Denemarken op de Olympische Zomerspelen 1952

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Denemarken op de Olympische Zomerspelen 1952
Land Denemarken
IOC-landcode DEN
NOC Danmarks Idrætsforbund
(da) externe link
Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki
Vlaggendrager Erik Swane Lund
Aantal deelnemers 129
Aantal disciplines 15
Medailles
Rang: 15
goud
2
zilver
1
brons
3
totaal
6
Denemarken op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Denemarken op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Denemarken nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki, Finland. Bij de vorige editie werden nog twintig medailles gewonnen. Nu bleef de oogst beperkt tot zes stuks.

Medailleoverzicht[bewerken]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Kanovaren Bent Rasch
Finn Haunstoft
C-2 1000m (v)
Goud
Zeilen Paul Elvstrøm finn
Paardensport Lis Hartel dressuur individueel
Zilver
Boksen Viktor Jørgensen -67kg (m)
Brons
Roeien Jørgen Frantzen
Svend Pedersen
Poul Svendsen
twee-met (m)
Schermen Karen Lachmann floret (v)

Deelnemers en resultaten[bewerken]

Athletics pictogram.svg Atletiek[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gunnar Nielsen 800m (m)
4e
serie 8: 2de in 1.53,0
halve finale 1: 1ste in 1.50,0
finale: 4de in 1.49,7
Ib Planck 5000m (m)
19e
serie 3: 6de in 14.31,6
Thyge Thøgersen 10000m (m)
24e
31.47,8
Erik Simonsen marathon (m)
42e
2:46.41,4
Olaf Sørensen
48e
2:55.21,0
Ragnvald Thunestvedt 10km snelwandelen (m)
16e
serie 1: 9de in 50.42,8
Harry Kristensen 50km snelwandelen (m)
20e
4:57.35,8
Preben Larsen hink-stap-springen (m)
13e
kwalificatie groep A: 6de met 14,62m
finale: 13de met 14,62m
Jørgen Munk Plum discuswerpen (m)
13e
kwalificatie groep B: 6de met 46,58m
finale: 13de met 47,26m
Poul Cederquist kogelslingeren (m)
16e
kwalificatie groep B: 7de met 50,77m
finale: 15de met 51,60m
Lily Carlstedt-Kelsby speerwerpen (v)
5e
kwalificatie: 13de met 39,61m
finale: 5de met 46,23m

Boxing pictogram.svg Boksen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kjeld Steen -51kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Noorwegen NOR Clausen: 1-2
Niels Bertelsen -60kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Canada CAN Kenny: knock-out
Hans Pedersen -63,5kg (m)
17e
1ste ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Ambrus: 0-3
Victor Jörgensen -67kg (m)
Brons
1ste ronde: W van Vlag van Brazilië BRA Dib: knock-out
2de ronde: W van Vlag van Finland FIN Malmikoski: 2-1
kwartfinale: W van Vlag van India IND Norris: 3-0
halve finale: V van Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie Scherbakov: 0-3
Ebbe Knud Kops -71kg (m)
9e
1ste ronde: vrok
2de ronde: V van Vlag van Zuid-Afrika RSA van Schalkwyk: 0-3

Weightlifting pictogram.svg Gewichtheffen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Johan Runge -67,5kg (m)
7e
drukken: 1ste met 105kg
trekken: 12de met 97,5kg
stoten: 9de met 127,5kg
totaal: 330kg
Jörgen Moritzen -75kg (m)
13e
drukken: 16de met 97,5kg
trekken: 12de met 105kg
stoten: 12de met 137,5kg
totaal: 340kg
Jens Mortensen -90kg (m)
15e
drukken: 16de met 102,5kg
trekken: 19de met 100kg
stoten: 12de met 142,5kg
totaal: 345kg

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kanovaren[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bent Peder Rasch
Finn Haunstoft
C-2 1000m (m)
Goud
serie 1: 1ste in 4.32,9
finale: 1ste in 4.38,3
Knud Albjerg K-1 1000m (m)
12e
serie 2: 4de in 4.24,2
Ejvind Hansen K-1 10000m (m)
4e
47.58,8
Egon Dyg
Andreas Lind
K-2 1000m (m)
12e
serie 1: 3de in 3.53,3
finale: 9de in 3.59,3
Ingvard Nørregaard
Svend Frømming
K-2 10000m (m)
8e
45.59,6
Bodil Svendsen K-1 500m (v)
12e
serie 2: 3de in 2.24,9
finale: 5de in 2.22,7

Equestrian pictogram.svg Paardensport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Lis Hartel individueel
Zilver
541,5 punten
Kristian Jensen
18e
439 punten
Eventing
Otto Mansted Acthon individueel
26e
dressuur: 12de met 121,66 strafpunten
cross-country: 28ste met 126 strafpunten
springconcours: 24ste met 20 strafpunten
totaal: 267,66 strafpunten
Hans Andersen
25e
dressuur: 29ste met 142,20 strafpunten
cross-country: 21ste met 40 strafpunten
springconcours: 32ste met 40 strafpunten
totaal: 222,20 strafpunten
Aage Rubik-Nielsen
30e
dressuur: 10de met 119 strafpunten
cross-country: 32ste met 200 strafpunten
springconcours: 24ste met 20 strafpunten
totaal: 359 strafpunten
Otto Mansted Acthon
Hans Andersen
Aage Rubik-Nielsen
team
5e
dressuur: 5de met 382,86 strafpunten
cross-country: 5de met 366 strafpunten
springconcours: 6de met 80 strafpunten
totaal: 828,86 strafpunten

Rowing pictogram.svg Roeien[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ebbe Parsner
Åge Larsen
dubbel-twee (m)
11e
serie 1: 4de in 7.27,3
herkansingen: 3de in 7.09,3
Bent Jensen
Palle Tillisch
twee-zonder (m)
8e
serie 2: 2de in 8.13,3
halve finale 2: 4de in 8.15,7
halve finale herkansingen: 2de in 7.47,1
Jörgen Frantzen
Svend Pedersen
Poul Svendsen
twee-met (m)
Brons
serie 4: 2de in 8.02,7
halve finale 1: 3de in 8.18,7
halve finale herkansingen: 1ste in 7.51,2
finale: 3de in 8.34,9
Knud Bruun Jensen
Carl Nielsen
Harry Nielsen
Paul Locht
vier-zonder (m)
12e
serie 4: 4de in 6.50,5
1ste ronde herkansingen: 2de in 6.51,9
Niels Kristensen
Ove Nielsen
Peter Hansen
Bent Blach Petersen
Eivin Kristensen
vier-met (m)
9e
serie 2: 3de in 7.33,9
1ste ronde herkansingen: 1ste in 7.03,4
Björn Stybert
Preben Hoch
Mogens Snogdahl
Jörn Snogdahl
Helge Muxoll Schröder
Björn Brannum
Leif Hermansen
Ole Scavenius Jensen
John Vilhelmsen
acht (m)
10e
serie 3: 4de in 6.17,9
1ste ronde herkansingen: 1ste in 6.17,8

Fencing pictogram.svg Schermen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Raimondo Carnera degen (m)
30e
1ste ronde groep 2: 1ste met 5 overwinningen
kwartfinale groep 5: 6de met 3 overwinningen
René Dybkær
15e
1ste ronde groep 5: 1ste met 5 overwinningen
kwartfinale groep 3: 4de met 4 overwinningen
halve finale groep 1: 7de met 2 overwinningen
Mogens Lüchow
10e
1ste ronde groep 4: 1ste met 5 overwinningen
kwartfinale groep 4: 3de met 5 overwinningen
halve finale groep 2: 1ste met 7 overwinningen
finale: 10de
Raimondo Carnera
Erik Swane Lund
René Dybkær
Mogens Lüchow
Ib Nielsen
Jakob Lyng
degen team (m)
5e
1ste ronde groep 4: 2de met 2 overwinningen
kwartfinale groep 3: 2de met 2 overwinningen
halve finale groep 1: 3de met 0 overwinningen
Raimondo Carnera sabel (m)
39e
1ste ronde groep 4: 4de met 3 overwinningen
kwartfinale groep 3: 8ste met 1 overwinningen
Palle Frey
21e
1ste ronde groep 7: 1ste met 6 overwinningen
kwartfinale groep 1: 5de met 3 overwinningen
Ivan Ruben
41e
1ste ronde groep 1: 5de met 3 overwinningen
Paul Theisen
Raimondo Carnera
Ivan Ruben
Palle Frey
Jakob Lyng
sabel team (m)
9e
1ste ronde groep 3: 1ste met 1 overwinning
kwartfinale groep 2: 3de met 0 overwinningen
Ulla Barding-Poulsen floret (v)
27e
1ste ronde groep 3: 5de met 2 overwinningen
Karen Lachmann
Brons
1ste ronde groep 2: 1ste met 4 overwinningen
kwartfinale groep 3: 1ste met 4 overwinningen
halve finale groep 1: 1ste met 7 overwinningen
finale: 3de
Kate Mahaut
35e
1ste ronde groep 4: 6de met 1 overwinning

Shooting pictogram.svg Schietsport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Uffe Schultz Larsen 50m geweer 3 houdingen (m)
15e
1152 punten: (376-382-394)
Jørgen Hare 50m geweer liggend (m)
38e
392 punten: (99-98-98-97)
Uffe Schultz Larsen
28e
394 punten: (100-97-99-98)
Uffe Schultz Larsen 300m geweer 3 houdingen (m)
15e
1067 punten: (324-359-384)
Per Nielsen 25m snelvuurpistool (m)
47e
527 punten: (270-257)
Per Winge
27e
549 punten: (269-280)
Allan Christensen trap (m)
31e
165 punten: (81-84)

Diving pictogram.svg Schoonspringen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Thomas Christiansen 10m toren (m)
11e
voorronde: 11de met 69,10 punten
Jacob Gjerding
15e
voorronde: 15de met 65,88 punten

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Turnen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Freddy Jensen meerkamp individueel (m)
75e
104,30 punten
Poul Jessen
66e
106,00 punten
Bjarne Jörgensen
105e
100,25 punten
Barge Minerth
129e
97,10 punten
Barge Nielsen
93e
102,20 punten
Gunnar Pedersen
132e
95,85 punten
Volmer Thomsen
67e
105,80 punten
Freddy Jensen
Poul Jessen
Bjarne Jörgensen
Barge Minerth
Barge Nielsen
Gunnar Pedersen
Volmer Thomsen
meerkamp team (m)
15e
524,70 punten

Football pictogram.svg Voetbal[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Poul Andersen
Steen Blicher
Jens Peter Hansen
Jørgen W. Hansen
Jørgen Johansen
Knud Lundberg
Svend Nielsen
Poul Petersen
Poul Erik Petersen
Holger Seebach
Erik Terkelsen
Søren Andersen
Henry From
Ralf Ginzburg
Carl Holm
Aage Rou Jensen
Knud Blak Jensen
Per Knudsen
Jørgen Olesen
Jens Torstensen
mannen
5e
1ste ronde: W van Vlag van Griekenland Griekenland: 2-1
2de ronde: W van Vlag van Polen Polen: 2-0
kwartfinale: V van Vlag van Joegoslavië Joegoslavië: 3-5

Cycling (road) pictogram.svg Wielersport[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Ove Krogh Rants sprint (m)
12e
1ste ronde serie 6: 2de
1ste ronde herkansingen: 1ste in 12,3
kwartfinale 3: 2de
kwartfinale herkansingen: 4de
Ib Vagn Hansen tijdrit (m)
6e
1.14,4
Jens Juul Eriksen
Olaf Holmstrup
tandem (m)
5e
serie 4: V van Vlag van Oostenrijk Oostenrijk: 11,3
kwartfinale 3: V van Vlag van Australië Australië
Bent Jørgensen
Jean Hansen
Knud Andersen
Preben Lundgren Kristensen
Henning R. Larsen
ploegenachtervolging (m)
6e
kwalificatie: 6de in 4.54,1
kwartfinale: V van Vlag van Frankrijk Frankrijk: 4.58,4
Weg
Hans Andresen wegwedstrijd (m)
8e
5:11.18,5
Helge Hansen
52e
5:27.08,8
Ove Krogh Rants
37e
5:22.34,1
Jørgen Frank Rasmussen
19e
5:14.09,4
Hans Andresen
Jørgen Frank Rasmussen
Wedell Østergaard
Helge Hansen
wegwedstrijd team (m)
6e
15:48.02,0

Wrestling pictogram.svg Worstelen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Eigil Johansen -57kg (m)
8e
1ste ronde: W van Vlag van België BEL Trimpont
2de ronde: W van Vlag van Egypte EGY Shehata: 3-0
3de ronde: V van Vlag van Hongarije HUN Bencze: 0-3
Erik Astrand -67kg (m)
15e
1ste ronde: V van Vlag van Italië ITA Nizzola: 0-3
2de ronde: W van Vlag van Mexico MEX Tovar: 3-0
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Yaltyryan: 0-3
Grieks-Romeins
Svend Aage Thomsen -52kg (m)
9e
1ste ronde: W van Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH Zeman: 3-0
2de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Gurevich
3de ronde: V van Vlag van Joegoslavië YUG Vukov: 0-3
Leo Cortsen -57kg (m)
12e
1ste ronde: V van Vlag van Turkije TUR Demirsaren
2de ronde: V van Vlag van Roemenië ROU Popescu: 1-2
Jack Rasmussen -67kg (m)
10e
1ste ronde: V van Vlag van Zweden SWE Freij
2de ronde: W van Vlag van Duitsland GER Nettesheim
3de ronde: V van Vlag van Sovjet-Unie URS Safin

Sailing pictogram.svg Zeilen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Paul Elvstrøm finn
Goud
8209 punten: (1-5-1-1-3-4-1)
Ole Berntsen
William Berntsen
Aage Birch
dragon
5e
4460 punten: (3-7-1-5-4-8-17)
Poul Arnold Ohff
Henning Roger Christensen
Ingeman Jensen
5,5m
11e
2469 punten: (5-7-DNF-13-5-5-DSQ)

Swimming pictogram.svg Zwemmen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1952 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Knud Gleie 200m schoolslag (m)
34e
serie 4: 6de in 2.51,4
Greta Andersen 100m vrije slag (v)
12e
serie 2: 2de in 1.08,0
halve finale 2: 6de in 1.08,2
Ragnhild Hveger
9e
serie 5: 2de in 1.08,6
halve finale 1: 6de in 1.07,7
Mette Ove Petersen
18e
serie 1: 4de in 1.09,6
Greta Andersen 400m vrije slag (v)
8e
serie 5: 2de in 5.21,3
halve finale 1: 4de in 5.22,1
finale: 8ste in 5.27,0
Ragnhild Hveger
5e
serie 2: 1ste in 5.19,6
halve finale 2: 4de in 5.19,5
finale: 5de in 5.16,9
Mette Ove Petersen
18e
serie 1: 3de in 5.30,6
Gerda Olsen 100m rugslag (v)
14e
serie 1: 5de in 1.20,1
Jytte Hansen 200m schoolslag (v)
5e
serie 5: 1ste in 2.57,7
halve finale 1: 4de in 2.59,5
finale: 5de in 2.57,8
Kirsten Jensen
21e
serie 4: 5de in 3.07,5
Eileen Petersen
22e
serie 3: 5de in 3.09,3
Rita Larsen
Mette Ove Petersen
Greta Andersen
Ragnhild Hveger
4x100m vrije slag (v)
4e
serie 1: 3de in 4.36,4
finale: 4de in 4.36,2