisje)
Aantal disciplines 6
Medailles
Rang: 11
goud
5
zilver
3
brons
0
totaal
8
Azerbeidzjan op de Jeugdzomerspelen
2010
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Azerbeidzjan nam deel aan de Olympische Jeugdzomerspelen 2010 in Singapore, de eerste editie van de Olympische Jeugdspelen.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Gewichtheffen Nijat Rahononv tot 69 kg (m) Goud
Worstelen Murad Bazanov grieks-romeins, tot 42 kg (m) Goud
Elman Mukhtarov grieks-gomeins, tot 50 kg (m) Goud
Ali Magomedabirov vrije stijl, tot 100 kg (m) Goud
Patimat Bagomedova vrije stijl, tot 52 kg (v) Goud
Boksen Salman Alizada lichtvlieggewicht (-48 kg) Zilver
Elvin Isayev vedergewicht (-57 kg) Zilver
Worstelen Kanan Guluyev vrije stijl, tot 54 kg (m) Zilver

Deelnemers en resultaten[bewerken]

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Jeugdzomerspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Salman Alizade lichtvlieggewicht (tot 48 kg) (m) Zilver HF: won van Vlag van Singapore SIN Mohd Hamid (rsc 2r)
1e/2e plaats: verloor van Vlag van Ierland IRL Ryan Burnett (6-13)
Shaban Shahpelenjov vlieggewicht (tot 51 kg) (m) 6e 1R: Vlag van Egypte EGY Hesham Abdelaal (4-8)
5e/6e plaats: verloor van Vlag van Rusland RUS Vasily Vetkin (rsc 2r)
Elvin Isayev vedergewicht (tot 57 kg) (m) Zilver 1R: won van Vlag van Mongolië MGL Anand Dashdorj (13-2)
HF: won van Vlag van Venezuela VEN Fradimil Macayo (10-6)
1e/2e plaats: verloor van Vlag van Duitsland GER Artur Bril (4-11)

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Jeugdzomerspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nijat Rahimov tot 69 kg (m) Goud 295 kg (trekken: 134, stoten: 161)

Judo pictogram.svg Judo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Judo op de Olympische Jeugdzomerspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jalil Jalilov tot 66 kg (m) 4e ronde
herkansing
2R: won van Vlag van Andorra AND Patrik Ferreira Martins
3R: verloor van Vlag van Verenigde Staten USA Maxamillian Schneider
4R herkansing: verloor van Vlag van Denemarken DEN Phuc Cai
Jalil Jalilov
team München
tot 66 kg (m) gemengd team 1R: 3-4 team Essen
verloor van Vlag van Congo-Kinshasa COD Daryl Lokuku Ngambomo

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Jeugdzomerspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Radoslav Kutsev C1 slalom (m) 6e tijdkwalificatie: 1.49,89 (9e)
1R: 1.48,33 won van Vlag van Moldavië MDA Alexandru Tiganu (1.51,08)
3R: 1.55,97 verloor van Vlag van Mexico MEX Pedro Casaneda (1.49,45)
4R: 1.52,31 verloor van Vlag van Cuba CUB Osvaldo Sacerio Cardenas (1.47,23)
C1 vlakwater (m) 4e ronde tijdkwalificatie: 1.57,56 (7e)
1R: 1.54,31 won van Vlag van Armenië ARM Edgar Babayan (2.06,43)
3R: 1.53,53 won van Vlag van Polen POL Patryk Sokol (1.56,59)
4R: 1.59,31 verloor van Vlag van Oekraïne UKR Anatolii Melnyk (1.48,36)

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Taekwondo op de Olympische Jeugdzomerspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sabuhi Ismayilzada tot 73 kg (m) 1e ronde 1R: verloor van Vlag van Suriname SUR Tosh van Dijk (6-7)

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Jeugdzomerspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Murad Bazarov grieks-romeins, tot 42 kg (m) Goud groep A (1e)
3-0 Vlag van Oekraïne UKR Oleksiy Zhabskyy
3-0 Vlag van Ecuador ECU Henry Pilay
1e/2e plaats
3-0 Vlag van Cuba CUB Yosvanys Pena Flores
Elman Mukhtarov grieks-romeins, tot 50 kg (m) Goud groep A (1e)
3-0 Vlag van Wit-Rusland BLR Andrej Pikuza
3-1 Vlag van Cuba CUB Johan Rodriguez Banguela
1e/2e plaats
3-0 Vlag van Oezbekistan UZB Nurbek Hakkulov
Kanan Guluyev vrije stijl, tot 54 kg (m) Zilver groep A (1e)
3-1 Vlag van Colombia COL Yerzon Hernandez
4-0 Vlag van Singapore SIN Kester Chun Yue Leung
4-0 Vlag van Australië AUS Jayden Lawrence
1e/2e plaats
0-3 Vlag van Japan JPN Yuki Takahashi
Ali Magomedabirov vrije stijl, tot 100 kg (m) Goud groep A (1e)
3-1 Vlag van Mongolië MGL Oyunbold Enkhtugs
3-0 Vlag van Georgië GEO Geno Petriashvili
4-0 Vlag van Amerikaans-Samoa ASA Manuolefoaga Sualevai
1e/2e plaats
3-0 Vlag van Cuba CUB Abraham de Jesus Conyedo Ruano
Patimat Bagomedova vrije stijl, tot 52 kg (v) Goud groep B (1e)
3-0 Vlag van Algerije ALG Sabrina Azzouz
4-0 Vlag van Oezbekistan UZB Nilufar Gadaeva
4-0 Vlag van Guam GUM Arianna Eustaquio
1e/2e plaats
3-1 Vlag van China CHN Yuan Yuan